A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3 utas rendszerek
Nincs 8 ohmos, de nem is kell, a 4 teljesen megfelelő. Smile
Hahaha, hát nagy hangszóróhoz nagy doboz kell sajnos. többnyire. Vagy ha nem akkor nem lesz hangos.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Az 558-nak a 10l ajánlottabb, mint a 6-8l, mert akkor még át tudom méretezni!?
Válaszol
10 literrel kicsit alacsonyabb frekvenciától használható. Smile De a 8 is jó hozzá.

Válaszol
(2017. 05. 31., 21:48)shalafi66 Írta:  Nincs 8 ohmos, de nem is kell, a 4 teljesen megfelelő. Smile
Hahaha, hát nagy hangszóróhoz nagy doboz kell sajnos. többnyire. Vagy ha nem akkor nem lesz hangos.

Most kezdődik az a rész, hogy akkor ehhez egy kész hangváltót már nem is fogok tudni használni, azt is nekem kellene megcsinálnom!?
Jól gondolom, hogy a 4ohm-os hangszóró a 8 ohm-os hangszórók hangváltójára nem köthető rá?

Hol kapható ez avifa hangszóró?
Válaszol
Persze, a hangszórókhoz, dobozhoz méretezett szűrők kellenek. Smile Kész hangváltót semmilyen hangszóróhoz nem tudnál használni, Smile tehát ilyen szempontból mindegy. Az univerzális hangváltók minden hangszóróval egyformán rosszul működnek általában.

Én innen szoktam rendelni:
https://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=7741

Válaszol
(2017. 06. 04., 11:07)shalafi66 Írta:  Persze, a hangszórókhoz, dobozhoz méretezett szűrők kellenek. Smile Kész hangváltót semmilyen hangszóróhoz nem tudnál használni, Smile tehát ilyen szempontból mindegy. Az univerzális hangváltók minden hangszóróval egyformán rosszul működnek általában.

Én innen szoktam rendelni:
https://loudspeakerfreaks.com/Product.asp?Product_ID=7741

És az univerzális hangváltómat kell megmókolni, vagy abból is újat kell teljesen építeni?

Arra azért kíváncsi leszek, hogy miután belepakoltam mindent, amit tanácsoltak, és meghallgatom, egy vaktesztben meg fogom e tudni különböztetni a minden tervezés nélkül épített dobozomtól, amibe egy hangszóróboltos hangváltó van, somogyi féle 300-as mély, meg a vidi közép és magas!?
Válaszol
Smile Attól függ, hogy a meglévő hangváltóból milyen alkatrészek használhatók fel. De ugye alapból mérésekkel lehet jó hangváltót tervezni.

Az azért felismerhető, ha a VT magas vagy középhangszóró szól. Smile

Válaszol
(2017. 06. 06., 11:15)shalafi66 Írta:  Smile Attól függ, hogy a meglévő hangváltóból milyen alkatrészek használhatók fel. De ugye alapból mérésekkel lehet jó hangváltót tervezni.

Üdv!

Megvennék két darabot az általad ajánlott 17N558A. hangszóróból, középnyomónak, és a vifa magasakat, a hangváltóra van valami ajánlásod, hogy miből kéne kiindulni, amit lehet alapnyak használni? Esetleg tudsz majd segíteni, ha odakerülök, hogy a méréssel, és a hangolással kapcsolatban lesz szükségem kiindulási információkra?
Válaszol
Szia, hát, egy alap ajánlást tudok mondani a váltóra, de teljesen pontosat nem, ahhoz kellene a véglegs doboz, és abban megmérni a hangszórókat. Illetve a mélyről semmit nem tudok, ez is nehezíti a feladatot.

Válaszol
A mélynyomó is a ti terméketek, 310mm-es 8ohm.
Nekem tökéletes, ha valami
alap hangváltó van, majd ha màr szól, akkor lehet finomítani, meg méregetni.
Válaszol
(2017. 08. 03., 7:34)wasquez Írta:  
(2017. 06. 06., 11:15)shalafi66 Írta:  Smile Attól függ, hogy a meglévő hangváltóból milyen alkatrészek használhatók fel. De ugye alapból mérésekkel lehet jó hangváltót tervezni.

Üdv!

Megvennék két darabot az általad ajánlott 17N558A.  hangszóróból, középnyomónak, és a vifa magasakat, a hangváltóra van valami ajánlásod, hogy miből kéne kiindulni, amit lehet alapnyak használni? Esetleg tudsz majd segíteni, ha odakerülök, hogy a méréssel, és a hangolással kapcsolatban lesz szükségem kiindulási információkra?

Hello
Én is Vifa magasakat akartam de Seas lett belőle , nekem is a Laci féle 17N558A van ,profi hangja van Smile az elé egy tekercs elég ,a magasok elé Ero kondikat ajánlok ,tekercseknek nekem Jantzen Audio légmagos tekercsek vannak drága igaz ,de Big Grin
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég