A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mérés
............................
Válaszol
Szeasz mélyközepek mondjuk, bár egyik-másikba biztos belenyúlnék ott is. Régebben amíg volt, Vifa PL18, bár sajnos ott is volt némi szórás.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
andrew Írta:amit a monacorrol..
jah, tudom , nem videoton , tehát fostalicska.
ettől eltérőbb hozzászólás esetén meg is lepdőtem volna Big Grin
(egy konkrét darab mondjuk..)

És még te mondtad, hogy nem kötekedésnek szánod, csak értekezünk. Senki sem fostalicskázott le semilyen hangszórót, se monacort, se semmit. Kicsit felnagyítod a dolgokat, mintha ezen a fórumon mindenki bunkó lenne. Shalafi kész tényeket közöl, és szerintem a megnyilvánulásai abszolút pártatlanok. Ha mondjuk H2000 hangszórót jobbnak talál, mint egy monacort (mondjuk ár-érték arányban), az azért van, mert jobb is. Kicsit gondolkozz el a megnyilvánulásaidon. Nem magát a hozzászólásaidat akarom kritizálni.. csak azt a módot, ahogyan előadod magad. Szerintem ez egyesekre nézve sértő.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Hát nekem a Monacor DT-99-es dómja tökéletesen megfelel. 4000hufért vettem a kettőt újan. Így sztem az ár/érték aránya is jó Big Grin
Amúgy szerintem nagyon jól szól.
"Kinek a pap kinek a papné"
Válaszol
Tudom nem ebbe a topikba tertozik ,de valaki leírhatná, (aki használta már), hogy az lm1036-os cucc az hangmínőség szempontjából milyen?
Engem nagyon érdekelne, meg az is, hogy van-e helyette vmi korszerübb ami ugyanúgy sztereó hangszín és feszültséggel vezérelhető? SSM2164 meg a tda1074 már megnéztem
Válaszol
PWM Írta:Hát nekem a Monacor DT-99-es dómja tökéletesen megfelel. 4000hufért vettem a kettőt újan. Így sztem az ár/érték aránya is jó Big Grin
Amúgy szerintem nagyon jól szól.
"Kinek a pap kinek a papné"
Smile az a baj vele, hogy elég sok a központosítási hibás közte, néha ferdén ragasztják be a lengőrendszert, tehát sajnos olcsókínai minőségi szint. De lehet hogy a tiéd pont rendben van. Szerencse kérdése.

Válaszol
És ha ferdén van beleragasztva a lengőrendszer azt miben lehet észrevenni?
Mármint torzan fog szólni?
Válaszol
..................................
Válaszol
Az egyikük hangszóró, a másik zajkeltő egység. Wink

Konkrétan mi is a probléma? Azért egy pillanatra álljon már meg a menet, egy hangszóró használati értékéhez nem kell a hallgató, az ő két szép fülétől jobb rendszerek is léteznek, amik segítségével könnyen eldönthető a dolog.

Persze azt sosem zártam ki, hogy van akinek tetszik a rezonáns rossz dinamikus viselkedésű hangsugárzó, páran szándékosan építenek ilyet, de ez leginkább az önámítás kategóriája.

Azt pedig a tapasztalat mutatja, hogy miylenek a monacor hszek, elég akár rálesni az adatlapokra. Ennél pl. csak 1dB-vel írtak többet, de van ahol sokkal vastagabban fog a ceruza. Mondjuk az átviteleknél, 3dB vastag csak a vonal, amivel megrajzolták a diagramot, és nagyon sok alkalommal a T-S paraméterek még az adatlap impedanciamenetével sincsenek összhangban. Akár csak a SAL-nál.

Válaszol
Hát igazából lehetne évekig vitatkozni, hogy mi jó mi nem Big Grin
Szerintem úgy is elsőkörbem a pénztárca szabja meg a határokat, így hát sok embernek marad a kínai. Azt is hozzákell tenni, hogy lehet hogy szar, de ha már valaki olyat vesz az megpróbálja az értékelhetőt hallani benne, mert ha arra figyelne mindig, hogy milyen szar akkor nem lenne értelme hallgatni. .sokk.
Amúgy a hangszórók árának a felső határa a csillagos ég, mint tapasztaltam a nyáron, amikor keresgéltem a hozzávaló cuccokat.

-Shala áruld már el, hogy ha ferdén van bent a lengőrendszer akkor azt hangzásban, hogy lehet észrevenni, mert kiváncsi vagyok Tongue
Válaszol
ha nem ér hozzá vasoz, akkor csak thd nő, átvitel sérül, ha vasat ér, akkor meg már úgyis mindegy.

Válaszol
Sziasztok! Hozzájutottam egy videoton DCR-3090 es hangfalpárhoz, ha valaki tudna nekem segíteni hogy lehet picit megtuningolni megköszönném. Vagy ha valakinek van esetleg ilyen és valamit változtatott rajta szivesen venném a segítséget. Előre is köszönöm
Válaszol
Hali!
Van valamilyen egyszerű mérés a hsz-k rezonancifrekvenciájának a mérésére, valami olyasmi, hogy egy ellenállást kell kötni párhuzamosan (?) a hsz-val és a különböző frekvenciákon mérni a rá eső feszültséget vagy áramot már nem tudom, de ti biztos tudjátok, le tudnátok írni ezt pontosabban?
Válaszol
shalafi66 Írta:Az egyikük hangszóró, a másik zajkeltő egység. Wink

Azt pedig a tapasztalat mutatja, hogy miylenek a monacor hszek, elég akár rálesni az adatlapokra. Ennél pl. csak 1dB-vel írtak többet, de van ahol sokkal vastagabban fog a ceruza. Mondjuk az átviteleknél, 3dB vastag csak a vonal, amivel megrajzolták a diagramot, és nagyon sok alkalommal a T-S paraméterek még az adatlap impedanciamenetével sincsenek összhangban. Akár csak a SAL-nál.

Ha mar erzekenysgerol van szo.
A melyhangokert felelos hangszoroknal:

Egy uj hangszoronak a pilleje meg merev !?
Egy fel eves hangszoro napi egy oras atlaghasznalatnal/bejaratott !?
Egy allandoan nagyteljesitmenyen hasznalt hangszoro, nagyobb erzekenysegu lesz !?

Ezek az en feltetelezeseim.
- ha a pile meglagyul, akkor kisseb ero kepes elmozditani a mozgo tomeget !?
Válaszol
A felfüggesztés keménységének nincs köze az érzékenységhez.

Válaszol
shalafi66 Írta:A felfüggesztés keménységének nincs köze az érzékenységhez.

Koszonom az infot.

Akkor rosszul logikaztam.

Akkor felteszem a kerdest:

Miben valtozik a hangszoro ha a pille (nagyon) kilagyul ?
- lehetseges ilyen ?
Válaszol
a mélytartomány változik, a lágyulás mértékétől függően. Smile Ehhez tudni kéne pontosan a kiindulási, és az aktuális állapotot.

Válaszol
shalafi66 Írta:a mélytartomány változik, a lágyulás mértékétől függően. Smile Ehhez tudni kéne pontosan a kiindulási, és az aktuális állapotot.

Koszonom !

... csak elmelkedem (nem tapasztalat alapjan).

Meg tavaj voltam egy "auto.hi-fi" versenyen.
Egy gyartotol volt 2 darab ugyan olyan tipusu mesugarzom.
(Meg mindig megvannak.) Smile)

Ugyanazon zart ladaban X frekin az uj nagyobb hangnyomast ert el mint a regi (mindeket ladaban). Zart ajtoknal 125,4 es 125,8 dB a meresi eredmeny.
(Az uj hangszoronak is volt mar legalabb 10 uzemoraja.)
A porvedot ha megnyomtam, a regit konyeb volt kiteriteni az alapalapotbol.

Ezekszerint ez a 0,4 dB a gyartasi pontatlansagnak tudhato be ?
Válaszol
Vagy mérési hiba, vagy mindkettő.

Válaszol
shalafi66 Írta:Vagy mérési hiba, vagy mindkettő.

A meres igy tortent:
Az autoban a kornyezett nem valtozzott.
A ladak mindket esetben max 1centis elteressel voltak elhelyezve.
A szelvedo iranyaba nezett a hangszoro.
A szelvedore volt felrogzitve a mero keszulek (nem lett elmozditva).
Az erosito sem lett allitva, es a jel is mindig ugyan az volt (CD).

Ez az esetleges 1 centi okozhatta a 0,4dB elterest ?
Milyen lehetoseg okozhatott ezen korulmenyek kozt, elterest ?
Válaszol
shalafi66 Írta:Vagy mérési hiba, vagy mindkettő.

Soknak szamit ez a 0,4dB egy subwoofernel ?
(50Hz -es meresi frekin)

???
Válaszol
Valaki elárulhatná mit jelent az, hogy kapuzott mérés?
Válaszol
Hali!

Meg tudnátok mondani, hogy a hangszóró karakterisztikábam mi az a Amplitude ami DB-ben van mérve.
Mi ez és mi ilyenkor a referencia szint?
Ugyanez a problémám a DB-ben megadott érzékenységgel is.

Kösz
KKK
Válaszol
Ha kaphatnék olyan segítséget, hol találom a honlapon a hangszórójavítás árjegyzékét?
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég