A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamáció (csak le ne ordítsátok Admin fejét)
.aaa.
Válaszol
Miért, ez jobb mint a másik szted? Kicsit érzékenyebb, de rosszabb a mélyátvitele, és a kiemelés is nagyobb 3-5 kilónál. A másiknak jobb a membrán-szerkezete is, és ráadásul exponenciálisabb.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
A hangja nemtudom milyen , de az átvitele alapján TL-be jó lenne .
Válaszol
Hmm, olyan, mint a másik, csak laposabban esik.

Válaszol
Akkor tökéletes .
Válaszol
.forog. Ez a magasabb EBP miatt van (kb. 110), TL-hez pedig azt mondják akkor ideális a hanszóró, ha ez az érték sokkal alacsonyabb, 30-40 körül.

Válaszol
Szia Shalafi!

Megerkeztek a hangszorok, koszonom szepen! Azonban lenne itt 1-2 aprobb problema. Az elso, hogy az egyik 620-as porvedoje egy picit be van nyomodva kozepen. Keszitettem rola fenyekepet: http://w3.externet.hu/~akosn/h2000/620_nyomott.jpg
Nem veszes a dolog, de azonnal eszreveheto. A kerdesem, hogy az esztetikai hiban kivul okoz-e ez elterest/problemat a hangszoro barmely parametereben/hangjaban?
A masik 620 rendben van: http://w3.externet.hu/~akosn/h2000/620_ok.jpg

A masik problema pedig a 639-ekkel van. Mindketto fedolapja ugy nez ki mintha atment volna rajtuk egy tank .sir.
http://w3.externet.hu/~akosn/h2000/HG25.jpg
Ez nyilvan nem befolyasolja a hangszoro parametereit es hangjat, de esztetikai szempontbol eleg zavaro.

Gyakorlatilag mindegyik hangszoro olyan poros-piszkos volt mintha 1000 eve ott alltak volna mar a raktar legmelyen. Ez onmagaban nem problema, csak elgondolkodtato, hogy akkor most melyik HG2,5-ost kaptam? A regit vagy az uj alu huzalosat? Mindezt csak azert emlitem meg, mert az elso rendelesem (HG1,9-ek) mindenfele szempontbol tokeletes volt, semmi kifogasom nem volt. Ez a mostani rendeles mar egy kicsit felresikerult. Nem tudom lehet-e ezek kozul barmit is orvosolni? Leginkabb a HG2,5-ok fedolapja zavar. Koszi szepen!

Udv,
lamalas
Válaszol
A 620-as hszt visszaküldheted, ha kéred, kicserélik. A zárófedél előfordul, hogy ilyen, főleg akkor, ha a papír csomagolásból csakúgy kihúzzák, azt is kérhetsz másikat; vagy küldhetek én is, ahogy gondolod. Szerintem teljesen újak a hangszórók, a kosarak lehet, hogy kicsit porosak, de a címke a mérvadó rajtuk.

Válaszol
Koszi a gyors valaszt! A 620-al nem bajlodnek, ha nem muszaly, ezert kerdeztem, hogy a kis benyomodas okoz-e barmilyen problemat az esztetikan kivul? Ez egyebkent annyira nem zavaro. A 2,5-es domokhoz viszont szeretnek kerni uj zarofedeleket ha lehetseges, es inkabb Toled! Smile A cimke szerint iden marciusban keszultek, igy gondolom az uj szeriabol valok.
Jut eszembe, elkuldjem maganban ezt a kerest a cimemmel egyutt vagy ez a hozzaszolas "rendelesnek" is tekintheto?

Megegyszer koszi szepen a segitseget!

Udv,
lamalas
Válaszol
A 620 pv. biztosan okoz változást, ha nem is jelentőset; a zárófedeleket majd küldöm, ha megtalálom a címed, nem kell külön mail.

Válaszol
Azóta megvan a megoldás, valószínűleg összecserélték a hangszóróidat.

Válaszol
Koszi Shalafi! Azt had kerdezzem meg, hogy az uj hangszorok mar postazasra kerultek?

Udv,
lamalas
Válaszol
Remélem. Amint lehet, küldik.

Válaszol
Nincs készen 639.es dóm; ez a késés oka.

Válaszol
Okes, koszi az infot!
Válaszol
Szia! Rendeltem 2 braun-t, de az egyik kompenzált mágneskörösre sikrerült. Ezeket beköthetem izobarikusan? Ha leszedem a kompenzálómágnest akkor egyformák lesznek? .forog.
Válaszol
Hát ez hogy sikerült? :? Hol rendelted, mikor, kinél?

Válaszol
Nemrég vettem 2 db HG2,5 -t és először azt hittem nincs középen a membrán, csak a fedél volt rajta ferdén! gondoltam már akkor az összes csavart jobban meghuzom mind2 hsz-n és lássatok csodát a helyére került minden a csavarok csak éppen bele voltak tekerve, nagyn lazán még megsem szorult aztán mindegyiket keghuztam kicsit, (remélem ezzel nem tettem tönkre)
Válaszol
Hmm, elvileg dirket nem szoktuk meghúzni nagyon.

Válaszol
Énse huztam meg szakadásig Smile
csak semmi szorulása nem volt legalább annyira meghuztam hogy megakadjon
egyébként miért nem huzzák meg rendesen?
ugye nem tettem mindjárt tönkre ezzel?
Válaszol
Szép estét minden fórumozónak !
Elküldtem Shalafinak , rendelés/kérdés formában, tegnap előtt este egy mailt. Legalább annyit szeretnék tudni, hogy mikor érkeznek meg a hangszórók ? Nagyon várom már őket !! Eddig még semmi válasz...
Válaszol
Jövőhét szerdára ér oda. Konkrét rendelésnél nem küldök általában visszaigazolást, csak ha külön kéred.

Válaszol
Köszönöm szépen, akkor épp még be tudom járatni ! Egyébként 75 literes refi dobozt terveztem neki 35 Hzre hangolva 2 db 76 mmes csővel.
Shala szerinted megfelel ez neki ?
Válaszol
Úgy 64-83 literig szabad az út doboztérfogatban.

Válaszol
Üdv Shala

ezt az emailt küldtem neked egy hete, de végleg visszajött, hogy ilyen postafiók nem létezik (shalafi66@externet.hu)

"Úgy egy éve vásároltam tőled HG2,5 magas hangszórókat meglévő dobozomba,
illetve egy marék alkatrészt általad javasolt hangváltóhoz.
Egy jó darabig minden jól szólt, de az utóbbi időben észrevettem, hogy
bizonyos frekvenciákon "csörög" a hangszóró.
Mára ez annyira elviselhetetlen lett, már kis hangerőnél is, hogy
elkezdtem kutatni.
Csak az egyik hangafal csörög, megcseréltem a kábeleket, ugyanaz csörgött
tovább.

A mellékelt hangot mp3-al rögzítettem, előbb a rossz hangfal előtt volt,
majd átvittem a nem csörgőshöz, majd ismét vissza.
Szerinted mi okozhatja a csörgést? a hangváltóban kell valamit cserélni,
vagy a hangszóró halt meg ilyen hamar?
A hangfal (társasház lévén) sosem volt meghajtva, egyszer összerakás után
le lett tesztelve frekimenetre nagy hangerőn, de azután még nem csörgött.
a végfok 2x44W.

Légyszíves tanácsolj valamit, hol kezdjem a hibakeresést? esetleg
kondicsere segíthet?

Segítséged előre is köszönöm"

A hang itt hallgatható meg: http://www.gerisoft.hu/letolt/VOICE001.WAV

Kérlek segíts megtalálni a megoldást.
Válaszol
Helló Geri .
Nem engem kérdeztél ugyan .
Hallgasdmeg konkrétan melyik hangszóró prezentálja . Én az egyik dómra tippelek . Nálamis volt egyszer egy hasonló torzítás . A dóm csévéjének egyik kivezetée adta meg magát . Átforrasztottam ,azóta is működik .
Válaszol
Igen, valószínű, hogy valami mechanikai gond a dómnál, esetleg szemét s légrésben. Sok variáció lehetséges, annyi biztos, hogy a csve nem mozog szabadon.

Válaszol
üdv mindkettőtöknek.

pontosan tudom, melyik szól rosszul, és azt is hogy az az egyik dóm, mert kétutas a hangfal, hála, csak nem tudom mit kezdjek vele, ha szemét van a légrésben? ez teljesen zárt hátul, nem jól emlékszem?

holnap azért kiveszem, és megnézem, mit lehet látni rajta.

ugye a HG2,5 előlapján lévő csavarokkal lehet kettévenni a hangszórót, ha kell?
Válaszol
Megkellene mérni a két dóm ellenállását . Talán kiderül hogy a kivezetéssel van e baj .
Válaszol
hát, kiszedtem, megnéztem, semmi érdekes.
szétszedtem, nem látni az égvilágin semmi sérülést, vagy oda nem illőt a tekercs körül, a kivezetésen, vagy bárhol.
ellenállása kézi műszerrel ~6-6,2ohm
visszatettem, továbbra is rossz a hang.

Mit kellene lássak rajta?
Válaszol
Valószínűleg nem tökéletesen központosan van besütve a membrán, gyártás közben a három csavar ki- és betekerésével szokták a kollégák behangolni, ha lehet. pl. az is lehet a jelenség oka, hogy az eredeti állapothoz képest meghúztad a csavarokat.

Válaszol
Jó erős nagyítóval nézdmeg a cséve drótjának a beforrasztását . Nálam azzal volt gond .
Válaszol
Ez mondjuk sokkal ritkábban fordul elő, és a hallott hang sem erre utal Mócsing. Bár nem zenével, inkáb szinusszal kellett volna a "tesztfelvételt" megincsálni.

Válaszol
shalafi66 Írta:Valószínűleg nem tökéletesen központosan van besütve a membrán, gyártás közben a három csavar ki- és betekerésével szokták a kollégák behangolni, ha lehet. pl. az is lehet a jelenség oka, hogy az eredeti állapothoz képest meghúztad a csavarokat.

Akkor valószínű, hogy nekem is ezért volt ferde az egyiken az előlap? erre nem gondoltam volna hogy ezért nem huzzák meg szándékosan,
eddig nekem nem torzított, az előbb néztem vele filmet ott egyszer mikor nagy csatakiáltás volt,talán pont ezért?
a fene vigye el.... elrontottam volna a hangsugárzót? .sir.
Válaszol
Ezzel csak a hangját rontottad. Lazíts. Csavart is. ;-)
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég