A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 utas rendszerek
Nem romlik el tőle Smile
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
aha... értem, de a hangváltóm gyári, mert nem vok olyan profi h összetegyek 1 3utast. Nos akkor ilyen esetben mit tegyek? h szerkesszem át a hangváltót nem akarom kicserélni őket ha nem muszály. .?. .?. .?. [/b]
Válaszol
Akkor ennyi erővel a duplacsévés hangszórókat sem szabad sorba kötni ám. .tok. Egyébként van is amelyiket nem szabad, de az már gyártási hibának minősül a szememben, ez pedig az az eset, mikor a két tekercs nem egyforma. A két mélyközép sorba kötése is akkor veszélyes, ha nem egyforma a két hsz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
értem shalafi, de akkor most mit tegyek? Ha mondjuk veszek még 2db mélyközepet és párhuzamosan kötöm akkor az ellenállás kb 4ohm, csináljak hozzá 1 külön hangváltót a gyárit pedig hadjam a magasnak és a középnek? a mostani felállás 3 út mindenki 8ohm hozzá 8 ohm-os váltó. Duplázni szeretném a mélyet mi a legjobban kivitelezhgető megoldás? .ful. (tudom mit akarok csak azt nem h érjem el) .kopp.
Válaszol
A félreértések elkerülése végett azt akartam az előző irománnyal sugallni, hogy sorbaköthető két hangszóró, ha egyforma. De mivel van már két nyolc Ohmos, jobban kijössz ha emellé veszel még kettőt, vagy marad az egy hangszóró és csökkentetd a doboz méretét. Big Grin Az univerzális gyári váltók egyébkét sem jók túl sok mindenre, tehát egy viszonylag megtervezett ettől csak jobb lehet.

Válaszol
én ezt értem, de működhet egymás mellet hm... párhuzamosan a gyári váltó (magashoz és a középhez - 8 ohm-on) és 1 váltó amit tervezek a dupla mélyközéphez 4-ohmon?
Válaszol
Egy egységként kell kezelni a dobozt és az összes hangszórót. Miért félted, olyan jó a gyári váltóval? Smile

Válaszol
nem rossz, csak 3 utas váltót fogalmam sincs hogyan kell tervezni, +most dobjam ki a gyári váltót?
Válaszol
Kishitű vagy. .hm. Akkor módosítsd a mély előtti szűrőt a karakter megtartásával 4 Ohmra (felakkora induktivitás kétszer akkora kondi). Milyen gyár alkotása ez a hangváltó? És miféle közép és magashszt használsz?

Válaszol
mindjárt leírok mindent pill
Válaszol
magasmonacor DT-99 (mert sok jót hallottam róla)
közép mnc, mert ez volt itthon, de le akarom cserélni HB 13-ra vagy 15-re
Mély HA 25 braun
váltó DN-4 (monacor)
70literes reflex láda 28hz-rehangolva, anyag 19mm MDF

Jó ejtettem a dolgot most úgyis először mélyládát építek. Ha még ma írok emailt és rendelek benne közepet az hnap postára kerül? Azt hiszem shalafi nálatok kedden van postázás... HB 13 és 15 nem különbözik csak a méretekben? zárt az nekem pont jó lenne, mert nincs neki külön kamra. Akkor először ezt cserélem le. Nincs róla véletlen 1 jobb kép? mert elég vacakok ezek, amik fenn vannak. illetve erről nincs is csak rajz
.hm.
Válaszol
OFF jó látom mindenkinek az agyára mentem .hehe. mindegy nem kell vele foglalkozni .nap.
Válaszol
Vagy ilyen kevesen olvassák a topikot Tongue Esetleg 3 utassal még nem "kinlodtak"
pagrust keresd meg, ő már csinált 3 utast is. Hátha ráér neked válaszolni.
Üdv, Péter
Válaszol
Valószínűleg postázták. Pedig inkább ajánlottam volna a 12,5-es közepet. Nno mindegy mostmár. .morcos. Ezután mi is a kérdés?

Válaszol
Dres Írta:OFF: jó látom mindenkinek az agyára mentem
Helló, nem mentél az agyára senkinek, csak vagy próbálkoztak már háromutassal, --- elsőre kicsi a sikerélmény --- vagy hallottak róla, hogy nem egyszerű, ezért szent borzalommal kerülik a témát. (vagy nem akarnak "túl okosnak" látszani, ami helyes is). Pagrus írta valahol: a háromutas tulajdonképpen két kétutas, csak ez így azt hiszem nem ennyire egyszerű, úgy gondolom ő is kicsit viccesen írta.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
cirrus Írta:.....a háromutas tulajdonképpen két kétutas, csak ez így azt hiszem nem ennyire egyszerű, úgy gondolom ő is kicsit viccesen írta.
Áramkörileg értettem, mély LP és mélyközép HP az egyik kétutas, a másik meg a mélyközép LP és a magas HP. Persze a sorok között ott van a mosoly is... .zold.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
OK, csak azt hiszem, - erősíts meg légyszi - nem árt még azt is kiemelni, hogy ráadásul ezek szemét módon "látják" egymást, és együtt juszt se úgy viselkednek, mint amikor ezt a két kört külön-külön hangolgatnánk, vagy ahogy egy program megrajzolja nekik a görbét együtt.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Idézet:ezek szemét módon "látják" egymást
... és néha pont fordítva viselkednek, mint helyből gondolná az ember. Megnövelsz egy ellenállást, és ennek hatására a bemenő impedancia csökken egy frekvenciasávban, és ha nem mérsz időnként, akkor csak az erősítőből felszálló füst ad tájékoztatást a hibás lépéseidről.
Válaszol
miért jobb shalafi a 12,5-es közép? van az előlapon hely bőven 15-ösnek is. jó nagy jószág... akkor kemény fába vágtam a fejszém ezek szerint a 3úttal, bár sztem így is tűrhető a hangja, legalább is az előző tákolmányaimhoz képest .hehe. shala ha van kedved megmérhetnél 1-2 kínai import terméket van itthon 1 pár ( mostmár a szekrényben .taps. )

van olyan progi amivel 3 utas hangváltót lehet tervezni? winisd-t már nyomogattam, de az csak 2utas vagy ne menjek bele? .kopp.
Válaszol
Szebb és szélesebb átvitele van és a dinamikus viselkedése is jobb a 326P váltizatnak.

Válaszol
áh legközelebb ne spórolj és dobj 1 emialt, mert te ezt jobban tudod
Válaszol
cirrus Írta:OK, csak azt hiszem, - erősíts meg légyszi - nem árt még azt is kiemelni, hogy ráadásul ezek szemét módon "látják" egymást, és együtt juszt se úgy viselkednek, mint amikor ezt a két kört külön-külön hangolgatnánk, vagy ahogy egy program megrajzolja nekik a görbét együtt.
Csak megerősíteni tudlak ebben, én meg is kerülöm a problémát, a tweeter csak nagyon fent lép be nálam, és a következő háromutasomnál is így tervezem, pedig az (Beyma T2030) lejjebb is működik, mint a Fostex kistölcsér (FT17H). Igazából ezek 0,5-1-0,5 utasok, a közepe szélessávú, a nagyban ugye a 8M60/N, a kicsiben pedig 5MP60/N.
Szóval klasszikus háromutast nem készítettem még, de már készül egy PA rendszer annál 4 KHz-nél lesz a felső váltás, de ott mások a viszonyok, lévén 4400 W zenei teljesítményű a teljes cucc. Ebből még csak két közép van meg, két napja száradnak, fene a vastaglazúrba.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
hogyan lehet 3 utas váltót tervezni? légyszi légyszi vki... milyen progival pl. próbálkoznék legalább kísérleti jelleggel .zold.
Válaszol
Dres Írta:hogyan lehet 3 utas váltót tervezni? légyszi légyszi vki... milyen progival pl. próbálkoznék legalább kísérleti jelleggel .zold.
A dobozukba végleges helyükre beépített hangszórók impedancia, fázis és hangnyomás görbéit mérőmikrofonnal megméred pl. LspLAB programmal, és ugyanezzel a programmal tervezed a váltót is, a mért adatok felhasználásával. Így sokat lehet spórolni, kis rutinnal az 5.-10. változat már jó eredményt adhat.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
ok! D szerzek mérő mikrofont már gondoltam rá korábban is
Válaszol
shalafi66 Írta:Szebb és szélesebb átvitele van és a dinamikus viselkedése is jobb a 326P váltizatnak.
Dres!

Ha ilyeneket ir shala az nem véletlen. Én a helyedben rendelnék két ilyen közepet.
Ha már van közeped, lehet visszaveszik... shala bizti tudja hogy megy ez Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Hát ha Dres is azt akarja, és még nem került postára, akkor lehet módosítani.

Válaszol
már meg is jött úgyh nem tudom mi legyen... a teljesítmény is fontos, mert lehet h a konfiguráció bulikon is fog szólni nem csak itthon .cool. , de főleg itthon.

Ha előfordul még ilyen eset akkor nyugodtan küldj 1 emailt, tényleg, vagy itt a fórumon szólj. Közepeket meddig kell járatni? és h szokták/szoktátok?

Nem tudnátok mondani 1 támpontot merre induljak mérőmikrofont keresni? pl. honlapot, de 1 budapesti bolt címe lenne a legjobb infó, mert holnap úgyis fel kell mennem
Válaszol
A panasonic márkaszervízben lehet rendelni wm61-et, kb két hét várakozás után érkezik meg. Egyébként a hb12,5 majdnem annyival érzékenyebb lenne, hogy behozza a hb15 nagyobb terhelhetőségét.

Válaszol
Szia shalfi:
Az lenne a kérdésem hogy a hb-12,5-ről nincs-e valami adatlapod?Iletve szerinted a hg 2,5-öt a hb-12,5-et és a 25-ös braunt hol és milyen meredeken kellene összeengedni?kösz
Válaszol
Adatlapot a sima 326-ról találsz a lapon, és nem olyan egyszerű ez, már próbáltam váltót faragni ilyen összeállításhoz, de a 12,5 mellé jó a hg1,9 is nem kell feltétlen a 2,5-es dóm.

Ui: a 12,5-es középnek van egy modernizált változata 326P néven.

Válaszol
hali
reflexnyílásról lenne egy kérdésem, mégpegig, hogy ha csinálok egy négyzetalapú nyílást van-e valami határ, hogy milyen minimum távolságra kell lennie a vége a hátfaltól? köszi!
Válaszol
Van, a reflexcső kerülete és a hátlaptól mért távolság szorzata nem lehet kisebb, mint a cső keresztmetszete, ebből némi számolással következik, hogy ez a távolság a cső belső átmérőjének negyede.
Ebben a határesetben viszont meghosszabbodik a reflexcső látszólagos hossza kb. az átmérő 0,6-szorosával.
Négyzetes keresztmetszetre hasonlóan számold ki.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
A reflexcső látszólagos hosszán ugye a torkolati tényezővel megnövelt értéket érted?
Válaszol
fdsa Írta:A reflexcső látszólagos hosszán ugye a torkolati tényezővel megnövelt értéket érted?
Pontosan.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég