A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 utas rendszerek
Ha jól tudom a dx meg az xt is csak 93dB/2,83V. Bár ha belegondolok, hogy a dupla mélyközép miatt elég irányított a középtartomány, akár passzolhat is.
Válaszol
Nem is kell 96dB@2,83V, a 93 bőven elég (még talán csillapítani is kell belőle). Az xt kevesebb, csak 91, a DX-re pedig még szoktunk tenni egy ellenmágnest, így nagyjából 1dB-vel több lesz, és a mélyközép érzékenységétől a kész hangsugárzó úgyis kevesebb kell hogy legyen a baffle-step (előlapfüggő mélytartománybeli esés) miatt, persze két hangszóróval ez a jelenség kevésbé erőteljesen jelentkezik, mint eggyel, de nagyjából egyensúlyban marad majd az átvitel szerintem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
nemtalálom azt a dx25-öt! milyen az az elég jó ár?Smile
ha valami nemjól sikerül!az nevezd el 1.0-nakBig Grin
Válaszol
Nincs fent a weblapon, de 5,5k/darab.

Válaszol
Hali.Szükségem lenne információra, hogy hol kaphatok olyan magashangszórót ami négyzet keresztmetszetű de a sarkai "le vannak törve" 45 fokban és a letörés kb 30 milliméter hosszu mind a 4 sarkán.Sajnos a tulzásba vitt mély kiszaggatta a papírmembránosaimat Big Grin Előre is köszi a válaszokat.
Válaszol
Valami pontosabb méretezés?

Válaszol
Üdv Mindenkinek!
Ahogy látom, sok tapasztalat gyűlt össze a fórumon. Építenék egy 3 utas párt amihez szeretnék tanácsot kérni. Az elképzelés egy a Visaton Starletre: http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/3_wege/starlet/index.html
hajazó konstrukció h2000- hangszórókból. Bármilyen ügyes méretezés és számolgatás mellett azt gondolom többet ér a tapasztalat, hogy melyik hangszóróból érdemes építeni.
Ha valakinek van tapasztalata vagy bármilyen javaslata, hogy milyen hangszóróból, milyen váltóval, mekkora dobozzal érdemes terveni, örömmel venném.
Üdv
Válaszol
Nagyobb mélyhangszóró átmérővel (gondolom 25ös kell) akár zárt is lehet arra gondolva, hogy kevésbé lehet elszúrni.
Előre is köszönöm, ha valakinek van már bevált javaslata!
Válaszol
A tapasztalat sajnos nem elég, konkrét hangszórókészlet kell, ahhoz egy konkrét doboz, és utána lehet mérések segítségével egy megfelelő váltót tervezni. Háromutasnál sokat nehezít a dolgon a középhangszóró.

Válaszol
Sziasztok,

Nekem is a középpel volt a lenagyobb gondom (HB12.5). Gondolkozok egy új 3 utas dobozon, de még nem találtam olyan közepet, ami megérné az árkülönbözetet. A mélyhez viszont lenne egy kérdésem. Érdemes lenne a HA27 helyett HA31-et használni?
Válaszol
Ha nagyobb érzékenység-terhelhetőség a cél, akkor igen.

A 12,5 helyett pl. 170-180mm-es mélyközépben lehet gondolkodni.

Válaszol
shalafi66 Írta:A tapasztalat sajnos nem elég, konkrét hangszórókészlet kell, ahhoz egy konkrét doboz, és utána lehet mérések segítségével egy megfelelő váltót tervezni. Háromutasnál sokat nehezít a dolgon a középhangszóró.
igen ez a jó sorrend, de a h2000 hangszórókról nincs tapasztalatom. Első átgondoltabb építés pedig ez lenne ezért inkább szamárvezetővel csinálnám... Lemondva a 3 utasról, találtam egy jó kétutas modelt csak 4ohmos a kit. Inkább a 2 utas topikba való, de röviden megkérdezem itt... az alábbit építve 8 ohm-os típusazonos méllyközéppel járható e a dolog szakértői szemmel?
http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/2_wege/altoi/construction.html
a váltót sokat számolgatva így módosítanám első nekifutásra... utána lehetne faragni ha kell.
https://picasaweb.google.com/106693726767394484955/ModificaltValto?authkey=Gv1sRgCN2npYS_uJycCA#5570523442280043874
A doboz a csillapítás, a reflexcső az eredetit követné.

ha a kitartás megmarad ezután a centert nulláról kezdem és úgy faragom ki. Smile
Válaszol
Szerintem nem valami jó hangszórók a W170-ek, a váltó meg, szintén nem egy kidolgozott darab, ráadásul a 4R változat más mint a 8R.

Válaszol
shalafi66 Írta:Szerintem nem valami jó hangszórók a W170-ek, a váltó meg, szintén nem egy kidolgozott darab, ráadásul a 4R változat más mint a 8R.
Nekem még nem volt, mástól meg jókat hallottam róla.

Még találtam egy hasonlót ami esélyes lehet;
http://www.audionl.hu/oscommerce/catalog/product_info.php?cPath=27&products_id=137
erről van tapasztalat?

H2000-ből miért nincs építőkit? 8)
Válaszol
Én akárhogy gondolkodom csak rosszak jutnak eszembe a Visatonról. Big Grin

De ez a Peerless a 10dB-s rezonanciájával sem ér annyit, mint amennyibe kerül.

Kit azért nincs, mert nem lehet.

Válaszol
Hát semmi sem tökéletes... :o .haha.
Még morfondírozok ezen, bár előbb utóbb csak elkezdek valamivel "játszani".
Első nekifutásra asszem kétutas.
Tanulmányozom a hsz-kat aztán majd a kétutas topicban...
Köszönöm az eddigi tanácsokat!
Válaszol
Itt azért messze nem a tökéletességről, sokkal inkább a használhatóságról van szó. Smile

Válaszol
Kedves Fórumtársak!

Keresek olyan lelkes Szakit közületek veszprém, fejér, komárom megyéből, aki elkészült hangfalamat megmérné, és új hangváltót tervezne hozzá a mérés alapján. Ez lenne a magas és közép tartomány.
Valamint a kétutas monitoraim (HA18N-620+Peerless811546)alá szeretnék egy-egy külön reflex dobozba braunokat(HA25-ből). Ez lenne a mélytartomány.
Felajánlok cserébe érte 1 pár M21wg09-08+ 1 pár Audax HD12x9D25. Illetve ha nem elég korrekt az ajánlat a tervekért, készpénzt is áldozok rá.
A Vifákat Shala moddolta, az audaxot impregnálta.
A hangszórók adatlapjai megvannak, illetve Shalától lehet róluk érdeklődni. Fényképet tudok róluk küldeni. Amióta elhoztam őket, még nem voltak beépítve.
Ha valakit érdekelne: elérhetőségek: 30-658-9373 hevesipeti@freemail.hu

Köszi, üdv: Petja
Válaszol
(2011. 02. 05., 15:36)shalafi66 Írta:  A 12,5 helyett pl. 170-180mm-es mélyközépben lehet gondolkodni.

Szia Shalafi,

Közben nézegettem a szóba jöhető mélyközepeket, de nem sikerült választanom. Szerinted melyik lenne a legjobb? Esetleg lehet olyat találni, amihez a HG-19-et lehet illeszteni?

Előre is köszönöm a választ.
Válaszol
Nem tudok róla. Az 5000 körüli-fölötti keresztezést nem viselik jól a hangszórók ebben a méretben. Smile

Válaszol
Köszi a választ, erre számítottam. Viszont még nem tudom, hogy melyik mélyközép lenne a legjobb erre a pozícióra. Mi lenne a tanácsod?
Válaszol
Sziasztok!
Nem tudom ide illik-e a téma ,de kaptam két üres dc2550 hangdobozt és működőképessé szeretném őket alakítani. Apukámmal azt találtuk ki, hogy valahogy úgy kellene megépíteni három utasra, hogy az alsó keresztezési frekvencia 500hz körül legyen. Az lenne a kérdésem, hogy milyen hangszórót ajánlanátok ,amit be lehet tenni a középső 10 cm-es lyukba, és le tud menni 500 hz-ig (mert ugye egy ha25-479 működne ez alatt). Néztem 10cm-es mélyközepeket, de azoknak nem elég nagy a terhelhetősége(25w).
Válaszokat előre is köszönöm!
Még annyit hozzátennék, hogy a hb10-546 méretre jó lenne bele, csak nem találok róla semmilyen adatlapot. Megköszönném, ha valaki le írná erről a hsz-ről, hogy mit tud.
Válaszol
még elég kezdő vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket
na szóval
egy háromutas rendszerre gondoltam ami hez van egy pár HA 31/1008 habszélő még a régi videoton 8omos szerenék eg háromutas hangfalat épiteni ami kéne magas+kőzép és hangváltokobinácio és persze doboz terv ha lehetne bakolajos76@citromail.hu Válaszokat előre is köszönöm! lelkes amatőr
Válaszol
(2011. 12. 27., 9:16)bakolajos76 Írta:  még elég kezdő vagyok a témában, ezért kérem a segítségeteket
na szóval
egy háromutas rendszerre gondoltam ami hez van egy pár HA 31/1008 habszélő még a régi videoton 8omos szerenék eg háromutas hangfalat épiteni ami kéne magas+kőzép és hangváltokobinácio és persze doboz terv ha lehetne bakolajos76@citromail.hu Válaszokat előre is köszönöm! lelkes amatőr

Szia!
Ha kezdő vagy, akkor valami egyszerűbb utat kellene választani szerintem elsőre. Ha itt visszaolvasol, akkor láthatod, hogy a 3 út nem egyszerű.
Én mást javasolnék, ha a két mély adott, akkor azokból lehetne egy isobarik elrendezésű mélyládát építeni. Anno a Rádiotechnika valamely számában volt komplett terv hozzá. A régi honlapon volt pontosabb info, de a sub fórumrészen is lehet kutakodni.
Ha ez megvan, akkor egy kétutas dobozpárt már könnyebben össze lehet hozni a fórumban leírtak alapján a mélyláda mellé.
Én ezt a könnyebben járható utat javasolnám. Az egyetlen utánépíthető háromutast szerintem "njzs" követte el itt a 3 utasban, de erről inkább Őt kell kérdezni, valamint a meglévő mélyeid ahhoz nem lesznek jók.
Üdv.
Válaszol
Üdvözlök mindenkit!
Nem tudom h ide való e ez a téma,de itt láttam a legtöbb mozgolódást,ezért írom ide a kérdéseimet Smile A segítségeteket szeretném kérni! Hozzá jutottam egy pár DC 2050 E hangfalhoz. De... az előző szakbarbár a mélyeket kicserélte,méghozzá úgy hogy vágott a helyükre 28 centis krátereket... -.-" szeretném visszaalakítani(amennyire lehetséges) eredetibe. kivitelezhető-e? Ha mondjuk viszonylag vékony fából betakarva visszaméretezném eredetibe? Undecided vagy próbáljam meg ezekbe a kráterekbe betenni,az itt vásárolható,és "bele való" mélyeket?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Krisztián.
Válaszol
(2012. 01. 02., 10:48)chriss28 Írta:  Üdvözlök mindenkit!
Nem tudom h ide való e ez a téma,de itt láttam a legtöbb mozgolódást,ezért írom ide a kérdéseimet Smile A segítségeteket szeretném kérni! Hozzá jutottam egy pár DC 2050 E hangfalhoz. De... az előző szakbarbár a mélyeket kicserélte,méghozzá úgy hogy vágott a helyükre 28 centis krátereket... -.-" szeretném visszaalakítani(amennyire lehetséges) eredetibe. kivitelezhető-e? Ha mondjuk viszonylag vékony fából betakarva visszaméretezném eredetibe? Undecided vagy próbáljam meg ezekbe a kráterekbe betenni,az itt vásárolható,és "bele való" mélyeket?
Segítségeteket előre is köszönöm!
Üdvözlettel: Krisztián.

Szia!
Azon a dobozon max egy előlapcsere segítene. Ha van egy kis türelmed, akkor felajánlok egy üres dobozpárt. Ez is kissé barkácsolt, de az eredeti hangszórók legalább nem fognak beleesni. Nekem nincs rá szükségem. Addig keress belevaló gyári mélyeket, a peremezésre szorulóknak annyi előnye van, hogy azokra te tetetheted fel a normális peremet és nem valami hárombetűssel elbaltázottat veszel. Az ország mely részén vagy megtalálható?
Üdv.

Válaszol
Hello
3 utas hangfalat építek a hangváltó egy dc2550-es hangfalból van, a mély hangszóró HA31-422 a mélynek leválasztott rész 62,5 liter a reflex cső mérete átmérő 7,7cm hossz 20cm az lenne a kérdésem hogy mennyire "tömjem tele" csillapító anyaggal a ládát illetve ez a reflex cső méret megfelel-e ?
Válaszol
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani,hogy a Trio 8/200-as hangváltónál kell e valamelyik hangszórót fordítva kötni és ha igen melyiket?
Válaszol
Ezt sajnos nem lehet tudni így látatlanban, függ a felhasznált hangszóróktól is, de elég valószínű, hogy a közepet forgatni kell.

Válaszol
Köszi!
Az öreg Jamo studio170-esemet generálozom a következőkkel..

mélyközép:HA22-599

közép:egyenlőre hagyom az eredetit: http://www.parts-express.com/pe/showdetl.cfm?Partnumber=299-952

magas:HG2,5-639
És mind ezt a fent említett váltóval..
A mélyhez még nem nyúltam,mert az a hangszóró csak hétfőn jön meg,de már így is szebben szól mint előtte..
A centerrel van még egy kis gondom,aminek a hangja nemigazán tetszik,a magas ugyan ez tehát VT,viszont 2db 4 ohmos 16 cm-es mnc van sorba kötve..
Arra gondoltam lecserélem a régről maradt Mb quart tx3-asra(ez nekem kocsiba volt és eszméletlen szép hangja van)csak nemtom,hogy ez jó 5let e....
Ezek is 4 ohmosak és 130w sorba kötve ez is működhet talán,itt kérnék tanácsot...
Ebben egy hv 228 as hangváltó van,sal szerint itt is fordítanom kellene a magasat..Hát nem tudom..
1-2 jó 5letet ebben a kérdésben is szívesen vennék..
Válaszol
Az a kérdés, hogy jobb-e a két MBQuart, mint a két MNC? Erre sajnos nem tudok biztos választ adni, kevés az információ, sokféle MNC volt, valószínűleg a két autós érzékenyebb lesz majd.
A SAL váltóval gondok szoktak lenni, az impedancia nagyon leesik keresztezés környékén.

Válaszol
Értem köszi..De akkor elméletileg valamilyen szinten járható út a 2 MBQ felhasználása centerként.Mondjuk van saját váltója,de az ugye 4 ohmos és ez az erősítőmre nem lenne jó hatással(denon 1905)..De talán egy próbát megérne?
Tulajdon képen itt a legnagyobb problémám,hogy a fejhangok,azaz a szöveg nem igazán tiszta.Próba kép,az egyik oldalra beraktam a MBQ-t,hát nem is lehet egy napon említeni a hangzás béli különbséget...
És még legyél szíves akkor abban adj tanácsot,hogy a 3 utas frontoknál,a fentiekben említett összeállítással,elforgassam e a közép hangszórót?
Válaszol
Nincs különösebb akadálya szerintem, ahogy az MNC elműködött eddig, ezek is el fognak, legfeljebb jobban fog szólni. Smile
A 4 ohmos váltótól nem lesz a hangsugárzó is 4 ohmos, a váltóknál ez annyit jelent, hogy csak 4R terhelőimpedanciával működnek jó, tehát a magas és a mélyközepek eredeő impedanciája is 4ohm.

A középhangszórónak a bekötését fordítsd meg, így 180°-ot fordul a fázisa is.

Válaszol
Köszönöm!
Válaszol
Nos ma megjöttek az 599-es mélyek,amiket szépen be is szögeltem a Jamo ládikómba..De azaz igazság,kicsit többet vártam tőlük...
A vt hangváltója,sokat dobott a hangzáson,de ez az új hsz, valahogy nem tűnik fel.
Persze lehet nem igazán tetszik neki a 45 literes doboz,nemtom,sajnos nem értek hozzá,lehet csak be kell járatni:-D
Egyelőre hagyom így,amíg nem kapok esetleg valami jó tippet,vagy én nem találok ki valamit....
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég