A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táp (pl. erősítőhöz)
Ement.
Válaszol
Moccsing, küdd a czímet, a Ló tó partit. Nem tuttam szkennelni csak fénymásolni, muszáj lesz psotászni. .hm.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Megyen .
Válaszol
Moccsing, a küddemény Allah és a Psota kezében van. .zold.
Mégsem czimeztem Nagy Lónak, nehoty a psotás magáénak érezze. .foghijas.
Hasznyáld egésséggel. .ok.
Válaszol
A Psotát legutóbb temetkezési-vállakozó szerepben láttam...
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Jesszusom, Moccsing, van végrendeleted? .??.
Válaszol
.ful. Saját fülemmel hallottam, amint ezt mondta:
"-Temetkezési vállalkozó vagyok, az egyetlen prosperáló iparág feje!" (Sajnos elég kevés szöveget kapot...)

Válaszol
Sebaj, a lóvé többet ér... .ok.
Válaszol
shalafi66 Írta:A Psotát legutóbb temetkezési-vállakozó szerepben láttam...
Készül a földbe?
Üdv, Péter
Válaszol
.eros. Ilyenekkel nem viccelünk. Készül a színpadra. Öt előadása van a hónapban még.

Válaszol
Moccsing, jellentkeszet a psotás? .??.
Válaszol
Jelentkezett .
Köszönöm mégegyszer a rajzot !
Ma kaptam meg . A kondenzátor csere óta jó a TV .
Válaszol
Mellyik kondér volt a ludas?

Válaszol
A matyi. .hehe. .hehe. .hehe.
Válaszol
100 V 47uF , Meg kell nézni a rajzon , mit csinál .
Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Úgy döntöttem, hogy szétcincálom sanyit. Sanyi egy sajnos átverés üzletből származó nem tökéletesen működő erősítő. Az erősítőben pedig egy típusszám alapján beazonosíthatatlan trafó. Nem toroid, viszont elvileg 180W a teljesítmény felvétele maximum.

Lényeg, hogy tervbe van véve egy hibrid erősítő építése (3 ECC88 elektroncső + 2 lm1785 IC), s ehhez szeretném fölhasználni.

A szükséges feszültségek a következők lennének:

60-100V anódfesz (4x0~0,5W + 2x?1W),
6,3V fűtés (~900mA-1095mA),
2x16V (kétutas LM bekötéséhez a 10-12W kimeneti teljesítményhez),
1x12V (egyéb későbbi mikrovezérlős fejlesztéshez, vagy akármihez ami eszembejut).

Az erősítőben egyébként először 1,25A-es biztosíték volt (amit ki is égettem az első mérés során).

Akkor a szóban forgó tárgy, a trafó. Pri.: 2 vezeték 230V, sec.:
6 számozott kivezetésből 5 van bekötve, 8-13-ig, 10 nc.

A mért feszültségek az egyes lábakon (természetesen váltófesz.):

13-12 ~ 6,2V
13-11 ~ 32V
13- 9 ~ 58V
13- 8 ~ 32V

12-11 ~ 25V
12- 9 ~ 50V
12- 8 ~ 25V

11- 9 ~ 25V
11- 8 ~ 0V

9- 8 ~ 25V

Igen kérdés melyik ág mennyit bír, sajna a végfok cserélve lett és nem találtam semmi infót mi volt benne gyárilag. Ami most van benne ezt tudja: SI1125HD +-22.5 VCC 2*25 pout 8 ohm 10-20 hz-khz 95 Icc,mA SIP9-16 SANKEN

Sanyi egyébként polgári nevén: STR-333L sztereó rádió erősítő. (S milyen trükkös a programozható rádió része ...)

Mivel 10-12W kimenő teljesítmény kell nekem max az LM IC-kből a készülő Lancettához, ezért úgy gondolom a 25V-ból egyszerűen ki tudom venni ezt a teljesítményt. A 3 cső fűtése ~6,3W, az anódoké 2-4W esetleg 5W max.

Kérdésem ezek után, ki mit javasol leválasztáshoz, ha a 16V-ot (esetleg még) 6,3V-ot LM3x7-es IC-vel stabilizáltan valósítom meg?

Nyílván az anód az 50 vagy 58V-os váltóról üzemelne... Esetleg az IC VCC lába(ka)t még meg tudom nézni hogyan van ágaztatva. Valamint 6,2V körüli váltót tudnám egyenirányítás után stabilizálni 6,3V-ra (feltéve ha nem elég a 6,2).

.oh. Elnézést, kicsit hosszú lett, de inkább több infó, mint kevesebb. Gondoltam több szem többet lát, audiodiy fórum után itt is megkérdem.

MOD: Az IC +/-Vcc lábain 38V egyenfeszültséget mértem. :S Egyébként a végfok lett cserélve, amiért nem jó szerintem.
Válaszol
Mixa!

A csövek fűtésére meg kellene próbálni a 6,2V-os kimenetet, egyenirányítás után még előállítható talán a 6,3V-os fűtőfeszültség, inkább a fűtőáram a kérdéséses (If= 365mA egy csőre). Másrészről biztos, hogy ECC88-al akarod megcsinálni, más tipusnál ECC81, ECC81, ECC83, stb, a fűtés megoldható 12,6V-ról 150mA-rel.

Üdv: toti
Válaszol
Kedves Mixa és Többiek!

Ennek így semmi értelme nekifogni.
Többe kerül a leves, mint a hús.
A tápellátással gondok lesznek, - vannak - és nehéz lesz jól működő készüléknek megcsinálni.
Egyszerűbb az LM végfokot egy IC-vel meghajtani, ahhoz a tápfeszültség is megfelelő és sokkal egyszerűbb jó, működőképes erősítőt építeni.
A hibrid megoldás ebben a felépítésben, csak sokkal nagyobb teljesítmény esetén lenne elfogadható kompromisszum.
Üdv! SMA
Válaszol
Jobb helyet nem találtam a kérdésnek.

Szétszedtem 1-2db BEAG erősítőt, EBE3505,272 ilyesmik lehetnek. Illetve van egy APT100. A bennük lévő kimenőtrafó érdekel, egész pontosan a lemezei. Megfigyelésem szt. az APT100 lemezei hajlékonyak, egész jó állapotban. 272-é viszont elég csapnivaló, töredezett, de lehet hogy az idő végett..

102x102mm ~0.4mm vastagságú M lemezekről van szó. Az érdekelne mennyire gerjeszthetőek. kb 250VA-os hálózat trafót szertnék építeni belőlük, ha megéri.

Egy egyszerű utánaszámolásal (hagyományos képletek) illetve Rod Elliott oldalán található programokkal 0.9T-ás gerjesztéssel számolva, 18.2cm^2 magkeresztmetszettel (kb. 3.4 x 5.3cm) Np=633 -al számolva (T/V=2.75) 0.72-es és kb 1.5-ös zomáchuzalal. A kérdés hogy vajon mennyit bír el? (mmint a lemez)

Másik. Itt egy kép, elvileg az eloszlás sem lineáris (femm model) ilyenkor mi van?
http://s5.postimage.org/a719ur0jr/untitled.jpg

És még. Tegyük fel hogy nem tudja senki. Olyasmire gondoltam hogy rátekerek pár menetet a trafóra, legyen legalább 8 ohm ne égjen le az erősítő, aztán különböző váltófeszültségeken megnézem milyen áram folyik. Az visszaadja a BH-görbét vagy valami olyasmi nem?

Ha igen ezt hogy számolom át 230V-ra utána?

(ps: az egyik erősítőn mintha siemens feliratot láttam volna??)
ha tévedek, valaki javítson ki!!
Válaszol
nemhiszem hogy érdemes lenne babrálni vele ... Sad
Válaszol
mmint a lemezekkel?

mert azon én is gondolkoztam. De maga a trafókészítéssel mér ne? legalább tanul az ember.
(ha arra gondoltál esetleg)

A lemezek egy csöppet rozsdásak. Nem csak ezért, de gondolkoztam un. mangán-foszfátozáson (parkerizálás).
Ez egy elektromosan szigetelő réteget létrehozó eljárás umeter vastagságban. Lehetne használni hangszóró pólusvasak esztergálása után is, viszonylag egészségre káros-mentes folyamat.

Ha az előző babrának tűnik akkor ez méginkább Smile

ps: a toroid megtekerése kézzel, az volt babra Smile
Válaszol
ha csak azért csinálod hogy tanulj belőle akkor talán érdemes.
máskülönben nem hinném, de ez csak a privát egyszemélyes véleményem.
Válaszol
Nem, ez teljesen reális, nem csak az egyszemélyes véleményed.

Ami még esetleg szóbajöhet, ha valakinek nincs rá anyagija - de mondjuk ért hozzá - így egyes esetekben érdemesebb elkészíteni.

Ha ez így van, akkor a világot az az 1-2 ember viszi előrébb aki nem ezt gondolja vagy valahogy így Smile
Válaszol
A hálózati trafó egy olyan illesztőtrafó, amely egyetlen frekvencián üzemel. A primer menetszámot úgy kell meghatározni, hogy az ebből számolható induktivitás impedanciája 50 Hz-en nagyobb vagy egyenlő legyen, mint a szekunder oldalról áttranszformált ohmos terhelés- vagyis a trafó alsó határfrekvenciája kisebb vagy egyenlő legyen mint 50 Hz.
A tekercselési keresztmetszetet célszerű megfelezni: fele jusson a primer, másik fele a szekunder tekercsekre. Ebből lehet számolni a drótok átmérőjét.

A vasak oxidrétege segít csökkenteni a káros örvényáramokat.

Viszont ... mit találtam: http://www.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert14/TrafoMeret.html
Válaszol
hü. wazze.
ééérdekes oldal.
vannak hasznos ismeretek is, de elég sok van benne ami végtelenül szórakoztató némi elvont és bizarrr humorérzékkel párosítva.
Válaszol
Biztosan stimmel a számolóprogram?

f=50 Up=230 Us=46 Pt=250 (EI) a=17 b=34 c=53 d=68 szilicium esetén "a maximálisan megengedett teljesítmény 64.94" valami nem stimmel.

Idézet:Ennek megfelelően az adott vasmagra jellemző maximális mágneses indukció értékét - amikor még nem lép fel a telítődés - Teslában adják meg.
Ezt kéne tudni a 102x102-es lemezekre
Válaszol
(2012. 11. 25., 23:38)fdsa Írta:  A vasak oxidrétege segít csökkenteni a káros örvényáramokat.

Hmmm ez érdekes. :?
Válaszol
(2012. 11. 26., 20:54)Wagnerur Írta:  
(2012. 11. 25., 23:38)fdsa Írta:  A vasak oxidrétege segít csökkenteni a káros örvényáramokat.

Hmmm ez érdekes. :?
A keresztirányút (egyik lemezből a másikba) mindenképpen.
De nekem is elméleti túdósok mesélték még régen.

https://www.google.hu/webhp?source=search_app#hl=hu&gs_nf=3&tok=oY8kG1BK9kTocMNkiIL1kg&cp=26&gs_id=2u&xhr=t&q=vasmag+oxid%C3%A1ci%C3%B3+%C3%B6rv%C3%A9ny%C3%A1ram&pf=p&tbo=d&sclient=psy-ab&oq=vasmag+oxid%C3%A1ci%C3%B3+%C3%B6rv%C3%A9ny%C3%A1ram&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=756d21d49bf47a7&bpcl=38897761&biw=1670&bih=894

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CCsQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.avi-szak.hu%2FAgy4%2FEloadasok%2FFoldi_Jozsef_Fodor_Istvan_Narancsik_Zsolt.pps&ei=7d2zUPeuBKuO4gTStYCQCA&usg=AFQjCNFAoVTTIYSCu_4-AbwzoBPEdLyEgA itt azt írják, hogy dekarbonizáló hőkezeléssel hoznak létre szigetelő réteget a lemezeken, és a keresztirányú örvényáramok csökkentése céljából a lemezek vastagsága max 0,35 mm lehet.

Mindenesetre felpolírozni nem tanácsos, pedig úgy sokkal szebb lenne.

Válaszol
Az az oxidréteg elvileg egy egyszerű hőkezeléssel is létrehozható pl. gázláng felett. Nem lesz tartós, ha nedvesség éri már elkezd rozsdázni. De 150 lemezzel eljátszani, jó játék meg költséges is.
(MgO-t használhatnak még)

Viszont a mangán-foszfát (foszfátozás, akár a cink-foszfátozás) (ugyanúgy) elektromosan szigetelő réteget hoz létre, és nagyon egyszerűen kivitelezhető. Fegyverek kezelésére használják elsősorban.
Továbbá a lemezeket összefogató csavarok sem árt ha nem érintkeznek a lemezekkel. Ott is áramlanának akkor örvényáramok. Nem, fdsa?

Toroidok esetében a CRGO (cold rolled grain oriented vagy mi a szösz) tekercs legyártásánal automatikusan keletkezik az oxidréteg.
A hőkezelést a mechanikai stressz csökkentésére alkalmazzák (is). Egyszer láttam róla youtube-on egy video-t de nem tudom merre lehet Sad ha hajlogatod a lemezeket borzasztóan romlik a struktúrájuk, ezért hőkezelik a létrjött stressz miatt. Eszenciális a magveszteségre.
Válaszol
Ha jól tudom a szimpla rozsdavisszaalakítókban is ilyen foszfátos vagy foszforsavas cucc van. Felszíni rozsdánál elég jól működik, pergő rozsdára (még) nem próbáltam.

Festeni nem lenne praktikusabb mint az oxidálással bajlódni?
Válaszol
A túl vastag festékréteg(ek) miatt esetleg csökkenhet a csévetestben elhelyezhető lemezek száma. Emiatt csökken a főinduktivitás értéke, növekszik az alsó határfrekvencia, csökken az átvihető teljesítmény. Így hirtelen.
Válaszol
sem kizárt hogy egyszer azok a lemezek nekiállnak rezonálni s a festék lepattanik.
Válaszol
Van olyan lakk ami nagyon rugalmas és jó hő, UV, stb -álló. Asszem a bowling pályákhoz is azt használják. Mivel a max rétegvastagság 0,2mm, egy réteg lehet 0,05mm is ami lehet nem túl sok. Hátránya, hogy gyorsan szárad, így elég gyorsan kell dolgozni vele. A teljes száradás 24 óra.
Válaszol
A sajtolt lemezmagok élei elég sorjásak. A mag összerakásakor az utolsó néhány lemez betételekor már kalapácsot kell használni, ekkor a sorjás élek leborotválnák a szomszéd lemezek festékrétegét, ami még a kalapácsütések után megmaradt Smile.
Válaszol
Szevasztok, újra itt...

Keresztkérdés:

Adott egy Vidi RA6363, amit ezen a fórumon vásároltam szétcseszett állapotban anno 2006-ban, a hiányzó végfokozatait LM 1875-ösökkel pótoltam - ez mondjuk csak előnyére vált. Teljesítmény szempontjából tökéletesen illeszkedik a gyári verzióhoz, és nem érzékeny a hangsugárzók impedanciájára sem, azaz mindegy neki hogy 4 vagy 8 Ohm, mert a tápfeszig képes kivézérelnie magát az adatlapja szerint, csak a 4A áramkorlát szab határt.

A probléma a következő:
Az IC-nek nem tanácsos +/- 30 Voltnál több tápot adni, bár a belső védelme képes ezt kordában tartani, de mivel a készülék tápja +/- 31-32 V körül ad le kis terhelés esetén, nem szeretném túlfeszíteni a határokat. A gyári trafót nem tekerném e miatt újra. Mindkét csatornát, plusz az egyéb áramköröket is (15 V stab IC-n át) a B40C3700/2200 Graetz és 2x4700 uF lát el táppal.

Ötletem a következő:
Innen +/- áganként és csatornánként külön-külön 2 db soros megfelelő áramú (kb 5A) diódán és azok után pufferelt 4700uF kondikkal ejtenék vagy 1,5-2 Voltnyi feszültséget, ami nyilván némi hő formájában veszteség, de olcsó és nem ráz és kissé a 30 V alá esne a táp a végfoknál üresjárathoz közeli állapotban.

Hozzászólásosaitokat várom!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég