A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ORION
Hello FDSA :-)

Köszi a méreteket!

Ja, és ORION fanok, megér egy pár zsír állapotban lévő HS-500-as 25.000 Ft-ot? Lehet hogy hozzájutok egy ilyen bolthoz...

Tényleg szép állapotban van. Mióta ilyen sok jót hallottam róla, utánajártam, úgyis most akartam HIFIT újítani. Legalábbis falakat. A jóöreg Videotonommal biztos állatul szólna.

Köszi az eddigi segítséget mindenkinek.

Üdv
Válaszol
hajjajj Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
25 ezerből már nem rossz dobozokat lehetne építeni....
Add nekem inkább azt a 25-öt, és akkor nem kell eladnom a hangszóróim....

.haha.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Balekalak, 25 ezerből milyen dobozokat tudnál Te építeni? Nem mondom, hangszórók nélkül, asztalossal 25-ért már tényleg frankó dobozt lehetne csináltatni, de hangszórókkal.......hát, nemtudom.........És milyen hangszórókat akarsz eladni? Nem értek valamit...... Tongue Tongue .sokk. .sokk. .sokk. Tongue
Válaszol
Szia Rockos

25000-ből nagyon jó és szép 620-639 párost lehet építeni.
A doboz anyag régi bútor felvágva majd ö tapadó fa fólia rá. Ha igényesen szépen csinálod akkor szép lesz.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Az a baj srácok hogy a panelom pincéjében áram nélkül nehéz dolgozni bútorlapokkal......sajna...Egyébként nekem is lett volna már pár jó ötletem :-) Ott áll 4 db Reflex MEGA, csak felkéne őket újítgatni, de egy szál akkus fúróm van.:-) És akkus dekopírt, meg hasonlókat nem láttam még....Meg egy 3m x 2m - es lukban kárpitozni sem, egyszerű....de hát ez van......Majd ha elöregednek az ORION hangszórói, kicserélem JBL-re és rakok elá egy nagy végfokot..... .torz. .torz. .torz. .haha. .haha. .haha.
Válaszol
Csak azért a zOrion dobozt meg hangváltót se felejtsd el kicserélni, mert anélkül akármilyen JBL-t is tehetsz bele. Eredménye nem sokk lesz, mert hangszórót nem (csak) méret alapján cserélgetünk.

Szerk: mielőtt beleteszed, nem árt az sem, ha megnézed miféle a hangszóró. Vannak kifejezetten nem sikerült JBL-ek is.

Válaszol
.haha. A JBL-t csak ugy írtam, perpill az jutott eszembe. mindegy. Majd lesz valami. Jó lesz nekem az az Orion. Ha összejön egyáltalán.
Válaszol
rockos Írta:Balekalak, 25 ezerből milyen dobozokat tudnál Te építeni? Nem mondom, hangszórók nélkül, asztalossal 25-ért már tényleg frankó dobozt lehetne csináltatni, de hangszórókkal.......hát, nemtudom.........És milyen hangszórókat akarsz eladni? Nem értek valamit...... Tongue Tongue .sokk. .sokk. .sokk. Tongue

Nekem úgytűnik, több dolgot sem értesz Smile .haha.

Nekem a kis kétutasom (R620 + 639) MDF-ből rendesen megépítve
kb. 15-17e volt. Hangszórókkal együtt, részben saját asztalos melóval, részben baráti szakmunkával. Persze nem PA, de a HS se az...
És a DC2550-hez képest megváltás a hangja!
Szóval lehet olcsón jót csinálni. Na persze nem egy akkus fúróval, de épp van egy 2 kW-os aggregátorom is, amit eladnék Wink .haha.
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Sziasztok!
Az én bajom az lenne, hogy van egy pár igen jó Orion LB1031-es mélynyomóm, de sajnos az egyik eléggé oda van. Kissé "truttyog", meg a forrléce is elmúlt mint olyan, de a membránja és a széle is tökéletes. Mennyibe kerülne ezt megjavítani, mert nincs szívem kidobni, ahhoz ezek túl jó hsz-ók? Elöre is köszi a választ. Smile
Válaszol
Annyira nem jók, de lehet javítani. Big Grin A textilszélt viszont érdemes kicserélni, az a legrosszabb alkatrésze ennek a hangszórónak.

Válaszol
Köszi szépen az infót. De időközben arra döntöttem, hogy rendelek töletek egy pár HA20-ast meg egy HG2,5-öst és azzal építem meg a tervezett dobozt. De a váltóval kapcsolatban még gondban vagyok, mert van egy csoze somogyis 2utasom, de azzal nem szeretném mindezt elrontani. Mit tudnál nekem ajánlani ehhez az összeállításhoz?

Ui.: Még annyit kérdeznék, hogy mikor készül el az oldal, mert így szinte "vakon" vagyok? Smile Köszi.
Válaszol
Hellllooo.
Megint észre kellett vennem, hogy a figyelmetlenségem áldozata lettem. Elolvastam figyelmesebben ezt a fórumot és észre vettem egy számomra fontos infót. Láttam, hogy szó volt 200db hs280-ba való mélyközépröl. Ha lehet akkor én abból egyre szeretnék igényt tartani, mert közben szereztem egy pár Orion magasat ami a 280-as ban is van. Tipust nem tudom. Tehát csak megépítem a dobozt az Orion cuccokkal is. Tehát ha lehet akkor adj jelet.. köszi
Válaszol
Szerintetek jó ötlet az LB1231-es mélyhangszóróknak open baffle-t csinálni vagy maradjanak a helyükön (HS700)? Az előbbi mellett szól a textilszél, a 0.7-es Qts és elméletileg mélyebbre menne mint a gyári dobozban. .forog.
Válaszol
Az a textilszél éppenhogy nem. Lehet, hogy kicsit mélyebbről indulna, de az érzékenységből csillapítani kéne az egyenes átvitelhez, és a terhelhetőségből is sokat veszítene.

Válaszol
Értem, de mivel nagyon szidtátok a "kemény" felfüggesztést, úgy gondoltam, hogy nyitott hangfalban előnyére válhatna; a keresztváltót és a közép-magas jelszintszabályzó konzolt megtartanám amire rákötnék egy 13 cm-es mélyközepet és egy magassugárzót, nálam ez a felállás lenne a nyerő.
Válaszol
én nem a kemény felfüggesztést kritizáltam.. (mer asszem szdiásnak nem nevezhető) Azért rossz a lengőrendszer mert magas az fs, és ennek ellenére még nem is központosít jól.

Válaszol
Igazából felújítani nem akarom a mélyeket, mert szerintem annyit nem ér meg; akkor inkább kidobálom a ládából a közép és magas "hangszórókat" és pótolom valami hallgathatóbb darabokkal. Köszönöm az elbizonytalanító szavakat! 8)
Válaszol
a közép ha tökéletes állpotú, használható darabnak számít.

Válaszol
A probléma ott kezdődik, hogy kettőzött közép- és magashangszórók vannak a ládákban, a magasak közül már kettő megadta magát így már csak 1 db "szól" oldalanként; a közepek habár hibátlanok, zavaró zizegős hangjukat hosszú távon nem tudom elviselni. Talán ha kikötném az egyiket, de már nem emlékszem, hogy 8 Ohm párhuzamosan vagy 4 Ohm sorosan kötve, majd megnézem.
Válaszol
Zizeg? Akkor az nem lehet tökéletes.

Válaszol
Olyan karcos hangja van, de szerintem az MM kondik okozzák, azoknak van ilyen hangkarakterük tapasztalataim szerint. Megnéztem a bekötéseket, de mivel semmi adat nincs a hangszórókon nem 100%: a közepek és a magasak párhuzamosan vannak kötve, valószínűleg 8 Ohm-osak, így jön ki a 4 Ohm; a mély is 4 Ohm-os lehet, mivel a láda hátuljára ez van írva. Két lehetőséget találtam:
1.) a közép és magas hangszórókból 4 Ohm-osat varázsolok ellenállások segítségével
2.) a mélyhangszóróból lesz 8 Ohm-os ha találok akkora ellenállást .haha.
Válaszol
4 ohmos mélyhsz mellé lehet 8 ohmos közép és magashszt használni.

Válaszol
Tudom, hogy lehet, de ha csak szimplán kikötök egyet a párból, már jócskán veszítek a decibelekből és a mélyhangszóró fog dominálni. (a váltó módosítása nélkül) Sad
Ha jól gondolom a 8 Ohm-os hangszórókra párhuzamosan kötött ellenállás növelni fogja az érzékenységet és visszaáll a rend ... vagy nem jó ötlet? szerk.: ennél nagyobb hülyeséget talán nem is írhattam volna .oh.
Válaszol
Nem. Az csökkenti. Egyébként magas és középhszből elég nagy baklövés egyszerre többet is használni, de az orionnak ezt már hiába mondom. Ha kettő helyett csek egy szól az -6dB. egyébként mivel a magas 92-93dB körüli, a közép 90 a mélyhsz is 90, ezért talán megoldható egy háromutas verzió 8 ohmos középpel és magassal némi baffle-step kompenzációval együtt a mélyhsz 96dB-jéből nem maradnak csak 92-93, tehát majdnem jó lenne. Persze ez egy teljesen új váltót jelent.

Válaszol
Köszönöm, most hogy már tudom kb. milyen érzékenységűek a komponensek nekiállhatok váltót tervezni. A magasat és a közepet könnyen belőhetem a level potikkal így szerintem csak az eredeti nyákon cserélek ki pár alkatrészt.
Válaszol
Ebbe azért a fázis is beleszól... <- A váltótervezésbe (szerk.)
Válaszol
mibe, a hangnyomás-szintekbe? .forog. A váltótervezésbe viszont biztosan. :d

Válaszol
Felvázoltam a hangváltót, de nem nagyon értem, mi miért van :? ... ti biztosan rájöttök.
http://kepfeltolto.hu/i/?68533
Ha minden igaz akkor a C2 és C3 eredőjét kell feleznem, az L3-at (a ferritfazekast) békénhagyni, L1, L2-őt tekerni és most látom hogy a level panelen kell még belőni a kondikat, hogy működjön 1-1 8 Ohm-os középpel, magassal. Ez valami sokadrendű sávszűrős dolog? .forog.
http://kepfeltolto.hu/i/?28308&g=gal
Válaszol
Felrajzoltam az egészet a szabályzóval együtt, remélem így már érthető; kérlek segítsetek, mert biztos több váltót láttatok már mint én:
Melyik induktivitást és kondenzátort cseréljem ki ahhoz, hogy normálisan váltson 1 db közép és 1 db magas hangszóróval?
:|
http://kepfeltolto.hu/i/?69547
Válaszol
Valamit nagyon elrajzoltál.
A mélysugárzó közvetlenül, soros induktivitás nélkül kapcsolódik a bemenetre, de azért van vele párhuzamosan kötve egy 47 uF-os kondi.
A Graetzek se lehetnek jól rajzolva, a + kimenetük megy a LED-ek katódjára, így a LED-ek soha nem fognak világítani.
Válaszol
Azt hiszem, hogy normálisan váltson, ahhoz én az egészet elhajítanám. Wink persze a sok led miatt kár volna. Big Grin

Válaszol
Ezt az összevissza gubancolódó nyákot nem nehéz félreértelmezni ... a Graetz kapcsolás jó, csak a ledeket fordítottam meg, de mit számít az. Tongue
Én ennek nem csinálok új váltót, havonta ha kétszer bekapcsolom.
Valaki meg tudja mondani, hogy milyen alkatrész az a jobb alsó sarokban? Ellenállás, induktivitás?
http://kepfeltolto.hu/i/?68551
Válaszol
Mi, a tekercs? .forog. .sokk.

Válaszol
Igen, de életemben nem láttam még ilyet mentségemre szólva. Akkor a ráfestett R6200 az 0.62mH akar lenni? Smile Ha jól számolom akkor 1027 Hz környékén vált.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég