A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TVM
Köszi. De ezt én mért nem aláltam meg? Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Egyébként ráeresztettem a full sávot doboz nélkül.. nem szólt valami hűdeszépen.. a 17-esnek jobban tetszett ilyen kipróbáláskor a hangja
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Nekem van 6 db ilyen tesla hangfalam.
Zárt doboz kell neki. Ha kellenek a méretek, akkor szólj.
A mély hangszóró elég szépen szól, de a közepet nem adja. Úgyhogy kell egy középsugárzó is mellé.
Ha olyan verziód van amiben van gyári váltó, akkor a középsugárzóval párhuzamosan kötsz egy magas sugárzót, a magas elé meg egy 100V / 10 uF kondit.
Ennyi az egész.
Én térhangzásban használom.
Teltebb hangja van, mint bármelyik 5.1 -es förtelemnek, amiket PC-hez lehet kapni.
Válaszol
killerricsi Írta:A mély hangszóró elég szépen szól, de a közepet nem adja.
4k-nál csak kb. 10dB kiemelése van. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:
killerricsi Írta:A mély hangszóró elég szépen szól, de a közepet nem adja.
4k-nál csak kb. 10dB kiemelése van. Wink

A mélysugárzó teljesen elmossa a középhangokat. Nem tudom, hogy milyen a hangszóró átvitele, de ha berakok mellé egy középsugárzót, akkor sokkal szebben és tisztábban (hallhatóbban) jönnek a középhangok.
Válaszol
Ha van egy átviteli grafikonod, akkor azt szívesen venném. Smile
Egyébként te milyen közepet javasolnál mellé?
Válaszol
hali!
Van egy Supraphon hk 9 hangfalpárom. Ebben található mélysugárzó (16cm) Tesla arn 565 4 ohm. Van valakinek erről infója.
Kb így néz ki:
http://zene.vatera.hu/hangtechnika/hangfalak/egyeb/tesla_hangszoro_170086977.html
Válaszol
Sziasztok!

Lenne 4db hangszóróm (Heco HW 165 S-CPS 870I) egy Heco Spirit 300 hangfalpárból, a peremek(habszél) elöregedtek rajta sajnos, de ahogy néztem ez már volt valamikor javítva..
Kérdésem az lenne, hogy helyettesíthető e H2000-es habszéllel? Ha igen akkor hova kell küldjem, hogy megis csinálják őket? Smile

Előre is köszönöm!!

Üdv.
Válaszol
A hangszórójavításra vonatkozó információk itt vannak: http://h2000.hangszoro.net/index.php/javitas/

Hogy cserélhető-e a membránszél, az csak a pontos méretezés ismeretében mondható meg.

Válaszol
Itt vannak a a méretei a hangszórónak:

http://kepfeltoltes.hu/view/120207/Heco_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Javítható, a 160mm-es habszél jó erre a hangszóróra, a HA17-626-é. Vagy esetleg lehet gumira is cserélni.

Válaszol
Mindenképp habszél kellene rá mert eredetileg is az van rajta! Smile
Válaszol
Szabadon választható. A habbal kicsit könnyebb dolgozni.

Válaszol
4db hangszóró van, 2nagyon odavan a másik 2 viszont nem"málik" a perem, de elküldeném mind a 4et, hogy egyszerre legyenek felújítva. Mennyi az átfutási ideje, melyik címre lehet küldeni őket? Köszi!
Válaszol
Lehet az üzembe, vagy hozzám, tetszőlegesen választható, mindkét lehetőségnél olvashatók a linken a feltételek.
Átlagban két hét, de az üzemben valószínűleg gyorsabban végeznek a javítással.

Válaszol
Tesla arn 825 dobozomat kellene picit
megújítani. Tesla arn665 20cm mély van
benne. Ez maradna. Tennék mellé egy
Videoton hg 2,5 (ilyen van otthon) vagy sal
dt 6 tudok venni a közelben.
Hogy lehetne valami hallgatható
konstrukciót kihozni belőle? Mert a hg2,5
mellé téve egy 4,7 kondival már hallgatható
lenne, de a közép kevés, mély (előtte egy
kb0,4mH tekercs) se nagyon van.
Milyen váltót kellene mellé készíteni?
Működik e a hangszóró reflexként?
Köszi a választ!
Válaszol
kb..
fogod az egészet és hagyod úgy ahogy van.
aztán fogsz egy
http://www.hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/melykozepek/17n558a-detail
ilyet megy egy
http://www.hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/vifa/dx25tg-09-04-detail
és ezekhez csinálsz váltót meg dobozt.
hg 2.5 nemigen jó hangszóró, ha mindenképpen maradni akarsz a kis tesla mélynél akkor is az említett magas hangszóró járhatóbb út.
ugyanakkor pénzkidobás lenne ahhoz a tesla mélyhez.
ha nem érzelmi szálak kötnek hozzá akkor hagyd inkább vagy tüzeld el..

Válaszol
arS 825. Smile A mélyközép abszolút zárt dobozos, és elég érzéketlen, ezért tűnik hangosabbnak a HG2,5 mellette, illetve középtartományban csúnyán rezonál, ezért nem működik jól elsőrendű szűrővel, és mindenféle kioltást produkál a magassal 3-4kHz környékén.

Először is a dobozba kellene némi rendesebb csillapítóanyag a műanyag csomagolófólia helyett, azután a középtartományt kellene rendbe tenni. Ugye 4 ohmos a mélyközép? Mert akkor elsőre 470-680uH közötti soros induktivitással, és a hangszóróval párhuzamosan egy 22uF + 3,3R RC taggal lehetne próbálkozni.

A magas már nehezebb ügy. Ezen a szinten megfelelne az eredeti is, az ARV-161, ha még megvan, ha már nincs akkor talán meg lehet próbálni egy HD10-et vagy egy HG2,5-et, de utóbbit kevésbé ajánlom, nehezebb lesz a váltás. Ha megvan hogy melyik magas kerül bele, akkor tudjuk majd folytatni.

Válaszol
Köszi, hogy segítesz Shalafi!
Megvan a régi magas, szól is mind a kettő (4ohm a mély is). Akkor használnám azt és nem esnék neki dekopírral, hogy belevéssem a hg2,5. Rendes csillapítás van benne (olyan pufajka bélés szerű) nem az csomagolófólia.
A tekercs amit sorba kötöttem vele, annak az értékét én próbáltam kimatekolni. 0,75mm rézdrót ami légmagosan 28.5mm magas és 4,15mm széles. Ez kb 210menet lehet amit 0,4mH jelenthet egy progi szerint. Szerinted?
AZ előző hozzászólónak (DMG) Sajnos magas érzelmi szál van a dobozzal. Fateré amit az első fizujából vásárolt. Ha lehetséges a hangszórókat meghagynám, hogy valamelyest ars825 maradjon.
Így is nagy lelki gondot jelentett az öregnek, hogy azt a borzalmas szövetet levettem az elejéről és kívülre szereltem a hsz-at. Csoda volt az is, hogy a próba hg2,5 rábólintott, hogy esetlegesen az kerüljön bele. De ha a régi papír magas használható lenne az lenne a legjobb.
Válaszol
Nincs mit igazán. Szerintem nem lehet tudni mekkora ez az induktivitás, pontosabb adatok kellenének. Legalább mag átmérő, magasság, és menetszám kell a hozzávetőleges saccoláshoz.

A magasnál szerintem elsőre egy 3,3uF soros kondenzátorral és egy 1,5-2,2 ohm soros ellenállással lehetne próbálkozni, valószínűleg fordított fázisban érdemes bekötni.

Válaszol
Összeszereltem. Viszont csak 3,9ohm ellenállás volt a legkisebb itthon illetve 22uF helyett 33uF tettem a mély elé, mert csak ilyen volt itthon. Majd holnap veszek.
Már most rengeteget változott (természetesen pozitív irányba), sajna a közép még mindig kevés.
22uF kondival fog Javulni?

Ugyan ez a megoldás 10l dobozban 16cm tesla mélynél is alkalmazható? Mert akkor azokat is feljavítanám.
Válaszol
Ezek csak saccolt ajánlások, nem szentírás, a hangszórók ismert tulajdonságai alapján tudom nagyjából megmondani, hogy mivel lehet talán jobban használni. A 22uF-dal jobb lesz középen, az biztos.

Melyik 16-os tesla, és milyen magassal?

Válaszol
Tesla arn 565 mély, arv 161 magas szerelve. Lánykori neve Supraphon Rk 09.
Most azzal próbálkozom, hogy okos telóra letöltöttem egy decibell mérő appot. Van egy házi-mozi beállító dvd, amin van hangfolyam 20-300hz és 20hz-20khz. Most ezt próbálgatom, hogy mit mutat. Ezzel lehet valamit kezdeni? Big Grin
Akkor megpróbálok egy olyat, hogy párhuzamosan kötök 2db 8uF 1db 1,5uF és egy db 4,7uF kondit ezzel kb 22uF nyerhető ugye? Azzal több lesz e a közép?
Köszi a segítséget.
Válaszol
nemhiszem hogy sok értelme lenne telefonnal mérni.
nem hat kalibrált dolognak.
http://www.johncon.com/john/wm61a/
ezzel többre mennél.

//-> ha már tart a webshop olyan terméket ami nem h2000, esetleg pár ilyen használhatóbb mikrofont kapszulát is beszerezhetnétek, tudtommal nem kapni itthon.
Válaszol
Az a baj, hogy ezek a WM-ek is szórnak ide-oda 10kHz fölött.

MCE 2000 van jelenleg is vagy 50 darab, de egyenként kellene kompenzálni, akkor lenne igazán pontos. Mondjuk ha átlagolnék 10 darabot, még akkor is jobb, mint a semmi, pontosabb lenne, mint egy telefon.

Válaszol
(2012. 11. 13., 20:58)shalafi66 Írta:  MCE 2000 van jelenleg is vagy 50 darab

:?:?
Válaszol
Bővebben? :-o Vagy két éve ott pihennek a fiókomban. Valakinek mérnie kellene belőle egy nagyobb mintát.

Válaszol
A telefonnal való mérés leginkább elméletileg izgatott, hogy lehetséges e?
Kipróbáltam!
Lg optimus 2x re telepítettem Sound Meter Pro v2.3.1 alkalmazást. Majd a doboztól 1m-re a mélyhsz közepe magasságban volt beállítva.

Test elemek:
(1)
10-20-stb-100hz, 200-300- stb-1khz, 2-3-stb-20khz ig változatlan hangerővel kezdtem el mérni.
(2) Videoton ea 7386s, lg bd550, majd Harman/kardon avr 132 is megismételtem.

Kalibrátam 0-ra szobában (nevezzük egységnek Big Grin ) a telót a leghangosabb 57egység volt a legnagyobb kitérés 10khznél, . Vidinél.
Kordináta rendszerben felrajzolt görbe arányait tekintve mindkét hangfal, mindkét erősítővel közel hasonlót mutat.
(megj: a vidire ráférne egy komolyabb felújítás mert igen nagy zajt produkál jel nélkül az erősítő, természetesen a H&K ez nem jelentkezett.)
Kontrol ként Rubicon rp 26 is lemértem, majd a teslákat is változatlan hangerő állásnál.
Tesla lgn kitérés:43egység szintén 10khznél.
Rubicon 35egység szintén 10khznél.
Teslánál hatalmas zuhanás 500hznél és nagy kiemelés 600hznél. Valamint 4 és 8khz a teslánál nem tudott mérni ide oda számolt. Rubiconnál ez 2,4,12 khz volt.
A rubicon jobb görbét mutat mint a Tesla (szerencsére) 10-15khz között van viszonylag látványos púp. Fülre is hangosabb a magas mint a többi hang a Rubinál. Már egyszer sorba kötöttem vele egy 3,3 ohm ellenállást. Most megpróbálok nagyobbat, de a két ellenállásos verziót. És kicserélem a belső cernakábelt is nagyobbra, illetve teszek csillapítást is alulra, mert az alján a reflexcső alatt nincs semmi.

Kb ennyi.
Ez valamilyen közelítős értéket adhat, vagy elcsesztem az egésszel egy délutánt Big Grin ?

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Azért jó játék volt, nem? :-D

Az ARV 161-es magasnak alapból van két nagyobb rezonanciája 9 és 13kHz-nél, ezzel utólag nem sokat lehet kezdeni, Notch szűrővel sem nagyon lehet kiszedni egyszerre kettőt (de nem is érne meg annyi munkát), esetleg másod-harmadrendű szűrővel meg lehet formázgatni úgy, hogy egyenesebb legyen a keresztezésig, de nagy eredményeket nem kell várni.

Ui: ha nem teljesen szemből hallgatod, akkor elvileg ez a probléma csökken-megszűnik, és csak visszaverődésekből jut el hozzád.

Válaszol
Nagyon szuper játék volt. 1khz után keresnem kellett füldugót, mert sokkot kaptam!
Szerinted akkor ér valamit ez a mérés szerűség?
Válaszol
Háát, komolyabb következtetéseket nem mernék levonni ebből, csak annyit, amennyit az előbb írtam. Csökkenteni kell még a magas hangnyomását, és önmagában a soros ellenállás nem lesz igazán hatásos. Feszültségosztóval könnyebben lefaragható, de ezt meg megsínyli a 20kHz körüli tartomány. Mondjuk ez nem akkora probléma, még bevállalható az egyensúly helyreállításáért.

Válaszol
(2012. 11. 13., 20:58)shalafi66 Írta:  Az a baj, hogy ezek a WM-ek is szórnak ide-oda 10kHz fölött.

MCE 2000 van jelenleg is vagy 50 darab, de egyenként kellene kompenzálni, akkor lenne igazán pontos. Mondjuk ha átlagolnék 10 darabot, még akkor is jobb, mint a semmi, pontosabb lenne, mint egy telefon.

még talán nem akkora baj ha 10K felett és mondjuk 1K alatt szór.
Mibe fáj darabja ?
Válaszol
100Hz és 10k között viszonylag állandóak a hibáik, jól kompenzálhatók. 2-300 Ft darabja.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég