A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
fazékmagos tekercs
Válaszol
ferrites. (és ennek kicsi a hiszterézise... csak fdsa miatt említem a dolgot)
hogy az induktivitása mekkora, arról sejtelmem sincs, de ha legalább a huzalátmérőt és a DC ellenállást meg tudod mondani... jutunk valamire. Bár ehhez úgysem kell hozzányúlni ha a mélyhsz előtt van.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Az R6200 ,az anyag permabilitására vonatkozik . Jól mondom ?
Válaszol
Tisztelt levelezők. Szeretném, ha valaki tudna ötletet adni, hogy kihez forduljak az alábbi gondommal: csupán nosztalgiából szeretnék megszólaltatni egy HS 500 hangfalpárt. Van hozzá: 2 db jó állapotú üres dobozom, 2 db eredeti mély hangszóró, 2 dbnem eredeti közép és 2 db nem eredeti magas hangszóró. (4 ohmosak a mélyek). Van még 2 db eredeti hangváltóm, amiből 1- 1 tekercs hiányzik. A kérdésem: hol van olyan "szaki"aki ezekből meg tudja szólaltatni a hangfalakat elfogadható minőségben? Köszi hogy elolvastatok.
Válaszol
Sziasztok

Van nekem ithon két lb 1021 hangszórom orion hs280-as hangfalba való

Érdeklődni szeretnék hogy nem e tud valaki segíteni hogy milyen hangváltót vegyek hozzá illetve milyen hangszórókat Közép ill magas.

A doboz is megvan hozzá 20 literes.
thx
Válaszol
Szóval az eredeti dobozban a HB12,5 illetve a HG1,9-431-es hangszóró fér el alakítás nélkül, ezekkel lehet működőképes rendszert összehozni, de a váltót neked kell megépíteni, unverzálissal sajnos nem jutsz semmire.

Válaszol
Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogy hangszóró paramétereket PC-vel milyen programmal lehetne megmérni?
Válaszol
Megterveztem egy dobozt a régebben már említett LB1031-nek, HG2,5-tel kiegészítve. A doboz kb 27,5 L. Úgy tervezem, hogy nem teszek bele váltót csak egy kondit a magas elé. Mit gondoltok erröl a megoldásról?

Ja és a doboz méretek: 40magas, 25széles, 36mély külső méretek..

Régen ez a mély hs284-ben volt és abban ilyen volt a "váltó". Még meg vannak bele a kondik és azokat gondoltam a mély meg a magas közé sorba kötve. Kipróbáltam és nem szól túl rosszul vele... Smile

http://kepfeltoltes.hu/view/080503/hs284_belseje_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
620/639-hez csináltam ilyen váltót .Pocsék volt a hangja, pedig SPL alapján akár jó is lehetett volna . . Az LB-t nemismerem ,de nemhiszem hogy ezzel az egyszerü megoldással kitudod hozni a maximumot .
Válaszol
Igazából nem is tudnám kihozni a maximumot belöle, mert ha megküldöm a 100W-os erősítővel akkor el is fog fáradni vmi! A mély 45W körül tud folyamatosan. Óvatos zenehallgatásra tervezem és tényleg nem szól olyan rosszul mint gondoltam. Smile
Válaszol
Ha szépen zuhan az átvitele a mélynek és tudod hol kell váltani akkor tökéletes lesz, nekem van egy ilyen konstrukcióm és imádom, minél kevesebb alkatrész van a jel útjában annál jobb.
Létezik ilyen megoldás 1 milliós hangfalban is! Wink
Válaszol
Hát túl sok alkatrész nincs benne az biztos, mert csak 1 db kondi a mély meg a magas közt, az ami a képen is látszik a magasnál.
Válaszol
soup Írta:minél kevesebb alkatrész van a jel útjában annál jobb.
Létezik ilyen megoldás 1 milliós hangfalban is! Wink
Na ez egyáltalán nem biztos. Az, hogy milliós árakon árulják, önmagában semmit sem jelent... A 2,5-es dómnak ez a megoldás 6k fölötti ker. frekinél elviselhető csak.

Válaszol
Maximum alatt nem a teljesítményre gondoltam ,hanem a hangminőségre . Nekem a 6/6dB-es váltás se jöttbe ,pedig próbálkoztam szorgalmasan .
Válaszol
Én ezt nem tudom, hogy hol vált, mert csak egy kondi van a magas elött a méllyel sorba kötve.
Válaszol
Shalafinak:
Persze ehhez kell egy ilyen hangsugárzó:
http://www.hifi-efax.com/source/morel/50-More-MW166.html

Én kipróbáltam normális váltóval is a dobozomat és egyetlen tekercs a mély előtt úgy elcseszte a hangképet, hogy majdnem sírvafakadtam. :|
Válaszol
Ez butaság. Attól mert esetleg rosszul méretezett váltóval próbáltad, még nem kell messzemenő következtetést levonni.

A belinkelt hangszóró épphogy nem alkalmas váltó nélküli használatra. http://www.madisound.com/catalog/PDF/morel/mw166.pdf (magánvélemény, de én akkor sem használnám hangszóróként, ha utánamdobnák...)

Válaszol
wolfsburg Írta:Én ezt nem tudom, hogy hol vált, mert csak egy kondi van a magas elött a méllyel sorba kötve.
Kakukk madár legyek ha értem .
Válaszol
Én sem értem.. De nem is ez a lényeg, hanem, hogy nem szól olyan rosszul. Tongue Apropó! Mennyire terheli az erőlködőt ha így sorba van kötve? Bár 16ohm-ig bírja. Smile Wink
Válaszol
Most ti miről beszéltek?

Válaszol
Én a saját dobozomról, az biztos! Smile
Válaszol
wolfsburg Írta:Én ezt nem tudom, hogy hol vált, mert csak egy kondi van a magas elött a méllyel sorba kötve.
Ezt nemértem .
Válaszol
Mert? A mélyre be van kötve egy madzag, onnan meg egy másik a magasra, közben a pozítívon van egy kondi oszt cső.. eccerű mint a 100as szög..
Válaszol
Akkor a mély is kapott egy felüláteresztő szűrőt, és a magas is egy alulátersztőt (ez maga a mély)?? Akkor biztos jó lehet .forog.
Egy rajzon szemléltethetnéd, mert ezt nem hiszem el.
Válaszol
A méllyel sorbakötött kondit nemértem .
Válaszol
Akkor hogy kössem hogy jó legyen?
Válaszol
Namost először induljunk ki abból, hogy minden hangszóróhoz két madzag megy. Jó? Tehát a mélyhez is kettő. Onnan hogyan tovább?

Válaszol
Szerintem előbb küldj egy rajzot, hogy tisztázhassuk!
Én úgy vettem ki, hogy a mély meg a magas sorba van kötve, és valahol még van egy kondi.
Így van, vagy nem van így?
Válaszol
Ez márpedig így van...
Válaszol
így? [Kép: nvtelen1bt3.th.gif]

Válaszol
És a mélyhangoktól csakúgy repednek a falak ./?/
Válaszol
Hát nem feltétlen úgy mint a rajzodon! A mélyre megy 2 vezeték a mélyről a magasra 2 vezeték és ami összeköti a 2 hszt annak a pozitív szálon van 1 kondi!
Válaszol
Akkor a méllyel nincsis sorbakötve kondi ...
Ez egy 0/6dB-es párhuzamos váltó . Big Grin
Válaszol
Mert ki mondta, hogy a méllyel sorba van kötve a kondi?? A két hsz van sorba kötve, és a magasról egy kondi vágja le az összes jelet!
Válaszol
A rajzomon vannak sorba kötve, nálad párhuzamosan vannak kapcsolva hangszórók. Egyébként gondoltam, hogy ez a "félreértés" forrása, hogy nem tudod mi a soros és párhuzamos.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég