A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 utas rendszerek
hát végülis ha elmenne kétutasban!az mégjobb lenne!ugy a váltója is egyszerübbSmilemilyen magas menne hozzá leginkább szerinted?rengeteget nézegettem hogy átvitel meg hangnyomás ugye passzoljon de nemtomBig Grinmég nemvagyok valami biztos magambanSmileköszi a segítségetBig Grin
ha valami nemjól sikerül!az nevezd el 1.0-nakBig Grin
Válaszol
Ezzel a hangszóróval nem lesz kétút, de mondjuk 80 literben 2 db HA22-vel megoldható lenne.
Vagy már nálad van a HA31?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
hmm..értem!!nincsmégnálam a ha31!és pl a két ha 22 höz milyen magas passzolna?az az igazság hogy azért teccet meg a ha31 mert a hangnyomása is egész jó meghát 30centis!mert most nemigazán akarok mélyládát mert eddig két videoton szólt meg két aktív mélyláda!és két olyan szélássávú hangfalat szeretnék ami ad akkora mélyet hogy az megfelelőlegyen!
Válaszol
A két 22-es együtt már 93dB, több mint a HA31, és mélyátvitelben is majdnem annyi, 40Hz könyéki alsó határfrekit tud.
Magashsznek valami olyan kell, ami 3000Hz-től biztonságosan használható, pl az előző topikban emlegetett DX25, illetve XT25 peerless magasak.

Válaszol
nos igaz ez meggondolandó tényező!meg valami komolyabb mélyláda amugyis belekerül majd a rendszerbe!találtam még egy magast!szerintem ezis megfelelne a célra http://bolthely.hu/mikroshop/id/01938_TVM__TESLA__tweeter_ARV-104-03_8__937_
csak mert sok apróságot rendelek még innen és akkor meglenne egybenSmilea láda 25mm-es osb lapból készülne!az jó nem?aztán az kapna egy burkolatot!kőszi a válaszokatSmile
Válaszol
Ez a dóm kb olyan rossz választás, mint a 639, ha nem rosszabb.
A Peerlessnek kb. negyedét éri használati értékben.

Válaszol
okésBig Grincsakegy tipp voltTongue peerless??akkor marad az xt25
Válaszol
Big Grin Egyelőre jobbat nem találtam. És más sem szólt, hogy lenne.

Válaszol
hmm..értemSmilemihelyt kapok fizut megrendelem a hszeket!amugy csak egy mailt kell irnom a megadott cimre hogy mit szeretnék??bocs az off ért!és amugy az hogy 40hz re hangolva azalatt mitértünk?bocs a sok kérdésértBig Grincsak biztosra akarok menni!
Válaszol
A 80 literes dobozhoz kb. azt jelenti, hogy 100mm átmérőjű csőből 9 centi hosszú kell. Így lesz 40Hz-re hangolva a rezonátor.

A H2000-nél úgy megy a rendelés, igen. Egy mail a cégvezetőnek és utána várakozás.

Válaszol
értem!nagyonszépenköszönöm az eddigi segítségetSmileha valami megvan majd írokSmile
Válaszol
Üdv shalafi66!
Lehet nem jó helyen kérdezem,de hátha választ kapok tőled! Tanácsodat szeretném kérni milyen hangszórót ajánlanál a Videoton Európa sztereó rádiós-magnóba? Eredetileg ha jól olvasom HC12/1018 volt benne,középen króm porvédővel.Lehet-e még ilyet kapni,vagy van-e valami jó helyettesítője ami hasonlóan szépen szólna benne? Válaszod előre is köszönöm!
Üdv téká!
Válaszol
Mérd meg, hogy 12, vagy 12,5 mert nem mindegy. Big Grin Elvileg 125mm-es szélessávúk vannak most is, de ezek nem kifejezetten szerencsés tervei voltak a Videotonnak.

Válaszol
Szia shalafi66!
12,5-ös van benne. Írtad,hogy nem szerencsés a Vidinek ez a sorozata,mire érted ezt nem jól szolnak vagy hamar tönkre mennek? És te milyet ajánlanál ami szerinted szépen szólna benne?
Üdv téká!
Válaszol
Nem jó helyen van a keresztezési freki.
De ilyen méretben nem tudok mást.

Válaszol
Értem azért köszönöm ,hogy megtiszteltél a válaszadással!
Üdv téká!
Válaszol
nos!valószínüleg holnap nekiállok a ládának!az oldalfalakra szükséges lesz felrögzíteni valamennyi vatelint nem?vagy eztmajd mikor összeáll minden meghalgatás alapján döntsem el?millió hála a sok segítségért!Smile
Válaszol
Big Grin Huh, azt hittem a dobozméretekért még visszatérsz, mielőtt nekikezdel.

Válaszol
hmm hát visszatértemBig Grin1000x250x325 a belső méret igy ugyebár 81literre jön ki a térfogat!ebbe még megy egy merevítő keresztbeBig Grinezigy jó nem?25mm es osb lapból készülne!
Válaszol
1100*245*300mm lenne megfelelő kb. Van még a hangszóróelhelyezés is mint érdekes rész. Big Grin De arról is van valahol egy rajzom.

Válaszol
nahát!akkor viszont ugylesz!ha temondodSmileés a hangszóróelhelyezés miben érdekes?nem mind1 milyen távolságravannak egymástól..stb?
Válaszol
Az sem, és az sem mindegy, hogy az előlap szélétől milyen távolságra vannak a hangszórók. Ezer szerencse, hogy régebben csináltam egy tervet ehhez a dupla HA22-höz.

Válaszol
[Kép: 2dbha22ll.th.gif]

No ez így nézett ki. Wink Ha vmi nem pontos, szólj. Hátha elrajzoltam.

Válaszol
ohh!nagyon profiSmileés a reflexcső helye?a hangszórók alá pl?vagy inkább a hátfalra?
Válaszol
Hátfalra is lehet, ha el tudod helyzeni könnyen, van helyed, és lehet játszani a faltól való távolsággal.
Előlapon meg a hangszórók alá, ~15centi magaságban.

Válaszol
Szia shalafi66!
Ismét zavarnálak, ha nem gond.Van egy régi (van több is!) Videoton star rádiósmagnóm amibe ovális hangszóró van. Na most ez egy picit zizeg, ugyanis most kaptam ezt a rádiót, és poros helyen tárolták!A mélyet szépen nyomja csak magasnál nagyon halkan de zizeg.Kérdésem ki tudom -e tisztítani a mágnesét belülről, mert gondolom ott van fenn akadva valami kis por szem!Ennek a típusnak elöl van a mágnese!Egyébként a hangszórónak semmi baja!Ha tudnál valamilyen segítséget nyújtani azt megköszönöm!
Üdv téká!
Válaszol
Nekem is volt ilyenem. Szét is szedtem.. Össze is lehet rakni szépen, mivel alumínium hengeren áll a mágnes. De az is lehet, hogy nem a légrésben van porszem.. hanem az a hosszú papír csévetest kezd szétesni. Megpróbálkozhatsz vele.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Szia zupp87
Azon már túl vagyok, mert szét szedtem én is, tényleg nem bonyolult. De nem lett jó! A papír széle, a tekercs minden jónak tűnik, és mégse jó!Ezért gondoltam, hogy a légrésbe lehet valami kosz, de onnan hogy szedjem azt ki? Erre kéne tanács.
Üdv téká!
Válaszol
Sűrített levegővel kifújni vagy öntapadós címkével beletörölni
a légrésbe többször több irányból.
Válaszol
Hmmmmm hogy én erre nem is gondoltam.Köszi a tippet ki próbálom.
Üdv téká!
Válaszol
Sziasztok .
Most készülök megépíteni az első hangfal párom ami 3 utas lenne.
A kérdésem az lenne hogy a mély lenne egy videoton HA25-450 . viszont a videoton közepek és magasakról mi a véleményetek ?
Hangfaldoboz mekkora kell neki ha b-reflex lesz ?( 40-50L?)
Válaszol
Sziasztok!

Elsősorban Shalafitol, de bárkitől akinek meglapozott véleménye van kérdezném:

Aktív keresztváltóval 3 utas hangfal a projekt (Kraven által már egyszer lefuttatott dolog maga a doboz). A magas rész egyelőre levegőben lóg, de oda a Vifa-k majd ha kaphatóak lesznek talán megfelelnek. A mély és a közép-tartomány kialakításánál viszont van egy olyan dilemmám, hogy a mélyet 2 db 17-634-nek engedném (ez nagyon szépen szól Kravennél), viszont a középtartományra másik hangszórót kéne valahogy kitalálni.

Ha abból indulunk ki, hogy a két darab 634 valahol 120-250 közötti elváltásánál a mély teljesen szép, a magasat pedig kihasználandó a 3 utat egész későn akarnám indítani, terv szerint 5K körül, a kettő közötti részt nem látom ideálisan lefedve egy kisebb helyre szerelt 3. 643-el.

A 3 utat egyenként 1-1 HTA-30 monoblokk hajtaná.

Közép-nek a HB12,5-326 teljességgel elvetendő? Esetleg erre a célra a 15-539 jó választás lehet? Tapasztalati értéket ezzel, vagy másik olyan hangszóróval kapcsolatban ami olyan 1K-tól 6-7K-ig kéne hogy szóljon nagyon várnék!

Köszönöm előre is
Válaszol
Szerintem hagyd a háromutat, ha kétutas felhasználásra is alkalmasak a hangszórók.

Válaszol
shalafi66 Írta:Szerintem hagyd a háromutat, ha kétutas felhasználásra is alkalmasak a hangszórók.

Elsősorban hol látod a hátrányát az aktívan váltott 3 utnak?
Válaszol
Ugyanott, ahol a passzívnak. Gyakorlatilag nincs túl sok különbség köztük. Smile

Ha meg 100Hz körül vágod el az alját, akkor valami mélytartományban jobb hangszórót lenne érdemes használni.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég