A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
Sziasztok! Tud valaki valamit erről a dobozról? Van valakinek tapasztalata? Egyik ismerősömnek van ilyen, és kíváncsi lenne a véleményekre.
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Kettőt tegyél be.
Válaszol
Bocs, tévedtem
Orion ST 82.. elmentem haverhoz, és szétszedtem.. és világossá vált, h tipikus orion doboz Smile Ő mondta anno hogy videoton.. valaki szerkessze át a címet
Válaszol
zupp87 Írta:Sziasztok! Tud valaki valamit erről a dobozról? Van valakinek tapasztalata? Egyik ismerősömnek van ilyen, és kíváncsi lenne a véleményekre.

Esetleg egy HFM cd segíthet infot szerezni róla, az én olvasóm most "sztrájkol", szerelni most nem akarok, ezért most nem tudok segíteni.
Válaszol
2 ellenállást a magas elé? Minek 2? Mondjuk lehet 1 sem kell, mert még nem hallottam a másik erölködővel. A másik dobozhoz jobban kéne a váltó, csak nem tudom milyen értékű tekercseket tegyek bele. Kb uígy kéne vágni mint ez van.
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Arra gondolt hogy két ellenállásból alakíts L-padot, a korrektebb impedanciaviszonyok miatt. De mostanában SEAS olyan rejtélyes, mindig nekem kell befejezni a mondatait. Persze lehet, hogy kompenzál, eddig én voltam aki félszavakkal butította a népet. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Arra gondolt hogy két ellenállásból alakíts L-padot, a korrektebb impedanciaviszonyok miatt.

Aha biztos.. Nekem ezt mondhatod, annyira nem vágom én még ezt. Talán 1x megtanulom én is mindezt, de azzal még várni kell. Tehát majd lesz vhogy.. Tongue
Válaszol
Valaki félszavakból is megérti, senkiről nem feltételezhetem, hogy nem így van Smile
Válaszol
shalafi66 Írta:Nekem gyakorlatilag semmi közöm a céghez. Csak szivességből segítek/segítettem ezt-azt (weblap/fórum/mérések).

Vazz, de akkor mondhattad volna azt, hogy sok a munkád, és én ezt elfogadtam volna. Így pedig nem tudok zenét hallgatni nyáron Big Grin
Válaszol
Egyszerre sosem csak egy project fut. Most javítom az egyik mélyközéphangszóród. Mondjuk.. javítás nélkül sehogy sem tudnál zenélni velük. Big Grin Érdekes látni, hogy miket követett el néha az Orion... Vagyis a bolgárok. Nah mindegy, ennek jobb topikot is találhattál volna. Vagy van mailcímem is, tudod.

Válaszol
"Érdekes látni, hogy miket követett el néha az Orion..."

Azt tudom, hogy mi is belenyúltunk kétszer Big Grin
Az egyik mélyközép hangszórót már javította faterom egyszer, egy forrasztásból szólt is az egész Big Grin, és egyszer benyomtam az egyik magas dómot úgy 1992-ben, és valakivel megcsináltattuk akkor, ugyan az az egy hangfal, gondolhatod, mennyire sz*rul szólt utána Big Grin
Válaszol
Én most arra gondoltam, hogy nem központosan volt beragasztva a pille.
Nicuvo Írta:faterom egyszer, egy forrasztásból szólt is az egész
A kivezetőszál meg állandó hibájuk volt ezeknek a tőlünk délre készülő hszeknek.. túl sokat spóroltak.

Válaszol
Nah az egyik kész. Csak volt haszna ennek a javításnak, az fs az eredeti 45Hz helyett valahogy lement 25-re. .zold. Gondolták volna ezt az LB1031 tervezői...

Válaszol
shalafi66 Írta:Nah az egyik kész. Csak volt haszna ennek a javításnak, az fs az eredeti 45Hz helyett valahogy lement 25-re. .zold. Gondolták volna ezt az LB1031 tervezői...
Hmm... very nice .zold.
Szép munka Wink
Válaszol
Nnajó, kész van mindkét mélyközép, a magasakkal csak egy hónap múlva tudok foglalkozni kb, akkorra lesz hozzá lengőcsévém, sajnos az orion által használt HD25-ös dóm nem javítható a HG2,5 alkatrészeivel.

Ui: és szerintem folytassuk inkább mailben.

[Kép: lb1031impwa5.th.gif]

Válaszol
Itt a javított rajz, csak kézzel vázoltam fel a fényképek alapján.

http://kepfeltoltes.hu/view/080529/HS700
Válaszol
http://www.kepfeltoltes.hu/view/080529/HS700_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Az előőbb rossz címet másoltam. bocsi
Válaszol
Akadt egy kis gondom.. Elmúlt az egyik lb1031-em, s ráadásul nem is a rosszabbik. Shala nincs véletlen egy pár jó állapotú ilyen hsz-ed? Szivesen megvenném őket! Ezt már nem szeretném javítatni, mert már 1x volt barmolva, de nem az én kezem által. Vagy akinek akad ilyen mély-közepe az szóljon. Smile Köszi!
Válaszol
Ha jól láttam ma, amikor szétszedtem a haver ST-82-eseit, talán azokban is ilyen van, de nem tudom biztosan. Az egyiket szedtem csak szét, de annak a falnak is vannak bajai: a magas kimúlt, a dóm közép még úgy-ahogy jól működik; a mélynek rejtélyes módon benyomódott a porvédője, pedig se a selyem, se a hangszóró nem volt még kiszedve, ahogy néztem, nameg amikor kézzel központosan megfogva finoman megmozgattam, csúnyán súrolt a cséve. De mondtam neki: ha ki akarod őket dobni, gondolj rám Wink Tongue A doboz még egész jó állapotban van, csak a hangfalselyem egy kicsit szépséghibás, de megoldható a dolog. Arra gondoltam, hogy egy zártba való HA-20-szal, egy 10 centis középpel meg egy HG-1,9-cel, nameg egy átgondoltabb váltóval fel lehet majd valamikor dobni. Nameg értelmes belső csillapítással.. nem tudom, hogy az a hátuljára tűzött kis darab vászon mennyit csillapít, szerintem nem sokat Tongue
Válaszol
Ennek is súrolt a csévéje, de már most meg sem szólal. Elolvadt.. Wink Smile Tehát igencsak kéne másik hsz. Kezd a dobozkája is összeállni szépen. Már csak a csiszolás és vmi anyag hiányzik rá. Lehet be fogom bőrözni az egészet, olyanom még úgy sincs.. Smile Nézek rá vmi szép fekete bört és hajrá. El leszek vele mire kész lesz. Na, de majd megálmodom még ezt, mert a hsz nélkül nem sokat ér a szép doboz.
Válaszol
Tegnap volt szerencsém meghallgatni egy Orion HS 501 Bolero hangfalpárt. Nagyon szépen szóltak, mélyebb hangja volt mint gondoltam, a magasai is jók voltak, bár tisztábban is szólhatott volna.
Nagyon megörültem amikor megláttam a használt boltban, mivel legutóbb kb. 10 éve hallottam Oriont. Mostanában sokat olvastam róluk és nézegettem a neten milyenek voltak régen. Kiváncsi voltam tényleg olyan jól szólnak, mint ahogy mondják és valóban. Smile
Válaszol
.haha. Akkor még nem olvastál eleget. Szerintem mind katasztrófa, de főképp a bolgár hangszóróval szereltek.

Válaszol
Shala, mint azt már tudjuk, neki más tetszik, mint a fórumozók nagy többségének Smile Neki lehet szép. Annakidején nekem is szép volt sokminden, ami valójában pocsék hangzású volt. Majd neki is benövöget a feje lágya Tongue Mindenesetre a bolti műanyagdobozos hifikről való áradozás után a Bolero-dícséret már haladás Smile
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Eladnám az ST-240-es Orion tuneremet.
Fekete színű, keveset használt, jó állapotban van. Javítva, tuningolva nem volt. Antenna-dugó és hang-kimeneti kábel van hozzá.
Irányár: 10.000.-Ft.

Kellemes Ünnepeket Kívánok!

Üdv! SMA
Válaszol
Kedves Mindannyian!

Az Orion tuner elkelt. Smile

Üdv! SMA
Válaszol
Érdeklődni szeretnék van-e valakinek Orion 200 vagy 400-ashoz 20centis 8 ohmos (PD-207/S) hangszórójaSmile
A válaszokat előre is köszönöm:
András
Válaszol
Helo
HS-480 ba szerelnék új hangszórókat, mert kinyúltak. Az a kérdésem, hogy a decibel beli 1-2 eltérés megengedhető e az egyes hangszórók között, illetve a gyári hangváltó maradhat e, vagy nézzek másikat, és milyet??? A gyári hangszórók adait is szívesen venném...Köszi
Válaszol
Jonas Írta:Helo
HS-480 ba szerelnék új hangszórókat, mert kinyúltak. Az a kérdésem, hogy a decibel beli 1-2 eltérés megengedhető e az egyes hangszórók között, illetve a gyári hangváltó maradhat e, vagy nézzek másikat, és milyet??? A gyári hangszórók adait is szívesen venném...Köszi

Szerintem ne bajlódj ezekkel a "hangdobozokkal", nem éri meg. Eredetileg is az átvitele egy kész hullámvasút jó meredek esésekkel - egy igazi katasztrófa. Más hangszórók alkalmazása csak ront ezen.

Ezeket égesd el és inkább tervezz dobozt hangszórókhoz. .torz.
Válaszol
Kiseper!
Nem kizárt, hogy van néhány jó állapotú 20 centis Orion.
Holnap biztosat mondok.
Válaszol
A 480-at tényéleg legjobb messzire hajítani.

Válaszol
Hi!

Orion HS-480-on gondolkozok. Hallottam, hogy a minősége kritikán aluli, de olvastam felújítási javaslatokat. Szerintetek használható?:

"Ezt én ugy oldottam meg hogy gumiámmal körbe tömitettem és lateksszel kiöntöttem /folyékony gumi/.A belsejéböl kivettem azt a szörnyű anyagbol készűlt csillapitót és kibéleltem vastag padlószőnyeggel. Az also kabinet résznél csináltam egy un tölcséres kialakitást,mert azzal a refleksz nyillásal nem lehet mást csinálni,de bevált.Ezen kivül még megerősitettem a dobozt merevitő bordákkal és megsulyoztam az alját. És lás csodát a 480-as igazi hifi lett."

Valami hasonló kaliberű hagfalat szeretnék, mert nekem fontos, hogy jól is nézzen ki a cucc (más orionok, pl. HS-511 és társai ezért estek ki). Most apámtól örökölt HS-282-t használok, de szeretnék valami nagyobbat. Nem baj, ha itthon kell vele még szórakozni. Milyen erősítőt ajánlotok hozzá? Ha esetleg ez nem megoldás, mit javasoltok alternatívaként?
Válaszol
Én megcsináltam egy ilyan hangsugárzópárt, de nem merül ki annyiban a javítása, mint amennyit idéztél. A tömítás, lekeretkítés, merevítés nem oldja meg a fő bajait. Azok a hangváltónál és a doboz méretezésénél keresendők. A reflexalagutat egy az egyben el kell tömíteni valami vastag sűrű csillapítóanyaggal, a két mélyközépből csak egyre van elég térfogat, a másikat lehet passzív membránként használni, a váltót pedig át kell variálni, hogy ne emeljen rá ennnyit magasban. Az a baj, hogy amit én módosítottam, ott más lett a magashangszóró is, HG1,9-re cserélődött. Szóval 480 ügyben konkrétrecepttel nem tudok szolgálni.

De pl. bármelyik orionhoz, vagy videotonhoz képest előrelépés egy Prelu B32. Esetleg a '90-es években készült Videotonok, DB2228, SL ...QB, vagy a TVM hangszórókkal szerelt állódobozok, Concerto, Cavatina, meg hasonló fantázianevűek. Sonus C100, rosszabb esetben C101.
Persze ha mindenképp használtat akarsz venni.

Lehet ám új hangsugárzót is építeni.

Válaszol
Hallottam, hogy a 480 nem jó konstrukció. Azért szeretném megcsinálni, mert ez van itthon, és nem szeretek semmit elpotyázni vagy kidobni. Szívesen foglalkozok vele. Új tesla hangszórókat akarok bele venni, de Db-ben nem találok egyformákat; ezért kérdeztem, hogy ha 1Db-lel eltér mondjuk a magas a középtől, az számít e? Illetve hangváltó ügyben nem vagyok ott.
Válaszol
Lényegtelen, nem lehet dB alapján hangszórót választani. A TVM teljesen más mint a bolgár volt. Csak T-S-ben és érzéketlenségben hasonlítanak.

Válaszol
Hi!

Orion HS-501 vagy HS-511 hangfalakra lehet olyan szövetborítást rakni, mint a 480-ason van? Ha igen, akkor lehet h az lesz.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég