A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DC 2550 A - Milyen hangvaltot ?
Üdv mindenkinek!

Nos az illetékes hangfal a jó öreg videoton DC 2550 A. Mit is mondhatnék róla ha lehetne most bárhol ilyen típust vásárolni biztos vennék. Szépen szól noha nem közelíti meg a magasabb árkategóriájú és márkás hangfalakat bár erről vegyesek a vélemények, de az eredeti gyári vadonás új hangfal biztos ár/teljesítmény győztes lenne ha lehetne kapni. Jomagam sajnos mar csak hasznaltan jutottam hozzá a hangfalakhoz. Mikor hozzám kerültek rögtön hangszórócserével kezdtem, sajnos a mély nem volt javítható hiába lehetett hozzá kapni membránt nagy szétvolt nyüstölve, a közép szintúgy a magas pedig leégve. Hangszóró csere nem volt egyszerű mert gyári hangszórót sajnos nem bírtam beszerezni, ezért a hozzá legközelebb állót és a hangfal javítására ajánlott hangszórókat választottam. /képek alul mellékelve/ Az igy öszerakott konstrukció is szépen, szólt de már közel nem olyan szépen mint az eredeti, hiába minden próbáőlkozás de talán a hangváltó csere hiányának következménye. Minőség - Mennyiség. A négy videoton hangfalat egy házimozi erősítő táplálja ami 8 ohmos hangfalaknál ~ 80 wattot ad le. Nem is kellett sok hogy a magas hangszórók nagyobb mély terheléskor befejezzék rendeltetésszerű működésüket és tönkremenjenek a hangváltóval együtt. A magas cseréje megoldható volt de hangváltót sajnos nem tudtam a gyárihoz hasnolót szerezni és a gyári paramétereit sem ismerem.
4 db videoton hangfal várja a hangváltó cserét ! De milyet? Mivel a hangszórók nem gyáriak és most már a hangváltó sem lesz az, a gyári hangminőség előállítása számomra reménytelen .sir. .sir. .sir.

Ezek talán használhatók ?!

http://www.d-audio.hu/category_2_55/product_193/zenid_98c1df43e6b001d8636272eeacb41134/product_info.html

http://www.d-audio.hu/category_2_55/product_195/zenid_98c1df43e6b001d8636272eeacb41134/product_info.html

Szomoruan nezem az árat: 5000 FT ami 4 hangfalnál már....... és ha nem jó a hangszórókhoz a hangváltó .......
Képek a hangfalról:

Hangfal: http://nyfkolics.uw.hu/videoton/dc2550a.JPG

Amilyen már soha nem lesz: http://nyfkolics.uw.hu/videoton/skala.JPG

Magas:
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/magas.JPG
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/magas2.JPG
Közép:
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/kozep.JPG
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/kozep2.JPG
Mélyközép:
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/melykozep.jpg
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/melykozep2.JPG

Segítségeteket , válaszotokat előre is köszönöm !
... érthető? Na. Mondok egy példát, hogy ne legyen olyan absztrakt. Vegyünk
egy 21 dimenziós teret...
Válaszol
Kedves Dzs3ko és Többiek!

De szép is volt az az átviteli görbe a hangsugárzón!
Bár a mostaniak tudnának ilyet, de még a régiek sem tudtak ilyet produkálni.

Én azt javasolnám, szabadulj meg a SAL-hangszóróktól és a H2000-választékából, valamint ahhoz való hangváltóval próbálj javítani a cuccon.
Nem egyszerű, de ez az egyik legjobb megoldás.
Üdv! SMA
Válaszol
Érdekes, hogy az embereket meg tudják etetni, hogy ez VT-t helyettesíti :|
Válaszol
Jut eszembe van mérésem a 2550-ről, h. hogy teljesít valójában eredeti hangszórókkal. És eredeti váltó rajzom is van. Azt viszont fenntartom, h, nem érdemes lemásolni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Nem tennéd fel ezeket ide? .?.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Bocsánat, de ma nincs rá időm. Majd valameylik nap.

Válaszol
Hali Spexcel.
Csatlakoznék salához és azt a hangváltót messze elkerülném.Viszont a h2000 vidi helyettesítői jók lennének.A magasnak csak a hg2,5 .Az első darabokat alukosaras hangszóróval adták és a mágnese ugyanakkora volt mint a harmincas mélyneké.De erről a hangfalról a régi hifipiac teszten azt írták,hogy kibírhatatlan, lyukból kiabál,sziszeg mint a kígyó.(hát nemtudom az igazság odaát van)Ja és ha életre kelted ne felejts el egy kis csillapítóanyagot még tömni a dobozba.
Üdv Doki63
Válaszol
Dzs3ko Írta:4 db videoton hangfal várja a hangváltó cserét !
Ezek talán használhatók ?!

(..SAL-os linkek...)
Szomoruan nezem az árat: 5000 FT ami 4 hangfalnál már....... és ha nem jó a hangszórókhoz a hangváltó .......

Magas:
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/magas.JPG
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/magas2.JPG
Közép:
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/kozep.JPG
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/kozep2.JPG
Mélyközép:
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/melykozep.jpg
http://nyfkolics.uw.hu/videoton/melykozep2.JPG
Szia Dzs3ko !

JótanácsSmile SAL-os hangszórókat elpasszolni, vagy a szomszéd tizenéves fiúkáknak odaadni játszani,
fűrészt, kalapácsot a kezükbe, hogy a mágnesét szedjék le róla, azzal lehet játszani Smile

Minden hangszórót kicseréltél, vagy a dóm magas még az eredeti vidi termék?
Ha csereérett, akkor a HG2,5-639 lesz a megfelelő helyettesítő magassugárzó.

Ez a papírmembrános középmagas szintén SAL ? SM06 ? Ha igen, akkor nem csodálom,
hogy kifingott. Kb 20-30 W lehet a max terhelhetősége, egy 4 ohmon 50W-ot tudó erősítő simán
kicsinálja, én már csak tudom, mert legalább 6-8-at küldtem a másvilágra.
Helyette HD 6,5-öst javaslok.

SAL-os mélyet gyorsan lecserélni egy megfelelő méretű Hangszoro 2000-es mélyre.
Netán a Braun ide a helyettesítő, vagy a HA25 nagycsapos? Köbüki, Shalafi jelentkezzetek Big Grin

Mindegyik hangszóró 8 ohmos? És a doboz zárt, vagy reflex? Én nem ismerem a vidi hangfalait.
Üdv, Péter
Válaszol
Hali Peti.
Ha a 6.5 -öst használod középnek akkor avval a hatalmas szakadékkal mit fogsz kezdeni?mivel a 6.5 3khz től ok.Ez a doboz zárt rendszerü eredetileg.Én inkább a 13cm-es zárt közepet használnám a hg2.5 és talán a nagycsapos 25-tel(esetleg a braun.
Üdv Doki63
Válaszol
Szia doki63 !

Hogy szaporodnak errefelé a dokik, hihi Smile

Igy képről csak tippeltem, hogy SM06 lehet a magas. Nem ismerem a középhangszórót. Vajon az mi lehet?
Ha méretileg a HD6,5 megy oda, akkor annak a helyére a 13-as közép hogy férne be? Légyszives tipusszámot
mondani, vagy a legjobb az lenne, ha a hangszóróknak vágott lukak átmérőjét megmérné, és megírná Dzs3ko.
Üdv, Péter
Válaszol
Hé, hé, hééé, hova szaladtok... Ki mondta, h. Dzs3ko hangszórót akar cserélni? Először azt kéne kideríteni, mi a baj. Vagyis az már világos majdnem. Ezekhez a hangszórókhoz nem jó a régi hangváltó. Azt tudom mondani, h. az új, amit épp gyárt a cég, az sem lenne jó így. (A 2550 hangszórókészlete meg fennvan az oldalon, nem kell összevissza irkáni, csak azért, h. több hsz legyen. Tongue A mély helyett a HA25-479 vagy 479M jó mai állás szerint, attól függően, h. több vagy kevesebb mélyhang a cél. Nem kell a nagycsapos HA25, a mai kis mágneskör erősebb a régi nagytól.) Egyelőre ennyi, várjuk meg mit gondol a dobozok gazdája. Smile

Válaszol
shalafi66 Írta:Hé, hé, hééé, hova szaladtok... Ki mondta, h. Dzs3ko hangszórót akar cserélni? Először azt kéne kideríteni, mi a baj.

Ilyet se láttam még hogy véded a SAL-t. Az a baj, hogy nem H2000-et tett bele.
Üdv, Péter
Válaszol
.??. Nézd nem az enyém a doboz. Smile Én pedig nem vagyok isten... (Még... bár ha elegen hisznek bennem....)

Válaszol
Üdvözletem mindenkinek nemrég kaptam egy pár dc 2550 hangfalat , lenne egy kis gondom vele valaki előttem belenyúlt a dobozba és kicserélte a gyári kábeleket egy igen undorító munkát végzett . Arra szeretném kérni a hozzászólókat , hogy valami dokumentációval kisegítenének mert vissza szeretném alakítani a gyárihoz hasonló állapotba , itt arra gondolok hogy valami bekötési rajz vagy fénykép a hangváltóról . Üdvözletem : Norbert
Válaszol
Norbert Írta:Üdvözletem mindenkinek nemrég kaptam egy pár dc 2550 hangfalat , lenne egy kis gondom vele valaki előttem belenyúlt a dobozba és kicserélte a gyári kábeleket egy igen undorító munkát végzett . Arra szeretném kérni a hozzászólókat , hogy valami dokumentációval kisegítenének mert vissza szeretném alakítani a gyárihoz hasonló állapotba , itt arra gondolok hogy valami bekötési rajz vagy fénykép a hangváltóról . Üdvözletem : Norbert

Szia!
Most szereztem (újabb) ilyen dobozokat (szinte szó szerint), viszont a váltó így legalább könnyen hozzáférhető. Holnap (azaz ma, csak némi alvás) után küldök majd képet/rajzot róla. Csak a kábelek és a váltó változott, a hangszórókészlet nem?
Üdv.
Válaszol
Nem sajnos a közepek ki lettek cserélve valami silány hangszóróra de már úgy néz ki tudok szerezni hozzá gyári ( HB 10 / 1018 ) hangszórót és akkor sugárzóilag minden gyári lesz . Igazából a hangváltó se változott első ránézésre csak a kábeleket cserélték ki rajta de amilyen állapotban meg ahogy kinéz nem szívesen használom így őket . Üdv : Norbert
Válaszol
GARFIELD13 Írta:
Norbert Írta:Üdvözletem mindenkinek nemrég kaptam egy pár dc 2550 hangfalat , lenne egy kis gondom vele valaki előttem belenyúlt a dobozba és kicserélte a gyári kábeleket egy igen undorító munkát végzett . Arra szeretném kérni a hozzászólókat , hogy valami dokumentációval kisegítenének mert vissza szeretném alakítani a gyárihoz hasonló állapotba , itt arra gondolok hogy valami bekötési rajz vagy fénykép a hangváltóról . Üdvözletem : Norbert

Szia!
Most szereztem (újabb) ilyen dobozokat (szinte szó szerint), viszont a váltó így legalább könnyen hozzáférhető. Holnap (azaz ma, csak némi alvás) után küldök majd képet/rajzot róla. Csak a kábelek és a váltó változott, a hangszórókészlet nem?
Üdv.

Elnézést hogy türelmetlen vagyok de mikorra várhatom az adatokat . Üdv : Norbert
Válaszol
Norbert Írta:Elnézést hogy türelmetlen vagyok de mikorra várhatom az adatokat . Üdv : Norbert

Szia!
Küldj Pü-ben e-mail címet és elküldök két képet. Sajnos nem teljesen OK, mert a dobozok szét lettek hangváltóilag is kicsit szedve. Az egyikben nem volt meg a két kondi. A másik az teljes, csak a kötések nem. Az itteni működőt kell szétszednem a teljes kapcsoláshoz.
Pesten lakásfelújítás vége, itthon építkezés, ha megnézed majd a képeket, a tulajdonságoknál látod mikor készültek és még utána autóztam haza Bp-ről. (további magyarázkodás helyett).
A másik fent (Bp) lévő az Shala által átépített, így az nem jó mintának, a fenti "gyári" meg a munkahelyen van.
Ha az ittenit is szétszedtem majd küldöm azt is, talán még ma este.
Üdv.
Válaszol
Hali Garfild!
Sala mit módosított a 2550-en?
Válaszol
darthdenes Írta:Hali Garfild!
Sala mit módosított a 2550-en?

Szia!
Hát azt Ő tudja pontosan elmondani.
Amit én el tudok mondani most róla:
Ki lett cserélve a mély, a közép és a magas, valamint hozzáigazította a váltót az új hangszórókhoz.
Azaz a doboz és az előlap maradt gyári. Smile
Valahol talán még egy mérés is van a fenti gépemen róla, de azt csak a hónap közepén látom újra. Egy átépített 2050-es párral zenélnek együtt fent és szerintem elég jól szólnak. (A 2050-ben a mély maradt gyári, csak peremezve volt, a többi része úgy járt mint a 2550-es).
Üdv.
Válaszol
Sziasztok!

Nem szerettem volna új topikot nyitni, és mivel csak itt találtam meg a "hangváltó" szót, megkérdeznélek titeket, hogy tudtok-e valamit a régi vidi váltókban használt tekercsek számozásáról. Arra gondolok hogy pl a 110-es számú milyen értékű?
Válaszol
Ferrit nélkül 560uH.

Válaszol
Szia Shalafi!
Meg tudnád mondani, hogy a 108, 111, 112 számú tekercsek milyen értékűek?
Válaszol
390, 680, 820.

Válaszol
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a DC2550-es hangfal magas hangszórójával kapcsolatban: Ha csak pillét cserélek az eredeti hangszórón akkor is el lehet érni érzékenység illetve minőségjavulást? Köszönöm a választ illetve remélem nem kérdeztem túl nagy hülyeséget :Confused
Válaszol
Az érzékenység nem változik, talán valamennyit csökken, és a hangszóró átviteli hibái kevésbé lesznek bántóak.

Válaszol
Helló

Van egy régi dc 2550 A hangfalam kiszeretném cserélni a hangszórókat.
A következőkre.
magasnak: HG2,5-464
középnek: HB10-427
mélynek: HA25-479
A gyári hangváltó jó hozzá, ha nem milyen vegyek? A hangszóró párosítás jó?
Köszönöm

Üdv: Dávid
Válaszol
Üdv mindenkinek! Nemrég sikeresen megvettem egy DC2550A párt egy 6383s erőlködővel. Nos sajnos amit azelőtt nem tudtam, a hangváltó nem eredeti. A kérdésem: jó ez bele vagy sem? Mit kéne cserélni? Gyári hangszórókat szeretnék venni bele (h2000től) és nem akarom tönkretenni ha egyszer már megvettem. A hangváltó részei: 3 sárga tekercs, két kondi.
Kondik:egy nagyobb Remix C223 2u2 250V, a másik szintén remix C223 3u3 100V. A tekercseken van egy szám mégpedig: (mély:124) (közép:113) (magas:125). Ha lehet kérek mindenkit hogy válaszoljon mert szükségem van a dobozokra! Előre is köszönöm!
Válaszol
(2013. 10. 22., 18:06)pauer98 Írta:  Üdv mindenkinek! Nemrég sikeresen megvettem egy DC2550A párt egy 6383s erőlködővel. Nos sajnos amit azelőtt nem tudtam, a hangváltó nem eredeti. A kérdésem: jó ez bele vagy sem? Mit kéne cserélni? Gyári hangszórókat szeretnék venni bele (h2000től) és nem akarom tönkretenni ha egyszer már megvettem. A hangváltó részei: 3 sárga tekercs, két kondi.
Kondik:egy nagyobb Remix C223 2u2 250V, a másik szintén remix C223 3u3 100V. A tekercseken van egy szám mégpedig: (mély:124) (közép:113) (magas:125). Ha lehet kérek mindenkit hogy válaszoljon mert szükségem van a dobozokra! Előre is köszönöm!

Szia!
Kis türelmet, van képem és leírásom is, csak elő kell keresni valamelyik külső HDD-ről. Addig is a három tekercs és a két kocka kondi középpen egy pozdorjalapon simán jó gyári váltónak és az értékek is ismerősnek tűnnek. (Csak ez első szériás alukosaras méllyel szerelt változatnak volt "rendes"nyákra szerelt váltója.)
Miért kell a hangszórókat lecserélni?
Üdv.

Üdv.

Szia!
Ha esetleg sikerül, akkor itt egy kép a váltóról:

[attachment=310]

Remélem nem csak egy piros x lesz.
Üdv.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
(2013. 10. 23., 17:36)GARFIELD13 Írta:  
(2013. 10. 22., 18:06)pauer98 Írta:  Üdv mindenkinek! Nemrég sikeresen megvettem egy DC2550A párt egy 6383s erőlködővel. Nos sajnos amit azelőtt nem tudtam, a hangváltó nem eredeti. A kérdésem: jó ez bele vagy sem? Mit kéne cserélni? Gyári hangszórókat szeretnék venni bele (h2000től) és nem akarom tönkretenni ha egyszer már megvettem. A hangváltó részei: 3 sárga tekercs, két kondi.

Szia!
Kis türelmet, van képem és leírásom is, csak elő kell keresni valamelyik külső HDD-ről. Addig is a három tekercs és a két kocka kondi középpen egy pozdorjalapon simán jó gyári váltónak és az értékek is ismerősnek tűnnek. (Csak ez első szériás alukosaras méllyel szerelt változatnak volt "rendes"nyákra szerelt váltója.)
Miért kell a hangszórókat lecserélni?
Üdv.

Üdv.

Szia!
Ha esetleg sikerül, akkor itt egy kép a váltóról:

Remélem nem csak egy piros x lesz.
Üdv.

Köszi a választ, nagyon örülök neki pont ugyanilyen a váltóm nekem is Smile
A hangszórókat pedig az alábbiak miatt cserélem ki: Az egyik mélynek rossz a pereme és elég rosszul is néz ki, a másik somogyi. A közepek nem bele valók és peremezni kéne őket, ilyenek pontosabban: ( http://hangszoro.net/index.php/h2000/kozephangszorok/hb10-546- )

A magasok közül az egyik rossz a másik az működik azt meg is hagyom.
A somogyit (SBV 2530) és a két közepet hirdetem is a neten hátha megveszi valaki. Mégegyszer köszi!
Válaszol
(2013. 10. 23., 20:18)pauer98 Írta:  A magasok közül az egyik rossz a másik az működik azt meg is hagyom.
A somogyit (SBV 2530) és a két közepet hirdetem is a neten hátha megveszi valaki. Mégegyszer köszi!

Szia!
Még egy javaslat: ha a felemás mély zavart (teljesen jogosan), akkor a magas esetén is hasonló lesz a helyzet. Az új magas másképpen fog szólni, mint a régi (sokat változott azóta a pille hangképileg, fizikailag viszont ugyanakkora.)
A legköltséghatékonyabb, ha csak két pillét veszel és azokat teszed bele a magasakba:
http://hangszoro.net/index.php/h2000/magashangszorok/hg2-5-8-pille-

Sikeres szerelést és utána jó zenehallgatást.
Üdv.
Válaszol
te figyúúúú,
lassan már ott tartasz hogy érdemesebb a két hangfalat tovább passzolni úgy ahogy van, s építeni egy újat.
Válaszol
(2013. 10. 24., 8:20)GARFIELD13 Írta:  
(2013. 10. 23., 20:18)pauer98 Írta:  A magasok közül az egyik rossz a másik az működik azt meg is hagyom.

Szia!
Még egy javaslat: ha a felemás mély zavart (teljesen jogosan), akkor a magas esetén is hasonló lesz a helyzet. Az új magas másképpen fog szólni, mint a régi (sokat változott azóta a pille hangképileg, fizikailag viszont ugyanakkora.)
A legköltséghatékonyabb, ha csak két pillét veszel és azokat teszed bele a magasakba:
http://hangszoro.net/index.php/h2000/magashangszorok/hg2-5-8-pille-

Sikeres szerelést és utána jó zenehallgatást.
Üdv.

A működő magas sem gyári, utángyártott fekete. A másik magasat meg azért kéne kicserélni mert elcsúszott a mágnes benne és hazavágta a pillét Sad , de remélem jól fog szólni, kíváncsi leszek hogyan fog szólni az Orion HS282 mellett (RA 6363S) ezt pedíg a EA6383mal hajtanám (igen tudom hogy sajnos nem elég hozzá az 50wattos zenei teljesítményével). Apropó ezt hogy gondolták hogy egy 50 wattos erősítő kihajt egy 110wattos hangfalat? Nem baj jó lesz ez majd kipróbálom egy sony házimozierősítővel illetve ha lesz alkalmam kölcsönkérek egy yamaha-t. .hehe.
Köszi mégegyszer!
Üdv.

(2013. 10. 24., 16:55)DMG Írta:  te figyúúúú,
lassan már ott tartasz hogy érdemesebb a két hangfalat tovább passzolni úgy ahogy van, s építeni egy újat.

Szeretném magam felújítani, a hangváltója meg gyári szerinem jobban kijövök mintha vennék egy komplett működő párat. :-)
Válaszol
hát.. anyagilag jobban jársz ha építesz kompletten újat...
legalábbis jók az esélyek rá.

az hogy 110 watt egy hangfal, vagy 100 ezer mega-gigawatt, nem jelenti azt hogy nem lehet hazavágni akár csak egyetlen watt kakaóval.
az hogy egy hangszóró mekkora erősítő teljesítményt "bír" el igencsak meghatározza a doboza, és a frekvencia tartomány is.
közelsem biztos hogy kevés hozzá az az erősítő, bár így látatlanba nemigen lehet biztosat mondani.

nemtudom mennyiért vetted azt a pár hangfalat.
de lehetséges mire végzel velük kiderül hogy simán építhettél is volna.
//halkan jegyzem meg hogy biztosan sokan örülnének egy kész 3 utas hangfaltervnek is ...//
Válaszol
(2013. 10. 24., 18:10)DMG Írta:  hát.. anyagilag jobban jársz ha építesz kompletten újat...
legalábbis jók az esélyek rá.

az hogy 110 watt egy hangfal, vagy 100 ezer mega-gigawatt, nem jelenti azt hogy nem lehet hazavágni akár csak egyetlen watt kakaóval.
az hogy egy hangszóró mekkora erősítő teljesítményt "bír" el igencsak meghatározza a doboza, és a frekvencia tartomány is.
közelsem biztos hogy kevés hozzá az az erősítő, bár így látatlanba nemigen lehet biztosat mondani.

nemtudom mennyiért vetted azt a pár hangfalat.
de lehetséges mire végzel velük kiderül hogy simán építhettél is volna.
//halkan jegyzem meg hogy biztosan sokan örülnének egy kész 3 utas hangfaltervnek is ...//

2000 forintért vettem a párat benne két peremezni való (nem bele való) magassal egy somogyi méllyel és egy működő magassal (a másik mély is menne "valahogy" peremezés után. Hát nem hiszem hogy 15 évesen én dobozt fogok építeni meg hozzá hangváltót, az még messze van, De a célom a felújítás, mert szereztem a régi dolgokat a van egy csomó rádióm, meg minden féle. .hehe.
Amit még be kéne szereznem az egy 2550A mélyhangszóró keret. Ilyet honnan tudnék szerezni?
Köszi!
Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég