A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony
Elkezdtem feldolgozni a sony hangszórókat is, egyelőre két "szélessávú" van kész.

http://hangszoro.net/sunyi/84-607.jpg
http://hangszoro.net/sunyi/84-615.jpg
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Jujj! ******* (ezek helyettesítő karakterek) .morcos.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ezek nagyon ismerősek. Nem ilyenet lehet kapni a lomexben is?
Válaszol
aham. tőlünk van.

Válaszol
Van még ott 1-2 hangszóró nem csak sony, kiváncsi lennék a többi adataira is. Ezek mérése tervben van?
Válaszol
És mégegy kérdés Ezeket lehet vmire használni egyáltalán? adatok alapján az én gyakorlatlanságommal arra következtetek hogy max tv-be rádióba elmegy. Gondolom erre is használják. Vagy vmit mégiscsak lehetne ezekkel kezdeni ?
Válaszol
talán. De első a H2000.

Válaszol
Ezt meg is értem Smile Kár, hogy megszünt az egyedi gyártás. A későbbiekben várható uj hangszóró, fejlesztés ?
Válaszol
Vava .
Milyen váltó ,és milyen kondi van a magassal sorban ?
Válaszol
Sziasztok

Rátérnék a lényegre van 2db philips ak - 141 hangfalam, na most ezek 2 utasak - ránézésre, szóval igazából 1 de nagyon durva átverés volt ez a philips részérő anno! .sokk. Lényeg tesóval "kiszedtük" belőle mély sugárzót, és kapna a doboz egy "sony - eastech mélyet csak az lenne a kérdésem, hogy a láda tök üres semmi nem volt benne Big Grin , szóval szélessávú, ti milyen hangváltót raknátok bele, hogy lenne a jó, reflex is csak dísz kb. 1 cm lóg bele a dobozba és a magas is kérdéses.... .forog. ?

Eastech : 50 w 8 ohm 16cm

Fs 45,00 Hz
Re 8,00 Ohm
Qms 4,32
Qes 0,62
Sd 140,0 cm2
Vas 20,9 l
(Le) 1,55 mH
Válaszol
Ha nem raksz bele magasat, és csak az az álca magas marad benne, akkor semilyen hangváltót nem kell bele Big Grin Ja, és ha nincs ledugózva a reflexcső, akkor tuti nem álca, legfeljebb jól félrehangolták a dobozt. Mindjárt keresek goglin képet a faladról..
Szerk: találtam kis leírást is

"Én már régóta tudtam, hogy annak ellenére, hogy kétsávosnak néznek ki a hangfalak, mint ahogy azt a képeken is lehet látni, ezek igazából egysávosak. Ráeresztettem már 17kHz-es színuszjelet, csak az alsó hangszórók sípoltak. Hogy megbizonyosodjunk abban, hogy tényleg egysávosak, leszedtük a hangfalak előlapjait. És láss csodát, egysávosak. De még hogyan! Minden, hangfalakhoz értő ember beszarik a Látványon, ami elé tárulkozik, mikor meglátja a csupasz hangfalat. Azért nem semmi bátorság kellett ahhoz, hogy ezt it meg merjék csinálni.Ha le se vesszük a hálót az elejéről, még el is hisszük azt első látásra, hogy a hangszóró körül az a fémszínű gyűrű fém, de nem az, hanem simán csak festék. Amit körülvesz a gyűrű, arra azt hinné az ember, hogy az a hangfal széle, de nem, az egy ultrakemény műanyag. Természetesen a Philips gondolt arra, hogy ezt nem mindenki fogja bevenni, ezét megcsinált egy másodszintű karikát a nagy műanyag karikán belül, ami már tényleg élethűen néz ki, de ez még mindig nem a hangfal! Igen, nekem is kirakósjátékfeelingem van, már-már azt hinné az ember, hogy még jön egy műanyagszint, és a hangfal igazából pénzérme méretű, de nem, ezen a szinte-igazi-műanyagkarikán belül már tényleg a hangszóró van. Szóval lehet számolni, de a végeredmény az lesz, hogy kb. egy 8-9 centis hangszóró “dübörög” itt nekünk. Ez még mind semmi. Ott van még a magashangszóró. Vagyis lenne. Itt már nem kirakósjáték van, itt teljes terjedelmében műanyag és fa kápráztat el bennünket, ráadásul (a képen nem látszik) cselesen valamilyen fényvisszaverő anyaggal festették be a lyuk végén lévő fát, hogy a hülyegyerek azt higgye, hogy jééé, fém magashangszóró! De nem, nyugodtan bele lehet szúrni az ujjat, turkálni benne, semmi baja nem lesz. A bassreflex az egy sima lyuk, a hangfalban semmilyen tömítés nincs, üres az egész, elképzelhetitek, hogy mit művel olyn 150-250 Hz körül. A leges-legbizarrabbat akkor vettem észre, mikor belenyúltam a bassreflexbe. Egy kábel vezetett lentről a “magashangszóróba”. Egy kábel. Az egyetlen egy hangszóró 9 centire zsugorodott, magashangszóró nincs is, a bassreflex cső 1 cm hosszú, de egy kábelt azért beraktak, hogy azt higgyük, hogy ez a magashangszóróhoz vezet, ez kétsávos, és wuoááá mennyire minőségi hangfal! Szóval van bent egy kábel, ami fába vezet. Milyen lehet a fának a frekvenciakarakteriszikája? Vagy az impedanciája? Lehet, hogy ez lesz a jövő hangszórója? Valószínűleg az lehet a válasz, hogy ez egy univerzális hangfalszéria, ahol a gyártási költségek érdekében a doboz standardizált, ezért léteznek olyan modellek is, amikben már van magashangszóró és mondjuk nagyobb a mély, és vannak olyanok is, amikben csak egysávos van. (Létezhetnek olyanok is, amiben minden elem ballaszt?) A kábelt viszont még mindig nem magyarázza meg, talán a dobozokat eleve a kábellel gyártják le? Vagy olyan fából készítik a dobozt, amin a kábel terem? Vagy hogyan került az oda?"
Pont erre gondoltam egyébként az elején én is Tongue. Kb. 2-3W-os lehet az a hangszóró.
Nade végül mi is pontosan a terved? belefaragod a sony-t és még egy magasat? Vagy magas nélkül? Szerintem nem éri meg ezzel a dobozzal vesződni, hanem építeni a sonynak egy olyat, ami teljesen megfelel neki. Először is meg kéne tudni, hogy zárt vagy reflex dobozba való a sanyi, másodszor pedig azt, hogy kb hány liter kell neki.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Kösz! Ezen én is derültem párat, eredetileg ritka fos hangja van szerintem!
Mindenképp belefaragom, mivel ragasztott láda ugy kell kivágni a 10 cm -es hsz .t dekopirral ! Smile

Szóval az lenne a kérdés hogyha van rajta reflex hogyan tudom hangolni, mondjuk sufniba pcv -csővel lehetne hosszabbítani rajt hogy jobban beérjen, és mindenképp 2 utasra akarom csinálni, lehet valahol akad magas is csak körbe kellene lesnem, egyedül a hangváltó része lesz a problémás!
Válaszol
Hát közel sem csak a váltó a problémás, mekkora is ez a doboz belül?

másrészt a Sunyi hangszórókkal is vigyázni kell, nem mindegyik éri el azt a szintet, amit már érdemes használni.

Válaszol
Kb. olyan 6-7l -es a doboz, de mivel nincs itthon olyan lehetőség egyszerűbb lesz ezt átalakítani, mint csinálni neki másikat szerintem... .forog.
Válaszol
Viszont ebben a térfogatban b-reflexként csak egy másik 100mm-es hangszóró fog működni normálisan. Vagy egy zárt dobozba való 130mm-es.

Válaszol
A sony - eastech 15cm a külső átmérője :S :x , hát csak jó lesz hozzá...
Válaszol
Az mindegy, ha 140cm^2 a hasznos felület, akkor nagyon kicsi a doboz neki, még zártként sem jó.

Válaszol
Nekiálltunk tesóval, viszonylag egyszerű volt az alakítás, idáig 1 láda meg is van, haverom odaadta megmaradt sal csipogoját a semminél talán jobb lesz, persze 2db van belőle!

A kezdeti nehézségek után itt tartok,: persze a láda majd festve lesz mert az előlapja ha leveszük a szövetet akkor kicsit ronda...

http://kepfeltoltes.hu/view/081013/10-10-08_1910_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/081013/10-10-08_1911_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/081013/alakit_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Igazából ilyen lesz, eddig jutottam most!
Válaszol
Na csak megtaláltam, bocs hogy nem ide irtam ! Sad
Válaszol
És hogy szól?
Válaszol
Most már elkészült mind2ő, csak nagy hangerőt nem tudtam megpróbálni, majd holnap, gondolhatod széles sávban van kötve nincsen hangváltó, amugy az eredetinél ez is sokkal jobb, főleg a mélynyomó, utáltam azt a kopogos hangot, meg láda hang is volt bőven .sir. , a sal magasak hát majd kell elé valami kondi, vagy nemtom mi lesz vele... .sokk.
Válaszol
680nF a piezo elé. Anno próbálkoztam 1uF-dal is, csak ugy túlságosan sistergős volt.. Amugy ugyanezt vettem meg egyszer MNC dobozzal is Tongue
Válaszol
piezónál L-pad kell, és úgy lehet szűrni.

Válaszol
Ez tényleg igaz.. anno a soros kondit nekem a SAL-os hangfalépítőkatalógusos okosok ajánlották Big Grin Csak én nem mélyedtem bele jobban a piezózásba.. de ez nem mentség sajna.. elektronikát tanultam.. és ugye így nem illene ilyen hülyeséget mondanom Tongue
Egy érdekesség: én szét szedtem egyszer az MNC piezómat, és furcsamód egy tekercset és egy 4,7uF-os kondit találtam benne.
Válaszol
Kösz!

Szóval a piezóhoz 2 ellenállás, egy sorban, egy párhuzamban, de milyen legyen ? Ja és a mélyhez elég lenne egy subszűrő ? A reflexen is kellene módosítani nem ér be rendesen, ja ma adtam rá hangot, még fél méterre is elfújta a levegőt a reflexből .sokk. nem volt gyenge, jó kilengése van a mélynek és alapból sokkal jobb mint a kivágott horrnsonic... Smile
Válaszol
hajszárítónak még biztos jó lesz.
úgy kell intézni az ellenállásokat, hogy 8 ohm körüli legyen az eredő impedancia és azonos a magas meg mély"közép" hangnyomásszintje.

Válaszol
Kérdés: mennyi a mélyközép és a piezó érzékenysége?
Válaszol
A piezó -é sal oldal szerint:

• Pz (4 Ohm): 300 W
• Pz (8 Ohm): 150 W
• f: 2.000 - 20.000 Hz
• SPL(1W/1m): 94 dB
• impedancia: > 1000 Ohm
• max. fesz.: 35 V~

A mély adatainak betáplálása unibox szerint 86.7 dB - 1w/1m
bár a progit neten találtam biztos helyesen kiszámítja bár kérdéses a hsz többi adata valós-e... .forog.
Válaszol
Kíváncsi vagyok, hogyan értelmezik azt a 150W-ot. Meddő teljesítményt biztosan felvesz a kapacitív jellege miatt. De az már végképp furcsa nekem, hogy az SPL-t 1W/1m-ben, a max terhelést pedig feszültségben adják meg.

Szerk: viszont az impedancia meg úgy van megadva, hogy több mint 1000 ohm. Villamosságtanos ismereteim szerint az impedancia:Z= gyök(R^2+(Xl-Xc)^2). Szóval ebben minden benne van. Na már most: P=U^2/R, ami Z=1000 ohm és U=35V esetén 1,2W-ra jön ki. Hogy is van ez? akkor valaki világosítson fel engem is a piezokrol, hogy mik is itten ezek a wattok, vagy csak parasztvakításra tette ki a sal (mondjuk az mnc is ugyanigy).
Válaszol
Mondjuk igazad lehet, ezekről én sem gondolnám ekkora terhelést elviselnek, bár számítások alapján az 1.2w lenne akkor már rég elpusztultak volna, vagy ilyesmi, amúgy havernak sikerült 1-et elpusztítani, csupán megkapta azt a 150w -ot 8 ohmon, egy castone erőlködővel... .torz.
Válaszol
a 150W arra utal, hogy ilyen terhelhetőségű rendszerbe építve még működőképes.

Válaszol
Mondjuk sal piezóval nem csak nekem van gondom, haver is panaszkodik rá, viszont költeni nem akar már rá, (új magas) aszongya olyan amilyen Smile)
Válaszol
Piezo otthoni használatra idegesítő. Főleg ez a kis rémség Tongue Bár LPAD-dal nem próbáltam anno, csak soros kondival.. nekem akkor sem tetszik a hangja. De másik tanácsom: SAL SM-06-os papírkónuszos magasat se vegyél. Érces hangja, még addig se megy mint a dt1, és marha nagy a szórás a hangszórók között: kettőt vettem, ezek közül az egyik tűrhető volt, a másik azonban torz volt, és 10k fölött alig adott ki valamit. És még képesek elkérni érte 1000 forintot. Kíváncsi leszek majd a HD-6,5-re (két kis generálpurpóz szatelitbe lesznek majd két HA-13-mal), az olcsóbb némivel, és az átvitele alapján egész magasra megy, bár kicsit hullámos. De még így is jobb átvitelt produkál, mint a DTF-12, ami eddigi legjobb magasam.. néha még tetszik is Big Grin
MNC magasakat ennyire nem ismerem.
Válaszol
A DTF12 sal -os magasat ismerem már jobb mint ez a piezó persze drágább is, hd 6-5 re majd kíváncsi leszek, bár most nincsen pénzem, így marad ez a konstrukció, majd kipróbálom az L - pad -ot úgy is kiderül mi lesz velük...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég