A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
Márpedig emelni kell .!.
A hangszórók is új árakat kapnak feltehetően szeptembertől. A javításon én egyelőre nem változtatok. Majd jövőre.

Összeszedem nemsokára a méréseket. Mikor lesz a szállítás? Mert kb. két három hétig én elég keveset fogok hangszórózni, más dolgaim vannak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hát kb egy hónapja volt az előző, lassan várható a következő, de ez csak pár nappal előtte derül ki. Havonta eccer-kéccer fordul elő, tehát már időszerű lesz. Az általad megadott intervallumba alighanem beleeseik. .ok.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ok, ha nem holnap lesz, talán megoldjuk.

Válaszol
Jelenleg nem tudok a holnapról. Holnap megmár késő megtudni.
Esz két jó értelmes mondat vót... .hehe. Mócsing reggelig fog elmélkedni rajta.
Válaszol
Több benne az értelem, mint hinnéd. Wink

Válaszol
Azér sejtem, mit akartam mondani vele, csak elsőre furán hat. .forog.
Válaszol
Big Grin Főleg rám. .zold. NNo mennem kell vár a munka. Nagy dolgok készülődnek itt szép csendben.

Válaszol
Shala előzőt megelőző hozzászólásához tartozik, hogy a Mócsingra vonatkozó rész még nem volt az enyémben benne, amikor Shala már reagált, azt utólag szerkesztettem hozzá. Tehát Shala hozzászólása Mócsingra még akkor nem vonatkozhatott.
Válaszol
Shallala, semmi változás? Esetleg. .szia.
Válaszol
h_jozsi Írta:Mócsing reggelig fog elmélkedni rajta.
OFFF nagyon .
Láttam a TV-ben egy Japán valási szekta végzős tanitványainak felszentelését . Végén a mester útravalóul adott mindegyiknek egy kis morfondírozni valót , amin élete végéig kell elmélkednie .
Pontosan nem tudok idézni belőlük , de a bennük rejlő szellemi nagyságot tökéletesen visszatudom adni . Ilyeneket mondott zsinorban : Ha esik az eső , nem piros a falevél . Ezen gondolkodni ...
Mikor a nebuló meghallota , feltételezem első gondolatainak fő témája , a mester anyukája lehetett .
És mindezt röhögés nélkül ! Sőt amikor megkapta a penitenciát , meghajolt és " köszönöm értékes tanácsát " .
Válaszol
Bejött. .zold. .ordog. .foghijas. .hehe. .taps. .ok. .szia.
Válaszol
Bár már emlegettem, de ismételnem kell. Mivvel eltünte magát. Shallafi, van vallami váltoszás a hsz-ek státusában?
Válaszol
Aszmár bisztos, hoty Shallafi nemolvassa eszta troppikot. .morcos.
Válaszol
Shallafi, ha már kész a hsz, a mérésekre van remény jövő hét keddig? Illetve keddre ha kész lenne. Akkorra néz ki ugyanis a következő Miskolci kanyar, mint azt ma megtuttam. .szia.
Válaszol
Készen leszek.

Válaszol
3x-oros hip-hip-hurrá!
Hétfőn azért még rákérdezek, hogy 100% legyen.
És ha lenne HA13-478 mozgórész vagy vallami belülle, asz még jó lenne. Minyimum membrán.
Majd privátold meg, mennyire tankoljam fel a soffőrt...
Válaszol
A magasakért nem kérek semmit, a 478 árai a lista szerint alakulnak, azaz egy ezres legyen.

Válaszol
Na ne mán! Kalkuláld csak szépen bele a munkádat is. Gondojj a Gyu...án csomagra.
(Halottam egy viccet róla, de nem publikus) .hehe.
Válaszol
http://www.porkolt.com/best-of-gyurcsny-csomag-4426.html

Legyen akkor egy másik ezres a két magas. Ha meg akarnád fizetni a munkám, ahhoz a miniszterelnöki havi fix is kevés lenne. Big Grin

Válaszol
Aszmár a Moccsing lovának a másik oldala. Nem gondottam volna, hoty illen komojan veszed... igaz, hoty komojan gondottam.

Bár tárgyalhatunk rulla. Hálistennek a miniszterelnök nem veszi fel a fizetését. Van neki elég abbul ami máshonnan csurog össze... .sug.
Válaszol
Shallafi, a hejzet annyit váltoszott, hoty sürgösseb eset mijatt a keddi Miskóc szerdára váltoszott. De íty legalább több időd van adig.

A koléga elég naty jármüvel köszlekedik. Tucc vallami ojan instrukcijót adni, hol tud törvényesen mekállni a köszelbe? Miskóc felül érkeszik maj.
Válaszol
Legyen szerda akkor. Smile Egyébként már kb. egy hónappal ezelőtt megmértem a dómokat, de hátha azóta jobbek lettek. Big Grin

Válaszol
Hát erről eddig (nem túl bölcsen) hallgattál. .aaa.
Szóval milyen parkolási lehetőség van a közelben nagyobb járművek részére?
Válaszol
Azt hittem engem már semmilyen meglepetés nem érhet , de ez a hangszóró érlelés ...
Válaszol
Olyan ez Mócsing, mint az ágyas pálinka. .pia.
Ja iggen Shallafi, közeleg az ősz, jó lesz megcsináltatni az ablakot. .tuz.
Válaszol
Talán megint Gyöngyös felé visz az útad ? .torz.
.zzz.
Válaszol
Nem tudom milyen az ágyas pálinka , nekem spéci tök mindegy mitől vagyok hülye .
Válaszol
Mócsing Írta:Talán megint Gyöngyös felé visz az útad ? .torz.
.zzz.
.?. .sokk. Kétszáz éve nem jártam Gyöngyös felé. Honnan vetted?

Az ágyas pálinka úgy készül, hogy a kifőzött gyümölcspálinkát (szilva, barack stb.) vallami kádszerű edénybe öntik, amiben ugyanolyan magvalt, mosott, egészséges, szétterített gyűmölcs van. Ez a gyűmölcságy. Ezen érlelik pár hétig. Ettől a pálinka még gyűmölcsízűbb lesz, plusz a gyümölcs jobban meg is színezi. Borzalmas finom és rohadt drágán lehet eladni. Azt nem tudom, mit csinálnak a gyümölccsel amiről leöntötték a pálinkát. De valószínűleg késsel-villával fogyasztható szilárd pálinkának is elmegy. .ordog.
Válaszol
Szóval megállni a ház előtt is lehet arra a pár percre, míg kicseréljük... nno neme túszokat, hanem a hangszórót és a a javítás ellenértékét. :-F Ez a pálinka még engem is lázbahoz. .zold.

Válaszol
Üdv Minden Topiclakónak!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok. A helyzet az, hogy ifjú éveimben volt egy Orion HS-280 hangfal párom, ami az emlékeimben egy jóhangú dobozként élt. Most ismét szerettem volna munkába állítani és hát… Alsó mélytartománya gyakorlatilag nincs, a felső basszus erőtlen, a közép érces és szúr a magas meg annyira sziszeg, hogy minden énekest pöszévé tesz és minden cin-ütés után meg is „söprik” a tányért. Szeretném azt hinni, hogy megette a technikát az idő vasfoga és nem az emlékeim csalnak….
Különböző fórumokon olvastam, hogy a keresztváltó kondenzátorainak cseréjével javulást lehet elérni. Meg is csináltam az egyiket fólia tömbökkel (azért csak az egyiket, hogy legyen viszonyítási alapom). Az eredmény katasztrofális, az előbb említettek még hatványozódtak. Átkábeleztem: ennek hatáséra már pozitív előrelépés történt, de még mindig csak zörej, ami ebből a ládából kijön Úgy döntöttem, hogy tovább nem erőlködöm a bolgár csodákkal és teszek bele magyar motorokat. Erre azt hiszem a Hangszóró 2000 Kft. termékei az egyedüli alternatíva.
És most jönne a kérdés. Melyik az a hangszóró összeállítás amelyik beépítési méreteit és TS paramétereit figyelembevéve a legalkalmasabb lenne nekem? Sajnos méricskélni, keresztváltót tervezni sem szaktudásom, sem időm, sem helyem nincs, így nagyon hálás lennék, ha úgymond „kompakt” megoldással tudnátok segíteni.

Segítségeteket előre is köszönöm.
Válaszol
Üdv! Abban a hangdobozban az idő kevés kárt tehetett (az elektrolit kondik kivételével), de biztos fokozta a hangszórók eredeti hiányosságait, ahogy ez már lenni szokott.
Az egyébként tévhit, hogy a hangváltó kondik cseréje mindent meglold, és a változás biztosan pozitív irányú lesz. Ilyen cserénél az egyetlen követhető út ha az eredetihez hasonló alkatrészeket használsz, tehát az elkót nem fóiára, hanem másik elektrolitra cseréled, így borítod fel legkevésbé az eredeti tervet.
Sajnos ilyen "kompakt" megoldással nem tudok szolgálni, ahhoz kellett volna egy - a jogászok mondják így - precedens. Tehát egy másik hs280 amit ezelőtt rendbehoztam H2000 hangszórókkal. Bár az eredeti hangszórókról vannak méréseim, de pontos méreteiket nem ismerem, a dobozét sem, így nem tudom, mit mire lenne érdemes cserélni esztétikai szempontból. Tehát mindenképp szükségem lenne a dobozra ahhoz hogy tudjak segíteni, már csak a váltótervezés miatt is.

Válaszol
A beépítési méreteket meg tudom mérni, valamint szükség szerint ezeken egy kicsi vátoztatás megoldható. Tehát ha nem kell egy komplett asztalos üzem a doboz átszabásához, hanem csak egy kicsit pl tágítani kell a furatokon, azt azért meg tudom oldani.
A 20 centis mélyhangszórók "füles" rödzítési pontjai első ránézésre odaesnek, ahol az eredetik vannak, de majd ezt is inkább megmérem.
Az eredeti váltóról van leírásom. Ami biztos, hogy a váltási frekvenciák messze nem egybe a H2000 trió típus frekvenciáival. Az eredetiben a váltás 700 Hz és 4 kHz. Ezeket alapul véve sem lehet valami tűrhetőt kitalálni? Sajnos nem találok adatlapokat a közép hsz-ekről. Magasnak jó lenne a H2000 dómja?
Nem tudom hogyan lehetne megoldható a dobozok Önhöz való eljuttatása a mérések és a feljavítás végett, valamint egy ilyen jellegű munka vállalási árával sem vagyok tisztában.

Az azonban mérhetetlenül elszomorít, hogy Ön szerint ezeknek a dobozoknak eredetileg is rémes hangjuk volt... .zsepi.
Hol volt akkoriban a fülem??
Válaszol
Mai szemmel nézve rémes csak. A tervezésük idején más céllal készültek.
A dóm közép ilyen volt:
[Kép: odmbk7.th.jpg]
A mélyhsz pedig ilyen:
[Kép: lb1031dl9.th.jpg]

Válaszol
Ahol nincs adatlap, honnan lehet megtudni a beépítési méreteket?
Ahol a régi mérés megjegyzés szerepel, ott a beépítési méretek maradtak?

Az eredeti hsz-ekhez tartozó mérési lapot köszönöm, de nem tudom megnyitni őket. Ezek birtokában sem tud ajánlani alternetívát az Önök által gyártott hsz-ek közül? Mire eljuttatom a dobozokat Szfehérvárra, új hangszórók, mérés,keresztváltó tervezés, gyártás, viszaút... Ezek együttes költsége már jóval túlmegy szerintem egy ilyen jellegű hangfal reális ráfordításán. Tehát továbbra is valamilyen szimpla hsz cserén gondolkodok és ezt szeretném mindenképpen MAGYAR hangszóróval elvégezni.
Természetesen nemhigh-end minőséget várok el, csak egy kiegyensúlyozott, hallgatható eredményt.
Köszönöm
Válaszol
Hát a dobozt eljuttatni hozzám nem túl nagy ráfordítással megoldható, 10kilótól nem több, tehát akár a posta is elhozza 690,-ért. A váltó módosítás egységesen 3000,-Ft/pár, A hangszórók árán kívül ennyi a pluszköltség. Ami működhet, ha minden jól megy: HA22 kiscsapos mély, HB11 közép, és HG1,9 dóm magas. Ebből a középhangszóró a kérdéses, hogy elfedi-e az eredeti kivágást. A hangszórók külső méretei a HG1,9 kivételével nem változtak.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég