A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
A HG1,9 kísértetiesen hasonlít az eredeti hsz-re! Lemérem,talán pont passzol.
A HB-11 méreteit nem találom az adatlapok között.
Melyik a HA-22 kiscsapos? Ilyen megkülönböztetést csak a 20 cm-es mélyhsz-knál látok. Ami 8 ohmos HA 22, az nem "füles" megoldású, mindenesetre kinyomtatom a rajzát és otthon lemérem, befér-e.

Más oldalról megközelítve: Mi okozhatja azt a rettenetes sziszegést. Úgy is mondhatnám, hogy nagyon forszírozott a közép és a magastartomány a mélyhez képest (mintha "túlerőltetné magát")Ez zavar a leginkább. Váltó módosítással nem lehet ezt csökkenteni? Merre lenne érdemes elindulni? Ebben az esetben talán elég lenne a mélyek cseréje.
Válaszol
A HG1,9 biztos hogy elfér, összehasonlítottam az eredeti dóm magassal, abból van itt nálam egy pár.
Ha a HB11 mérete nem volna jó, akkor a 12,5 lehet a következő. Csak egy régi adatlap van: http://hangszoro.net/oldspk/hb11.JPG
A HA22 pedig azért lenne szebb mert a kosár körperemes (mint a hb11 és a hg 1,9 is), és kicsit eszétikusabb mint a HA20. Ez a kiscsapos változat amire én gondolok nem készül sorozatban félig meddig egyedi gyártás lenne.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ha jól emlékszem akkor ez cirka 25-27 literes zárt doboz. A honlapon található HA22-es adatait bepötyögtem a winisdbe, de ekkora zárt ládához nem igazán szép a rajzolt frekvenciamenet...
Az Ön véleménye szerint érdemes ezt a ládát bolygatni? Ki lehet hozni belőle tűrhető hangot tűrhető áron, vagy fogadjam el, hogy ez ilyen sz*r és kész? Ez a sziszegés, meg a mélyhiány hallgathattlanná teszi...
Válaszol
A honlapon a nagycsapos HA22 adatai vannak, azzal nem is lesz jó. Smile A kiscsapos megegyezik T-S paramétereiben a HA20-484-el. Vanennek egy változata a 484P papír porvédővel és a sorozattól eltérő pillével készül, az átvitele is szép, és ez való a 25 literes zárt dobozba.

Válaszol
AZ Ön által említett papírporvédős sorozatból tudok most rendelni egy db-ot, próbaképpen? Mennyi lenne az ára?
Ha jól értettem, akkor ezt nem gyártja sorozatban a cég... Tehát ez egy HA22-es kosárban lévő kiscsapos HA20 papír porvédővál, más pillével? Csak, hogy könnyű legyen számolni!!! Big Grin
Válaszol
Persze tud rendelni, de párban jobb volna, akkor lehet garantálni, hogy egyforma lesz a két hangszóró. Az egyedi gyártás általában 20%-kal kerül többe. Tehát a kiscsapos HA22 ára 3300,- Ft körül van. De a hangváltón mindenképp jó volna igazítani, vagy teljesen újat tervezni. Ebben viszont így fórumon keresztül igen keveset tudok segíteni.

Válaszol
Shallafi, talán írhatnál arról is milyen tapasztalatokat szereztél a magasaimmal. No meg a korábban javított középpel és méllyel.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Földkörüli pályán némi űszemét közt otthonosan éreznék magukat. Tongue

Válaszol
shalafi66 Írta:A mélyhsz pedig ilyen:
[Kép: lb1031dl9.th.jpg]
Bisztos? Valamér a méjek tejjesen hijányosznak. .hehe.
Válaszol
shalafi66 Írta:Földkörüli pályán némi űszemét közt otthonosan éreznék magukat. Tongue
Ez a totális értelmetlenség. Légüres térben mióta terjed a hang?
Válaszol
.hm. Épp ez a lényeg.... Hogy ne halld.... Egyébként a hiányzó részen 70-80Hz-ig emelkedik, utána meredeken esik a hangnyomás.

Válaszol
Megadnád 10Hz-enként, hogy be tudjuk rajzolni? .??.
Válaszol
Emlékezetből nem tudom megadni. Az átvitel alapállapotban meg elveszett sajnos, amit írtam azt is csak a tapasztalat mondatja velem.

Válaszol
Vallaki küdhetne nekedety titkár nőt. .foghijas. .ok.
Válaszol
Háátő nemtom hova tenném.. A csillárra még felülhetne, ott van egy kis szabad hely. Tongue

Válaszol
Én is kérek !
A szükséges méretek :110- 60 -90 .
Válaszol
Ó, a titkárnő kis hejet foglal. És fojton mozgásban van, úgyhoty nehéz súlyos hangszórókkal eltalálni.
Válaszol
.??. Ebből melyik az IQ-ja? .zold.

Válaszol
Mócsing Írta:Én is kérek !
A szükséges méretek :110- 60 -90 .
Alulról kezdted a méretezést?
Válaszol
Fölül kell kezdeni , Te buta ! Még ezt sm tudod ?

IQ nem kell . De ha mégis muszáj, 3 nál ne legye több .
Válaszol
Kevered a dolgot, az a tapizás... .hehe.
Válaszol
IQ? .??. Neki csak 154...... [Kép: sharon20stone20mainzm3.th.jpg]

Válaszol
Kerek 150-nel több mint az ideális .
Válaszol
Shallafi, úgy néz ki hogy lassan lesheted a kollégámat. Ha egy embertelen hosszúúú platós fehér MAN-t látsz, ő lesz az. Kalimpáljál neki, hogy könnyebben megtalájjon. .udv.
Válaszol
Üdv Tisztelt shalafi66!

Sajnos a dobozba csak a HA20-as kosarak férnek el, a HA22-es semmiképpen nem jön ki. Nem tudnám letömíteni. A HA-20-as sem fedi teljesen a bemarást, így nem lesz a legszebb, de hát az előlapnak is kell, hogy haszna legyen.. Smile

Amit viszont ne értek,hogy most reggel frissibe bepötyögtem a két HA-20 mélyet a Winisdbe, hogy kiválasszam melyik lesz a jobb (a doboz 29,6 literre jött ki). A két frekvenciamenet szinte negyed dB-es eltérésekkel követi egymást. Tényleg ennyire egyforma a két hsz, vagy valamit elrontottam? Ön melyiket ajánlaná?
Válaszol
Pedig egyáltalán nem egyformák. Tegnap írtam, ha a T-S paramétereket nézzük, a kiscsapos változat (ha20-484) jó, ha a doboz változatlanul marad. Átvitel szempontjából pedig a sorozattól eltérő 484P. A nagycsapos 200mm-es hangszórók inkább 30-35 literes b-reflex dobozba valók. Viszont egy hangváltó módosítás a csere után is szükséges lesz valószínűleg.

Válaszol
Józsi, a kolléga ittjárt, elvitt mindent amit adtam neki, Smile Már csak oda kell érnie vele.

Válaszol
Írtam egy mailt a HA20-484P-vel kapcsolatban az oldal alján található e-mail címre.
Szeretném megközönni a segítőkészséget! Igazán nem szokványos ez mostanában.
Válaszol
Igen, már beszéltem bele. (Remélem, nem sóztad rá a felesleges dolgaidat .hehe. ) Gondolom ecsetelte, miért jutott olyan körülményesen oda.

És köszönöm a közreműkködést. Bízok benne hogy a mérési eredmények is rövidesen láthatóak lesznek.
Válaszol
Shallafi, megkaptam a dómokat (is). Sajnos fekete membránt látok bennük, nem az eredetit. Holott azt vártam. Így gondolom a produktuma vonatkozásában arra számíthatok, amit a javítás rovat SAL magasai nyújtanak. Vagyis nem nagyon lesz magas.
Válaszol
Az eredeti van benne, csak ala'HG1,9 kapott egy plusz réteget. Sérült pár helyen a membrán javítás közben, és csak így tudtam megoldani a légmentességet és a viszonylag esztétikus látszatot.

Válaszol
És mi is ez a réteg? Vagy csak festék? Ez még a tapickálás következménye?
Válaszol
Nem, nem annak a következmnye, az a fekete izé meg, hát majdnem festék. Smile De mégsem. Az 1,9-es magas bevonata ilyen.

Válaszol
Már megíjedtem, hogy elSALosodott szegény. Várom a mérési eredményeket. .kv.
Válaszol
Csak hogy vallahogy kipróbájjam, a 7,5 lityis bassreflex (HA13-HD6,5) dobozhoz kötöttem egy 1mikrós MKT kondiról és a doboz mellé állítottam. Egész jól kiegészítette a legfelső tartományt, mondhatni kellemesebb lett.

Mérés nyema, csak próba volt.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég