A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamáció (csak le ne ordítsátok Admin fejét)
Kedves shalafi66 és Többiek!

Mezőkövesdre címeztem, ma adtam fel, szép nagy dobozban. Smile
Tényleg nincs szükségem a hangszóróra, javítás után szabadon fel lehet használni, akár tesztelni, mérni, hogy lássuk, ilyen volt, - ilyen lett!
Üdv! SMA
Válaszol
Köszönöm SMA, egyelőre csak félreteszem, nem sok időm van sajnos. Smile
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Megnéztem, ez egyértelmű gyártási hiba. Előszöris rosszul központosított, másodszor pedig nem figyeltek jól, nem azt a csévét használták a gyártáshoz, amit én ajánlottam. Az adatlapon 18,3mm-es tekercselési magasság szerepel (ezzel volna jó), a tiéd pedig 8-9mm magas. Az a probléma, amit látatlanban is gondoltam. Tisztázom ezt a dolgot, h. mégegyszer ne forduljon elő, és mégegyszer nagyon sajnálom.

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

OK.
Remélem és bízom, hogy jobbak lesznek a továbbiak. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
Üdv Mindenkinek!

Ma beszélgettem az egyik miskolci viszonteladóként feltüntetett bolt alkalmazottjával, hogy miért csak havonta és külön kérésre lehet náluk H2000 termékeket kapni. Természetesen szóba került a sal és mnc mint "konkurencia" és azt a választ kaptam hogy drágábbak a H2000 termékek. Ezt hamar megcáfoltam, és persze a másik indok az volt hogy nem fogy(na) belőle elég .forog. . Aztán kiderült hogy a reklám kevés a másik két gyártóval szemben, habár minőségileg messzemenően jobbak, ezt az eladó sem tagadta. Aztán öt perc elteltével kijött a főnök és rögtön az mnc szórólapjaira mutogatott nem nagyon örülve annak hogy "dícsérem" a hsz-it. Abban egyetértettünk, hogy areklám hiányzik, viszont nagyba bizonygatta nekem hogy a H2000 nem más mint a videoton. Azt mondta, hogy ugyan az nincs különbség, hiába próbáltam meggyőzni, amellett hogy már az eladó is nekem adott igazat Ő "tudja" hogy az a régi videoton, nem más. Na mindegy itt be is fejeződött a beszélgetés, de kicsit lehangolódtam és arra gondoltam valahogy segíteni kellene a céget legalább a fórumozóknak, ha már reklámra nincs pénz valami mást kitalálni. Sajna nekem nem jut eszembe hirtelen semmi de ha valaki tud valamit szerintem meg lehetne próbálkozni, hátha sikerülne valamit összehozni. .szia.
Válaszol
Nem tudok a reklámra koncentrálni, egyébként a viszointeladók felé tudna a cég hasonló röplapokat küldözgetni, mint az mnc, deazt valakinek meg kell írni, kitalálni, stb.... Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:Nem tudok a reklámra koncentrálni, egyébként a viszointeladók felé tudna a cég hasonló röplapokat küldözgetni, mint az mnc, deazt valakinek meg kell írni, kitalálni, stb.... Smile
És persze a lap elkészítése sem 2 fillér, sokba kerül a szórólap.
Pedig ha lenne belőle sok ingyen mittudom én 10.000 reklámlap ingyen,
akkor lehetne valamit csinálni. De úgy tudom ilyenekre nincs keret. Sad
Üdv, Péter
Válaszol
A kitalálással meg a megírással lenne a legkisebb probléma, azt bárki meg tudja csinálni, de ahogy Peti is írta erre miből lenne keret!?
Válaszol
HorsePower Írta:A kitalálással meg a megírással lenne a legkisebb probléma, azt bárki meg tudja csinálni, de ahogy Peti is írta erre miből lenne keret!?
Sajnos a cégnek ilyenre végképp nincs. Sad Ugye jól tudom Shala?
Üdv, Péter
Válaszol
Pl. az eladott (10.000?) hsz. árából. Pár 100eFt-ot érdemes volna erre áldozni, mert ahogy Ford is mondta: "Az aki felhagy a reklámozással, hogy pénzt spóroljon meg, ugyanúgy az óráját is leállíthatná, hogy időt takarítson meg." El kell ültetni a köztudatban, hogy a H2000-nek jó hangszórói vannak.
Lex
Válaszol
Lex Írta:Pl. az eladott (10.000?) hsz. árából
Sajnos ennyit nem adnak el... csak szeretnének.
Üdv, Péter
Válaszol
Pedig a reklámra költött pénz , jó befektetés .
Válaszol
topeti Írta:
Lex Írta:Pl. az eladott (10.000?) hsz. árából
Sajnos ennyit nem adnak el... csak szeretnének.
Pedig, mintha Shala ezt írta volna.
Lex
Válaszol
Mócsing Írta:Pedig a reklámra költött pénz , jó befektetés .

Hogy a másik vonatkozó klasszikust idézzem:
"A reklámra költött pénz fele kidobott pénz, csak az a baj, hogy nem tudjuk, melyik fele."

SZVSZ 10 ezer szórólap helyett jobb reklám (lenne .forog. ) a hangdobozépítő verseny, elég lenne néhány internetes magazin figyelmét felhívni rá (nem is feltétlen csak szakmaiakra gondolok, hanem a hírportálokra). Ennyi szórólap árából már kijönne néhány díj is.

Vannak még hülye ötleteim, de túl fáradt vagyok, hogy kifejtsem. .zzz.
Válaszol
Sajnos mindenkinek igaza van....

Válaszol
Ma, ahogy olvastam vissza, több helyen is feltűnt ami köztudott, hogy a H2000 hangszórói nem Videoton név alatt futnak. ez ugye teljesen rendjén van, mert sem jogilag, sem technológiailag nem kötődik a H2000 a Videotonhoz, vagy annak jogutódjához. De felmerült bennem a kérdés: amikor a cég kivált, átalakult, miért nem választott vmi hangzatos nevet magának?
Jó, a marketing egy dolog, attól a terméked még nem lesz jobb és a Hangszóró 2000-el sincs semmi bajom, csak úgy felvetődött a gondolat.
Számtalan példa van rá, ha már csak az eredetnél tartunk, volt ugye az Ikarus, azóta lett és volt már Ikarus Alba, EAG, Irisbus (igaz, az egy felvásárlás eredménye), stb....
És ilyen alapon lehetne akár HK Audio, vagy H2 Audio, stb...
Nem kritizálásnak szántam, remélem Shalafi sem fogja úgy venni. Ez pusztán gondolatfelvetés.
Üdv: Crockoo
Válaszol
Nem veszem úgy. Elvileg, ha futja az erőmből, ez az év lesz az, amikor megtörténhet ez az átalakulás... Remélem nagyot fogtok nézni, ha elkészültem. Big Grin

Válaszol
Mi örömmel nézünk nagyot . .szia.
Válaszol
Hallole Shala!

Én még úgytudtam,hogy az ördög a részletekben rejlik,ezért egy pár részletes kép a HA 17 PP-ről, a hátulján ill a
porvédő alatt lévő ragasztó ömlenyről! Tudom ,tudom ez nem zavar senkit! továbbá nem lehet egy normális csavarral úgy rögzíteni a dobozhoz,hogy ne sértenéd meg az örökéletü habszivacsot! Egyébkent tetszik!
Üdv Klang

http://kepfeltoltes.hu/view/070108/PC050053_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070108/ha_18-620_02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070108/ha_18-620_03_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/070108/ha_18-620_04_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
A porvédő alatt a ragasztás így szabályos ennél a hangszórónál, ezzel semmi gond. A habszél rögzítése nehéz dolog a PP membránhoz, a kollégák próbálkoznak mindig új megoldásokkal, ez épp a legutóbbi, de sztem egyáltalán nem sok a ragasztó a membránon. A csavaros dolgot visszautasítom, előtted már mások ha17-es hangszórók ezreit vették meg éveken keresztül, és ezzel sem volt még soha gond.

Privát kérdés: tőlem rendelted? Mert nem emlékszem.

Válaszol
Hallole!
A válaszod nem ért meglepetésként, ezt vártam!
köszönöm .Üdv Klang
Válaszol
.??. Viszont te még nem válaszoltál nekem. Smile

Válaszol
Egyébként ha ennyire zavaró a kosár felépítése miért nem választottál másikat, pl. a 180mm-est? Vagy miért nem kérdeztél? Én ezeket előre is elmondom/leírom, nem kellett volna azért megvenned egy pár hangszórót hogy szétszedd és kitaláld miért nem lesz jó neked. Wink

Válaszol
Halloe Shala!

"szétszedd és kitaláld miért nem lesz jó neked"- Nem ,nem, nem, rossz a megközelítés úgy emlékszem én lennék a vevő, aki az általatok elkészített kisérleti darabokat megfizette-neked most nem kérdezni és szemrehányást kéne tenni,hanem megköszönni hogy én a saját penzemen támogatom a fejlesztését a cégnek!!!!
Továbbá megkösszönni azt hogy nem azon az oldalon tettem nyilvánossá mindezt, ahol te kéretlenül reklámoztad,
annak ellenére hogy tudod ezek még nem végleges darabok.Lehet hogy egy sikeres kisérlet kezdete,a sorozatgyártástól ez még sztem messze van.
Ha ez egy távolkeleti termék akkor te valószínü minden érintett fórumon,hosszú, hosszú okfejtésekkel alátámasztva publikáltad volna! Én ,lehet hogy csak azért mert idősebb vagyok,nem igy cselekedtem, de a piacon ez mind nem számít,ott egymásmellé teszik a hsz2000,és akármilyen gyártó termékét ,dönt az optikai külső és az ár, a gyártó nemzetisége nem számit!
Üdv Klang
Válaszol
Helyes. Mert én nem látok esztétikai, vagy funkcionális problémát rajta. Ez pedig nem kisérleti hangszóró, hanem kiindulási alapjait nézve kb. 20 éves konstrukció. Viszont kézzel szerelt, egyedi gyártású, amit nem hiszem, hogy ilyen árban más is vállal. Mi a kifogásod vele kapcsolatban? Miért van az, hogy én még most sem látok hibát benne? Lehet, hogy rossz a szemem.

Ui: azért kérdeztem, hogy tőlem rendelted-e, mert ha nem, akkor egyéb kifogásaid is lehetnek még a továbbiakban.

Mégegy kérdés: mi az elvárásod ebben a helyzetben velem szemben, amikor megvettél valami olyan terméket, amiről nem tájékozódtál előtte, és ami végül mégsem olyan lett, mint azt hitted? Mert gondolom erről van szó. Ilyenkor kétféle megoldást ajánlok átalában:
1. visszavásárolom
2. visszaküdöd, és mást kérsz helyette.

Válaszol
nem látok esztétikai, vagy funkcionális problémát rajta- ezt én sajnálom,ez nekem nem úgy néz ki mint egy szériára érett termék,de hát te tudod!
kiindulási alapjait nézve kb. 20 éves konstrukció- el kellene már döntened, hogy mennyire és mennyiben vállalod fel a Videoton múltját,az nem lehet hogy hol semmi közöd hozzá, hol erre a múltra hivatkozol!
Én is felvállaltam, úgy 14 évvel ezelőtt,íme:

http://kepfeltoltes.hu/070109/rst9603_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Mi a kifogásod vele kapcsolatban?-megjegyzésem van,és ezt elmondtam,ha kifogásoltam volna valamit akkor vissza is viszem,de nem azért hogy küldj helyette másikat!!
Lehet, hogy rossz a szemem.-nem hinném ,te ezt jónak és szépnek akarod látni! És mivel a nap 24 órájából 19 -et e között a termékek között töltesz(nem csak fizikailag,virtuálisan is) meghatározza az egész életedet!
Ha tévednék, akkor bocs! Levenni pedig azért kellett a porvédőt, mert ferdén volt felragasztva, és én ezt nem találtam szépnek!! Most is úgy gondolom hogy a ragasztó ömlenyeknek ott semmi keresnivalójuk. Ezt igenis meg lehet csinálni szépen is,ömleny nélkül.
Üdv Klang
Válaszol
Továbbra sem értem mi a probléma. Azt írtam, hogy a kiindulási alapok kb. húsz évesek. Ebben tökéletesen igazam van, mivel már több, mint 50 éve gyárt a cég hangszórókat, ez nem is lehetetlen. A mechanikai alapadatokon kívül a hangszóró paramétereit, az alkatrészek anyagát nézve viszont tényleg semmi köze a videotonhoz. Ez van, végre fel kéne fogni, hogy miről irkálok itt.
A hangszóró gyártása így szabályos, a porvédőt másképp nem lehet ragasztani, ez nem annak a kérdése, hogy én milyennek látom. Ezt így kell csinálni. És ne személyeskedjünk, mert valószínúleg legalább annyiféle hangszórót láttam már eddigi rövid életem folyamán, mint te.

Ui: a hangszórónak optimális esetben nem a ragasztási oldalát kémleled. Előlről nézve pedig ebből semmi sem látszik.

Válaszol
shala vmi nem stimm... (ebben a pillanatban bontottam ki a dobozt) nem vok túl boldog le van pattanva a festék több helyen is az egyikről, a másik dolog pedig, hogy a kosár körpereme nem sima, jól látom ha a fény felé fordítom és ha az ujjamat végighúzom akkor is érzem... .ut. ez a kisebbik gond de csúnyán lepattant a festék.

lol látom le van kenve vmivel-> az ecset szőre bele van ragadva középre... küldjek fotót? .morcos.

most akkor már be se dugom h 0km-es maradjon
Válaszol
Ilyen apróságok, mint az ecset szálai előfordulnak, küldd vissza a hangszórót.

Válaszol
8000, Székesfehérvár, Zámoly köz 3.

ez a postázási címetek? .ir.
Válaszol
Havranek József u. 51. de mindegy, a másik is jó, ott a cégvezető lakik. Nem akarsz helyette 12,5-et?

Válaszol
nem tudom... akarjak? nem találtam fenn az adatlapját... meg az a kép ami fent van az nem túl bíztató, nincs róla egy jobb képed?
Válaszol
[Kép: 326pzy3.th.jpg] [Kép: 326p0sw6.th.jpg]
Régi képek vannak róla, még abból az időből, amikor az első példányok készültek. És egy átvitel:
[Kép: 326pcy3.th.gif]
A T-S paramétereit még nem számoltam végig.

Válaszol
1 50/80watt az elég jó középnek nem? azok mindig kisebb teljesítményűek, ?

2 nincs véletlen .ful. -etlenül, akarom mondani körperemes?

3 van 1 nagy kiemelés 700-800 Hz-en ezt én a mostani tapasztalataimmal nem tudom kiküszöbölni, mivel nem tudok hangváltót csinálni... bár lehet akkor neki esek a dolognak

4 már csak 1 kérdés maradt, hogy lehet ezt a csomagot feladni szinte soha nem szoktam feladni, édesapámmal konzultáltam azt mondta mindenképpen állnom kell a postaköltséget mert csak úgy tudom feladni...hm... (OFF h én mindig kilométereket írok csoda ha nem válaszolnak minden kérdésemre)
Válaszol
Nincs másféle kosárral.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég