A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérés
Üdvözlet!

Meg szabad kérdezni, hogy milyen apparátust használ a Videoton mérésre? A régi prosiban Audio Precision grafikonok voltak...

Bass Master
Válaszol
Egyelőre ugyanazok a grafikonok vannak az adatlapokon, 1992-körüli adatok. Néhány újabb mérés kivételével, azok Brüel&Kjaerrel készültek '96 után (HA25-451, és a hangváltók).
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hamarosan új mérési jegyzőkönyvek, várhatók a hangszórókról, a sokat emlegetett változások eredményei jól láthatóak lesznek majd, főleg az erősebb mágnesek következményei. A tervek szerint a Speaker Workshop nevű programmal fogunk mérni, az eredeti Brüel&Kjaer mikrofonokkal.

Tehát (ez a hangfalépítő versenyzőkre is vonatkozik), érdemes kicsit várni szerintem a doboztervekkel, hiszen nagy mértékben javultak a hangszórók T-S paraméterei a most közölt adatokhoz képest.

Válaszol
Az új méréseket ugye 1mről készítitek majd?
Válaszol
Brüel & Kjaer sem egy nóném Big Grin
Válaszol
Admin Írta:Hamarosan új mérési jegyzőkönyvek, várhatók a hangszórókról, a sokat emlegetett változások eredményei jól láthatóak lesznek majd, főleg az erősebb mágnesek következményei. A tervek szerint a Speaker Workshop nevű programmal fogunk mérni, az eredeti Brüel&Kjaer mikrofonokkal.

Tehát (ez a hangfalépítő versenyzőkre is vonatkozik), érdemes kicsit várni szerintem a doboztervekkel, hiszen nagy mértékben javultak a hangszórók T-S paraméterei a most közölt adatokhoz képest.
Ez kb mikkora várható? Jövőhét?
Válaszol
Én nem mondanám a jövö hetet. Akkorra a közép és a magas hangszórók adatlapjai várhatók, a mély kicsit nehezebb ügy lesz. Sad

Válaszol
Admin Írta:Én nem mondanám a jövö hetet. Akkorra a közép és a magas hangszórók adatlapjai várhatók, a mély kicsit nehezebb ügy lesz. Sad
Az is valami. De a versenynek kb mikor lenne a vége? Csak hogy mennyire siessek a választással, illetve a rendeléssel. Mert ha nem kell sietni a választással, akkor elötte megnézném a friss méréseket, másrészről viszont most ráérek mint munkanélküli, de késöbb kitudja, bár ugy hallottam hogy nagyon nem kell félni hogy az ember hamar melót talál.
Nem tudsz állást egy Müszaki informatikus mérnöknek? Szakdolimat a hangdobozépítésből írtam Smile
Válaszol
pweisz Írta:Nem tudsz állást egy Müszaki informatikus mérnöknek?
Ez jó, sajnos nem tudok. Smile

A verseny vége egyelőre még láthatatlanul messze van. Wink Nem akarom, hogy bárki is lemaradjon.

Válaszol
Admin! Azt meg tudnád-e nagyjából mondani, hogy az egyes darabok közt mekkora a szórás az adatlapon megadott jellemzőkhöz képest?
(tételezzük fel, hogy az adatlapon a legújabb mérések eredményei vannak)

Szerk.: nem baj, ha messze a verseny vége, lehet, hogy akkor még én is be tudok szállni Wink
Válaszol
Ez hangszórótípustól függ. A mechanikai paraméterekben többnyire nincs szórás. A HG2,5-nél az Fs értékében lehet +-20Hz eltérés. Mélyhsz.-nál ez 1Hz-en belül marad.
Elektromos ill. T-S paraméterekben elképzelhető +-3% különbség az egyes sorozatok között, ez a maximum.

Válaszol
Akkor az még simán belefér. Smile
Válaszol
ON
Egy hangszórót megmérni kb. mennyi idő?
Válaszol
Kb. 2 óra.

Válaszol
Hol tartanak a mérések, mikor lesznek fenn az adatai azoknak a hangszoróknak amik eddig meglettek mérve?
Válaszol
Még egy pár nap kell hozzá. Wink

Válaszol
Most akkor az adatlapok nem igazán aktuálisak?
Mindegy... ha valakit érdekelnek a HA-s hangszórók WinISD pro-s *.wdr -jei, akkor az itt megtalálja: http://www.freeweb.hu/gnagy/Winisd_Pro_Drivers.zip
Válaszol
Admin Írta:Még egy pár nap kell hozzá. Wink
??? :?
Válaszol
HA 31-nek nagyon várom az adatait.
Válaszol
... rajtam múlik. A dobozokat ugyanis össze kell még pakolnom. Türelmet kérek mindenkitöl. Az elsö doboz(ok) ma készül(nek) el, és lehetöségem (idöm) szerint eljut adminhoz is. Tehát mától lehet admin fejét püfölni. Wink

(Mivel mindezt munka mellett csinálom, ne szedjetek darabokra a késésért. Thnx!)
Válaszol
Hogy állnak a mérések?
Válaszol
.?. .sokk.
Válaszol
Ízelítő:
http://videoton.uw.hu/new/ha17-582.JPG
http://videoton.uw.hu/new/ha17-634_6R.JPG
http://videoton.uw.hu/new/ha17-634_8R.JPG

Talán már beindulnak a dolgok....

http://videoton.uw.hu/new/ha10-436.JPG
http://videoton.uw.hu/new/hb10-546.JPG
http://videoton.uw.hu/new/hb13-539.JPG

Válaszol
Admin Írta:Talán már beindulnak a dolgok....

Várjuk[Kép: cl.gif]

Szerk: 3 tizedes pontosság Big Grin
Szerk 2: és már görbét is látni Big Grin Big Grin
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Végre, valami! Smile

Jól látom, hogy a HA17-634/8 Ohm, a Qts vonatkozásában romlott az előzőhöz képest?
Ott a Qts kb. 0,38 volt, itt ez pedig 0,5 körüli? Nem lett jobb, egyelőre úgy látom. Sad
Lehet a "régi" verziót is rendelni, vagy ez van, eszi - nem eszi, nem kap mást?
Sad
Ezt a zöldes hátteret és betűszínt hogyan lehet megváltoztatni, mert zavaró!?

Üdv! SMA
Válaszol
A betűszínre, háttérre ajánlottam már megoldást: a profil beállításoknál lehet a sablont megváltoztatni. Wink

A 634 előző mérése a hat ohmos csévével (ott most is jobb eredményeket kapunk), és nagyon valószínű, hogy egy kompenzált mágneskörrel készült. Lemérem azzal is nemsokára. Egyelőre ott járok, hogy mágneseket kellene kérnem hozzá. A héten túl leszek rajta.

A többi hangszórónál viszont látható a javulás. Smile

Válaszol
Pillanatnyilag hogy állunk?
Válaszol
Szerdán kapok egy újabb csomag hangszórót 180mm-ig.

Egy újabb adatlap:
http://videoton.uw.hu/new/ha25-451a.JPG

Válaszol
0,3-as Qts, 21,6 Hz Fs. Ez nem semmi!
Válaszol
Szia Admin!
A HC12.5-644/1114 adatlapja megfelel a mostani hangszóróknak is, vagy csak az új mérések után lesz használható adatod?
Válaszol
A régi adatokból az Fs talán jó, az átviteli sáv, meg a mechanikai adatok... Egyelőre a mélyhangszórók jönnek, a szélessávúkat későbbre halasztom. :| Sajnálom igazán. De biztos, hogy rosszabbak nem lettek a hangszórók. Wink

Válaszol
HA 31 -et nagyon várom Big Grin
Válaszol
A HA 31 most közölt T-S adatai valósnak tekinthetők. Azért lehet várni, hátha jobb lesz. Wink

Válaszol
HA18-ig már szinte az összes hangszóró T-S paramétere megvan. Big Grin Szerintem reszkessenek a hangszórógyártók. .torz. Este felé felkerül a honlapra is.

Válaszol
Új frekimenetek mikorra várhatók?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég