A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamáció (csak le ne ordítsátok Admin fejét)
shalafi66 Írta:Valószínűleg nem tökéletesen központosan van besütve a membrán, gyártás közben a három csavar ki- és betekerésével szokták a kollégák behangolni, ha lehet. pl. az is lehet a jelenség oka, hogy az eredeti állapothoz képest meghúztad a csavarokat.

na paff, persze hogy meg vannak húzva Smile
de ha laza, nem fog rezonálni?

ha sinussal hallgatom, és megvan, milyen frekin rezeg, akkor azzal tudom majd behangolni, hogy elhallgat-e?
Válaszol
Rezonálni, mert laza? Hát nem jellemző, de én most erre nem tudok mit mondani, nem én gyártottam az adott hangszórót. Hangolni kell (csavarok tekergetése), ha lehet, ha nem, akkor összeszereled, mondjuk legolcsóbb megoldásként elsőbbségi levélben feladva visszaküldöd, kapsz másik hangszórót.

Szerk: igen szinuszjellel jól észrevehetően hallhatók a nem odavaló rezonanciák.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
ha lesz időm (mármint nappal), akkor kiprbálom, tudok-e hegeszteni rajta valamit Smile
Köszi addig is.
Válaszol
ez a csavargatás akkor jó inkább ha ferde a pille+membrán, ha csak, el van tolodva a közepétől akkor nagyon miniálisat lehet csak tekerni, egy picikét ugy is hozzá fog érni
vagy rosszul gondolom?
Válaszol
Hát rosszul. Mert néha épp annyi kell. De egyébként ez mindig adott helyzettől függ, szóval általánosságban nem tudok semmi biztosat írni ebben a témában. Annyit tudok biztosan, hogy ha én gyártom a pillét, akkor nem kell hangolászni tízpercekig (és arról nem is beszélek, hogy utána még mindig nem biztos, hogy jó lesz), de én ugye nem gyártok.

Válaszol
Hát végülis igaz,
mi munkát ronthattam el azzal, hogy betekertem a csavarokat..., azt az egy pici pontot megtalálni ahol pont nem érnek össze ... :S, igy biztosan lecsökkent az élettartama a hsz-nak, de eddig csak egyszer torzitott be máskor még nem,na majd ezt is máglátjuk mi lesz
Válaszol
.haha. Normális esetben nem így kéne működnie de mondom, én ezzel nem tudok mit tenni.

Válaszol
jó hát végülis 1 alkalom volt nekem is a torzitas aminek más oka is lehetett, eddig nagyon ász a hangja, a mélyek is javultak mert most CDről vagy szám.gépről megy a zene amikor irtam a másik hozzászolást lemezjátszóról ment, és ugye az erősítőnek elég gyengus a RIAA-ja,
a gyári hangfalaimnak már meg is van, ki lesz az uj tulajdonosa Smile
Válaszol
Szia Shalafi!
A most vett Braunoknál észleltem, hogy a hangszóró szegélyt pát helyen elengedte a ragasztás. Mivel ragasszam vissza? Technokol, palmatex?
Válaszol
Ezek oldószeresek. Keress inkább oldószer nélküli ragasztót.
Válaszol
Pl.....?
Válaszol
Kétkomponensű vékonyan, vagy palmatex.

Válaszol
Help,help,meg hilfe is nagyon !
A kollégámnak háromutas dobozai vannak .
Doboz : Osztrák gyári .
Hangszórók :mély-SRP 1620 /a 30 Oz-os verzió/ ,2db. 8Ohm párhuzamosan,előtte 4.5mH.
közép- szintén 2db , SBX 1320 8Ohm-os párhuzamosan ,sorba vele 50uF +0.3mH /soros L-C tag /.
magas - 3.5 Ohm-ra letekert ,eredetileg 8 Ohmos DTF12 ,ebből 1db van benne . Előtte 6uF .

Ezt a DTF-et akarta kicserélni ,a 639 4Ohmos verziójára . Nemjött össze neki. Valamilyen torz recsegö hang jönki a 639-ekből . Ötlet ?
Válaszol
Én mondtam, hogy a legyártott 639-es (463, 464) hangszórók egy része nem központosan szerelt. Ui: ha meghúzgálta a csavarokat a zárófedélen akkor ő is "hibás". Egyébként ilyen háromutassal nem érdemes foglalkozni.

Válaszol
Úgytudom nemhuzigált . Akkor most mi a teendő ?
Tervezi hogy épít jobb dobozokat ,de egyenlőre ez van . Mondjam azt hogy játszadozzon a csavarokkal ?
Úgy jellemezte a hangját,hogy a "c" helyett "cs" szól .
Válaszol
Nem tudom, én emlékeim szerint amint megjött a csomag az üzemből, pillét cseréltem a hangszórókban, régi 4 Ohmos került bele, és behangoltam mindkét magasat, szinusszal ellenőriztem, jó volt (ha piros a 4 Ohmos pille zománchuzalának szigetelése, akkor ez így is van), de kért hozzá 8 Ohmos pilléket is, azok újak és a H2000-től valók, valószínűleg nehezebben vagy egyáltalán nem hangolhatók be, szóval ha szétszedte (gondolom volt ilyen szándéka, ha kért külön pillét hozzá) és újra összerakta elképzelhető, hogy ebben az állapotban a cséve hozzáér valamihez, és nem szól jól a magashsz, ha a 8 Ohmos pilléket tette vissza bele, akkor mindez fokozottabban érvényes.

Válaszol
Most beszéltem a kollégával , úgy kötötte be a hangszórókat ,ahogy azokat az Úr megteremté . A nyócómos pille egy későbbi projekthez kell , nem próbálkozott velük .
Válaszol
Akkor időközben biztos elmozdult a zárófedél, nézze meg szinusz sweeppel, és ha kell, hangolja újra. Mondjuk ha visszaküldi, megcsinálom neki.

Válaszol
A szinusz szvippet hol lehet beszerezni , nekem csak mezei generátorom van . Megnézem a programjaimat ,hátha van köztük .
Válaszol
mondjuk végigtekered 200-20k-ig.

Válaszol
Fokozatkapcsolós . .sir. Viszont találtam egy programot ,abban lehet manuálisan szvippelni . Hangolás - megkeresem hol torzít ,aztán addig tekergetek amíg megnem szűnik ?
Válaszol
nagyjából igen.

Válaszol
Mócsing!
Melyik az a program, amin lehet "manuálisan szvippelni"?
Válaszol
Én a DaqGen-t használom, ingyenesen letölthető (az ún. DOS-os verzió): http://www.daqarta.com/
Válaszol
Ehhez mit szoltok?

valahol be volt mar linkelve: http://e-cat.nm.ru/sinegen/
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Bikabeka.
Ez az Árpád Vezér Gimnázium kutatólaborjának készült .
Tud négyszög, háromszög ,fűrész és szinusz jeleket .Ja és fázist is lehet tologatni .
Válaszol
A Daqarta-hoz nagyonsok ész kell ahogy nézem .
Válaszol
Hát azért használom Smile

Kicsit pilótavizsgás, de meg lehet szokni

Idézet:Ehhez mit szoltok?

valahol be volt mar linkelve: http://e-cat.nm.ru/sinegen/
ez inkább egy hangológép, de annak nem rossz talán
Válaszol
Nem is rossz ez az orosz hangológép! A hangsugárzónak a zenei hangokat kell(ene) egyenletesen lesugároznia, a többi frekvencián lehetnek rezonanciák, antirezonanciák. Meg van véve! Smile
Válaszol
Nekem is az van ami az Árpád Vezér Gimnáziumnak készült,

[Kép: vezeror9.jpg]

Ez tényleg egyszerű
gondolom hangerő függő is hogy mikor torzít
Válaszol
fdsa Írta:Hát azért használom Smile
No ,ez a verzió nemjutott volna eszembe .
Válaszol
Hi bocs, ha nem ide illik a téma , de nem tudonm nem sokat jhallottam még erről a cégről és lehetne egy olyan topic ahol visszajelzések lennének a hangszórókról mert igy még nem sok bizalmam van a céghez ? Igy nem tudom eldönteni vásároljak e itt ?!!! 4 ohmos középsugárzót meg nem nagyon találni manapság ! Kösz a helpet !
Válaszol
azt hiszem az egész fórum erről szól így vagy úgy.

Válaszol
[quote="PredatorNo1"]Hi bocs, ha nem ide illik a téma , de nem tudonm nem sokat jhallottam még erről a cégről és ....

Szia!

En is hallottam "nem sok jot" , de en a sajat tapasztalatomnak hiszek...
A mende-mondaknak kevesbe. Eddig elegedett vagyok a termekekkel, es a tamogatassal is. Masreszt a penztarcam is jol erzi magat, mert maradt benne valami Smile
A macska egy hülye madár, csak akkor repül, ha belerúgok...
Válaszol
Predator.
Ár-érték arányt nézve ,nehéz lessz jobbat találni .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég