A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szúnyogriasztó.
Nem. Nem tévesztettem el a fórumot. Nem a Raid-re gondoltam.
Sőt. Először a hangfalépítés topikba akrtam rakni, de végül meggondoltam magam, mert itt inkább az elektronika a lényeg. De azért vegyük kétfelé:
1. Milyen sugárzóval lehet/érdemes ilyet csinálni? Dóm, piezo, ...?
2. Milyen audió anyagot célszerű ráereszteni?
Az SOS oldalán ajánlanak egy kitet, ami 20 kHz-es jelet állít elő és ezt nyomja egy piezováltóra. Link Utolsó tétel
Jöhetnek az ötletek, kapcsolások.
Lex
Válaszol
1 -egyértelmüen piezo .
2- Uhrin Benedek

mi az a piezováltó ?
Válaszol
Ki az az Uhrin Benedek?

Szerk.: Megnéztem a neten. A TV-ben, mintha láttam volna. A szúnyogokkal közölve van, hogy tőle riadni kell? És megértették? .hehe.
Lex
Válaszol
Gugliusz beírusz: Uhrinusz Benediktusz .hehe. eméphármusz letöltüsz. Menekülüsz. .kopp.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
És mi van a szúnyogokkal? Nekik mit nyomjunk?
Lex
Válaszol
RAID
Válaszol
Lex Írta:... Nem a Raid-re gondoltam...

Mócsing Írta:1 -egyértelmüen piezo .
Miért olyan egyértelmű?
Lex
Válaszol
Szerintem a hatásfok miatt. Kis áramfelvétel, nagy ricsaj. Telepes üzem. Vagy inkább erőműről akarod használni? Akkor HG... Torzítás erre a célra nem számít.
Válaszol
Lex Írta:És mi van a szúnyogokkal? Nekik mit nyomjunk?
Benedek Bácsit , állítólag bele is pusztulnak .

Építettem ultrahangos vadriasztót , 16-25 kHz ig szólt kb. Lényegében sziréna . Nem nagyon idegesítette a szúnyogokat . Pedi 30 V körül nyomattam a piezónak . Marad az Uhrin Bá. .
Válaszol
Az egyik Osztrák kereskedelmi adó állítólag 16 kHz-et nyomott folyamatosan a műsor alatt és bevállt nekik .
Van egy lepukkadt piezom , ha megtudom javítani kipróbálom hanggenerátorral .
Válaszol
Lex Írta:És mi van a szúnyogokkal? Nekik mit nyomjunk?
Mellow Trax - Phuture Vibes .torz. .foghijas. .ordog.

Néhány éve a PC-X Magazinban találkoztam egy ilyen cikkel, és ha jól emlékszek ott 19kHz-et írtak.
Üdv, Péter
Válaszol
Este kivittem a munkahelyemre a hanggenerátort meg a piezot ,
16 kHz-el kisérleteztem . Több mint egy órát ücsörögtem kint az udvaron , szúnyogot űzni . Az eredmény , felemás . Csíptek is , meg nem is .
Amelyik csípett, azt süketnek nyilvánítottam és agyonütöttem . Azok maradtak meg amelyeket zavart a fütyülés és elmentek . Belegondolva ez tulajdonképpen kontraszelekció , az pedig a nemesítés legősibb módja .
Később már egy szúnyog sem jelentkezett . Hogy ez a helyzet a kontraszelekció folytán állt eő , vagy elterjedt a környéken hogy itt ül egy félmeztelen hülye aki fütyül és mindenkit agyonver , nem tudom .
Este folytatom . / és a kollégák valószínü megint röhögni fognak / .no.
Válaszol
Nagyszerű. Milyen hullámformával kínáltad meg őket? Szinusz, négyszög?
Próbáld más frekin is (16 fölött). Ha lehet, menet közben hangold a frekit. Mekkora teljesítménnyel ment?
Lex
Válaszol
A generátor 10 Hz- 100 kHz álít elő kistorzításu színuszt , és 1 V-al hajtottam a piezot . Próbáltam a 8 kHz-el is , enyivel müködik az elemes amit hirdetésben láttam . Úgy vettem észre attól csak éhesebbek lettek .
Ha már kajál , tarthatom a füléhez akkor sem megy el .
Válaszol
Kedves Mócsing, áll a projekt vagy még csak most gyógyulsz a maláriábul? .nover.
Válaszol
Éjszakai műszakban a munkahelyemen kisérleteztem , az eredmény nem valami meggyőző . Ha már szagot kapot a nyavajás , fütyülhetek én neki .
Utolsó éjel akadt egy kedvencem , sovány volt és éhes . Rajta próbáltam ki mindenféle frekvenciát . Az éhségtől annyira kopoghatott a szeme hogy azon kívül semmit sem hallott , annak aztán fütyörészhettem .
Végül megetettem . Megérdemelte .
Próbálkozok még idehaza is , itt aztán van szúnyog bőven a Ló Tó-ból kifolyólag . Csak az a baj , utánna igen sokat kell vakarózni .
Válaszol
Esetleg a nyers húst nem szeretik? Véresen nem átsütve! .hehe.
Lex
Válaszol
Esz ojan angolos. Vodka jégvel nem rázva. A nevem Bond. James Bond...

Mócsing!

Megint jól megröhögtettél...
Válaszol
.ful. Megfigyeltem vmit. Két szélessávú HC 10, bennük Bill kapitány szól, és minden szúnyog megzavarodik. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Akkor mit kínylódunk itt? Előő aszzal a Bill kapitánnyal. De ki afranc asz?
Válaszol
http://www.rockzene.hu/bill.htm

Válaszol
Anyám borogass, Deák falábú Bill-t hallgat.... júújjj .ut. .hehe.
Üdv, Péter
Válaszol
Hallgatok én egyéb szörnyűséget is, példul Dreamet vagy szúnyogokra vadászó Tinát, vagy Anastaciat. Big Grin

Válaszol
Uhrin Bá-tól röptében leesik , próbáld csak ki .
Válaszol
Ja, esz a Billi, esztimádom. Viszont a Gates pótnevű drusza cimbitorlót kevesb. Asz anyastanciján mék gondokkodom... .hehe. Atöbbi pasz. .zold.
Válaszol
Valamelyik elektronikai folyóiratban olvastam egy ilyen szerkezetről. Volt hozzá kapcsolási rajz is, meg tudomány, miszerint a szunyognak nem jó egyfajta frekvencia, mert gyorsan hozzászokik. Ezért váltogatni kell a frekvenciákat. Azt viszont nem kalkullták bele sztem, hogy mennyire ellenálóó a szunyog, ha nagyon éhes.
Válaszol
Melyik folyóirat, melyik szám?
Lex
Válaszol
Azthiszem, hogy a rádióvilág kiadó egyik lapja, tehát rádiótechina,rt évkönyv, hobby elektronika.
Most pontosan nemtudom, hogymelyik lapszám, meg melyikben. eddig átnéztem már az elmúlt 3-4 év lapszámait mindegyikből szinte, megtaláltam már a h2000 teljes hangszóró kínálatát katalógus formájában asszem a hobby elektronikában, meg találtam egér, meg pocok riasztót, de szunyogriasztót még nem .morcos.
Ez a legidegesítőbb, mikor nem találok valamit, mikor tudom, hogy láttam valahol.
Válaszol
Nem nagyon tudom használni , de megpróbálom a KANYI-ban megkeresni .
Válaszol
Használni én sem tudom, pedig sztem nem vagyok analfabéta. Valószínűleg nem születtek velem a megfelelő gének.
Hogy ne csak OFF legyen: Találtam benne viszont egy kb használhatót, igaz ez nem az, amit én onkrétan kerestem, de ez is valami.
A Hobby Elektronika 1991. 6.számának a 11. oldalán van egy épkézláb áramkör.
Igaz, hogy ez a kanyi csak 92-es, de ez is valami.
Értem már mit érezhet valaki, aki már ötödszörre nézi át ugyanazt a 10000 oldalt, és akkor jön rá, hogy ott volt az orra előtt/nem jön rá......
Válaszol
shalafi66 Írta:.ful. Megfigyeltem vmit. Két szélessávú HC 10, bennük Bill kapitány szól, és minden szúnyog megzavarodik. Big Grin
Esz kérem már késssz K-osz! Mi báncsa a zúnyogőket Bill zajában? ;-) A DreamTheater-re meg előbújnak? :-D Lárika hangjától alakzatba rendeződnek és körtáncba kezdenek? 8)
Válaszol
8) Ki fogom próbálni.

Válaszol
Lex, a szúnyogok ellensége Írta:Utolsó tétel
Ez már tényleg a vég? :-) Mócsing a testi épségét kockáztatva is kisérletezett. Hihetetlenek vagytok. :-) Szerk: küldjek valami zenét esetleg Lala? .torz.
Válaszol
Kössz, nem, elvagyok azzal, ami van... :?

Válaszol
Pipa sem az igazi . A szúnyogok jobban bírták mint én .

UFF
A postás kutyariasztója állítólag 25.2 kHz-en működik .
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég