A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Videoton VMS-250 végfok
Sziasztok!

Volt-e van-e valakinek ilyen a tulajdonában? Nagyon érdekelne egy !
Válaszol
szia az egyik barátomnak van vms 250 -es fetes végfokja szépen szol bár ő átkábelezte de mást nem csinált vele, állitolag exportra gyártották hazai piacra kevés került belöle,a kapcs rajza minket is érdekelne.
Válaszol
fényképe nincs valakinek? kerestem neten, de nem találtam
Válaszol
Ismerem a konstruktőrét , kérek tőle kapcsolási rajzot és képet is . Ez volt
az utolsó saját tervezésű és gyártású VIDEOTON hifi termék.
Válaszol
Oké köszi, türelmetlenül váromBig Grin
Válaszol
Bocs tévedtem. Amit én ismertem azt a SPA 300-as típusszámon gyártották és meg is kaptam a rajzát. A VMS-t még keresem.
Válaszol
Megvan a VMS 250 szülőatyja. Napokon belül megkapom a kapcsolási rajzot és egyebeket. Összesen 70 db készült belőle.
Válaszol
Limited edition.
Válaszol
Nehezen de megkaptam a VMS 250 kapcsolási rajzát. Ha kell még, kérek egy postai címet és elkükdöm.
Válaszol
Én megnézném 8)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Elküldöm és az SPA 300-ét is.
Válaszol
sziasztok érdeklödnék,hogy megvan e a vms 250 rajza és megkaphatom e elére is kösz.
Válaszol
A HFM 1991/3-ban a VMS-250 tesztjében említést tettek valami "jókora monoblokk"-ról, melyek ELKÉPESZTŐEN JÓL SZÓLTAK. Erről tud valaki valamit? Vásárolható volt valahol valamilyen formában? Esetleg kapcs. rajza megszerezhető?
Válaszol
Hali.

-talán vms-500 a mono blokk állítólag Crescendo van benne
a vms250-ben a gyengített verzió ha SZACCOS küldené a rajzott kiderülne
Válaszol
Sziasztok!
Egyik barátomnak nagy szerencséje lett egy ilyen végfokkal. A HFM-ban látta a képeket, régen szeretett volna már egy ilyenhez hozzájutni. Egyszer csak bent járt az egyik helyi használt műszaki cikkeket árusító üzletbe, és ott vigyorgott rá egy. Azonnal megvette természetesen. Otthon műszerészhez méltóan :-) teteje leszed, és furcsa volt neki a vezeték ami mintha ugyanúgy lenne hajlítva mint az újságban. Megnézte és valóban...De nem véletlen volt, ugyanis a gyári száma is megegyezett. Tehát ahhoz az erősítőhöz jutott hozzá amit teszteltek. Hogy miképpen jutott el Bp-ről Szentesre azt nem tudni. Azóta is tökéletesen meg van vele elégedve, és nagyon vigyáz rá. Szerencsére senki sem nyúlt bele a hosszú útja során. Gondoltam leírom ezt a kicsit sem hétköznapi dolgot.
Üdv!
Zoli
Válaszol
hali
tényleg nagy szerencse mert importra ment zöme, ha nem titok
mennyi volt az ára
Válaszol
hali
a rajzott ha nincs beszkennelve *** -ra kérem előre is köszi

//*** címet a fórumba nyilvánosan ne. Akár vissza is élhetnek vele.
shalafi66
Válaszol
Sziasztok!

szabizoli82-nek én vagyok a barátja akinek a tulajdonában van a VMS-250, amit a HMF-ben teszteltek.
Szívesen segítek infókkal, ha tudok. Sok-sok órát ültem előtte is, összehasonlítás, tesztelés, és "csak úgy" élményekért..

Üdv: arpmc

ui:

szaccos-nak! ha tudnál segíteni a vms-250 kapcs. rajzában, hálás lennék!

köszi!!
Válaszol
Sziasztok!

Sajnos tönkrement Videoton SPA300 erősítőm egyik fele,keresek kapcsolási rajzot hozzá. Ha valaki tudna segíteni azt nagyon meg köszönném. Sad
Válaszol
Kérek nevet, pontos címet és postával küldöm.
Válaszol
Üdv.mindenkinek!
Most vettem egy Videoton SPA-300 erősítőt,elsőre azt gondoltam nem is Videoton.
Még nem láttam ezt a tipust,ha valakinek van bármilyen infója,kép,rajz,kezelési stb.
minden érdekel.Előre is köszönöm a segitséget.
Válaszol
Az index fórumon épp az általad feltöltött képet nézegettem épp. Tetszetős a masina. És mintha 19 colos házban lenne.. PA erősítőnek szánták ezt annó?
Közben megtaláltam a VMS-250 végfok egy oldalának kapcsrajzát. Hát az sem egy kommersz történet Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
A ház ugyanaz mint az utolsó fekete erősítőé csak az előlap más.
Beag trafok,2x150w.Már ujra osszeraktam és most halgatom.
Meglepően csendes,szinte nincs alapzaj még üresben teljes hangerőn sem.
Válaszol
zupp87
még raktam fel róla képeket az indexre
Válaszol
Az eleje első ránézésre kicsit puritán, az a ferde csíkozás meg feliratozás a "bécsi hifi"-k világát idézi.. De a géptetőt levéve egy elég komoly, dual-mono végfok bukkan elő.. Az igazat megvallva: az EA6383 esetén többet pepecseltek a dizájnerek, mert az egy tetszetősebb masina.. Viszont ez egy olyan kategória, ahol a belbecs az igazán lényeges.. A Hi-End már más tészta.. ott X millióért alapvető elvárás, hogy passzoljon a mahagóni-kristályüveg dohányzóasztalhoz Big Grin
Válaszol
Egyébként kicsit "handmade" feelingje van. A NYÁK-lapok is inkább hobbista módszerrel készültnek tűnnek. Valószínű, hogy a Videoton gyár lecsengése idején kellett még valahová(valakinek, ismerősnek, havernak, főnöknek) pár ilyen végfok, és emiatt a pár darab miatt nem volt értelme felszerelni egy sort. Abból dolgoztak, ami volt. Mindenesetre a hangjára kíváncsi lennék. Nameg a VMS-250-ről egy képre, ha valakinek van. Mert arról sehol sem találok.
Válaszol
Sajnos csak ez van a HFM-böl:
http://kepfeltoltes.hu/view/110802/VMS-250__1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ma beszéltem egy illetővel aki annó a Vidibe a szerelősoron dolgozott
és ő mondta hogy az spa-300 ból 50-60db készűlt.
Vele tartom a kapcsolatot hátha lessz valami infó.
Jó lenne szaccos -t elérni hátha van még rajza róluk.
Válaszol
"Az erősítő viszonylag csekély teljes negatív visszacsatolással működik; a tervező arra törekedett, hogy a torzítás eredendően alacsony legyen, és ne a visszacsatolással kelljen ezt csökkenteni - rokonszenves törekvés"
Egyébként nemrég megszereztem a VMS-250 végfok kapcsolási rajzát.. tényleg nem szokványos darab.. még jópárszor át kell nézni, hogy teljesen megfejtsem Smile

Megj.: többet nézegetve.. annyira nem is bonyolult..
Válaszol
Nekem az Elektro Tanya ról való van meg.
Válaszol
Nekem is ez van meg. És tegnap este kábé sikerült megértenem a működését is. Szimmetrikus felépítés, viszont ilyen, duplázott differenciálerősítős megoldást még nem láttam. Biztosan megvan az előnye. A több helyi visszacsatolásnak köszönhetően meg tényleg nem annyira erős az átfogó.
Válaszol
Srácok, nem kötekedni akarok, de szerintem nem illő feltenni az erőlködő kapcs.rajzát publikusra ha nem a tietek a copyright. Szerintem ezt inkább privátban kellene megbeszélni - de azért én örülök a rajznak.
- VR
Válaszol
Az "Elektro Tanya" ról szabadon letölthető.
Válaszol
Én is ott találtam.
Válaszol
(2011. 08. 09., 21:21)zupp87 Írta:  Én is ott találtam.

Rendben, de ez a dolgon nem sokat változtat. :d
Mondom, nem kötekedni akarok.
- VR
Válaszol
Remélem ez már jó alibi. Smile
http://kepfeltoltes.hu/view/110816/rajzok_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Ezek a rajzok az eredetiröl lettek másolva,és nem lessz kirakva.Sad
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég