A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
vava Írta:Nekem is 280-asom van és nekem semmi bajom vele és sztem elég nehéz ojan álapotba hozni amit itt elmondtál.
Tudnál mesélni részletesen hoyg mit rontottál el mikor megszerezted? Nem nézted meg az állapotát le sem vetted a hsz selymet hoyg mivan a fekete lepel alatt? vagy mitörtént?
Komolyan érdekel a dolog
üdv: vava

Mail ment.
Üdv.
Válaszol
Válaszoltam
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Üdvözletem

Van egy régi HS 280 -as hangfal pérom és ki szeretném cserélni a magas sugárzókat. ezzel kapcsolatban mit tudnátok ajánani?
Nem vagyok nagy szakértő, de eltüntek a nagashangok az évek során.

Köszönöm szépen
Válaszol
Nem rossz ötlet, biztos javítana a hangzáson. Kell találni egy jó magassugárzót, ami bele is passzol a régi helyére, (vagy egy kis famunkával helyet csinálni az újnak, ha nagyobb), majd illeszteni a középhez egy kis hangváltó módosítással, méréssel és meghallgatással. Ha nem megy a passzítás, akkor inkább vedd ki a közepet, mert a kétutasok jobban (kevesebb gonddal) illeszthetők egymáshoz. Persze ehhez egy nagyon jó magassugázót kell találni, mert az a bulgár mélyközép nem megy annyira magasra. Tehát jobb lenne kicserélni a mélyközepet, mondjuk egy klassz H2000-es típusra. Annak viszont a dobozméret lesz egy kicsit más, vagyis egy kicsivel nagyobb (vagy kisebb?) dobozt kell hozzá összedobni, így biztos jobb lesz a hangja a mostaninál. De ha nem bántod a HS 280 hangszóróit, akkor megmarad a hangdobozod, és viszonylag jó pénzért túladhatsz rajta, amiből a fentemlített kétutas változat minden bizonnyal kijön, és egy összehasonlíthatatlanul jobb hangot hallassz majd.
Üdv: Cirrus

Zárlat, szakadás, vagy egyéb műszaki hiba.
Válaszol
Hello mindenkinek!
Az lenne a kérdésem, hogy a régi orionHS280-sa domjának hány Hztől hány Hzig terjed a működési szintje. És, hogy valahonnan lehet-e beszerezi hozzá domot (sajna az enyém tönkrement ( )
ÜdvCH
Válaszol
Kedves ch!

Szerintem vegyél használtan egy rossz hs280 párat (pesrze működő magassal) és cseréld ki a magasakat. Ez a legy egyszerübb megoldáls. De ha nme az egyszerüeséget nézzük hanem a hangot hozzuk előtérben akor válassz innen valamit és a többiek segítenek a részletekben.
üdv:vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Dóm=magas?
És akkor a közép micsoda a 280-asban?

Válaszol
Az orion HS280-ban a közép is és a magas is dóm
Válaszol
ch Írta:a régi orionHS280-sa domjának hány Hztől hány Hzig terjed a működési szintje

Akkor most melyikről is van szó?

Válaszol
Van valakinek infoja az Orion HS-282 export változatairól? ST82 tipusú, ez kinek készült?
Válaszol
Amik nagyrészt nem is orion hangszórók.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor ugy irnám, hogy Orion hangfalak eredeti bolgár hangszóróival.
Válaszol
.zold. Mindegy, nem kötözködni akartam.

Válaszol
Orion Mambó tulajdonosok, sokat javíthattok hangfalaitokon! Big Grin

[Kép: IMG_3984n.jpg]

Orion Mambó tuning:
http://diyaudio.barjak.net/mambo/index-mambo.html
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
HS-500 impedanciamenete:

[Kép: HS-500_imp_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Kicsit furcsának tűnik, hogy 10 kHz felett az impedancia értéke 2,8 ohm-ra esik.
Tuning gyanánt eddig szereltem rá négy gumilábat, sokkal elviselhetőbb hangja lett. Boncolás a jövő héten Smile
Válaszol
Sziasztok!

4 Ohmos Mambo dobozba kellene nekem magashangszóró... Tud valaki segíteni?

Üdv!
Vastagh Norbert
Válaszol
Szisztok!

Tudom, hogy látatlanban nehéz bármit is mondani, de azért megkérdezem.
Összepárosítottam a 2db HS501 -esemet egy yamaha rx-v457 -es erőlködővel és érdekes dolgot hallottam. Magasabb hangerőn főleg a mostani divatos műzenéknél leviszi a magas a fejemet. A magas-t levettem kb 1-1,5dB-el, így már majdnem jó volt, de alacsony hangerőn viszont a TV-hez képest kevesebb benne a magas. Pagrus oldalán találtam egy olyan írást, amikor egy orion mambo-t rendberakott (ugyanazok a dómok vannak mind2-ben), azaz a dóm vasmagjára ragasztott egy filckorongot. Én is megcsináltam, ezzel valamelyest javult a helyzet. Szerintetek mi lehet a gond? Az erőlködőnek a könyvébe parasztvakításnak olyan van beleírva, hogy tán 10Hz-től 110kHz-ig lineáris. A bemenet digitális, azaz műholdvevőből fénykábelen megy az erőlködőbe a cucc. Az érdekes, hogy pl veszteségmentes formátumból írott audio cd-nél nem jelentkezik olyan mértékben a probléma. ( a DVD olvasóból meg koaxiális digitális formátumon megy a cucc.)

Előre is köszönöm !
Válaszol
:? Ezek alapján a lánc bármelyik tagja lehet bűnös. HS501 még nem volt nálam, de van most is egy pár orion... majd meglesem őket.

Válaszol
HS480 az áldozat, egyelőre ilyen
[Kép: hs480spl0ag4.th.gif]
nagyrészt világos, h. miért ilyen sz@r, viszont vannak fehér foltok...

Válaszol
Kedves Picboy és Többiek!

A műholdvevőből jövő hangban alkalmaznak bizonyos "előkiemelést" a magashangok tartományában, ez okozhatja azt, hogy TV-üzemben, néhány csatornán, többnek tűnik a magashang, viszont egyéb műsorforrásból nem sok a magas.
A műholdvevőn belül, vagy távirányítóval kellene ezt állítani, illetve annak a készüléknek ezt az előkimelést kellene automatikusan kezelnie, - ha tudja - persze ez változó is lehet az adott csatorna függvényében. Ki is írhat a készülék ilyenre vonatkozó adatot, de ehhez ismerni és tudni kellene, hogy mit is csináljon az ember.
Utána kellene nézni ( hol?), hogy mit lehet tenni ebben az ügyben, egyáltalán, a készülék mire van felkészítve, mit tud a bejövő jelből kihozni, megfelelően lekezelni.
Üdv! SMA
Válaszol
Üdv Mindenkinek!

JJJóóó hogy idetaláltam!

Régi Orion hanglal (HS288) paramétereit szeretném megtudni, de sajnos sehol nem találom, a dobozon meg a 8 ohm-on es a 40/80 W-on kívül semmi nincs.
Tud ezügyben segíteni valaki?

Köszi előre is!
Válaszol
Ez a nagyonolcsó HS280 lenne? Ugyanaz a mélyközép, de rosszabb közép és magashsszel szerelt..

Válaszol
shalafi66 Írta:Ez a nagyonolcsó HS280 lenne? Ugyanaz a mélyközép, de rosszabb közép és magashsszel szerelt..

Olcsó...? Nem tudom, vagy huszon éve 6000-be kerult. Rosszabb, mint a HS280...? Ezt sem tudom, de ha jól emléxem, akkor a HS288-as újabb "fejlesztés" (ezek szerint butítás?).
Eddig Videoton RA6363-mal hallgattam, "olyan-amilyen" minőségben, most a Vidit ki kellett dobnom, Denon szól helyette. Azért érdekelne a dolog, hogy egy mai olcsó hangfallal minőségben sokkal többet lehetne-e kihozni a Denonnal.

Üdv!
Válaszol
Attól függ, mitől olcsó az a mai hangsugárzó.
NNa visszakerestem a képeket. Szóval a 288 az egy b-reflex doboz, elég elitélhető módon. Még nem volt nálam ilyen, szóval nem ismerem igazán mire képes, de a mélyközép elvileg csak zártban volna használható, nem volt jó ötlet kinyitni azt a dobozt...

Válaszol
Az a hs288-as egy szörnyedelem,nyomába sem ért a 280-asnak,pedig az sem egy...
A középsugárzó ele egy alemányijum töccséérszerűség volt aggatva a régebbi müanyag előlap helyet...
Üdv Doki!
Válaszol
.haha. Erre gondolsz doki? http://hangszoro.net/help/img2/o/hs2880.jpg

Válaszol
ja. .forog. .haha.
Üdv Doki!
Válaszol
Köszi a véleményeket. Igaz, nem vagyok 1 vájtfül, de ha ennyire gagyi, akkor el sem tudom képzelni milyen lehet 1 minőségi cucc. (Azért ezzel és a Denonnal meghallok sok olyan efektet, amit a RA6363-al nem is sejtettem.)
Válaszol
ymre Írta:Üdv Mindenkinek!

JJJóóó hogy idetaláltam!

Régi Orion hanglal (HS288) paramétereit szeretném megtudni, de sajnos sehol nem találom, a dobozon meg a 8 Ω-on es a 40/80 W-on kívül semmi nincs.
Tud ezügyben segíteni valaki?

Köszi előre is!
Szerencsére volt lehetőségem sok Orion dobozt hallgatni. A HS288 nem éppen a kedvencem. Ami sok volt benne az pont kevés is. Konkrétan a mély(ebb) hangok voltak felfújva, de csak a látszat volt ez. Mérni ugyan nem tudok, de fülre amit tapasztaltam jelentős visszalépés a HS280-hoz képest.
Próbálta azt hazudni amit sok ilyen doboz szeretne: nagyon mély sem okoz gondot. Helyette kiemelt valahol 150Hz felett. Ráadásul azt is kicsit torzítva. A HS 9 meg pont a másik irány volt. Az talán a 400Hz-et még kiadta . . .
A lényeg, hogy inkább szerezz be egy HS280-at és felüdülés lesz a 288 után. Szebb tér és kevesebb hazugság. Hogy költőt idézzek (jobb mintha saját rím lenne) "Az igazat mond, ne csak a valódit." ;-)
Válaszol
Kutyából nemlessz szalonna . Inkább építs .
Válaszol
vagy ha lesz is csak rágós. Big Grin

Válaszol
Üdv!

Van 2db LB1231 8 ohm mélynyomóm (az a 30cm-es Orion), szeretnék egy dobozt építeni köré - tudományosan Smile , de nem ismerem a paramétereit: fs qts vas... Ha valaki rendelkezik ezek ismeretével, kérem ossza meg velem!

Köszönettel: Bakter úr
Válaszol
LA1231-ről tudok.

Válaszol
Ímhol...

[Kép: K_p001kicsi_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
Sziasztok!
Érdeklődöm, van-e valakinek tapasztalata HS-522 felújításával kapcsolatban? Értem ez alatt az összes hangszóró + hangváltó cseréjét Hangszóró2000 termékekre.
Jelenleg az egyik középsugárzóm torzít időnként, úgyhogy elképzelhető, hogy javítható lenne, de gondolkodom az összes hangszóró cseréjén is.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég