A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
Naaaaa legalább kiderült, hogy nem olyan gáz az elgondolásom a bekötést illetően, és az is kiderült, hogy hol vág!! Azt azért nem mondanám, hogy nem tudom csak engem az zavart meg, hogy egymás után van kötve a két hsz. De igazatok van, én bambultam el a dolgot .oh. .oh. , pedig vágtam a fizikát mint kerék a sz...! Smile
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Hát bizony ,az a kerék márcsak lapíttya . .haha.
Válaszol
Hát nincs mese, öregszem! Rég volt már az a suli... De visszatérve ehhez a témához. Úgy néz ki, hogy elég jól együtt van a 2 hsz egymással ezzel a megoldással. Remélem csak még jobb lesz ha kész lesz neki a doboz. Legalább lesz benne mély is.
Válaszol
SPL van az LB-ről ?
Válaszol
Na tehát ha most párhuzamosan van a 2 hsz akkor az ellenállás fele annyi lett. Vagy nem jól gondolom? 2db 8ohm, akkor 4ohm.
Válaszol
shalafi66 Írta:(magánvélemény, de én akkor sem használnám hangszóróként, ha utánamdobnák...)
Nekem sem érne meg ennyit egy TVM szintű mély, ennek ellenére sok hangfalgyártó használja a "high-end" kategóriában. .torz.
Konkrétan erről van szó ahol váltó nélkül használják:
http://www.hifipiac.hu/Hangsugarzok/EgglestonWorks-Fontaine-II.html

wolfsburg: igen, párhuzamos 8Ohm-ból 4Ohm lesz
Válaszol
Na az gáz!! Akkor csak kell bele váltó, mert ezt már nem szereti az erölködő.
Válaszol
wolfsburg Írta:Na tehát ha most párhuzamosan van a 2 hsz akkor az ellenállás fele annyi lett. Vagy nem jól gondolom? 2db 8Ω, akkor 4Ω.
Nem jól gondolod. Mert a hangszóróknak/hangsugárzóknak nem az ellenállásával foglakozunk, hanem az impedanciájával. Ha tudnánk mekkora kapacitású a kondi, és hol vág, akkor nagyjából számítható lenne, az eredő impedanciamenet. Nagy valószínűséggel egyébként sehol sem esik 8 Ohm alá.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
soup Írta:sok hangfalgyártó használja a "high-end" kategóriában. .torz. Konkrétan erről van szó ahol váltó nélkül használják:
http://www.hifipiac.hu/Hangsugarzok/EgglestonWorks-Fontaine-II.html
Jajj. Szóval én sosem foglalkoztam vele, hogy ki mit hol mennyiért. Egyre inkább értelmetlen lesz az árcédulákat böngészni, ahogy terjed az a marketingszemlélet, hogy az a termék amire van vevő, biztosan megfelelően árazott.

Válaszol
Az jó! Ehhez már tényleg nem értek, azért is próbáltam a múltkor is tanácsot kérni, de minden lett belöle csak az nem. Egy kisebb vita keletkezett a váltó építésből, mert akkor meg Mócsing nem értett vmit. Mind1!! Na az egyikre az van írva hogy 1u (mikro) meg 250. A másikra, mivel nem találtam neki párját, 1u meg 100. De ez nem végleges megoldás amúgy sem, csak próba!!!
Válaszol
Üdv!

Nem sorba van az kötve, hanem a mély közvetlenül kapcsolódik a bemenetre, a + ról jön a kondi, a tekercs pedíg párhuzamosan van kötve a magassal, aminek a hideg pontja a bemenet hidegpontjára van kötve. A képen látható ellenállás nem szükséges, csak azért van benne, mert a hangszórók nem eredetiek, és valszeg kevesebbet tudnak mint azok. A kapcsolás hátránya, hogy a közép hangok is rámennek a mélyre, ami valszeg mélyközép, és kevés lesz a középhang, és a mély is, ami amúgy is gyenge volt ezekben a dobozokban. Üdv, Zoli

wolfsburg Írta:Megterveztem egy dobozt a régebben már említett LB1031-nek, HG2,5-tel kiegészítve. A doboz kb 27,5 L. Úgy tervezem, hogy nem teszek bele váltót csak egy kondit a magas elé. Mit gondoltok erröl a megoldásról?

Ja és a doboz méretek: 40magas, 25széles, 36mély külső méretek..

Régen ez a mély hs284-ben volt és abban ilyen volt a "váltó". Még meg vannak bele a kondik és azokat gondoltam a mély meg a magas közé sorba kötve. Kipróbáltam és nem szól túl rosszul vele... Smile

http://kepfeltoltes.hu/view/080503/hs284_belseje_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Ez egyáltalán nem így van. Ez a képen egy HS284. A hangszórók eredetiek, a váltó is. A mélyközép előtt nincs szűrő, a közép és magas előtt sima elsőrendű. Az ellenállás a középhsz előtt van, szükség is van rá, a terhelhetőség miatt és mert a mélyközép nem túl érzékeny.

De szerintem ketté kéne választani a dolgot, vagyis a régi HS284-et ami a képen volt, meg azt, amit wolfsburg variált belőle másik dómmal.... és amit még nem láttunk.

(Azért nem volna utolsó dolog, ha nem egymás ellen "segítenénk" Big Grin)

Válaszol
Igen ez így van, nem a hs284-et akarom megépíteni! Csak a mélyet használom belöle, mert a magas rég elfáradt, meg a közép is el kallódott vmerre. Mert mit szeretnél látni Shala? A doboz sincs még kész. Az összekétöst leírtam, hogy lenne, meg a kondi adatait is levéstem, ami persze nekem teljesen kínai... Úgy néz ki az egyik mint a képen a magasnál a másik egy picit kisebb (amit nem én raktam bele annak idején), az adatai szerint is.

Közben lefotóztam a bekötést, hogy meg lehessen nézni!! Nem marad így csak egy próba, vezetékek is cserélve lesznek!!

http://kepfeltoltes.hu/view/080505/bek_t_s_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Shala megnézted a bekötést? Akkor szerinted jó lenne az a 250-es kondi a magas elé, mert ha nem jó akkor veszek hozzá? Mert egy párját mindenképp vennem kell.
Válaszol
a mély csupaszon, a magas elé 1u? Sztem nem jó. Inkább 2,5-3,3u kéne meg egy ellenállás.

Válaszol
Rendben, de ez így nekem nem annyira érthető. Az az ellenállás jó lenne ami a közép elött van a hs284-ben? Esetleg lerajzolnád? Bármit megcsinálok, de ehhez nem igazán értek, nem a "szakterületem". Tongue Smile
Válaszol
az az ellenállat túl nagy, 6,8ohm. kisebb kéne, mondjuk 4,7R. Sorban a magassal, a kondi elé.

Válaszol
Értem. Tehát úgy ahogy a kondi van bekötve, csak még annak elé. Akkor mek és megveszem majd őket. Köszi!
Válaszol
Hát ez nagyon cinkes! Az összes ilyen jellegű boltot végig jártam melóba menet és sehol nem lehet kapni ilyen kondit és ellenállást! Mekkora sz...!! .morcos. .morcos.
Válaszol
nincs 4,7R 5W ellenállás? .sokk.

Válaszol
Komolyan mondom, hogy semmi nincs!! Rendelni tudnak. Olyan helyen is néztem ahol salos dolgokat árulnak és semmi ilyen nincs nekik!! Nagyon tré! Mondom milyen kondi kéne, és ide ad az ember egy villanymotorra való kondit! Kérdezem miez héé, mit kezdjek én ilyennel, nem darálót építek! Csak nézett a makk! Smile
Válaszol
elektonikai alkatrészbolt. Big Grin Ott nézd.

Válaszol
Nem mondod! Voltam mindenféle ilyen helyen és semmi ilyet nem tartanak. De most ráállítottam néhány spanomat a témára, ők bármit megtudnak szerezni! Tongue Közben én is keresgélek. De ha nem jön össze akkor majd amikor megrendelem a Braunt akkor rendelek néhány ilyen terméket is... Ami remélem napokon belül megtörténik. Smile
Válaszol
Úgy néz ki meg lesznek a dolgok, és még lehet még több is... Találtam egy öreg fószert aki nagyon vágja ezt a témát. Erősítőket épít, csöveseket is. Van neki mindene. Nem kutyaütő az öreg az biztos... Smile
Válaszol
Na elkészült a doboz. Nem kell ez elé ellenállás, nem kell megfogni a magasat. Egy picit szűkebb lett a dobozka, mert vmit elmértem. Ilyen amikor kapkod az ember... Smile
Válaszol
Pedig a dóm sokkal érzékenyebb. De ha nem, hát nem. Wink

Válaszol
Igen sokkal érzékenyebb, de nem kiabál a mélyközép mellett. Mondtam én már akkor is amikor nem volt még beépítve, hogy elég jó hangja van együtt. Kellemes a hangja. Smile
Válaszol
Most akkor hangosabb vagy nem? .forog.

Válaszol
Mint beépítés elött? Annál mindenképp. Az 1u-s kondi van elötte, mert még nincs meg a másik, de lehet nem is cserélem ki, így legalább több a magas. Csak azt sajnálom hogy elmértem vmit és kisebb lett a doboz és egy picit dobozos a hangja, de nem vészes. De most besüllyesztettem a hszeket. Majd rakok fel képeket ha teljesen kész lesz..
Válaszol
jólvan nem szóltam.

Válaszol
Szia Wolfs!
Úgy tudom, hogy a HS284 mélyközepe még kb. 8k környékén is él, szerintem ezért szól neked szépen 1 mikrós kondival. Anno rég nekem is igy műxött: mélyközép előtt nuku tekercs, magas előtt egymikró. Kíváncsiságból leszimuláltam PSpice-al: kb. 9-10 kHz körül van az alsó határfreki egy mikrós kondival. A mostani HA-17 is majd' 10k-ig üzemel, de én kegyetlenül elvágom 3,2k-nál.. nem nagy cucc egy ilyen "másodfokú tankönyvi váltó", mint a enyém, de mindenesetre kiegyensúlyozottabban szól a masina, mint az egymikróssal tekercs nélkül.
Egyébként lehet emiatt nem zavaró az érzékenységkülönbség, hogy fent vágsz a magasnak.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
4-5k-ig. Jóindulattal.. Persze nem mindegy hogyan.

Válaszol
Jóó, tudom.. bár kipróbáltam, és ciceregni is tud egy picit, de a grafikonja alapján 4-5 felett tényleg elég csúnya.. azért is "vágtam el a nyakát" 3,2-nél Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Mármint én a HS284 LB1031-es mélyközepére gondoltam a 4-5k-val. Fölötte már esik.

Válaszol
Szereztem közben néhány tekercset és gondoltam, hogy csak megpróbálok vmilyen váltót kreálni neki. Mekkora kéne elé, hogy jó legyen? A HA20-HG2,5-es kombináció elött egy salos váltó van 3,3k-es keresztezéssel. Ez így elég jól szól. 2 tekercs meg szerintem 2 kondi.. Nem olyan mint az újabb HV211-es váltó, ebben még nincs ellenállat. Ezért is több a magas. De most lesz egy másik erősítőm is és azzal lehet már zavaró lesz egy picit a sok magas. Majd kiderül.. Ezért lehet berakok egy ellenállást is neki, mert azt is szereztem már.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég