A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Én ezt hallgatom MOST...
Az MP3 témára visszatérve, valakinek ismerős az MPC fájlformátum? Pár napja hallottam először és hallhatóan jobb az MP3-nál.... 8)
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Na akkor én is írok néhány hallgatnivalót 8)
Katie Melua: Call off the search
és egy örök kedvenc, több mint 10 éve hallgatom, de nem bírom megunni (németül):
Juliane Werding: Sie weiss was sie will
Válaszol
Diana Krall: All For You (A Dedication To The Nat King Cole Trio)

Smile

Válaszol
Nohát,OFFantok én is egyet ,vagy itt ez már ONantás ? Fene sem érti ezt .
Az előző hájendsón hallottam a Merlinéknél,olyan volt mintha egy pópa énekelne valamilyen szláv nyelven,ilyen szép tiszta és mély emberi hangot még nem hallottam . Azóta is sajnálom hogy nem írtam fel az előadót.
Üdv.
Válaszol
Ja Mikulást mindenkinek!
Most épp ezt a hallgatom: Wu-Tang Clan - Triumph
Válaszol
Melnistsa-t /nem tudom jól írtam e / halgatnám,de nem tudom megszerezni. Némileg hasonlít a Blacmore's Night-ra , Orosz kivitelben .
Válaszol
[Kép: DianaKrall_ChristmasSongs.jpg]

Diana Krall új karácsonyi CDjét ajánlanám mindenkinek, néhány dalt kifejezetten jó hallani az ő egyéni látásmódjával. És a lemez nem csak a jazzt értő, szerető emberekhez szól. Smile

Válaszol
MOODY BLUES Greatest Hits.

Hogy lehet, hogy akkoriban ki tudták térbe keverni a hangszereket?
Mai "zenéken" ilyet nem hallok. Pedig hol volt még a házimozi! Kazettáról, (rádiófelvétel!) is piszok jól szól.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Ismét Torony Rádió (Békés): /pill Aerosmith.

Üdv Admin Úr! Úgy látom, /pill jelen tetszik lenni..
Válaszol
Itt egy kis hallgatnivaló: http://hangszoro.net/laci/Psota-Markus.mpc .zold.
Most néztem subvoice lapját, már készül a nappali. Smile

Válaszol
Megvan, mit csinálok este, lesz egy film, amit ma mindenképp nézni fogok: Striptease (1996)
És hallgatni is. Wink Jónéhányszor hallahtó majd Annie Lennox: "Cold" "Little Bird" "Missionary Man" "Money Can't Buy It" "Sweet Dreams {Are Made of This}"
Big Grin

Válaszol
A vindoz paródiára gondolsz? Fogalmam sincs, majd megkérdezem a fiam. Ő szerezte valami MSN-es cimborájától. De lehet hogy nincs még komplett album, csak hirtelen felindulásból lett elkövetve.
Válaszol
Google-be beírod, hogy windozjo és kiad elegendő találatot.
Válaszol
Nincs több infóm az elkövetőkről. Valószínűleg alkalmi formáció lehet. SEAS tanácsát kéne megfogadni, ahogy Szubvojsz fogalmazott, guglizni kell. Vagy csak poén volt az érdeklődés?
Válaszol
Nem poén volt az érdeklődés .
Válaszol
Úgy rémlik, mintha a lejátszó szoftver írna valamit a "művészekről" az ID3 tag-ból olvasva...
Válaszol
U2 - Rattle & Hum album, fantasztikus jó akusztikus keverés.... Smile)
Válaszol
Ezt kerestem . köszi .
Most áll össze a teszt CD , U2 , Metalica , Bikini közeli helyeken .
Válaszol
Én is köszönöm !
Most éppen Zdob si Zdub -ot halgatok . Ismeritek ?
Válaszol
Zdob si Zdub : Moldáviai Román Punk Pásztorok Egyesülete .
Saját meghatározásuk szerint . Ami nagyon jó bennük , hogy saját nyelvükön énekelnek . Az Eurovizión ők képviselték Moldáviát .
Én a Művészetek Völgyében láttam őket .
Válaszol
h_jozsi Írta:Mondjuk ettől még psotázni kéne...
Shalafi, ma hallgattál már Psotát? Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
A Psota? Big Grin Majd megyek és megnézem, játszik még a Madáchban. Wink HálIstennek.

Válaszol
Lenne egy kérdés, ami régen foglalkoztat engem. A (netről letölthető) mp3 minőségével úgyszólván tele van a hócipőm. Megpróbálok minden elérhető cd-t megvásárolni, ám az a bajom, hogy nagyon sokszor befürödtem már. Sad Ez abból adódik, hogy én szeretem a különlegességeket (world music, akusztikusok, stb.), és mivel ezeg elég rétegtermékek, a legtöbb boltban (tacskó, kóra, stb., de sokszor szakboltban sem)ezekbe nem lehet belehallgatni. Ezzel az a baj, hogy a minőség teljesen rapszodikus, és sokszor egy pocsék minőségű, nekem hallgathatatlan anyagért fizetek akár több ezer forintot is.
:x
Az lenne a kérdésem (amit vitára vetnék fel), hogy .cue/.bwi/stb. fájlba kvázi "grabbelt" cdvel megoldható lenne ez a probléma? Ha igen, ilyen formában miért nem lehet letölteni netről? :?
Ha valami tényleg tetszik, úgyis megvenném, mert 1.megtisztelem ennyivel az előadót (bár ő ebből vajmi keveset kap) 2.nagyon zavar a számítógép ventije (mivel általában halkabban hallgatok) + szeretem, ha megvan az eredeti doboz és kell a cd. .?. .!.
Válaszol
Keresgélj .ape és .flac kiterjesztésben. Ezek veszteségmentesek, így a CD-vel egyező a minőség, sőt, egy RW-sre kiírva meghallgathatod HiFi-n is.
MP3-ból a 320 Kbps sem jó?
Lex
Válaszol
Az mp3 mindenképpen veszteséges, szvsz értelme sincs 320 kbps-ig elmenni, 192-nél több abból nem kell, úgysem lesz jobb. A gagyi minőség elsősorban a gyenge minőségű tömörítők miatt van (a Fraunhofer codec is az, mondjon bárki bármit), kevesen veszik a fáradtságot és használnak olyan beállításokat, amivel normálisan lehetne tömöríteni. Véleményem szerint az egyetlen elfogadható minőségű encoder a lame az --nspsytune opcióval, a többi mind ronda középfrekis artifact-eket produkál. Megjegyzem, nem egy 320 kbps mp3-mal találkoztam, amit kisebb bitrate-ből tömörítettek át, ez aztán végképp no comment kategória (meg aki csinálta, az is).

Ez egy alacsony sávszélességen hangtovábbításra kitalált formátum, ennyit tud. A technika már rég túlhaladta, de az emberek többségének ez is elég. Fel nem tudom fogni, hogyan van (külföldön) piaca ennek a gagyinak (egy komplett album legális letöltése közel annyiba kerül, mint a CD).
Válaszol
Ahogy Te is írtad, lehet normális minőségű mp3-at is készíteni. Ha netről van, az ugye ingyen van. Viszont ez az ára, hogy keresgélni, válogatni kell. Hiába szeretném ori minőségben, ha nincs. MP3-ban még mindig jobb, mint sehogy. Ha nagyon kell, megveszem. És ha csak a bitrátát nézzük, akkor a 320 nincs messze a DD 5.1-ben általában alkalmazott 384-től, amiben 5.1 csatit kódolnak, tehát rosszabb a minősége. És a DTS 1536 kbps-a is távol áll a CD 1411 kbps-ától.
Lex
Válaszol
Eleve ellene vagyok a hang minden tömörítésének, valójában még a 44.1k-s mintavételi frekinek is. Mp3 netről nem egyenlő ingyennel, van rengeteg commercial szerver, ahonnan pénzért tölthetsz, legálisan. Subvoice ezekre gondolt. Azokat a LEX által említett formátumokat most megnézem. Big Grin
Válaszol
Egy kicsit kijavítanálak: zenét letölteni (ingyen) is legális. Volt erről szó még a TV-ben is. Csak megosztani illegális. Abban egyetértek subvoice-szal, hogy amit pénzért árulnak a neten MP3-at, az egy rakás ... Mégha CD minőségben árulnák.
Egyébként szerintem csak simán divat szidni a CD-t, mert van már DVD-Audio, meg SACD, 192 kHz/24 bit, meg mittomén még mi. Emlékszem, annak idején is szidták, de akkor azért, mert túl tiszta, steril a hangja az LP-hez képest. Azaz túl jó.
Lex
Válaszol
Azér egy LP-vel összehasonlíthatatlanok ezek a forgalomban lévő mai cédák.... izé cédék.. Smile

Válaszol
Az egy másik dolog, hogy hallgathatatlan minőséget adnak ki, de ez nem a formátum (CD, DVD, ...) hibája.
Lex
Válaszol
Lehet, de valahol az is bennevan, h. az analóg hang helyett csak másodpercenként 44100 mintának van. Smile

Válaszol
Ha abba belegondolunk, hogy az SACD elsősorban pont a mintavételifrekiben tud többet, beláthatjuk, hogy miért "divat szidni" a normál CD-t, miért hallgat a legtöbb hájgend rajongó LP-t. Azért, mert ott nincs az átvitel "levágva" 20k-nál. Inkább legyen ott a 21-22k -10db szinttel, mint sehogy. Ez felharmonikusok miatt igenis fontos - úgy tűnik az újabb formátumok megjelenésével a mérnőkök is elismerték e tényt. A CD-t minden olyan ember tökéletesnek tartja, aki még nem hallott SACD-t normális rendszeren - és ezzel nem provokálni szeretnék, ez így van. Smile
Ettől függetlenül nekem is megfelel teljesen egy jó CD-s rendszer, én az mp3-at utálom, de nagyon. Jobban mondva ez még így sem igaz. Azokat a CD-ket utálom, ahol nem jegyzik meg, hogy "mastered with sokol mx-2" Big Grin .
Válaszol
Lex Írta:Az egy másik dolog, hogy hallgathatatlan minőséget adnak ki, de ez nem a formátum (CD, DVD, ...) hibája.
Pedig de. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
spexcel Írta:Eleve ellene vagyok a hang minden tömörítésének, valójában még a 44.1k-s mintavételi frekinek is.
Csak annyit tennék hozzá, hogy részemről a képpel is így vagyok. Rögtön kiszúrja a szemem a digitális minőség.
Válaszol
Közben Blackmore's Night-ot halgatok , és az nagyon jó .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég