A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sony
(2018. 05. 02., 9:36)zupp87 Írta:  Sziasztok!
Kicsit rég jött ide válasz, kb. 10 éve, ha jól látom Smile De márka szerint ide kívánkozik a felvetésem, bár szerintem márkafüggetlen is lehetne akár. Tegnap úgy döntöttünk, hogy mászkálunk egyet Lillafüreden, és a kisvasút állomáson belebotlottam egy csapat fiatalba (igen, én má öreg vagyok Big Grin), és már messziről hallottam valami zenebonát. Nem volt halk, és mély hangokat is hallottam. Nem szobai Hi-Fi szinten, inkább egy kisebb PA-kompakt szintjén, persze azok hangosabbak és középen jobban kiabálnak. De kifejezetten jól ki lehetett minden tartományt hallani a szabad tér ellenére, ami tapasztalataim szerint kihívás. Találkoztam már ezekkel a mostanság felkapott Bluetooth-os hangszórókkal, gondoltam, valami hátizsáknyi dolog szól. A francot.. egy 20x8x8 centis Sunyit láttam, mikor közelebb értem, kb. 5 centis hangszórókkal, meg passzív membránnal. Azért nagyon kíváncsi lennék arra, hogy lehet ilyet kihozni ilyen széles sávban ilyen kis hangszórókkal. Komolyan mondom, nem szólt roszul és nem is volt halk, simán lement 70Hz-ig. Gyanítom, hogy minimum egy DSP izzadt a technika belsejében, meg gondolom elég nagy a hangszóró kitérése, meg mozgó tömege a méretéhez képest, meg jól van hangolva az a passzív membrán. Kíváncsi vagyok, mennyire múlik a dolog a hangszórón, és mennyire a körítésen. Mindenesetre az ára megvan: valami 45ezer Ft körül osztogatják ezeket.

https://www.sony.com/is/image/gwtprod/2240e27c220fcbfa7258dbeedf3206f9?fmt=pjpeg&wid=1014&hei=396&bgcolor=F1F5F9&bgc=F1F5F9

Valami ilyesmi.

Egy ilyenre nekem is fájt a fogam, de amit én hallottam anno, annak nemhogy mélyei nem voltak, de még közepe sem. Leginkább a SOKOL rádió minőségét hozta, szóval nem győzőtt meg arról, hogy mégis kell nekem ilyen.

Azóta gondolom fejlődött a technika. Ilyen passzív membránosat pedig nem is láttam még.
- VR
Válaszol
https://www.banggood.com/30W-Subwoofer-Audio-Speaker-Magnetic-Loudspeaker-For-Harman-For-Kardon-For-JBL-p-1232607.html?cur_warehouse=CN

Smile Az árából már akár hangszórót is vehetnél.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
(2018. 05. 02., 9:36)zupp87 Írta:  Sziasztok!
Kicsit rég jött ide válasz, kb. 10 éve, ha jól látom Smile De márka szerint ide kívánkozik a felvetésem, bár szerintem márkafüggetlen is lehetne akár. Tegnap úgy döntöttünk, hogy mászkálunk egyet Lillafüreden, és a kisvasút állomáson belebotlottam egy csapat fiatalba (igen, én má öreg vagyok Big Grin), és már messziről hallottam valami zenebonát. Nem volt halk, és mély hangokat is hallottam. Nem szobai Hi-Fi szinten, inkább egy kisebb PA-kompakt szintjén, persze azok hangosabbak és középen jobban kiabálnak. De kifejezetten jól ki lehetett minden tartományt hallani a szabad tér ellenére, ami tapasztalataim szerint kihívás. Találkoztam már ezekkel a mostanság felkapott Bluetooth-os hangszórókkal, gondoltam, valami hátizsáknyi dolog szól. A francot.. egy 20x8x8 centis Sunyit láttam, mikor közelebb értem, kb. 5 centis hangszórókkal, meg passzív membránnal. Azért nagyon kíváncsi lennék arra, hogy lehet ilyet kihozni ilyen széles sávban ilyen kis hangszórókkal. Komolyan mondom, nem szólt roszul és nem is volt halk, simán lement 70Hz-ig. Gyanítom, hogy minimum egy DSP izzadt a technika belsejében, meg gondolom elég nagy a hangszóró kitérése, meg mozgó tömege a méretéhez képest, meg jól van hangolva az a passzív membrán. Kíváncsi vagyok, mennyire múlik a dolog a hangszórón, és mennyire a körítésen. Mindenesetre az ára megvan: valami 45ezer Ft körül osztogatják ezeket.

https://www.sony.com/is/image/gwtprod/2240e27c220fcbfa7258dbeedf3206f9?fmt=pjpeg&wid=1014&hei=396&bgcolor=F1F5F9&bgc=F1F5F9

Valami ilyesmi.

Szia!

Igazából nincs nagy trükk, a DSP a kulcs.  Smile

Régebben a Harman nagyon ügyes volt ebben, de sajnos az újabb JBL-ek hangminősége elég gyatra.
Példának itt van pár mérés a sörösdoboz méretű Flip 3-ról és az új Flip 4-ről. Mindegyikben két darab 4 centis szélessávú hangszóró dolgozik (sztereóban), két passzív membránnal megtámogatva. Ugyan az új 10Hz-cel mélyebbre megy, de a nagyobb hangerő oltárán beáldozták a közép-magas tartományt. Úgy ordít mintha muszáj lenne neki...  Angry  Cserébe teljesen vízálló.  Angel 

(megj.: A mérést egy kisebb szobában, közelről, minden ideális körülmény mellőzésével végeztem, de összehasonlítani így is megteszi. És igen, az a púp 16 kiló fölött tényleg ott van! Az már más kérdés, hogy Bluetooth-szal használva, a jelátvitel gyengeségei miatt nem igen hallani.)

Szerk.: Itt egy jó kis videó is a témában.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég