A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 utas rendszerek
igen, a maga korlátai mellett, mert zárt dobozban elég alacsony a terhelhetősége, és a mélyátvitel is gyengébb. Kb. a határon mozog.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor reflex lesz.
Shalafi66, szerinted se jo az össze állítás?
Válaszol
A legnagyobb probléma, hogy nincs hozzá kész hangváltó és háromutashoz ilyen hangszórókészlettel gyakorlatilag lehetetlen jó váltót tervezni mérések meg sok éves tapasztalat nélkül.

De... a kétutas sem kizárható azért, mert a 40 literben b-reflexként még jól működik pl. az 599-es hsz, azzal meg lehet kétutasat fabrikálni, csak nem tudom, pl. milyen az előlap, és a kivágások.

Válaszol
Az előlap még vágatlan.
A braun-hoz szeretnék ragaszkodni, a közepet meg a magasat lehet cserélni.
Válaszol
Nézegettem még a hangszórók adatlapjait, most már kezdem érteni, hogy mi a gondotok az összeállítással. Valaki tudna részletesebb adatokat adni a HB13-539-ről, főleg dB/Hz grafikon kellene. Találtam egy egész jó kész hangváltót csak nem tudtam rájönni hogy a terhelhetőség szinuszos vagy zenei Watt-ban van megadva?
Válaszol
Szerintem azért nincs hozzá, mert ugyanaz lehet mint a hb15, csak kisebb a külső átmérője és fülei vannak
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Ha a HB12,5-es hangszórót szeretném a ha31-el összehozni mondjuk 1300hz keresztezési frekvencián aktív 24db/oktáv váltóval, akkor a Hb12,5-nek a rezonanciáján jelen lévő "púp" miatt lesz egy kiemelés a középtartományban. A kérdésem csak annyi, hogy ez mennyire lesz zavaró?
Válaszol
Zup87-nek igaza van.
Válaszol
shalafi66 Írta:Igen itt jön a képbe, hogy a hangszórókon kéne változtatni a jobb eredményhez...

Egyébként biztos lehet vmit kezdeni vele. Ha úgy gondolod, és küldesz egy-egy mérést a beéptett állapotban mérhető átvitelről akkor megnézem.

Sziasztok,

Hála a havazásnak, ma méregettem a hangfalamat (jó fél év szünet után), s felvettem a mély HA27 és a közép HB12.5 karakterisztikáját a dobozban, csupaszon, váltó nélkül.

HA27:
[Kép: w_r_3_www.kepfeltoltes.hu_.png]

HB12.5:
[Kép: m_r_5_www.kepfeltoltes.hu_.png]

HG1.9:
[Kép: full_t_1_www.kepfeltoltes.hu_.png]

A magas sugárzót nem önmagában mértem, csak a mikrofont helyeztem közel hozzá.
Nem tudom, a HB12.5 karakterisztikájának eltérése az adatlaptól adódhat-e a beépítésből, vagy rossz a mérés.
A közép mérésén jól látszik, hogy a THD görbéjén (ami korrelál a háttérzajjal) 100Hz alatt hasonló esés van, mint a mély mérésén. Szerintem ez a hangkártyából (GUS) jön.

Mérés közben úgy láttam, hogy a régebbi méréseken látható hullámok egy része eltűnik, ha a mikrofont egész közel rakom a hangszóróhoz. Így viszont nem lehet teljes három utas mérést felvenni, párosával méregettem a hangszórókat. Ezek így nem sokat mondanak, inkább nem teszem fel őket.
Válaszol
A GUS nem volt rossz hangkártya, de nem erre való.
Válaszol
Ez van. Egyébként nagyon nem lehet rossz a mérés, mert korrelál az adatlapokkal és a számolgatott karakterisztikákkal. Szerintem 200Hz és 15kHz között nincs komoly hibája.
Válaszol
Üdv mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám, hogy volt egy könyvem "hangdobozépítés" címmel, és abban pedig számítási képletek az 1.-2.-3.-4.-rendű hangváltókhoz alul-felüláteresztő, ill. sávszűrő vátókhoz, de a könyvem, és a jegyzeteim költözéskór eltüntek...
nincs véletlen tippetek, hogy hogyan pótolhatnám?

U.I.: a könyvet nem szeretném mégegyszer megvenni...
üdv: Jim
Válaszol
Ha arra a könyvre gondolsz, amire én, akkor: http://zupp87.extra.hu/book.zip
Válaszol
Nekem volt egy 1992-es autókatalógusom, nagyon szerettem, de nem tudom hova lett. Esetleg ha az is megvan, akkor szólj.
Válaszol
Haveromnak van egy ilyen, magyar nyelven, az összes akkori autómárka országokra lebontva.. csak az 1993-as asszem.
Válaszol
Olyanról van szó...
Válaszol
Majd ha nagyon unatkozok, beszkennelem Tongue
Válaszol
LoL
Egy nap alatt megvan az .haha.
Válaszol
Itt a koleszban szkenneltem már jegyzetet emberkéknek.. 100 oldal 35 perc Big Grin (Vivát SCAN nyomógomb Big Grin)
Válaszol
Igen, ez az.Köszönöm.[Kép: rl.gif]
üdv: Jim
Válaszol
Hello!

Újra visszatértem a problémámhoz és most meg is szeretném oldani. Van egy házilag barlácsolt és onnan kapott 3 utas hangfal. A csipogók nincsenek meg, csak a közép és a mély. A hangszórókon nincs semmi felirat, csak +/-.
Leírom a méreteket és a rajtuk lévő kondikat. Cserélném a közepet, mert a külső vászon a memránnál sérült és vennék bele csipogót. Kérdésem, hogy miylen hangszórókat vegyek és miylen kondikat mellé?
Erősítő: Pioneer SX-203RDS (8-16A közötti hangfalakat szeret)
magas: kb 4,5cm-es lyuk, kb 6cm-en volt rögzítve
közép: kereten belüli átmérő kb 6,5cm, kb. 8cm-nél rögzítve, 6,8mikro
mély: kereten belüli átmérő kb 19cm, kb. 21,5cm-nél rögzítve, egy lilás/vöröses tekercs, mindféle felirat nélkül

Lehet ezekből valami okosat kisütni? Nem szívesen költenék rá óriási összegeket. Ha ebből nem lehet tudni, hogy mi kell, akkor milyen tanácsot tudtok adni? (Új hangszórók adott kondival, kuka és boltból veszek valami készet, stb.)

Előre is nagyon köszönöm! :respect:
Üdv:
Gabi
Válaszol
Esetleg ha tudnál mutatni pár képet, talán megtudunk róluk valamit, mert ezen adatok alapján bármilyen tipusú hangszórók lehetnek.

U.i.: "Az erősítő 8-16A közötti hangszórókat szeret".. ohm Smile

Egyébként ha ragaszkodni akarsz a 3 lyukas dobozhoz és a három úthoz, a közepet nem igazán lehet elintézni egy kondival.. egy három utas hangfal hangváltója nem egyszerű eset. Kíváncsian várom/várjuk a képeket a dobozról és a hangszórókról.
Válaszol
Megcsináltam a képeket:

tekercs kicsiben
tekercs nagyban

szub kicsiben
szub nagyban

közép kicsiben
közép nagyban

hangfal kicsiben
hangfal nagyban

szerk.: MOst az Ohm/Amper ellentétet nem próbálom feloldani, mert semmi frappáns nem jut az eszembe. Smile
Üdv:
Gabi
Válaszol
Semmit sem segít? Sad
Üdv:
Gabi
Válaszol
Sajnos ezekből nem jöttem rá, hogy milyen hangszóróid is vannak pontosan. Ha tervezni szeretnél vele, és van egy olyan ismerősöd, aki tudna neked segíteni impedanciamenet-mérésben, csináljátok meg. Meg érdemes lenne bemérni a hangszóró átvitelét is. Még az is lehet, hogy az a 20 centis elmegy két útban is. De az az érzésem, hogy elég rezonáns a középtartománya. Valamiért gyanús nekem az a hangszóró. Egyébként szerintem jobb eredményt érhetsz el egy HA 22-599 és egy HG 2,5-639 kombinációval. Ezesetben abba a 4,5 centis lyuk szolgálhat mondjuk a relexcső helyeként.
Válaszol
Igen, semmi extra. 1 tekercs, meg 2 kondi. Sad Féltem, hogy adat hiányában nem tud senki sem segíteni. Smile
Üdv:
Gabi
Válaszol
Azóta módosítottam az előző hozzászólást Tongue
Válaszol
KÖszi! :respect:

Van egy reflex nyílás az alján, csak azt lehagytam a képről. A 2 lyuk nem fogja zavarni egymást?
Milyen kondik kellenek a hangszórók mellé? Tudnál skiccelni egy kötési rajzot?

Előre is köszönöm!
Üdv:
Gabi
Válaszol
sziasztok, lnne egy olyan kérédésem hogy 3 utas hangfalat akarok épiteni, és mély hangszóró val egy dobozba lehet olyan közepet tenni ami nem zárt?? 400 wattos mélyhez sueretnék rakni közepet és magas hangszórót, vagy ha valaki tud 4 ohmos zárt közép hangszórót akkor pls link
Válaszol
acrobat28 Írta:sziasztok, lnne egy olyan kérédésem hogy 3 utas hangfalat akarok épiteni, és mély hangszóró val egy dobozba lehet olyan közepet tenni ami nem zárt?? 400 wattos mélyhez sueretnék rakni közepet és magas hangszórót, vagy ha valaki tud 4 Ωos zárt közép hangszórót akkor pls link

A zárt kosaras közepek meg a középtölcsérek eleve ki vannak az esetedben lőve, ugyanis mint már mondtam, én nem engedném azokat a mélyeket 250-300Hz fölé. Tehetsz velük egy dobozba nem zárt kosaras mélyközepet, de akkor el kell neki keríteni egy zárt részt.
Válaszol
Sziasztok!

Kaptam egy DC3010A videoton ládát (100W - 30cm mély, 3 utas) és erről szeretnék minél több adatot megtudni. Kicsit megviselt, helyre szeretném pofozni.
Továbbá, kíváncsi lennék mi az a gomb az elején, mire való?

Előre is köszi! Big Grin
Válaszol
dc 3011A Írta:Sziasztok!

Kaptam egy DC3010A videoton ládát (100W - 30cm mély, 3 utas) és erről szeretnék minél több adatot megtudni. Kicsit megviselt, helyre szeretném pofozni.
Továbbá, kíváncsi lennék mi az a gomb az elején, mire való?

Előre is köszi! Big Grin

Szia!
Szerezz egy HFM CD-t és keresd meg a tesztjét. Én most 200 km-re vagyok a sajátomtól, így nem tudom elküldeni a tesztet. Esetleg a retronom.hu-n érdemes rákersni, hátha oda felrakta valaki a hangfalhoz.
Én megakadtam a max 25 cm-nél, így személyes infot nem tudok erről a típusról.
Üdv.
Válaszol
Sziasztok!

Lenne nekem pár kérdésem! Van nekem két Voice Kraft LK-615-ös hangfal párom!
Használtan jutottam hozzá de jó állapotban látszólag és a hangjával sincs eddig semmilyen problémám! DE!!!
Szétszedtem, mert meg kellett igazítanom a drivert benne és a hangváltó nekem nem tetszik és ahogy be van kötve az se. Hívtam az előző tulajt Ő mondta, hogy Ő újonnan vásárolta és nem nyúlt bele még soha nem is szedte szét.
Én arra lennék kíváncsi, hogy ha valaki látot már esetleg képe is van a hangváltójáról (vagy védelméről) akkor az ha megtenné ossza meg velem. Ja még arra lennék kíváncsi, hogy a gyártó által 8 Ω van megadva, de én több hangtechnikai céggel boltal beszéltem és ott mindenki azt mondta, hogy ez 4 Ωos, de én ma me3gmértem az enyémet és mind a kettőnél 12.1-et mutatott a műszer.
Előre is köszönöm a választ.
Üdv.!
Válaszol
heló mindenkinekén ha-31 422vel szeretnék egy 3utas hangdobozt összehozni!és ugyebár 80literes reflex dobozra lenne szükség!és azt a választ kaptam a kétutas topikban hogy 30hz re hangolva!na ez mit tesz ki?Smileés minimum 80milis csővel!...na és a fő kérdésem azlenne,hogy hogy lenne optimális a ládának a méretbeli elrendezése?hogy valahogy ki is nézzenBig Grina válaszokat előre is kösziSmile
ha valami nemjól sikerül!az nevezd el 1.0-nakBig Grin
Válaszol
Nehéz dolog lesz. Miért kell neked a háromút?

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 6 Vendég