A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyöngyszemek
Végül is a FET csak az alacsonyimpedanciás, nagyobb terhelésre való meghajtást adja, helyettesítve a csőhöz amúgy szükséges trafót.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
.szia.
[Kép: 25934270.jpg]

[Kép: 25934293.jpg]
Üdv Doki!
Válaszol
szép .taps. .taps. .taps.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Én csak a cseresznyefát sajnálom. .hehe. Ha még teremhetett vóna...
Válaszol
[Kép: 8173338291_www.kepfeltoltes.hu_.jpg] [Kép: 10293776102_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
Ez is nagyon tetszik
A külső fa mintázatot mi adja (fólia, furnér....stb)?
És a doboz mien anyagból van?
belső merevítés?
stb

Kicsit mesélj róla nekünk.
üdv: Vava

ui: örömmel látom hogy tetszik az embereknek ez a gyöngyszemek topic Big Grin
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Én meg amikor először láttam a topic címét röhögtem magamban, hogy akkor ide a doki szemeiről fogunk képeket betenni? Big Grin .hehe.

Egyébként a dobozt elnézve, úgy fest, mintha fóliázva lenne. Az anyagát nem tudom megitélni...
de a körkivágást elnézegetve úgy fest, ez MDF-ből készült, legalábbis az előlapja,
mert a bútorlap(faforgácslap) ennél durvábban munkálható meg.
Üdv, Péter
Válaszol
A doboz valóban MDF-ből készült (19mm-es) és öntapadós fóliával vontam be. Az előlap le lett kerekítve, de csak a két oldal, a felső illetve az alsó része nem.
Méretei: 22cm széles, 100 magas, 19 mély. Ha jól emlékszem 20-21 liter a nettó térfogat. Három merevítés van benne. Kettő, amit MDF-ből vágtam ki és összefogja az előlapot és két oldalfalat. Kb. 30cm-re van az egyik a doboz tetejétől és a másik is kb. 30cm-re az aljától. Ez 3cm vastag. Valamint egy 3x3cm-es léc a mélyközép felett. A hátlap csavarokkal van felfogatva (jó sokkal Smile) és vmi parketta alátéttel vagy szigeteléssel "szigeteltem" le a hátlapot, hogy ne szökjön a levegő és ne sziszegjen.
Alulra került egy kisebb (10x5x18) leválasztott rész a hangváltónak (utólag belegondolva felül jobb lett volna). A hangváltó 3800Hz-nél vág, 6db-es (de ezt biztos meg fogom még változtatni). Magassal sorban egy 6,8uF-os kondi és egy l-pad 1,5 ohm sorban és 33 párhuzamban. Méllyel sorban egy 330uH-s tekercs. A lényeg majdnem lemaradt: 620-as és 639-es hangszórókból építkeztem. A reflexcső emlékeim szerint 46mm átmérőjű és 6 cm hosszú.
Tüskéken ácsorog (behajtós menet van az alján).
Végül néhány kép:

[Kép: 10115342943_www.kepfeltoltes.hu_.jpg] [Kép: 1905787484_www.kepfeltoltes.hu_.jpg] [Kép: 1430085345_www.kepfeltoltes.hu_.jpg] [Kép: 10958688586_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
Válaszol
topeti Írta:Én meg amikor először láttam a topic címét röhögtem magamban, hogy akkor ide a doki szemeiről fogunk képeket betenni? Big Grin .hehe.
Vicces.

.forog. .puff.
Üdv Doki!
Válaszol
Előtte: .hm.

[Kép: 26354232.jpg]

Utána: .ok.

[Kép: 26354240.jpg]
Üdv Doki!
Válaszol
Mit is kéne erről tudni? Annyit látok (a különböző megvilágításból ítélve) nem egyidőben készültek a képek. .zold.
Válaszol
Te Doki .
Azokat a TV potmétereket komolyan gondoltad .
Válaszol
h_jozsi Írta:Mit is kéne erről tudni? Annyit látok (a különböző megvilágításból ítélve) nem egyidőben készültek a képek. .zold.
És a háttér? Egyszer rücskös fal előtt volt, máskor meg a (talán)konyhaasztalon a terítőből ítélve.
Üdv, Péter
Válaszol
Megvan! Újfajta rezsó, felülről kell a rántottára tenni. .tuz.
Válaszol
Sziasztok!
Amit még az első oldalon igértem (az stk-ás végfok külön tápja) most megérkezett!

8,6 kg 520W és mint a képeken látható nem toroid trafó sajna

[Kép: dscn5106vz8.jpg]

[Kép: dscn5115br5.jpg]

[Kép: dscn5111xk2.jpg]

[Kép: dscn5118lq3.jpg]

Azért lett ienekből csinálva mert ezek voltak ithon .oh.

A kondik benne : 2* 10 000 uf+ 2* 4700 uf + az erősítő dobozában 2* 22000 uf
A tápban lévó vezetékek 2-es merev réz huzalok (nem fonott)

üdv:vava
Válaszol
vava Írta:.... mint a képeken látható nem toroid trafó sajna
....
Jó "kis" trafó az. Big Grin
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Legalább nem fog füstjeleket eregetni. .cigi.
Válaszol
Vaze' .sokk.

Raksz rá egy párnát és puffnak is jó.
Válaszol
Méghosszá fütve! .ok.
Válaszol
Az autóiparban ezekért több tizezreket elkérnek, vava meg gyakorlatilag feltalálta az ülésfűtést. Már csak a kocsiülésbe kell applikálni .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Sziasztok!
Életemben most furnéroztam először, hát megmutatom, tudom csúnya lett. http://users.hszk.bme.hu/~kn652/h2000doboz004.jpg
Több kép, egy nagy zip-ben: http://users.hszk.bme.hu/~kn652/ujdoboz.zip

Boldog karácsonyt mindenkinek.
Válaszol
.forog. Az ott a doboz alsó felén reflexcső?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:.forog. Az ott a doboz alsó felén reflexcső?

Egészen pontosan az.
Válaszol
OKKHI Írta:Sziasztok!
Életemben most furnéroztam először, hát megmutatom, tudom csúnya lett......
Majd lesz jobb is, akkor megyek hozzád oktatásra Big Grin
Neked is boldog Karácsonyt.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Konkrétan mi is a bajod ezzel? A képeken elég kevés látszik a hibákból. Talán a lakkozás nem elég egyenletes. Nekem egész jónak tűnik.
Válaszol
A lakkozás az más ügy, úgy látszik, mintha ecsetet használtál volna. Próbáld meg szivacshengerrel, kicsi 5 cm-essel.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
pagrus Írta:A lakkozás az más ügy, úgy látszik, mintha ecsetet használtál volna. Próbáld meg szivacshengerrel, kicsi 5 cm-essel.

Azért van tele hibákkal, mert tele van vele, pl illesztéseknél de lehet, hogy a képen tényleg nem látszik jól. Lakkozás pedig talált, ecsettel csináltam, megbántam, és arra gondoltam, hogy kapni fog még egy réteget kompresszorral fújva...
Válaszol
Idézet:Azért van tele hibákkal, mert tele van vele, pl illesztéseknél de lehet, hogy a képen tényleg nem látszik jól. Lakkozás pedig talált, ecsettel csináltam, megbántam, és arra gondoltam, hogy kapni fog még egy réteget kompresszorral fújva...

Az illesztési hibák könnyen eltüntethetők. Hallottál már a folyékony fáról? Majdnem minden barkács áruházban kapható. Dolgozni is egyszerű vele. Egy spaklival a repedésekbe, üregekbe kell kenni. Könnyen csiszolható, utána lakkozható. Az is előny, hogy amint látom a te dobozod nem pácolt, hanem natúr. Így a színük sem ütne el. A lakkozást több, legalább 3 rétegben érdemes elvégezni. A fújással biztos elég sima is lessz, feltéve, ha a lakkozások között vizes csiszolással megcsiszolod. Úgy ahogy az autófényezők csinálják.
Válaszol
Quadlipi Írta:Az illesztési hibák könnyen eltüntethetők. Hallottál már a folyékony fáról? Majdnem minden barkács áruházban kapható. Dolgozni is egyszerű vele. Egy spaklival a repedésekbe, üregekbe kell kenni. Könnyen csiszolható, utána lakkozható. Az is előny, hogy amint látom a te dobozod nem pácolt, hanem natúr. Így a színük sem ütne el. A lakkozást több, legalább 3 rétegben érdemes elvégezni. A fújással biztos elég sima is lessz, feltéve, ha a lakkozások között vizes csiszolással megcsiszolod. Úgy ahogy az autófényezők csinálják.

Köszönöm a segítségeteket, igazán hasznos tanácsokat kaptam pár perc alatt :-) Igaz legközelebb csak tavasszal fogok dolgozni rajta, mert nincs igazán jól fűthető műhelyem, 20 fok alatt meg nem érdemes lakkozgatni. Egyébként szerintem hálás munka a furnérozás, mindenkinek csak ajánlani tudom, akinek van ideje és türelme hozzá.
Válaszol
A magshsz körül is figyelni kell a süllyesztésre.

Válaszol
OKKHI Írta:...
A lakkot finom(400)csiszipapírral átcsiszized,majd hígítod a lakkot,(kenheted nyugodtan ecsettel)addig míg el nem érted a kellő símaságot,és fényt...Ja és vegyél normális ecsetet,és ha ráadásul szintetikuss Big Grin lakkot veszel,akkor egy műszak alatt végezhetsz is néhány átkenéssel számolva is.
Üdv Doki!
Válaszol
Kész lett a kicsikém: http://img95.imageshack.us/img95/5108/p10900013sl.jpg
Öntapadós tapétával fogom bevonni, remélem tartós lesz.
Paraméterek HG 2.5 639 + HA 22 598 nettó 38 liter majdnem olyan mint a Pagrus doboza http://diyaudio.barjak.net/h2000-hangfal/index-h2000.html
Egyelőrre a hangváltó csak 33mikrofarados kondiból és egy omhos ellenállásból áll. De nincs igazán rossz hangja így se. A hangváltóval még kisérletezgetek majd.
Első próbálkozásom, remélem lesz folytatása.
Válaszol
Ugye 3,3 uF-ot akartál írni? Felteszem az oldalamra is Smile
Szerintem legalább 2,2 Ohm kell oda.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Ez az 598-as hangszóró egészen más, mint pagrusé (599), itt a mélyközép előtti szűrőt nem úszod meg.

Válaszol
Ezt az 598-ast nem találom sehol, pedig szemre nem látszik régi darabnak...
Lehet kapni még vagy megmaradt régebbről?
Üdv., Pagrus
---
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég