A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
Szia!

Nem ismerem az Orionokat, de ha mar vadi uj hangszorokkal es valtokkal ujitanad fel, csinalj nekik egy rendes uj dobozt is. Az mar talan a legkisebb tetel a jatekban.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Azért is érvényes ez, mert nincs olyan H2000 mélyhangszóró, ami megfelelő lenne az orion zárt dobozába.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok!
Van egy DC 2510 A Videoton hangfalam. Összes hangszóró ki van benne cserélve. Ez is zárt. Miért nem működik az ilyen felújítás az orionnál?
Válaszol
Annál sem működik igazán jól, mert videoton hangszórót nem gyártunk, a H2000-nek köze sincs a régi vidihez, de 250-es méretben véletlenül van zárt dobozba való hsz.

Válaszol
Sziasztok!

Orion HS-700-as hangfalamban tönkrement a mély (LB1231).
A hangfal hátulja szerint 90/120W 8Ohm
Tudtok ajánlani valamit helyette?
Továbbá olyan kérdésem lenne, hogy Szfváron foglalkozik-e valaki hangfaljavítással?

Köszönöm!
Válaszol
Nincs olyan H2000 mélyhangszóró, ami megfelelne az adott zárt dobozba. De érdemes volna megnézni a térfogatát, hátha némi átalakítással megoldható. Hangszórókat fehérváron az üzemben is javítanak.

Válaszol
Köszönöm gyors válaszod!

Nem tudom érdemes-e javíttatni? Recseg... élvezhetetlen, borzalom...
A másik gyönyörű szépen szól, de annyit nem szeretnék rákölteni, amennyiért új hangszórót kapok...
Mit kezdjek vele?
A hangfal külső méretei 300x440x690
Ha HA31 (422)-t tennék be a helyükre, mennyiben lenne más a hangzás?
Válaszol
Biztosan lehet javítani, szoktam ilyet is csinálni, újraközpontosítani a lengőrendszert, ha kell alkatrészt cserélni, nem kerül annyiba, mint egy új hangszóró. Főleg azért nem, mert ha cseréled, akkor csak párban tudod kicserélni, egyébként sosem lesz egyforma.

A HA31-nek egészen más doboz kell, b-reflex (mondjuk, ha megvan a 64 literes térfogat, ez egy kis átalakítással megoldható), aztán érzékenyebb 2dB-el, emiatt a váltóhoz valószínűleg hozzá kell nyúlni, mondjuk ez sem olyan nagy baj, mert az eredeti megoldás úgysem volt tökéletes, szóval lehetne ebből jobbat csinálni, de csak hosszú, és fáradságos munkával.

Válaszol
Köszi!

Ismersz esetleg valakit, aki bevállalná a javítását?
Nem "máról-holnapra" kell...
Válaszol
A hangszórót megjavítom, az nem gond.

Válaszol
PÜ ment!

Hálás köszönet!
Válaszol
sziasztok!

most szereztem egy hs-500-at, "majdnemgyári" állapotban, egy kis ragasztás, fúrásfaragás után egész használható is lett, nagy szívfájdalmam van azonban, az eredeti, mélyhangszóró széle körül futó dísz-szegély nincs meg. Hol tudok ilyet szerezni? Ha lenne valakinek elfekvőben és megválna tőle, nagyon meghálálnám!
Mégegy dolog! Ez ugyan nem akkora probléma, de nagy hangerőnél valami alig észrevehető sercegés van az egyik középben. Mi lehet ez és orvosolható-e? Kösz a választ előre is , üdv
Válaszol
Sziasztok!

Nagyon fontos kérdés lenne hogy az orion hs280-ban (az a típus ami az adok veszekben most általam eladó) a váltóban milyen értékű kondik vannak?

Szétszedtem és látam két 10 uf és egy 47 uf-ot de volt egy negyedik méretre sokkal kisseb kondi aminek nem volt ott az értéke. Nem tudja valaki annak az értékét?

Nagyon fontos lenne!
A segítséget előre is köszönöm.

tisztelettel: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
vava Írta:Sziasztok!

Nagyon fontos kérdés lenne hogy az orion hs280-ban (az a típus ami az adok veszekben most általam eladó) a váltóban milyen értékű kondik vannak?

Szétszedtem és látam két 10 uf és egy 47 uf-ot de volt egy negyedik méretre sokkal kisseb kondi aminek nem volt ott az értéke. Nem tudja valaki annak az értékét?

Nagyon fontos lenne!
A segítséget előre is köszönöm.

tisztelettel: vava

Szia!
Előszedem a HFM CD-t, azon rajta van az egész hangváltó. Ha megvan írom.
4 vagy 8 Ohm?
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Szia!
Előszedem a HFM CD-t, azon rajta van az egész hangváltó. Ha megvan írom.
4 vagy 8 Ω?

Megtaláltam a választ, 4 Ohos a hangfalad. De hol volt az a negyedik kondi?

Csak azért kérdezem, mert a 4 Ohm-os változatban van 1 db 47 és 2 db 10 uf-os kondi, nincs több a rajzon.
A 8 Ohmosban van 2 db 22uf-os és 2 db 2 uf-os.
Átküldöm e-mailben.
Üdv.
Válaszol
GARFIELD13 Írta:Megtaláltam a választ, 4 Ohos a hangfalad. De hol volt az a negyedik kondi?

Csak azért kérdezem, mert a 4 Ω-os változatban van 1 db 47 és 2 db 10 uf-os kondi, nincs több a rajzon.
A 8 Ωosban van 2 db 22uf-os és 2 db 2 uf-os.
Átküldöm e-mailben.
Üdv.

Mail ment.
Válaszol
A jópofa az hogy ez 8 ohm-os
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
vava Írta:A jópofa az hogy ez 8 Ω-os

Akkor vagy a HFM sajtóhibás, vagy a te hangfalad van 4 Ohmos váltóval szerelve.
Annyit tudok még tenni, hogy holnap a munkahelyemen belelesek a hangfalba, hogy abban mi a helyzet.
Az e-mail átment? Pl. ha megnézed a 8 Ohmos alkatrészjegyzékét meg a kapcsolási rajzát ott is kavarás van: C1-C2 2,2 vagy 22 uf p?
Válaszol
vava Írta:A jópofa az hogy ez 8 Ω-os

--------------

az én hátsófali ---szívügy --- dobozaimban két füzér fénycső fázisjavító műa. kondi van...a pontos értékre nem emlékszem,de ilyen elvetemült értékek voltak....
...viszont ma is elfogadhatóan szól...
szolid reproduktor,magyarán szólva....
pia nyer
Válaszol
Sziasztok!

Új vagyok az oldalon, de reménykedem, hogy valaki tud segíteni.
Az Orion HS 700 hanváltó rajza érdekelne, de sehol nem tudom megszerezni.
Már a HS 500-é is megtenné, de ezzel is ugyan ez a helyzet.
Abban reménykedem, talán valakinek megvan és eltudja küldeni.
Ja igen a 4 ohm-os verzió kellene.

buri_penge@z-mail.hu
Válaszol
Üdv nagypenge!
Ha pár hónappal korábban szólsz lerajzolom neked, nincs energiám megint szétszedni ... szerintem felejtsd el azt a konstrukciót. Smile
Ezekkel tudok szolgálni ha érdekel:
- Orion SE 260 kapcs.rajz
- Orion ST 240 is megvan valahol
- Pioneer CT-506 kapcs.rajz
Válaszol
Háát igen, azokat a hangsugárzókat is legjobb elfelejteni, főleg az eredeti váltóval..

Válaszol
Üdw!

Még új wagyok itt, és lenne egy kérdésem:
Pár napja wégre szereztem egy pár HS 500-ast. Mindenük eredeti & gyönyörűen müxik is, de wan 1 "kis" bibi. Az egyik mélynyomó 4-, a másik 8 Ohm-os. Egy alomból walók, úh. walszeg anno kicserélhették egy másik gyárira. Igenám, de melyiket? .?. A magas, közép hangszórókból ítélve 8 hmos lehetett, mert ott ficeg a 2db piros kis pötty.
Azt nem tudom, honnan lehetne kideríteni, h 4 vagy 8 Ohm-os váltók wannak-e bent?
Illetve wattával eredetileg ki van-e tömve a HS 500-as, mert ebben csak egy kis "párnácska" wan a közép, magas mögött?
Nem akarom kicserélni semmilyét, csak gyári cuccokra, ugyanis az eredeti állapotát szertném 100%-osan visszaállítani.
Előreis KÖSZÖNÖM a segítséget!

madogery
Válaszol
Hát jelen esetben az eredeti (jónéhány hibát tartalmazó) állapot megőrzésének nem sok értelme van, legfeljebb nosztalgiának jó, zenélni nem annyira. De ahogy gondolod. Szóval ha a két váltó nem egyforma, akkor az alkatrészek értékekeiből valószínűleg meg tudom mondani, hogy melyik a 4 és melyik a 8 Ohmos hangszórókészlethez való.

Ui: "csak gyári cuccokra" cserélni elég reménytelen ügy, bár még létezik a bolgár hangszórógyár ahol ezek a hangszórók készültek, de nem hinném, hogy itthon hozzá lehetne jutni a termékeikhez (meg igaz, ami igaz, annyira nem is jók).

Válaszol
Köszönöm a gyors wálaszt!

Igen, főleg nosztalgia, nomeg zene, igaz a hangfal öregebb, mint énWink
Nem akarom lecserélni az eredeti hangszórókat, max majd szerzek egy 8Ohm-osat...
A hangváltókat nézegettem énis, a kódjuk ua (HL 778 H 1) Ahonnan a mély kábelei indulnak (23-as, 24-es pöcök) ott wan 1 szükre, műanyag burkolatú tekercs. "79", alatta:"AL 6200" wan ráírwa. Balra mellette egy 220mikro-s EL-KO. Mellette R22= 270Ohm.
A legnagyobb testű sárga REMIX kondi 10 mikrós.
Elnézést a pongyola leírásért, csak a középsugárzó lyukán keresztül bepillantva ennyit láttam...
(Továbbá gyanús h szinte nincs benne semmi szálas csillapítóanyag!)
Válaszol
Sajnos ennyiből még nem áll össze számomra a kapcsolás. 8)

Válaszol
Üdv. mindenkinek!

Szeretném felújítani HS-280-as hangfalaimat.
Jó helyen járok?
Válaszol
fg44 Írta:Üdv. mindenkinek! Szeretném felújítani HS-280-as hangfalaimat. Jó helyen járok?
Attól függ. Mert javítok hangszórókat én is, és a H2000 is, és van 200db HS280-ba való mélyközéphangszóróm is. Szóval attól függ, hogy mit értesz "felújítás" alatt...

Válaszol
Sziasztok!
Én inkább zenekari, hangosítási dolgokkal foglalkozom, de minap hozzám került 2 db Orion HS-500-ba való 30 cm-es hangszóró. Jó állapotban vannak, szépek, szólnak is. Mit lehet ezekről tudni? Azt tudom, valami Bolgár csodák. Lehet ezeket HI-FI-n kívül másra is használni? Mondjuk valami jó kis tölcsérrel egy szélessávú ládát építeni belőle, vagy csak otthoni falbontásra való? Meg hány W-osak lehetnek? Mert sajnos minden lekopott a mágnesről.....Hát nagyon köszi a segítséget előre is...

Üdv .forog.
Válaszol
Elvileg mindent tudok róluk. Big Grin Talán az orion topikban írtam is. A terhelhetősége 60W körüli, a mechanikai korlátai sem engednek ettől sokkal többet. Az érzékenysége olyan 90dB, de mivel az fs elég magas (40Hz fölött) és a Qts is ~0,7, ezért ha HiFi célokra kell akkor csak zárt dobozban használható. Felső határfreki 3000Hz. Nem tudom PA-ban mire lenne használható. A neve egyébként LB1231. Valószínűleg.

Válaszol
Köszi az infót! Nem tudom, én azért lehet hogy csinálok neki egy dobozt és kipróbálok, egyszerre csak egyet, mondjuk egy 100-as végfokkal meghajtva, mondjuk énekre, vagy kontrollmotyóként mit szólna. Persze nem akarom széthajtani, meg nem focipálya méretű helyekre gondoltam, de egy próbaterembe, meg kisebb kocsmabulikat lenyomni, bizti elég lenne. De majd le tesztelgetem, ha nem akkor meg szerzek hozzá eredeti tartozékokat és megépítem az eredeti dobozt HIFI-re. Mert az se lenne kutya. Hallottam már egy két ilyet.

De nem tudom melyik érné meg jobban, esetleg eladni így, vagy megtekerni 4Ohm-ra, nagyobb teljesítményre, és PA-ra használni. Majd ha kipróbáltam írok tapasztalatokat. De szívesen olvasgatok bármilyen szakmai, vagy egyéb jótanácsot és infót ezzel kapcsolatban. Köszi! Smile
Válaszol
Hát te ezt nagyobb terhelhetőségűre holtbiztos hogy nem tekered. Abban a légrésben semmi más nem fér el, csak az eredeti vagy azzal azonos átmérőjű huzal. Ami mechanikai részről korlátozza, az a féloldalon gumirozott textilből készült membránszél, rosszul központosít és elég kevés kitérést biztosít a lengőrendszernek. Mondom 3kHz-ig tart az átvitel, ha valamilyen módon 2k-nál vagy alatta (+ egy középhsz) tudod váltani, akkor lehet belőle működőképes hangsugárzó. Amit lehet vele tenni, az egy 60liter körüli térfogatú zárt doboz, ebben van elfogadható átvitele, kb. 60Hz az alsó határfreki. Ha viszont mindegy milyen a mélytartomány, csak legyen, akkor ~80 literes b-reflex doboz a megfelelő, kb. 40Hz-re hangolva. Így nő a hangnyomás mélytartományban a zárt dobozhoz képest, de ugye impulzusválaszról nem is beszélhetünk. A mechanikai terhelhetőség mindkét doboznál 100W (maga a hangszóró elektromosan 60W-ot tud).

Az eredeti HS500-at megépíteni semmi értelme, az a hangsugárzó a régi állapotában ma már egyáltalán nem számít jónak.

Válaszol
Hát akkor mit kezdjek a hangszóróval? PA-ra nem jó, tekerni nem lehet, tényleg a mechanikai korlátok miatt..........az igaz lehet, bár van olyan cimborám, aki egy eléggé összegányolt hangszóróval is csodát tett,........Hifire már nem jó a minősége miatt...hát......a fenébe Sad Sad Sad

De azért kidobni nem fogom.

Az eredeti doboz pontos méreteit, nem tudnád megadni nekem. Megjött a kedvem a kísérletezgetéshez. Bár nem vagyok professzor ebben a témában, hogy mindenféle Hz-ekhez értsek, meg nem mondom meg egy ládáól ránézésre hogy hány literes, de azért el fogok boldogulni. Megcsinálnám az eredeti dobozt, talán másik középpel és magassal, aztán kíérletezgetnék a hangváltókkal....tényleg erre ha van valami ötleted, szívesen fogadom. Milyen kondikkal, vagy tekercsekkel kezdjem? Mondjuk egy idő után úgyis a fülemre fogok hallgatni. Sok ládát összeraktam így már, de most kíváncsivá tett ez az Orion....
Válaszol
ööö, én ha javítom, le szoktam cserélni a membránszélt, ezzel nagyjából helyreállnak a paraméterei, és jobban megállja a helyét b-reflex dobozban is, nagyobb lesz a kitérés, a felfüggesztés normálisan központosít, tehát nő a mechanikai terhelhetőség. Sztem ennyit lehet tenni érte.

A doboz méreteit nem írtam fel, valahol 50-60 liter között volt, a nettó térfogat egyébként most nem olyan kritikus sztem.

Hja, váltóra akkor tudnék ötletet, ha legalább pár percig méregethetnék... legalább átvitelt és impedanciát dobozba építve a végleges hangszórókkal. Így sajnos nem megy.

Válaszol
A HS500 külső méretei: 393x638x279 mm.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég