A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van képed hozzá.... :-?
Az előlapról is kaphatunk képet?
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
(2011. 12. 29., 21:11)zupp87 Írta:  Az előlapról is kaphatunk képet?

Hát azzal még nem lehet dicsekedni, de innen lesz szép nyerni. Bónuszként egy másik ritka madár is feltűnik a képen.

[attachment=93]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
[attachment=94]
[attachment=95]
[attachment=96]

Jelenleg a sokat megélt TDA7294 végfokommal tesztelődik (egy darabbal), rendellenes működésre utaló jelet nem produkál. 2x34,8V a kimeneti feszültsége rendesen odatekerve a hangerőt, csendben, nyugárammal 2x36V-ot produkál. A vezérlő IC (IR21531), a kimeneti LOW ESR pufferek, valamint a rezonáns félhíd kondik kivételével minden alkatrész PC tápból bontott.

Válaszol
Szép, ha én ezt korábban tudtam volna. Big Grin Le is rajzoltad a kapcsolást?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Betettem ide a trafót, mikor elkészült, gondolhattátok, hogy készülök valamire, és nem csak dísznek tekergetem Big Grin Tulajdonképpen ez egy az egyben a Cimopata-féle ZCS rezonáns táp, saját paneltervvel (mivel annakidején csak SMD tokos IR21531 volt a Lomexben).
Válaszol
Én valami flyback tápot tervezgetek megcsinálni magamban már régóta, TOP242-250-nel.. Big Grin csak ki kéne találnom, hány W is kell nekem.

Válaszol
[attachment=99]

Válaszol
javítós kép, már 1980-ban is így szellőztek a membránok a dán hangszórógyárakban. Big Grin
[attachment=112]

Válaszol
(2011. 08. 22., 22:02)zupp87 Írta:  Egy kis videóság a képességbe Tongue Ezt a videót haveromnak csináltam, bemutatóul, azért van kicsit konyhanyelven Big Grin

Láttam a hangfaladat a youtube-on. Tudnál csinálni még videót róla? Megnézném. De jó fényben, és ne csak a hangszórót mutasd közelről, hanem az egész dobozt messzebbről is.

Válaszol
(2012. 02. 02., 15:30)shalafi66 Írta:  javítós kép, már 1980-ban is így szellőztek a membránok a dán hangszórógyárakban. Big Grin

Én egy, szintén a 80-as évekből származó 16 centis, gumiperemes, szovjet gyártmányú hangszórómon is láttam ugyanezt a módszert.
Válaszol
Ilyen 484-es hangszóró sem volt még. Big Grin
[Kép: DSCN8352.JPG]

Válaszol
(2012. 04. 16., 18:38)shalafi66 Írta:  Ilyen 484-es hangszóró sem volt még. Big Grin
Színes, szagos, zenés :-D

A vaterán volt pár hónapja DC2050, házilag pirosra festett mélyhangszóróval, az durvább volt SZVSZ.

Válaszol
Abban HA20-402 van. Big Grin Ez viszont üvegszálas, és egészen jól szól.

Válaszol
(2012. 04. 16., 22:23)shalafi66 Írta:  Abban HA20-402 van. Big Grin Ez viszont üvegszálas, és egészen jól szól.

aham.. És mennyire érzékeny ? Szvsz az üvegszál kifejezetten nehéz anyag - illetve nem is az üveg maga, hanem a műgyanta.
- VR
Válaszol
Pont eléggé. :-) 87-90-ig lehet ezt is beállítani, ahogy épp jobban tetszik. Ez most 89 körül van.

Válaszol
(2012. 04. 16., 18:38)shalafi66 Írta:  Ilyen 484-es hangszóró sem volt még. Big Grin
[Kép: DSCN8352.JPG]

Ez tök jól néz ki! Smile Modern hangszóró lett a Vidiből. Ez csak rendelésre készül? Kék színben olyan csicsás mint az Mnc Cone. Más színben, fekete-fehérben vagy sárgában is jó lehet.
Tegyél fel képet ha elkészült teljesen!
Válaszol
Már tegnap megvolt a végleges állapot. Big Grin

[Kép: DSCN8365.JPG]
Külön kérésre készítettem, de valóban bármilyen színben megoldható ezzel a membránnal.

Dóm magasak is alakulnak...

[Kép: DSCN8387.JPG]

Válaszol
Jó lett, látom fordított porvédős. Nekem a domború jobban bejön, de hát kinek mi. A Dóm magas is komoly lett.
Válaszol
Már tudom, mire kellett neked CNC maró :d Viszont ha ez tényleg 1k-tól szól, akkor én is rendelek tőled kettőt.
- VR
Válaszol
(2012. 04. 19., 15:04)Veszett Roka Írta:  Már tudom, mire kellett neked CNC maró :d Viszont ha ez tényleg 1k-tól szól, akkor én is rendelek tőled kettőt.

1000 Hz-től? A közepet is megszólaltatja? Mert ez magas sugárzó, vagyis 5000 Hz-től szólnak általában.
Válaszol
Ott van mellette az átvitele is, 1000-től szól, de csak 2000-2500Hz-től használható jól.

Válaszol
(2012. 04. 19., 15:49)Pandaboy Írta:  
(2012. 04. 19., 15:04)Veszett Roka Írta:  Már tudom, mire kellett neked CNC maró :d Viszont ha ez tényleg 1k-tól szól, akkor én is rendelek tőled kettőt.

1000 Hz-től? A közepet is megszólaltatja? Mert ez magas sugárzó, vagyis 5000 Hz-től szólnak általában.

Egy jó magas hangszóró általában már 2-2500Hz-től jól érzi magát. Egy rossz magas hangszóró meg kb. sehol.
Ezüst membrán, fekete porvédő, meg az a fényes magas, meg egy elől-felül lakkfehér, íves szélű, oldalt meg lakkfekete, elegáns doboz.. és már lehet is árulni a sznoboknak Big Grin
Válaszol

Ez hogy szuperálna a Gipsy-ben a felújított dóm magasak alatt?
Mintha ez az egy (a 484) lett volna régebben zárt dobozba ajánlva általad, vagy rosszul rémlik?Wink
Válaszol
Smile Ez sehogy, de lehet belőle olyat csinálni, ami jó középtartományban is.

A sima HA20-484 más, az fehérváron készül, zárt dobozos paraméterekkel, kb. olyan mélytartománnyal, mint a Preludium.

Válaszol
(2011. 08. 27., 18:42)WD40-PhoeNIX Írta:  Egy hét délutánozgatás után elkészült az íróasztalra szánt egységem,
Ezúton is szeretném megköszönni Szász Laci segítségét.

Ime:

[Kép: img1795ig.th.jpg] [Kép: img1798h.th.jpg][Kép: img1799a.th.jpg]
[Kép: img1800kv.th.jpg][Kép: img1805o.th.jpg]

A Vaterán most hirdeti az illető ezt a hangfalpárt. Hamar megunta. :d Biztos új projectbe kezd.
Válaszol
Szép áron ment el, a 18k kicsit túlzó érte, amikor 5000,-el többért már egy használt Prelut meg lehet venni.

Válaszol
[attachment=126]
Ezen vajon mit és hogyan hallgatott a korábbi gazda?

Válaszol
Ezen semmit. Big Grin Nincsenek kivezetve a váltóalkatrészek a hangszórókhoz.

Válaszol
Tarsy nyomán: négyszögjelet Big Grin
Válaszol
(2012. 06. 05., 15:02)zupp87 Írta:  Tarsy nyomán: négyszögjelet Big Grin

Próbáltam a guglival is, de ezt a zenét nem dobta ki tőle, csak más mixeket, pedig a tekercset és az ellenállást elnézve elég ütős lehet ez a zene.:-D
Ha esetleg neked megvan, átküldhetnéd :-D
Válaszol
Ezt küldtem már, vagy csak akartam ?

Egy remekül peremezett Saphir ismét csak a pcbontó oldalról.

[Kép: 906600_orig0.jpg]
- VR
Válaszol
Én otthagytam nekik a névjegyet, de ha valakinek ilyen sz@r munka kell... Big Grin Akkor meg is érdemlik. Mondjuk maga a mélyközép, ez a HA20/12 nem volt ám rossz hangszóró.

Válaszol
(2012. 08. 09., 16:08)shalafi66 Írta:  Én otthagytam nekik a névjegyet, de ha valakinek ilyen sz@r munka kell... Big Grin Akkor meg is érdemlik. Mondjuk maga a mélyközép, ez a HA20/12 nem volt ám rossz hangszóró.

Ez akkor is felháborító. Tudom, ilyen ez a kapitalizmus... de ennyire átverni a leendő vásárlókat ? Fájdalmas.
A múltkor beírtam nekik, hogy milyen gány dolog már egy T4P hangszedőt epoxival beleragasztani egy negyedcollos shellbe (mellesleg ferdén), erre még én voltam a szemét bunkó mert szólok. És természetesen törölték a regisztrációmat :d

- VR
Válaszol
Smile Nem lett volna drágább akkor még ha én csinálom az sem, csak van egy bejáratott kapcsolatuk, pár utcányira, akivel dolgoztatnak. Hangszórók terén ennyi. De most tényleg, PC bontó. Akkor meg mit várunk?

Válaszol
(2012. 08. 09., 19:05)shalafi66 Írta:  Smile Nem lett volna drágább akkor még ha én csinálom az sem, csak van egy bejáratott kapcsolatuk, pár utcányira, akivel dolgoztatnak. Hangszórók terén ennyi. De most tényleg, PC bontó. Akkor meg mit várunk?

Hogy mit várok ? Tisztességes munkát, tisztességes kereskedést. Hogy ne nézzenek hülyének. 8)
De ahogy látom egyre több dolog marad a nyakukon, azaz a hozzá nem értésük már meghozza a gyümölcsét. Tipikus eset a Hedlund Horn. Megvették a két üres tölcsért ~60e a Vaterán, vettek bele két Sonidót 78e, lefényeztették 140e, szállították ide-oda ~15e, lézerrel vágattak bele két acéllapot ~10e hogy a hangszóróselyem patentjeinek nyomát eltüntessék, vettek bele ~20e két aranyozott banándugós csatlakozót - és el akarják adni 600 ezerért. Persze nem kell a kutyának sem ennyiért, de még a feléért sem. Ennyit a tisztességes haszonról.hm..
A Hedlund pontos tervrajza szabadon letölthető a netről, bármelyik asztalos megcsinálja a kettőt 30 ezerből, funérozva. Veszel bele két szélessávút, mondjuk nagyon drágán 100e. Csatlakozót természetesen nem kell vegyél, mert a kábel (lévén egyutas) közvetlenül a hszre van forrasztva...

- VR
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég