A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Én ezt hallgatom MOST...
Más fórumokon is elég gyakran látom ezt a típusú topikot, és jó ötletenek tartom. Kezdem én akkor Wink

Szakcsi (Örömköncert 2005) Big Grin
Sajnos csak TV-n kersztül. Sad

Remélem utánam folytatja más is, örülnék neki. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ventilátor zugás live from Computer Smile
Válaszol
Az audiofil. Big Grin

Itt most egy Monolithic Minds c. CD szól, valami svéd drum & bass válogatás. A címével ellentétben egész jó. Valami 300 Ft-ért túrták ki egy hipermarket leárazott portékái közül.
Válaszol
Szendőfi Péter band + Gary Willis: TriAngel.

Ez a legújabb szerzeményem, 8-án voltam koncertjükön, nem is az "ezt hallgatom" témába, illik, hanem egy "ezt fedeztem fel magamnak legutóbb" címűbe Smile
Válaszol
Joss Stone: Soul sessions. Tud valamit a kislány. .zold.

Szendőfi Pétert tegnap is láttam, László Attila mellett játszott, ha nem tévedek. Wink

Válaszol
Jimmy Eat World - Just Tonight...
Válaszol
Katona Klári: Ünnep - BKK - 2001.12.26 Smile

Válaszol
The Balanescu Qartet - The Model (Kraftwerk)

Aki még nem hallotta, de ismeri a Kraftwerket, eldobná az agyát...
Vonosnégyes játssza!

Admin!
Nem lehet ide valahogy beszúrni az mp3 filét? Remek mélyhang teszt!
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Öööö, a 25 megás adatbázis hamar megtelne... Tongue

Feltöltés .nyil. link Wink Más mód nincs.

Válaszol
Javasolnál egy megfelelő szervert? Per pill nem üzemeltetek sem ftp sem web szervert...

És ha 24 óra múlva letörlöd? Addig sokan leránthatják. De ez csak okoskodás.
Válaszol
Nincs fájl csatolás... Nincs kedvem se hozzá... 8)

Valami ingyenes szolgáltatónál regisztrálsz, és play Wink

Válaszol
h_jozsi Írta:Javasolnál egy megfelelő szervert? Per pill nem üzemeltetek sem ftp sem web szervert...

És ha 24 óra múlva letörlöd? Addig sokan leránthatják. De ez csak okoskodás.
külső linkelést nem szokták asszem szeretni, bár képeket én is így linkelek.
Egyébbként: http://www.tar.hu, http://www.uw.hu,.............
Válaszol
When The Saints Go Marching In

Sajna ez énekelt, de hiába kutakodtam a csak hangszeres verzió után.
Válaszol
SPACE, DIRE STRAITS stb. Torony Rádió, Békés (szó szerint a Toronyban laknak)

pweisz Írta:külső linkelést nem szokták asszem szeretni, bár képeket én is így linkelek.
Egyébbként: http://www.tar.hu, http://www.uw.hu,.............

uw.hu - úgy tudom, nem szeretik az ftp szerű használatot, azaz kifejezetten tiltott olyan filet elhelyezni, amire nem mutat a honlapodról link. De most csináljak egy honlapot is? A tar-t nem ismerem. Mit is értesz kűlső linkelésen?

odaver Írta:When The Saints Go Marching In
Ismerősen hangzik a cím, kihez (kikhez) is fűződik?
Válaszol
h_jozsi Írta:SPACE, DIRE STRAITS stb. Torony Rádió, Békés (szó szerint a Toronyban laknak)

uw.hu - úgy tudom, nem szeretik az ftp szerű használatot, azaz kifejezetten tiltott olyan filet elhelyezni, amire nem mutat a honlapodról link. De most csináljak egy honlapot is? A tar-t nem ismerem. Mit is értesz kűlső linkelésen?

Külső linkelés mikor nem a szolgáltatónál elhelyezett weboldaladra teszed ki a fájl linkjét, hanem egy másik szolgáltatónál lévőre. Az nem tudom hogy minek számít ha ugyanazon szolgáltatónál nem a te oldaladra linkeled ki.
tar.hu-nál biztosan lehet külső linket csinálni, mert én onnan szoktam képeket linkelni, persze lehet nem szabadna, de működik.
Válaszol
Idézet:Ismerősen hangzik a cím, kihez (kikhez) is fűződik?

Hogy eredetileg kihez fűződik, azt nem tudom. Ez az a zene amit az emberek tipikusan a new orleansi jazz-zel asszociálnak.
Válaszol
Joe Cocker: With a little help from my friends (live) .haha.

Jó példa arra, hogy lehet ugyanazt a mondatot ismételni közel tíz percen át, anélkül, hogy megunnám. Big Grin

Válaszol
everything but the girl feat soulvision - tracey in my room
Válaszol
PUF - Közel az éjfél
Válaszol
pweisz Írta:Külső linkelés mikor nem a szolgáltatónál elhelyezett weboldaladra teszed ki a fájl linkjét, hanem egy másik szolgáltatónál lévőre. Az nem tudom hogy minek számít ha ugyanazon szolgáltatónál nem a te oldaladra linkeled ki.
tar.hu-nál biztosan lehet külső linket csinálni, mert én onnan szoktam képeket linkelni, persze lehet nem szabadna, de működik.

Értettem. Azt hiszem ez még egy darabig időhiány miatt mellözve lesz. De ha addig is érdekel valakit a fentebb említett mű (vagy más) szívesen küldöm (csak ínyenceknek) mailben. Vagy ha valakinek van kölcsön egy weboldala vagy egy linkje, amit tud nélkülözni elsejéig...

odaver82 Írta:Hogy eredetileg kihez fűződik, azt nem tudom. Ez az a zene amit az emberek tipikusan a new orleansi jazz-zel asszociálnak.

Sejtettem, hogy mára klasszikussá vált dologról lesz szó. Lehet, hogy ismeretlen a szerző. Úgy rémlik, innen folytatódik Aretha Franklinnel meg Ella Fritzgeralddal. Van mp3-ban? Nem mintha az minőség lenne, vagy fenn van valahol valakinek cd image fájlban a neten?

Admin Írta:Joe Cocker: With a little help from my friends

Cocker atya mindig is tudta, hová nyúljon... (pl. gázcső, pia, nők, Beatles) ...jól is teszi.

SMA Írta:Nagyon zavar a zöldes háttér és azon a világosabb betűk, valamint a méretük, illetve a betű-tipus.

Nekem kifejezetten jó így. Hosszabb távon kellemes.
Válaszol
Alanis Morisette: So-Called Chaos .oh. Smile

Válaszol
Annie Lennox, Live 8 sokadik ismétlése, most láttam először. Smile

Válaszol
Pink Floyd, Live8, nem először és nem utoljára. Szenzációs!
Válaszol
Iggen, mindenkinek más a jóóó Big Grin

Válaszol
Ezzel nem akartam degradálni senkit és semmit. Bocs ha félreérthető volt. Annit is szeretem.

Momentán playing: Barclay James Harvest - B.J.H. & Other Short Stories (1971)
Először. Ismerős valakinek?
Válaszol
Elsüllyedt kicsit a topik. Big Grin Senki nem hallgat audio CDt, esetleg LPt? Esetleg meg is oszthatná velünk. Tongue

Nna ha tényleg nincs más, jó az MP3 is vagy rádiózni is lehet. .haha.

Most hallgatom: Katona Klári: Fekete gyöngy (1996) épp az Így jó szól. Big Grin

Válaszol
Admin Írta:Elsüllyedt kicsit a topik. Big Grin Senki nem hallgat audio CDt, esetleg LPt? Esetleg meg is oszthatná velünk. Tongue

Nna ha tényleg nincs más, jó az MP3 is vagy rádiózni is lehet. .haha.

Most hallgatom: Katona Klári: Fekete gyöngy (1996) épp az Így jó szól. Big Grin

Tényleg van valakinek véleménye a variable bitrate-es mp3pro-ról? Szerintetek milyen rendszeren jön már elő az audio cd és mp3 közti különbség? Pontosabban milyen szinten válik az mp3 a szűk keresztmetszetté? Épített már vki Salból, Vidiből ilyet?
Válaszol
Az bűn ha az offantás/ezt hallgatom mostban offantok? .haha.
Válaszol
Nem bűn, kész öröm, hogy ír ide valaki, már nem tudtam, mi lehet, arra gondoltam biztos lezártam ezt a topikot, csak nem emlékszem rá. Tongue

Azért én szoktam hallani az én mindig változó handobozaimon is. Wink De ha nem elég az audio CD, elő kell venni egy közepes minőségű LP-t. .zold.

Válaszol
Vannak nagyon jó mp3 enkóderek, olyan is van, amelyik alacsony bitrátán (96, 128 kbit/s) is egészen "artifact" mentesen tömörít (lame --nspsytune kapcsolóval), van is létjogosultsága a formátumnak, de arra kell használni, amire való: korlátozott sávszélességen történő hangátvitelre vagy korlátozott kapacitású tárhelyen történő nagymennyiségű audio tárolására.

A nyers optikai adathordozók ára a bányászbéka ülepe alatt van, ha jön egy audio CD abból részemről csak audio CD másolat lesz.

Huzamosabb idő után minden bitrátán zavar az mp3, rendszertől függetlenül. A jó átviteli láncon azért mert jó, a sávkorlátoltakon meg azért, mert rögtön kihallatszanak a középtartomány anomáliái.

Ettől függetlenül nekem is vannak mp3-ból írt CD-im, zenéje válogatja.
Válaszol
Egy átlagos PC átlagos hangszóróján szerintem simán hallható a különbség audio CD , mp3pro és mp3 közt. Azt pedig tudni kell, hogy az ilyen átlagos hangszórók nem a minőségükről híresek. Ettől függetlenül nem ismerek embert, akinek ne lenne mp3-ja Big Grin

Amúgy olyan PC-n, mint az enyém, ahol a gép zaja majdnem beszédhangerő, nem biztos, hogy az mp3 egy szűk keresztmetszet :x
Válaszol
Nem véletlenül ragadtam én le az 1 GHz alatti tartományban. Ha a vinyó nem fütyülne, teljes lenne a csend. Összesen két 8 centis venti pörög belül szépen komótosan, egymással sorosan kapcsolva.
Válaszol
subvoice Írta:Nem véletlenül ragadtam én le az 1 GHz alatti tartományban. Ha a vinyó nem fütyülne, teljes lenne a csend. Összesen két 8 centis venti pörög belül szépen komótosan, egymással sorosan kapcsolva.

Akkor ez nem játékgép, gondolom filmnézés, zenehallgatás, ilyesmi megy rajta. A vinyó 5400 vagy 7200 rpm?

Lehet, hogy kéne csinálni egy OFF topicot, amit most írtam nem kapcsolódik szorosan ahhoz, hogy mit hallgatok most.
Válaszol
Smile

[Kép: 3213_borito.jpg]

Válaszol
Cryptopsy - Once was not. Ultrazúzós ultratechnikás death. Smile
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég