A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szoba akusztika
sziasztok!
Azért nyitom ezt a topikot mer nem találtam ezzel kapcsolatos topikot és sztem szükség van egy ilyen topikra mer kinek ne lenne gondja a szoba akusztikával. Szal ha valaki tud írni valami jó tippet ezzel kapcsolatban vagy problámája van az ide forduljon!
üdv:vava
Válaszol
http://users.atw.hu/audiodiy/viewforum.php?f=17
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Igen ezt énis ismerem! Miért baj ha itt is van egy ilyen topik?
Válaszol
Oh, semmi gond vele. Wink

Válaszol
Szal itt most a méréstől elvonatkoztatva. Zenehallgatás közben nem zavar?
Ha meglenne a hs 280 asom frekimenete akor megmondhatnám hogy az a juk amit én hallok (és nagyon zavar) az hangfal gond vagy nem. Szal engem nagyon zavar, és kiváncsi vagyok hogy ezzel más is így van-e.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Zenében nem zavar, mivel csak ott érvényesül, ahol mérni szoktam. Hallgatáskor a falhoz közelebb van, ott jó. Smile
Üdv: spexcel!
Válaszol
Aham. Nekem teljesen a falnak van tolva (csak be van fordítva egy kicsitt a hallgató fotelem felé) és ráadásúl max 10 centire van a plafontól (hejhiány miatt) plusz van egy k.... nagy ablak a szobában ami még tovább rontja a dolgokat meg hogy még rosszab legyen a szoba dugig van hatalmas szekrénykkel frankón mint egy bútorraktár .sir. .morcos.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
.??. Azért egy üres szoba sem kedvez a dolgoknak. Smile

Válaszol
No emberek megmutatom hogy nemszabad elhelyezni a hangfalakat.
A profibbak ne nézzenek ide mer elég szörnyű látvány Smile

[Kép: nvtelen8wq.jpg]
Válaszol
Hogy legyen egy kis értelme ennek a topiknak egy kis tanulmányt gépelek be ide nektek.

A hangfal elrendezése:
A hangdoboz felállítása nagyon lényges dolog. Sajnos nagyon sokan elfeletkeznek erről vagy ninncs lehetőségük "szabály" szerüen felállítani a dobozaikat. Egy rosszúl felállított doboz szolhat rosszebúl mint egy nálánál sokkal alacsonyabb kategóriájó jól felállított doboz.

Régen divat volt (sokan még mindíg szeretik ezt a módszert) sarokba állítani a hangdobozt. Ez azt a célt szolgálta hogy felerősítse a mélyfrekvenciás hangokat. Erre azért volt szükség mert a hifi hőskorában még kisteljesítmnyű erősítők nemvoltak képesek akkora teljesímányt leadni hogy élvezhetőek legyenek a méllyek.

A hangdoboz felállításánál ügyeljünk a következő dolgokra:
- A hagszórók egy magasságban legyenek a hallgató fülével
- A dobozok közelében ne legyenek a következő dolgok
1: Nagy üvegfelület
2: Vázák, bútorok
Nagyon gyakran van ojan hogy a magastartományban valami kellemetlenséget érzünk vgay enyhe vízhang keletkezik.
Ezt a jelenséget a legegyszerübben és szebben faliszőnyeg használatával lehet kiküszöbölni.

Ezt az okosságot a Klinger féle Hangdobozépítés című könyvből alapoztam.

(ezt a könyvet nem lehet szentírásnak venni)

Üdv:vava
Válaszol
Nekem egy bizonyos mély hangal van problémám . Arra gondoltam a hangszóróval párhuzamosan kötött , soros rezgőkörrel kellene csillapítani .
Válaszol
Ha csak egy bizonyos frekire kell,akkor üregrezonátorral le lehet szívatni,viszont azzal számolni kell,hogy ezek a csúcsokat csillapítják,energiát nem nyelnek,tehát időben ugyan "elterülve",de vissza is jön az a bizonyos...

Ni!
Üdv Doki!
Válaszol
Ez egy hasznos olvasmány .
Nálunk sajnos nagyon asszimetrikus , nagyon bonyolult ,és nagy térről van szó . Alighanem fordítva kezdem , nem a tér saját hangjait számolom ki , mivel egy bizonyos hangal vagyok fasírtban , inkább megmérem .
Aztán lehet okoskodni .
A rezonátor jó ötlet , de annak szükséges voltáról , egy nőnemü lényt meggyőzni , szinte lehetetlen . / főleg ha akkora mint egy íróasztal /
Válaszol
Helló Doki .
Lehet hogy megtaláltam a kellemetlen mélyhang okát !
A WM kompenzációs filéjével valószínü pontosabb lett a mérés .
A TL-em nek 60-70 Hz között van egy meglehetősen nagy kiemelése .
Ez a nyílásban mérve derült ki .
Mértem : impedanciát , közeltéri SPL-t , és SPL-t a nyílásban .
Minden mérést háromféle képpen : kompenzáló mágnes nélkül , mágnesek taszítják egymást , mágnesek vonzák egymást .
Megkérem majd Shalafit tegye elérhetővé .
Válaszol
Mócsing Írta:főleg ha akkora mint egy íróasztal /

A nőnemű egyén akkora mint egy íróasztal?
Válaszol
vava Írta:
Mócsing Írta:főleg ha akkora mint egy íróasztal /

A nőnemű egyén akkora mint egy íróasztal?
Szegény Mócsing.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Csak poén volt ne szívd mellre!!!!!! .??.
Vagy készüljek a verőlegényekre?
Válaszol
Mocsing!
Akkor csillapítsd eme frekid a dobozodban!Fdsa firkált erről egy csomót a terminálon,mikor a karlsonját faragta.
Üdv Doki!
Válaszol
Az aszony nem akkora mint egy íróasztal , viszont sokkal többet beszél .

A verésről valahogy mindenkinek én jutok eszébe , peig az üreginyúl egy vérengző vadállat hozzám képest . Kizárólag a Jozsi elverését szoktam szorgalmazni , azt is csak akkor mikor a Torony rádióval borzolja az idegeinket .
Doki
Fdsa a Karlson nyílás mahinálásával hangolta a dobozát ha jól emléxem .
Az enyém síma paraszt TL , nics benne olyan .
A mérésekből kiderült érdemes lessz a 2 dB-t felálldozni .
A képek alá odaírom a kisérő szöveget , aztán valaki majd csak belinkeli őket . Esetleg nem csak TL ügyileg lehet tanulságos .
Válaszol
Mócsing te is be tudod linkelni a képeket. fdsa karlsonját belülről is sokat faragta, fordulók, terelő, stb. Ha jól emlékszem. És a csillapítással (hova és mennyit) is nagyon sokat játszott. Ezek a te TL-edre is ugyanúgy érvényesek.

Válaszol
A következő amire rá akarom szánni magam , az a szabadtéri mérés .
Akkor kiderül , ténylegesen mivel kell foglalkozni . Most a visszaverődések miatt közelről mérek . Külön a hangszórót , és a nyílást . Valójában meg a kettő eredőjét hallom .
Válaszol
Mócsing!

Szerintem nyálazd át azt a tl-es topikot a terminálon úgy egy évre visszamenőleg,vagy keress rá fdsa írásaira,bizti,hogy írt erről is.(máskülönben nem rémlene)! Wink
Üdv Doki!
Válaszol
Mócsing Írta:........Külön a hangszórót , és a nyílást . Valójában meg a kettő eredőjét hallom .
Szimuláció szerint valami ilyesmi lesz:
[Kép: TL_megoszlas.jpg][/url]
(Piros a hangszóró oldal.)
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
shalafi66 Írta:Mócsing te is be tudod linkelni a képeket.
Shalafi, az örök optimista .
Pagrus
Ezt a két vonalat meg miből szimuláltad ?
A mért görbékből is tudnál ilyet fabrikálni ?
Mingyá megpróbálom elküldeni a képeket .
Válaszol
Mócsing Írta:..... A mért görbékből is tudnál ilyet fabrikálni ? .......
Azt nem tudok. (Mathcad)
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Lassan megkapod a képeket .
Válaszol
.aaa. DE igazán.... megtanulható három gomb lenyomása amivel képet tudtok a fórumba beszúrni. Sztem, és le is van írva valamelyik topikba a hogyan. De ha vmi mégsem világos leírom mégeccer. Három lépés megjegyzésére úgy hiszem telik a szellemi erőforrásaidból Mócsing. Wink Szóval légysziv próbáld csak ki azt a képfeltöltést. A hozzászólás írása ablakban a szöveg alatt ott az az imageshack dolog. NNa azzal kell. Itt a folyamat "leírása". Wink http://forum.hangszoro.net/viewtopic.php?p=7776#7776

Válaszol
Mócsing Írta:Shalafi, az örök optimista .
shalafi66 Írta:Három lépés megjegyzésére úgy hiszem telik a szellemi erőforrásaidból Mócsing.
Egyet kell értenem Mócsinggal. Shallafi tényleg optimista. .hehe.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Azért is megtanulom .
Válaszol
.zsepi. .sir.
Válaszol
Hogy állsz a méricskével Jozsi ?
Válaszol
Házalni kéne, de most másik házalás miatt háttérbe szorulta magát. Még a gép elé is ritkábban ülök, mire oda kerülnék inkább lemondok rólla. Maj a hosszú téli estéken talán... Eléggé leálltak az illen projektjeim. De most elővettem a 3 DVDnyi kapott mp3 anyagot (kizárólag rockzene), azt böngészem. Santanával indult, így nem rossz.
Válaszol
Nekem meg Placebora fáj a fogam . Voltak nagy audio élmények a nyáron eiőbb , utóbb rászánom magam osztán írok róla .
Csak, hogy jobban tudj aludni , volt közte Lagzi Lajcsi is .
Habár röhögni meg aludni nem könnyü egyidőben .
Válaszol
Mócsing Írta:Lassan megkapod a képeket .
Feltettem a szerveremre.
Magánban is küldtem, ide is írom, ezt kell bekopiznod a hozzászólás szövegébe:

Kód:
http://barjak.net/egyebek/mocsing/IMP.jpg
IMP

http://barjak.net/egyebek/mocsing/P-magnes_nelkul.jpg
Piros: mágnes nélkül, kék: mágnes taszít, lila: mágnes vonz

http://barjak.net/egyebek/mocsing/TL-nyilasban.jpg
TL-nyílásban; piros: nincs mágnes, lila: mágnes vonz, sötétkék: mágnes taszít

És akkor ilyen lesz:

http://barjak.net/egyebek/mocsing/IMP.jpg
IMP