A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérés
Már várom őket, szükségem lenne rájuk!
Válaszol
Hály Shalafi! Csak úgy kíváncsiságból érdeklődnék, hogy kb. mikorra tudod lemérni azokat a hangszórókat, amelyeknek nincs adatlapjuk, vagy csak a görbéjük hiányzik, vagy régi méréssel rendelkeznek.... .?. Már 1 ideje beígérted ezeket, de valahogy mostanában nem halad a dolog, pedig szerintem (lehet, hogy tévedek) 1-2 napos intenzív méréssel pótolhatóak lennének ezek a hiányosságok! Engem pl. hátráltatnak ezek a hiányosságok, mert emiatt nem tudok előrébb haladni 1 hangfaltervezés témában.... .zsepi.
(HG 1,9-re gondolok)

Más: A HA 27-ről mit lehet tudni? Kb. mit tud mélyben a HA 25 braun-hoz, illetve a HA 31-hez képest?
Válaszol
Az a helyzet, hogy némi káosz van egy két hangszórónál, azon kívül, fizikai és szellemi téren is, és a weblap is át fog alakulni egyszercsak, ott pedig már más módon lesznek a hangszórók adatai feltüntetve, az adatlapok megszűnnek, fölöslegesen pedig nem nagyon akarok dolgozni. Ez áll mindennek a hátterében. Ha egyéb befejezetlen feladataimat megoldottam akkor lehet róla szó, hogy a jelenlegi rendszer szerint frissítek még egyet a hangszóróadatokon februárig az új honlapig, de erre bevallom, kevés az esély. Esetleg ha nagyon égetően kell valami akkor, írj egy kis listát, miről van szó, és próbálok pár nap alatt vmi értékelhetőt alkotni, de ezt igencsak végső esetben. A ha27, ha jól csinálják, egyenlő a ha25-479 vagy 451-el, attól függően, hogy melyik lengőrendszerel/mágneskörrel szerelik.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Azt azért remélem, hogy az adatközlés mennyisége, és minősége nem változik majd!

HA 25 braun, HB 12,5, és HG 1,9-es párosításra gondoltam. Mindezt 40 literes zárt ládában. Ehhez kéne a HG 1,9-es friss mérése, mivel addig nem lehet váltót tervezni.... Ha esetleg tudnál adni konkrét váltótervet, akkor Nekem az is nagyon megfelelne!

ui. Ehhez a párosításhoz mélyben mi passzolna jobban? A HA 25 braun, vagy esetleg a HA 27-es?
Válaszol
A ha 25-479 és a HA27-566 illenek zárt dobozba, a braun inkább b-reflex. Melyik 1,9-es kell? Mert csak a 623-ról ott is csak a 8 Ohmosról van mérésem.

Az adatközlés egyszercsak visszaáll a régi szintre, minőségben pedig előrelépést tervezek, de most nagyon le vagyok foglalva, az új honlappal egy időre szeretném időzíteni az új adatokat is.

Válaszol
Aztán van itt vagy 20-30-féle új kondenzátor-ellenállás is, a veszprémi hangszórók, más vállalásaim is vannak, nem feltétlen a lappal, de a céggel kapcs. Szóval nehéz lépést tartanom.. De nem panaszkodok. Smile

Válaszol
Igaz, csak WinISD-ben néztem, de a progi szerint a braun inkább zárt ládába ajánlott! És egyébként is.... Nagy membrántömeg, és viszonylag lágy felfüggesztés jellemzi. Szerintem nem gond neki a zárt láda, bár Neked van ebben tapasztalatod....
HA 27-ről semmit nem tudok.... Sad
HG 1,9-ből, mivel csak 2-t ismerek, Én a 431-esre gondoltam, de azért megnézném a 623-ast is, hogy mit tud.
Az új oldalra kíváncsi vagyok, remélem minden sikerül majd, amit elterveztél, és jó munkát hozzá! Wink
Válaszol
Pedig a braun olyan univerzális hangszóró sztem (és a paraméterek szerint), hogy jó zártban is, de igazán b-reflexben érvényesül, ott lesz jó az átvitele, anélkül, h. sokat romlana az impulzusválasza. Smile Megmutatom, milyen a zártba való hsz (T-S szinten ilyen a HA27 is):
Name: ha25-479
Company: H2000
Fs = 23,15 Hz
Qms = 2,666
Vas = 262,4 liters
Cms = 1,379 mm/N
Mms = 34,28 g
Rms = 1,87 kg/s
Xmax = 4,2 mm
Xmech = 7, mm
Sd = 366, sq.cm
Qes = 0,591
Re = 6,7 ohms
Le = 0,61 mH
Z = 8, ohms
BL = 7,518 Tm
Pe = 60, watts
Qts = 0,484
1-W SPL = 89,4 dB
2.83-V SPL = 90,17 dB

HG1,9-el kapcs le vagy maradva, a 431-et már nem gyártjuk, csak bontott zárófedelek vannak hozzá. 585, 623 és 443 készül.

Ez az átalakulás elég széles körű lesz. Új logó, új weblap, címkék a hangszórókon, ezek a fontosabb pontok.

Válaszol
.taps.
Válaszol
Egyenlőre marad a braun. Nem gáz neki a zárt láda, és véleményem szerint valamivel terhelhetőbb lehet a HA 27-esnél. Persze ha lenne róla mérés, akkor talán....
HG 1,9-es 623-as változatáról ha tudnál Nekem adatokat, vagy adatlapot küldeni E-MAIL címemre, akkor azt megköszönném!
Egyébként szerinted akkor most melyik a legjobb 1,9-esetek? .?.
Válaszol
Örülök a megújulásnak + minden, de remélem ez nem jár majd szemléletváltással! Meg NE próbáljatok a SAL-os üzletpolitika irányába elmenni! .gonosz.
Válaszol
Majd kiderül mi lesz belőle. Smile Az előbb írtam, hogy a HA27 megegyezik a HA25-ökkel 451 és 479 attól függ, melyiket választod, tehát van róla mérés. A 672 terhelhetőbb kicsit, de a ha27 érzékenyebb, és jobb az alsó f3 értéke, emellett sokkal jobb az átvitele, mentes a durva rezonanciáktól. A HG1,9-et majd összrakom ma-holnap.

Válaszol
Most látom, hogy leállt a 431-es gyártása Sad A HG1,9 585 és 623 között mi a különbség? A frekimenet megegyezik a 431-ével és csak a dizájn más, úgy mint a 639 és 464-nél? (ha hülyeséget kérdeztem bocsi)

szerk: (most látom beelőztél Smile )
Válaszol
Hello Shalafi!

Engem is erdekelne az uj HG1,9-esek parameterei. Epp Pagrus PVC TL-jet pakolnam ossze es a DTF801 helyere kellene egy jo(bb) dom. Van 1 regi 443-asom amivel kiprobaltam a TL-t es jobban szolt vele, ezert ugy gondoltam, hogy az ujakbol rendelek 1 parat. Bocs, ne vedd ezt surgetesnek, ha nincs idod nem vesz, akkor "latatlanba" megrendelem oket, de annyit arulj el melyik 1,9-est lehet lejjebrol inditani? Akkora kulonbseg csak nem lesz egy regi es egy uj 443 kozott mint egy regi 443 es egy uj DTF801 kozott (a 443 javara) .... vagy megis? Smile
thanx!
Válaszol
B.A.T. (II.) Írta:Egyenlőre marad a braun. Nem gáz neki a zárt láda, és véleményem szerint valamivel terhelhetőbb lehet a HA 27-esnél. Persze ha lenne róla mérés, akkor talán.... HG 1,9-es 623-as változatáról ha tudnál Nekem adatokat, vagy adatlapot küldeni E-MAIL címemre, akkor azt megköszönném! Egyébként szerinted akkor most melyik a legjobb 1,9-esetek? .?.
Még vmi eszembejutott, az lehet, hogy a braun terhelhetőbb, de ezzel nem hozza be a 479 előnyeit. Jövőhét végén erról is teszek fel adatlapot, nem sok hiányzik hozzá.

Válaszol
Ben, lamalas, ha kész az adatlap, majd hasonlítsátok össze. A 4 Ohmos valamivel alacsonyabb fs-ű, talán néhányszáz Hz-el alacsonyabban váltható.

Válaszol
shalafi66 Írta:Majd kiderül mi lesz belőle. Smile Az előbb írtam, hogy a HA27 megegyezik a HA25-ökkel 451 és 479 attól függ, melyiket választod, tehát van róla mérés. A 672 terhelhetőbb kicsit, de a ha27 érzékenyebb, és jobb az alsó f3 értéke, emellett sokkal jobb az átvitele, mentes a durva rezonanciáktól. A HG1,9-et majd összrakom ma-holnap.
Akkor inkább hallgatok az okosabbra, és a HA 27-et választom! De akkor ez most melyik HA 25-el egyezik meg? Jól látom, hogy a kiscsapossal, csak a kerete más? Mert, akkor ahhoz már tényleg csak egy freki görbe, + 1 impedancia görbe hiányzik, és meg is van!
A HG 1,9-es 623-as változatáról is várom a méréseket!
Válaszol
A ha27-ből neked a kiscsapos kell a zárt dobozhoz, az a ha25-479-el egyezik meg (persze a kosár más). Remélhetőleg kapok egy héten belül mérésre alkalmas példányt, és tudok rendesebb adatlapot készíteni. Most csak a bevonat nélküli változatról van mérésem, sorozatban ez készült eddig, ennek van egy kis kiemelése 1kHz körül, de impregnálással ez eltüntethető gond nélkül.
Szóval ilyen impregnálás nélkül, már így is szép, nem?
[Kép: 479xal9.th.gif]

Válaszol
Emmá döfi! 8) Azt hiszem, hogy a görbe önmagáért beszél, és ezután nem kérdéses, hogy mi kerül a dobozba! Nagyon .kiraly. átvitel 1 ekkora hszórótól! A kiscsapos HA 25-öst, vagy a HA 27-est fogod lemérni? A különböző kosár mennyit változtat a görbén?
Válaszol
A 250-eset. Nem vennék rá mérget, hogy van pont most 270mm-es kosár...

Válaszol
Korábban írtad, hogy a HG 1,9-es 623-as változatáról van friss mérésed. Azt eltudnád Nekem küldeni MAIL-ben?
Válaszol
Remeljuk az uj meresi eredmenyek a honlapra is felkerulnek, nem csak szajhagyomany utjan es magan mailekben terjednek majd Wink
Válaszol
Két viszonylag új mérés, a H2000-et is érintők közül:
http://hangszoro.net/bass/ha20-484p.jpg
http://hangszoro.net/tweet/hg19-623.jpg

Válaszol
És itt jön néhány, ami egyáltalán nem érinti a céget, de közzéteszem, hátha valaki mást igen. Smile
http://hangszoro.net/laci/forum/arn150-73.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/arv104-61.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/dtf12ms.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/ht150.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/kw180.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/mdt12.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/tdlrtl3.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/xdt-25.jpg
http://hangszoro.net/laci/forum/xw165.jpg

Válaszol
Shalafi,

Koszi a sok merest! Papiron megvannak az uj magasaim ... H2000 termeszetesen .ok.
Mar csak meg kell rendelnem oket. Bocs, lehet, hogy errol mar volt szo masik topikban, de melyik email cimre mehet a rendeles? shalafi66@hangszoro.net OK?

thanx,
lamalas
Válaszol
Mindegy, milyen úton ér el hozzám a rendelés. csak olvasni tudjam.

Válaszol
Shalafi, köszönjük a méréseket, szép munka volt, és gondolom hosszú is! .taps.
Nekem valahogy a H-2000-es hszórók adatlapjai tetszenek a legjobban, persze a többi között is van 1-2 egész elfogadható darab....
A HG 1,9-nek meglepően jó a görbéje, talán az érzékenység, ami lehetne több is, de ne legyünk telhetetlenek! Ja, másik, hogy tudni kell váltani....
A HA 20-as + úgy jó, ahogy van, ahhoz nem tudok mit hozzá fűzni!

Elismerésem a cégnek, és a fejlesztőknek, jó irányba haladtok!
.szia.
Válaszol
.zold. A fejlesztők én vagyok. .tok. Nagyrészt. Gondolom. Legalábbis szellemi részben mindenképp.. Hja lamalas, megkaptam a rendelésed.
A hg1,9 régen is ilyen volt kb. talán még volt amiben jobb is. Most ilyen. Ez van. Lehetne vele mit kezdeni, de nem tudok különböző okok miatt. Ez a ha20 pedig tényleg nem egy rossz hangszóró, és ha valakit zavarnak a fülek, körperemes kosárral is elkészíthető.

Válaszol
Lesz HG19 623-M + HA18 620-M mérés vagy inkább felejtsem el? Mondjuk utóbbi érdekelne igazán. Egyenlőre, tandíj miatt halasztanom kell a vásárlást. .morcos. Közepekről - csak érdeklődés szintjén - várható mérés?
Válaszol
shalafi66 Írta:Ez a ha20 pedig tényleg nem egy rossz hangszóró, és ha valakit zavarnak a fülek, körperemes kosárral is elkészíthető.

Bezzeg nekem nem mondta... .morcos.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Kérdezted? .zold. [Kép: icon_duhos.gif]

Válaszol
Üdv néktek!

Akkor én nem az illetékes illetővel beszéltem Smile .Tegnap délután felhivtam a gyárat ezzel a kéréssel,de ott határozott nem volt a válasz.
Barna

"Fejjel a falnak-és az ütött résen tovább!"
Válaszol
Már írtam párszor, hogy engem kell keresni, nem ész nélkül telefonálni. Big Grin Több okból is előnyös, ha rajtam keresztül rendel valaki. Az egyik, hogy ismerem a gyártás lehetőségeit, és a megkötéseket.

Válaszol
Ösmételten üdv!

Most már ezt is tudom,ó minden titkok tudója Big Grin
Barna

"Fejjel a falnak-és az ütött résen tovább!"
Válaszol
.sug.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég