A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gyöngyszemek
Najó, ez így egy kicsit bonyolult.

A 7294 se rosszabb mint a 405, én csak erre gondoltam.

Az ARV-104 nem lenne előrelépés a DTF-hez képest. Ez az az eset, amikor vmi nem éri meg az árát. Pár éve volt némi technológiai váltás a TVM-nél, azóta majdnem minden hangszórójuk rosszabb lett egy-két hajszállal, az adatlapok sem fedik egészen a valóságot. Modnajuk adatlap szerint sem jobb, 14-15k-tól már esik az átvitel.

DTF-12 mérést tettem fel a HE.hu-ra. Ha mégegyszer megtalálod, az jó, mert akkor nem kell feltöltenem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Az a helyzet, hogy mindenféle kategóriában, meg sokféle névvel kerestem a mérésed a HE-n, sőt, a hozzászólásokban is rákerestem a DTF-re, de csak egy helyen található a neveddel, és ott sincs mérés .oh. Szóval fel tudnád ide tenni? Szerintem a vava is örülne neki, mert amint láttam, neki is DTF-12-ese van Big Grin
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Asszem engem ki fognak utálni a SAL.hu fórumról Big Grin Radikális szemléletváltoztatásra ösztönzöm az ott fórumozgató emberkéket Tongue Mondjuk tuti le fognak fujjolni, egyedül a shallafi, aki mellettem szokott néha szólni.. Ezért egyébként köszönet neki Smile Tudom hogy sokmindent nem érek el.. mondjuk szivesen reklámoznám konkrétabban egy két hozzászólásomban mondjuk a HA-17-et a kezdő építgetőknek, mert azzal van tapasztalatom is, nameg a többi prüccögőt is Tongue Csak nem tudom, miket sértenék meg azzal, ha nevén nevezem a dolgokat .oh. Mondjuk.. itt is nevén nevezzük a SAL-t meg az MNC-t. De azért kikérem a véleményeteket Smile
Válaszol
Reklámozhatod a HA20-at is, mert egy igen jó hsz és kellemeset csalódtam benne. Tudom terhelni is rendesen, nem úgy mint a salos vackokat. Na meg hát ami nem utolsó dolog, sőt, az a hangminősége azokhoz képest. Ebben legalább van normális közép is és az énekhangok is megjelennek, nem úgy mint azoknál. Számomra már eléggé hallgathatatlanok. SmileWink
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Ez az egyik szemléletformáló hozzászólásom, amivel az autohifiseket céloztam meg Big Grin
"Nos, az adatok alapján csináltam egy kis összehasonlítást winISD-vel (bocsi, h már megint programozok, de azt mondtátok, szemléltetésre meg kiinduláshoz jó a progi, még ha nem is gondolkodik helyettünk Tongue). Az egyik fél: 70literes reflexdoboz, 38,15Hz-re hangolva 2 db 82x24,5mm-es reflexcsővel,hangszóró: 2 db SAL Tornado 300, egyenként 100W (összesen 200W) meghajtó teljesítménnyel. Eredmények: 38Hz-es alsó határfreki, és 111 dB-es hangnyomás 60Hz-en 1m távolságban. A másik fél: szintén 70l-es doboz, ugyanilyen frekire hangolva ugyanolyan reflexcsövekkel, hangszóró: 1 db 31 centis, impregnált papírmembrán, 100W-tal meghajtva (összesen 100W) 93dB-es átlag érzékenység (a karakterisztikának 60-70Hz között 3dB-es növekedése van, ami sztem a "döngetésnek" jot tesz). Eredmény: 115dB-es hangnyomás 60Hz-en 1m távolságban. Én azt tapasztaltam, hogy a legtöbb zene alja kb 50-60Hz.. és a Bass Test-ekben is ez a freki dominál. És ugy néz ki, megdőlt az az előbbi megjegyzésem, hogy az érzékenyebb hangszóró drágább. az a 31 centis, amiböl egy db megveri a 2 tornádót, és a tornádók között kb. 19000Ft árkülönbség van.. egy tornado ennyivel drágább Tongue Csak ennyit szerettem volna Smile"
Az a 31 centis hangszóró jelige a HA-31-re vonatkozik Smile Esetleg egy hozzáértő is elmondhatja véleményét, mennyire gondolkodik rosszul vagy jól a winISD a fentiekkel kapcsolatban Smile
Válaszol
Zupp 87!

Tetszik a lendületed és a józan gondolkodásod a sal fórumon és persze hogy szélesebb látóköröd van. De hidd el felesleges nagyon veszekedni velük. Lesüllyedsz a hülyék szintjére és ott elvernek a rutinjukkal. Hagyd őket figyelmen kívül. Néha menj fel a fórumra olvasgass kicsit nevess jókat aztán legyen egy szép napod vagy estéd.

üdv: vava
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Na, valaki már érdeklődött, melyik is az a másik hangszóró Tongue
Válaszol
Azért azt hozzátenném, hogy még a SAL fórumon talán igen, de jobb fórumokon senkit nem érdekel, hogy 60 Hz-en hány dB-t emel ki, és az érzékenység sem lesz olyan lényeges.
Válaszol
Pedig fontos dolgok ezek.

Válaszol
Kedves SEAS!
Szerintem meg pont ezek a dolgok, amikkel a SAL fórumon nem igazán foglalkoznak.. mondjuk.. aki nincs tisztában vele, mi is az az érzékenység, és milyen előnyökkel jár az, ha nagy, azt nem is érdekli.. Ajánlok figyelmedbe egy, a HE-n lévő cikket (Watt vagy decibel), amely ezzel a dologgal foglalkozik. És az, hogy 60Hz-en kiemel, az a tökéletes hangzás szempontjából (talán) nem jó, viszont ha valaki döngetni akar vele az autójában, ott jó.. Az a kiemelés azért volt, mert a programban mindkét ládát ugyanarra a frekire hangoltam (38 Hz környékére, ami /az adatok szerinti/ tornadonak sima átvitelt eredményezett kiemelés nélkül). Ugyanis a HA-31 mélyebb frekire hangolva (kb. 20Hz) produkál abban a 70literesben szép átvitelt (ez szerintem betudható a 16Hz-es rezonanciafrekinek - hogy ne csak a program fejével gondolkodjak Tongue)
Arra meg nagyon kíváncsi lennék, hogy ha egy komolyabb fórumon azt írod, h "teszek én az érzékenységre, csak legyen elég watt..", mit szólnának hozzá.. Smile
Válaszol
A SAL fórumon nem foglalkoznak, mert "magas" a téma, az "audiofil" fórumokon meg nincs jelentősége (a PA-nál van, de az nem az én műfajom). Utóbbinál ugye nem szükséges sem a nagy terhelhetőség, sem a pl. 95 dB érzékenység, mert senki nem akar döngetni. A kiemelés meg inkább hátrányként jelentkezik, mint előnyként.

zupp87 Írta:Arra meg nagyon kíváncsi lennék, hogy ha egy komolyabb fórumon azt írod, h "teszek én az érzékenységre, csak legyen elég watt..", mit szólnának hozzá.. Smile

Én azt írnám, hogy "teszek az érzékenységre, és teszek a watt-ra is, csak egyéb paraméterekben rendben legyen", valószínűleg simán elsiklanának fölötte.
Válaszol
SEAS, értem amit mondassz, és igazad van: audiofil felhasználónak az a lényeg, hogy a hangszóró a zene minden mozzanatát tökéletesen visszaadja, és ehhez valszeg tényleg nincs sok köze az érzékenységnek (maximum csak váltótervezésnél, de ott sem a nagysága). Viszont SAL-os kommentjeimmel azokat az emberkéket céloztam meg, akiknek a következő problémájuk van: "kéne egy bulidoboz, ami elég nagyot szól", vagy "jó lenne az autóba olcsón egy ütős hangcuccot csinálni". Szerintem a számukra is fontos a jó érzékenységű hangszóró, pláne, ha nincs pénzük 500W-os erősítőre, hanem csak egy Quad-juk vagy ehhez hasonlo, van, amit a műszerésznek tanuló haver összerakott nekik.
A "műfaj"-hoz pedig: nekem nagy álmom egy saját hangosítás, ami lehet, csak jópár év múlva valósul meg Tongue Viszont a fülem alapján pedig kezdek beilleszkedni a kezdő-középhaladó audiofilek közé, úgy érzem.. még ha a hozzászólásaim nem is mindíg ezt tükrözik, de ennek okát fent említettem.

U.i.: A kiemelést én is úgy említettem alapjában véve az előbb, mint hátrányt, azonban ha csak az kell nekik, hogy a kocsibol kifelé jöjjön a BUMMBUMM rendesen.. a 60-70-hertz még elég bummogós Tongue Igaz, ezt a kiemelési frekit a kocsi légtere is befolyásolja..
Válaszol
SEAS Írta:A SAL fórumon nem foglalkoznak, mert "magas" a téma, az "audiofil" fórumokon meg nincs jelentősége (a PA-nál van, de az nem az én műfajom). Utóbbinál ugye nem szükséges sem a nagy terhelhetőség, sem a pl. 95 dB érzékenység, mert senki nem akar döngetni. A kiemelés meg inkább hátrányként jelentkezik, mint előnyként.
zupp87 Írta:Arra meg nagyon kíváncsi lennék, hogy ha egy komolyabb fórumon azt írod, h "teszek én az érzékenységre, csak legyen elég watt..", mit szólnának hozzá.. Smile
Én azt írnám, hogy "teszek az érzékenységre, és teszek a watt-ra is, csak egyéb paraméterekben rendben legyen", valószínűleg simán elsiklanának fölötte.
Wink Pedig nincs igazad sokmindenben. Wink

Válaszol
Tudom, igénytelen vagyok Big Grin
Válaszol
Én meg már az sem tudom, mi vagyok.. komolyan.. Tongue Egy biztos: most baromira álmos .haha. Na pucolok aludni
Válaszol
Najó, akkor leírom miért. .oh. Tongue Már ha valaki is kíváncsi rá. .nyelv. Előszöris az érzékenység alapvetően meghatározza a dinamika-tartományt, és asz erősítő terhelését, tehát mindig számít. Az pedig, ha jó impulzusválasz mellett kiemel mélytartományban egy hangszóró, nem biztos hogy olyan nagy baj (de csak ha az első feltétel érvényesül..), mert ezzel segít a BS kompenzálásban.

Válaszol
Nagyon is jól tetted, hogy leírtad. Nekem a BSC-vel kapcsolatos dolga a kiemelésnek eszembe sem jutott volna, pedig, ha belegondolok (azok alapján, amiket a Baffle Step-ről olvasgattam), logikus a dolog. Mondjuk ilyen kiemelés esetén szerény véleményem szerint nem elég mondjuk az Edge által kiszámolt dolgokra támaszkodni, mérni is kell.. de köztudott, hogy egy jó hangváltó kifejlesztése során amugy is elengedhetetlen eszköz a mérés. Tegnap éjjel olvasgattam a Spexcel oldalán a méricskélős dolgokról, és kíváncsiságból kipróbáltam a mezei 700Ft-os mikrofonklipszem kapszulájával Big Grin De tervezek beszerezni legalább egy MCE-4000-rest, remélhetőleg itt miskolcon az EMO-ban találok egyet, ugyanis a Monacor állitolag kapcsolatban áll a bolttal. A mérés pontos felállításáról még foglak titeket kérdezgetni, de szerintem az a mérés rovatba illik.
(amugy abban a mikrofonklipszben valami XC jelölésű kütyü van.. nem tudja valaki, milyen miki lehet az? Mondjuk szerintem totál nem mérőmikinek való Tongue)
Válaszol
Gilszki szerint ,4-5kHz-ig a gagyikkal is lehet mérni .
Válaszol
Nos, én megtettem, és a Mérés rovatban publikáltam is az eredményt.
Válaszol
A múlt héten hazacipeltem a hangfalaimat az erősítőmmel a családi fészekbe, ugyanis költözök ki júni végén az albiból. Igaz, az otthoni szobám is csak 12m^2, viszont sokkal kiegyensúlyozottabb a hangjuk. A földön helyeztem el őket, úgy, ahogy volt neki hely.. mondjuk az íróasztalomra próbáltam szimmetrikusan. Sokkal teltebb a basszus a hallgatási pozícióban (itt az albiban is hasonlóan volt elhelyezve).. Na mondom, akkor tegyük próbára: Vangelis - A paradicsom meghódítása (igaz, MP3, de nem spóróltam: addig keresgéltem, mig megtaláltam 320kbps-be Smile ). Bevallom, szebben szólt, mint a Jamo 80-asakon az áltsulis ballagáson, viszont még szerintem még mindíg nem tökéletes: nincs meg tökéletesen az az elszakadás, amiről Spexcel számolt be a Retro hangfalaknál, valamint egy icipici orrhang van az egészben. Talán az a beszakadás 4K-nál, amit a DTF produkál, vagy az, hogy nincs besüllyesztve (bár úgy látszik, de nincs .oh. ) Még a váltót sem mértem ki, de majd ki fogom. Lehet az is közrejátszik. Mondjuk amit a legtöbbet hallgatok rajta, az a Deep Trance és a progresszív house (kedvenceim Smile ), de azért néha előveszem a Santana, LGT, Vangelis, vagy éppen Tátrai Band albumom Tongue
Válaszol
Csinálj neki vmilyen állványt! Sokkal jobban fog szólni. Nekem is így van és jobb lett. Tongue Deep trance? Látom van itt más is aki szereti és nem csak a hangszeres zenék mennek, mondjuk olyanom is van jónéhány.. Jó hallgatni azt is. A Vangelist még nem próbáltam, de rámek a témára... Smile
Válaszol
Ja, meg majd veszek bele 2 db HG2,5öst. Szerintem jobb lesz a DTF-12 höz képest sokkal. Mióta láttam a DTF átvitelét, már hallom is .haha.
Válaszol
Igen ez általában így van. Ha már tudod akkor már zavar, addig nem is veszed észre.. Biztos jobban jársz a HG2,5-tel. Én már hallottam mind2t és tudom. Tongue
Válaszol
http://img111.imageshack.us/my.php?image=dscn7259jf4.jpg

http://img523.imageshack.us/my.php?image=dscn7260es3.jpg
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol
Mintadoboz füles-erősítőhöz? :-)
Válaszol
Mintamókus fenn a fán, Thürmer Gyula oly vidám, a hajából ki sem fogy a féésűűű.

Válaszol
[Kép: 106px-Amazona.jpg]
Válaszol
shalafi66 Írta:Mintamókus fenn a fán, Thürmer Gyula oly vidám, a hajából ki sem fogy a féésűűű.
Minta-mókus. Ajkáról ki se fogy a szén ma. Na.
Válaszol
Igen minta doboz Smile neked is végre valamit alkotni kéne. Big Grin
Szereztem a suliból egy rakás kis alumenárium dobozt. Nehezen de belelehet présleni sztem a kis erősítőt küldjek egy ilyen dobozt?
Mondjuk neked még az előző nyákterved van. Az kicsit hosszabb volt. lehet az végkép nem fér bele. Mondasz nekem egy végleges nyák hosszúságot?

üdv: vava
Válaszol
http://cache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/44_01_21/4403_17681689.jpg
Beavatták a barackost oszt ilyen sokan nézték volna. Kicsit nagy kép, nem akartam széthúzni az oldalt vele.
Válaszol
http://noob.hu/07/0221/ha20.jpg Csak mert rátaláltam.
Válaszol
[Kép: torony.jpg]
Tornyom Smile
Igaz, a tuner még csak a kossuthot fogja középhullámon, de Shalafinak hála úgy néz ki lesz FM modulom is Smile Smile De azért behozattam ma tesómékkal.. szépek így együtt Smile

Egyébként tegnap megvolt a puding igazi próbája: ismerősömék buliztak a másodikon, és a Sharp minihifi mellé kölcsönadtam az erősítőt az egyszem hangfalammal. Egész este hajtva volt rendesen.. de semmi nyoma kozmálásnak sehol. Úgy néz ki egy jó darabig menni fog, ha nem bakizok valamit Big Grin
Egyébként még ezzel a vacak magassal is porig alázta a Sharp-ot hanghűségben (habár ez lehet nem nagy szó..Big Grin).
Azonban a szomszéd szobában ma hallottam szólni egy meglehetősen fura kinézetű Panasonic minicuccot. Meglepően szép hangja volt.
Válaszol
Mondtam hogy nekem is van egy komplett ilyen rádióm. az mégsem kell? :O
Válaszol
Dddede Smile Meg sem állok, míg nem lesz 2 méter magas a torony Big Grin
(no most sokan elgondolkodnak szerintem a mottómon Tongue)

Ha jól tudom, a tiéd RA6363S. Így legalább lesz egy működőképes RT6303, és a tiédet sem kell majd megbontani Smile
Válaszol
Viszont ez a páros 6383+6303 legalább nem brummog, úgy mint a 6363.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég