A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Táp (pl. erősítőhöz)
Üdv. Smile

Szerintem nagyjából mindegy, hogy diófa, vagy soros ellenállás.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nem hinném. Az ellenállás kis terhelésnél nem gátolná a 32V egy az egybeni átmászását a következő pufferra, ellenberger a dijóda helyből ejti a nyitófeszültséget... és nekem csak ennyi kell, de az mindig.

No és még kellően méretezett ellenállás esetén is, az akkor is felettébb nem kívánt módon kerülne ellentmondásba a táppal szemben támasztott azon követelménnyel, hogy az minél kisebb belső ellenállású legyen... így pedig, a csatornánként külön alkalmazott diódák és pufferek miatt, tápellátás szempontjából részlegesen ugyan, de nemiképp mégis függetlenítődik a két csatornya.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Hááát Smile A Si diódán nem véletlenül esik a 0,7V feszültség, de legyen ahogy neked jobban tetszik. 2*0,47R valószínűleg megfelelne egyébként.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
hát.. lehet hogy C-L-C vagy C-R-C tápszűrő elég veszteséges is lehet ahhoz hogy határon belülre kerülj.
Válaszol
Esetleg egy tranzisztoros fojtó? Kollektor a bemenetre, emitter a kimenetre, kollektor és bázis között egy ellenállás (és n db dióda, LED, zener), föld felé egy elkó. A kimenet úgy viselkedik, mint a bázisba kötött elkó ß-szorosa, a kimenő feszültség csökkenthető az áteresztő tranzisztor B-E nyitófeszültségével + a bázisba kötött diódák nyitófeszültségével.
Válaszol
Ne haragudj fdsa, értem amit írsz, de ez talán már túllő a célon. És még némi plusz hűtést is igényel a tr-nak. Esetünkben csak némi feszt kell ejteni, szabályozás nem kell, ezt meg bőven megteszi aza két dió. Da. Utána persze jól meg pufferelve.
Válaszol
Elméletileg egy nagy teljesítményű MOSFET-es szűrő lenne az ideális. Olyan sima, zavarmentes feszt lehet létrehozni, hogy öröm nézni. Minél nagyobb a feszültségejtetés, annál zavarmentesebb kimenőfeszt lehet elérni. Persze gondoskodni kell a hőtermelődésről.
A legegyszerűbb megoldás meg a dióda.
Én gyors diódákat használnék, 1N54 -es sorozatból a megfelelő áramút.
A diódák után is tennék elkókat.

Tud valaki valami infót adni a nichicon kondikról?
Milyen minőséget képviselnek?
Válaszol
P600M (6A) már beszerezve, remélem megfelel majd. Utánuk 2x4700 uF, csatornánként persze.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég