A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérés
Ezekszerint én vagyok olyan csókos akinek felajánlják körperemes kosárral.
Már alig várom hogy kézemben tarthassam őket.
Válaszol
Quadlipi kész hangszóróit mérem épp, és hát elég mázlista, úgy látom. .cool.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Szia Shala!

Haversrác felhívta a figyelmemet egy másik gyártó hangszórójának freki menetére...
Nem akarok negatív reklámot csinálni egy gyártónak sem, úgyhogy nem említem a nevét.
Egy 13 centis mélyközép frekimenete 100Hz körül már az átlag 88dB-el szemben 76-77 körül volt, holott a belőle épített kis reflexdoboz -3dB-es pontja 50Hz körül van.
A grafikonon SPL (dB) van megadva.
Létezik, hogy tényleg ekkora különbség van egy h2000 hangszóró mélyátvitele, és a másik gyártóé között, vagy máshogy méritek?
Elég furcsa volt látni, hogy milyen durván esik a mély hangok felé az átvitel már 600-700Hz-től kezdve, holott itt nálatok ez egy dekáddal lejjebb következik be ugyanakkora hsz átmérő mellett.

Előre is köszi a felhomályosítást! Big Grin
Válaszol
Nem értem a problémát. Honnan tudjam, hogy egy másik gyártó/forgalmazó milyen adatokat közöl, amikor azt sem tudom melyik hangszóróról van szó. Egyébként mindegy mit látsz a mélyközép hangszóró mérőlapos átvitelén 300Hz alatt, ott kis jeleknél úgyis a doboz és a T-S paraméterek határozzák meg a végleges átvitelt.

Válaszol
Jajj, bocsesz a link kimaradt: http://www.sonido.hu/adat_pdf/smw/smw144-8.pdf
a h2000-es 13 centishez viszonyítva elég zúzós a különbség... Smile És nem csak 300Hz alatt.

De annyira nem érdekes. Nem akarok viszályt szítani a honi gyártók körében...
Válaszol
Több oka is van. Az első, hogy az EBP-je e az SMW144-nek 150 körüli, a második, hogy a mérési módszer miatt inkább csak 6-700Hz fölött értékelhető az átvitel. A nagy break up rezonanacia 6k-nál pedig az alu membrán velejárója. Nincs ebben semmi viszálykodás, legfeljebb nekem más elképzelésem van a hangszórókkal kapcs.

Válaszol
Ok, értem! Köszi a választ! Smile
Válaszol
Megmértem az új HC -im impedanciáját . Mind a kettő Fs-e 52.7 Hz , a két csúcs között meg kb. 1 Ohm a különbség . Ráadásul még szépek is .
Válaszol
Ennél a scanspeak sem lenne jobban hasonló... .zold.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Engem is meglepett .
Válaszol
Hali Mócsing!

Melyik HC-nek 52Hz az Fs-e???

Kösz: Bici
Válaszol
HC-17 ,180-as módolt verzió . A számát nem látom ,mert sötét van ,meg a hátammögött leledzik .
Válaszol
űűűűű, ejha!

Ha netán van hozzá adatlap, frekimenet, stb., akkor elküldhetnéd... Lehet, hogy én is rendelek egy párat, ha lehet.

Köcce!
Válaszol
Nincs adatlapom ,csak az 559-hez . Erre meg az vagyon írva :558 .
Válaszol
http://hangszoro.net/full/hc17-559.jpg Ne csapjon be, hogy a jpg-ben 559 van, mert az adatlapon 558 szerepel. Annyi a különbség, hogy Mócsingnak azt hiszem 18-as kosárban van. Mócsing és hogyan szól a kicsike? Én is szemezek egy ilyennel.
Válaszol
Köszi szépen!

Azt hiszem, jövő héten rendelek belőle egy párat... Smile)
Válaszol
Qadlipi .
Nemtudom , mégcsak Fs-t mértem . Sisteregni jól tud .
Válaszol
Hali Mócsing!

Milyen dobozba szánod a HC 17-et?

köszi: Bici
Válaszol
Bici.
A meglevő TL-ekbe teszem , a 620-asok helyére ,Kisérlet képpen . Most éppen bejáratás alatt állnak .
Válaszol
Oks, köszi!

Ha bejön a hangja, akkor megosztanád a doboz tervet?

Köszi!
Válaszol
Megvan osztva ,mint kétutas . Ebben a felállásban bejött a hangja .
Válaszol
oks, köszi!
Válaszol
Hy!Megtudná mondani valaki hogy mi a zenei és névleges teljesítmény?Most akkor melyik a valódi?Vagy hogy is kell ezt nézni?És még 1 mi az a szinuszos teljesítmény?Lécci írja le valaki...Thx
Válaszol
Szia! Én úgy tudom, hogy a hangszórók névleges vagy szinuszos teljesítménye az a teljesítmény, amit a hangszóró képes tartósan, paraméterromlás nélkül elviselni. Tudtommal ezt úgy mérik, hogy tisztán szinuszos feszültséggel hajtják meg a hangszórót (valószínűleg innen is ered a neve: szinuszos teljesítmény). Olvastam valami olyasmiről is, hogy a japánok a szinuszos teljesítmény alatt azt a teljesítményt értik, amikor is a hangszóró lengőtekercse 90 celsius fokra melegszik fel. Azonban szerintem mindenki tudja, hogy tisztán szinuszos zene, beszéd nincsSmile Minden műsorszámban vannak gyors, rövid impulzusok. A zenei vagy csúcsteljesítmény ezekre van meghatározva: az a teljesítmény, amit a hangszóró tekercse és egész felépítménye rövid ideig elvisel. Plö egy nagy bumm a filmben, vagy egy egy kemény lábdob, satöbbi. Nem kérdezted, de anno olvastam a P.M.P.O meghatározását is, aminek sokak szerint (és szerintem se) nincs semmi értelme: az a teljesítmény, amit a hangszóró néhány mikroszekundumig elvisel. Kérdem én: miért írják rá plö a számítógéphangfalamra, hogy 2x80W P.M.P.O, amikor szerencsétlen trafó 1W-os?Tongue Bár elképzelhető, hogy nagyonpici ideig ki tud préselni magából 80W-ot, viszont szerencsétlen végdok IC nem hiszem, h át is tudja engedniBig Grin Na mindegy.. csak hozzáfűztem. Egyébként lehet tévesek az infóim, valaki javítson ki, ha valamit rosszul írtam le, és akkor legalább én is megtanulom rendesen, mik is ezek a dolgokSmile
Válaszol
Nem jól tudod. :|

Válaszol
Okéoké, csak olvastam valahol.. akkor legközelebb csak akkor fogok okoskodni ha biztosra tudok valamit Tongue Nos, akkor most már engem is érdekel, hogy is néz ki ez valójában Smile
Válaszol
.........................
Válaszol
Idézet:Wattot érdemtelen nézni, monacornak van valami 30 centis mittomén milyen mélysugárzója 104 (vagy 102, fene se emlékszik már rá) dBL érzékenységgel.
Viszont lehet, hogy sz×rul szól, mélynek és középnek egyaránt alkalmatlan.

Idézet:Egyszerűbb lenne megadni az impedancia görbét, meg a tekercs által elviselhető legmagasabb áramot (mondjuk 6 óra hosszán át, anélkül hogy mozogna a tekercs, tehát extra hűtés nélkül.)
Sok értelme ennek sem lenne, mert így inkább egy rezsót lehetne jellemezni, nem egy hangszórót.
Válaszol
...........................
Válaszol
Szerintem ugyanúgy nincs értelme.
Egyenárammal...

A Monacor szerintem túl van árazva, fele- vagy harmadannyiért még talán arányos lenne a "tudásával".

Megkeresheted, legalább látom miről van szó.
Válaszol
......................
Válaszol
jujjjdevicccceeeeees. .aaa. .hehe. .foghijas. .bomba.

szerintetek most kijavítsam ezt a sok .... csacsiságot? Big Grin

Válaszol
Nahszóval hangszóróknak nincs teljesítménye, vagyis ha van, nem foglalkozunk vele, mert a kis hatásfok miatt ez nem lenne túl nagy szám.

A terhelhetőséget mérjük, erre pedig pontosan megadott hosszú évek óta bevált szabályrendszer létezik, ami lépésenként megadja a mérés módszerét, tehát a gyártóknak igazból nincs mozgásterük. Ami a probléma, hogy gyakorlatilag senki sem követi már ezeket a módszereket, a terhelhetőség adatok csupán a merketingesek agyszüeményei a legtöbb hangszórónál. Magyarul nem a szabvány a hibás, hanem azok, akik nem használják.

A monacor. Ugyanazt csinálja, mint a SAL (gyártat itt-ott, kínában, cseheknél mittudomén még hol, aztán többszörös áron eladja), csak sokkal nagyobb méretekben, és az adatlapjainak is kb. annyi a valóságtartalma/használhatósága sajnos. Mindent lehet rá mondani, csak azt nem, hogy megérné az árát.

Ha vesszük az adott hangszórót, SPP-300/AD, aminek az érzékenysége ugyan 93dB - legalábbis a T-S szerint - de a mélyátvitele hagy némi kívánnivalót maga után, mert 48Hz körüli az átvitel -3dB-es pontja, és középtartományban is 10dB-s hibákkal küzd. Ehhez képest kerül 25 000,- pézbe darabja... Hát nem tudom, hogy mennyire éri meg, mert igazán se mélyhsznek, se hangosítós mélyközépnek nem alkalmas, szóval akkor nem tudom, mire lehet használni.... Már, ha tényleg olyan mint az adatlap.

Válaszol
.....................
Válaszol
Videoton? Nem tudom hogy jön a képbe. Szerintem Videoton hangszóró ma már nincs, és amikor volt is, nem mindegyik volt olyan szinten ami nekem megfelelne. Sőt mi több, nekem a H2000 hangszórók közül is csak igen kevés van, ami gyári állapotában megfelel. De ez már természetesen az én bajom.

Ui: Illő volna megjegyezni végre, nem a név miatt lesz rossz egy hsz, és nem amiatt amit én írok róla, ezek a valóságon semmit sem változtatnak.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég