A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van képed hozzá.... :-?
Smile Ez az árkategória nem az ő műfajuk, de lehet, hogy szerencséjük lesz. Próba szerencse alapon, talán, nagysokára eladható, csak addig ne oxidálódjon a habszél. Smile De ők tudják, mit csinálnak.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
[attachment=162]Ez az árkategória nem a mi műfajunk, de lehet, hogy szerencséjük lesz.
http://www.audiotoys.ru/upload/medialibrary/891/891857060c3aa94b4dc967263d56f9e7.jpg

http://www.audiotoys.ru/articles/magazines_articles/medvedev_system/
http://www.audiotoys.ru/articles/magazines_articles/medvedev_system/

Egy orosz TV show mutatott Dimitri Medvegyev az ő Daniel Hertz-rendszer, ez igaz.

Azt akartam, hogy a család nevét. Daniel az apám nevét. Hertz anyám családi nevét. Heinrich Hertz, a fizikus, aki először bizonyította az elektromágneses hullám, az én nagybátyám. Ez volt a kezdete hang.

Mi valójában a Mark Levinson védjegye és cég?
http://www.monoandstereo.com interview-with-mark-levinson-daniel.html

pia nyer
Válaszol
Az elnök úr elvtárs is hájendes? Big Grin
Válaszol
...márkázott levinson...

A valódi Levin
Nagy Levin Rejtő Jenő A három testőr Afrikában című regényében bukkan fel. Külsőleg toprongyos, borostás, lelkileg talpig úriember, és valódi ínyenc.
Az illusztris úriember bemutatására az íróénál tökéletesebb szavakat keresve sem találok, ezért következzenek idevágó idézetek a fent említett remekműből. Nagy Levin ételkészítésre és tálalásra vonatkozó praktikus tanácsait kiemeltem.
"- Nagyon finoman készíti az ételeket, barátom - mondta az angol.
- Uram - felelte szerényen Brigeron, a félszemű rabló -, Levinnél tanultam a szakácsmesterséget.
Ezt sokszor hangoztatta, és büszke volt rá. Senki sem tudta, hogy hol lehet ennek a nevezetes, előkelő Levinnek a vendéglője, de a Grand Hotel tulajdonosa olyan büszke pirulással mondta, és olyan nagy erejű ember volt, hogy nem mertek közelebbi adatot kérdezni tőle Levint illetően. Feltehető, hogy ez esetben jogos felháborodása nem ismerne határt, és pofon ütné az illetőt."

--- Pedig lisztben rántják ki.
- És nem abban kell? - csodálkozott Hopkins.
Levin gúnyosan mosolygott. Mélységes megvetés ült az arcán, mintha azt mondaná: „minek él az ilyen ember!” Végül lenézően odavetette:
- Természetesen zsemlemorzsában. De nem azt a kispolgári gazságot értem alatta, hogy alantas kenyértöredéket megszárítunk a kamrában, zsákba kötve - és megborzadt -, hanem friss péksüteményt zsírtalanul, nyílt láng felett teljesen átsütünk, majd megreszeljük.
- Úgy látom, szakember - fejezte ki elismerését Senki Alfonz.
- Levin vagyok - vetette oda egy vértanú drámai önmegvetésével, mint aki bizonyos abban, hogy mi is elszörnyedünk e név hallatára. De egyikünk sem tudta, hogy kicsoda volt polgári életében ez a Levin. Megkérdezni nem mertük, ha már olyan gőggel közölte. Talán fájna neki a tájékozatlanságunk e nagy nevet illetően."
pia nyer
Válaszol
... akkor ... Levinson ... a nagy Levin fia??? Idea
Válaszol
:-D Szegény Rejtő.

Válaszol
Kikeltek a madarak a zsebemben.
Válaszol
Olyan sokáig ültél a tojásaidon??? Big Grin
Válaszol

...turulháyend...háj fáj deluxe...

----Az egyetlen dolog, a $ 100,000 ára azt mondja nekem, hogy mennyire mélységes megvetés Levinson továbbra is az ő ügyfelei.Ez ugyanaz a Mark Levinson aki mintegy $ 200 (RETAIL!) kínai gyártmányú integrált erősítők, újra márkajelzésű őket az ő Red Rose márka és megpróbálta eladták őket itt az USA-ban $ 2,000 pop.Remélem, hogy az a rohadék végül kitört, az élet az utcán kolduló a változásra.

---
Wow Steve, úgy gondolja, Mark megveti?? lol ... Azt hiszem, hogy nem olvassa el a saját megjegyzést. Hasznosnak rear, ami a $ 150K csövet amp ugyanazon mindet .. vagy a $ 125K lemezjátszó??
Burmester adja $ 70K monoblokk és szüksége van 4 pedig a bi-amp
... így felébredsz, Daniel Hertz Monos csak $ 8K.A Daniel Hertz rendszer nem csinált semmit, de kábító emberek a páratlan dymamics és finomkodás. Ültem Fremer egy órán keresztül ebben a teremben, míg mi játszott felvétel után felvételt Michaels saját rejtjük az állkapocs csepegés felvételeket. Mark nem csak ízléses, de ő egy csodálatos személy egy hatalmas szívvel. Ez a rendszer jelenti a 40 év, hogy egy hangmérnök, mastering mérnök, profi zenész, és audio tervező. A Marks végső kijelentés nincs kompromisszum audio design, és sok közülünk úgy vélik, hogy a puszta alku, mint a más audio eszköz odakinn. Ez a rendszer a szakmai mastering birodalom, és nem csak egy high-end audio-rendszer.
A hangszórók készülnek a száz éves Petrov piano gyár Prágában képzett kézművesek segítségével kiválogatva keményfa a hagyományos eszköz grade módon .. nem MDF doboz lepermetezni autóipari festék. Én még soha nem hallottam egy HE audio rendszert, amit a Daniel Hertz rendszer tette AXPONA ... Ez egyszerűen csodálatos.

---Na és?Kibaszott DOBOZOK az isten szerelmére. Lehet vásárolni egy egész Petrof mester zongora kiskereskedelmi kevesebb, mint a fele, amit ő kér ezek a hangszórók. Azt mondod, hogy van annyi belemennénk ezek a hangszórók egy egész zongora?

http://www.stereophile.com/content/daniel-hertz-m1

:-D Szegény Rejtő.

----
Ilf és Petrov

Ilja Ilf (ered. Ilja Arnoldovics Fajnzilberg, Odessza, 1897. október 15. – Moszkva, 1937. április 13.) és Jevgenyij Petrov (ered. Jevgenyij Petrovics Katajev, Odessza, 1903. december 13. – Szevasztopol közelében, 1942. július 2.) szovjet-orosz írók. Műveik zömét együtt írták.

Odesszai születésűek voltak, de Moszkvában ismerkedtek meg. A Gudok című lapnál dolgoztak, ahol munkatársak voltak. (Itt dolgozott többek közt Jurij Olesa és Mihail Bulgakov is).

Szatirikus látásmódjuk és gyűlöletük a NEP-korszak visszás jelenségei iránt csakhamar barátokká tette őket. Trilógiának tervezett nagy művükből csak két regény készült el. Mindkét könyv főhőse egy nincstelen, minden hájjal megkent férfi, Osztap Bender. Egyetlen cél lebeg a szeme előtt: könnyen meggazdagodni.

...nagy jövő van a multunkban...

[undefined=undefined]http://www.stolltech.ch/balken/StolltechBalken24.jpg[/undefined]

Hi all

Valami speciális (és új): A hangszóró ki a régi fa, beleértve a Sonic Emotion 3D-s hang és Raumfeld Audio Streaming ügyfél.

Ahhoz, hogy azt mondják, hogy az elején: Én dolgozom akusztikai mérnök Sonic Emotion, ez annak az eredménye, egy magán projekt (tudom magyarázni a 3D hang technológia részletesen, ha szükséges ..). 3D Sound létrehoz egy "virtuális" hangtér sokkal nagyobb, mint maga az eszköz, nem sweet spot. Ahhoz, hogy ez a hang előállításához a területen, az egyik hangfal legalább négy (általában) szélessávú járművezetők van szükség.

Felújítása során egy régi házat, volt egy darab a régi fa a kezemben, és lenyűgözte a szerkezet, több mint 100 éves, a nap és az eső .. Az ötlet, hogy építsenek egy hangszóró ki ezt fából született, így készítettem a saját "hang torony", és hozzátette, a kliens a Raumfeld rendszer (hasonló a Sonos). Most vettem a legolcsóbb box tőlük vette át az elektronika, és helyezze be a mezőbe .. Működik nagyon szép!

A gépjárművezetők használtam a négy szép TBSpeakers W3-316B és egy Wavecore WF120BF mélynyomó az alsó végén.

[undefined=undefined]http://www.diyaudio.com/forums/multi-way/23208-system-pictures-description-221.html[/undefined]
pia nyer
Válaszol
hát... nem túl esztétikus dobozok.
nahát kiváncsi lennék egy rendes mérésre is, nemhiszem hogy túlsokat tudhat ez a cucc.
semmi extra nincsen benne az árán kívül.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Carver#Amplifier_modeling
élő példa arra hogy ezek a "nagy nevek" semmit sem adak csak egy méregdrága matricát.
eszem megáll..
nemis igazán értem miért olvastam el, ismerem magam az ilyesmi csak felbőszít...

Válaszol
Tisztára Lightning McQueen az egész. (matrica)
Válaszol
[attachment=210]

http://www.faktiskt.se/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=51066

http://user.faktiskt.se/AndersD/Surr/measure/matris.jpg

..a svéd csoda....

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

pia nyer
Válaszol
Smile egyik bajt a másikkal tetézik.

Válaszol
Ha kiveszik belőle a hangszórót, akkor még madáretetőnek jó lehet...
Válaszol
Persze Petrof zongora meg hangszóró... és ezek:

http://www.bosendorfer-audio.co.uk/

http://www.wired.com/reviews/2012/10/steinway-lyngdorf-model-ls-concert/

???
Válaszol

Végre hazaért .hurra.
Válaszol
(2012. 08. 10., 10:20)Veszett Roka Írta:  Hogy mit várok ? Tisztességes munkát, tisztességes kereskedést. Hogy ne nézzenek hülyének. 8)
De ahogy látom egyre több dolog marad a nyakukon, azaz a hozzá nem értésük már meghozza a gyümölcsét. Tipikus eset a Hedlund Horn. Megvették a két üres tölcsért ~60e a Vaterán, vettek bele két Sonidót 78e, lefényeztették 140e, szállították ide-oda ~15e, lézerrel vágattak bele két acéllapot ~10e hogy a hangszóróselyem patentjeinek nyomát eltüntessék, vettek bele ~20e két aranyozott banándugós csatlakozót - és el akarják adni 600 ezerért. Persze nem kell a kutyának sem ennyiért, de még a feléért sem. Ennyit a tisztességes haszonról.hm..
A Hedlund pontos tervrajza szabadon letölthető a netről, bármelyik asztalos megcsinálja a kettőt 30 ezerből, funérozva. Veszel bele két szélessávút, mondjuk nagyon drágán 100e. Csatlakozót természetesen nem kell vegyél, mert a kábel (lévén egyutas) közvetlenül a hszre van forrasztva...

UPDATE: Már csak 380 ezer. Megy ez lejjebb, inflálódik a forint is.. .tolem.
- VR
Válaszol
Smile Előbb-utóbb meg lehet találni a helyes árat és a hozzá tartozó vevőt is.

Válaszol
Odakattintottam, ahol azt írták, hogy nézzem meg a cuccot működés közben. Néztem és hallgattam, de nem mutatták működés közben. Cserébe viszont meghallgathattam, hogy a diszlexiás eladó kétszer is Hendlund hornnak hívja az eladó az eladni kívánt Hedlund hornt...
Válaszol
Így jár az, aki benéz oda, ahová. .tolem.

Válaszol
Nem nyugszanak...

http://hvg.hu/tudomany/20130917_Vigyazzon_akar_onbol_is_hangszoro_valhat#rss
Válaszol
Van jobb is... http://liveinfo.blog.hu/2013/09/03/reklam_egyenesen_az_agyba
Sad

Válaszol
(2013. 09. 17., 16:49)fdsa Írta:  Odakattintottam, ahol azt írták, hogy nézzem meg a cuccot működés közben. Néztem és hallgattam, de nem mutatták működés közben. Cserébe viszont meghallgathattam, hogy a diszlexiás eladó kétszer is Hendlund hornnak hívja az eladó az eladni kívánt Hedlund hornt...

Azt is csak azóta tudja, hogy Hedlund horn, amióta beírtam nekik a fórumba. Előtte konzekvensen "nagyméretű tölcséres hangfal" volt. .aaa. Vajon ha azt írom: Helmholz-tölcsér, ma így hirdetnék ?.tan.
- VR
Válaszol
Smile Hol van már az energiakicsatolás....

Válaszol
És ismét .taps. Ugyanonnan egy Videoton 2550. Érdemes elolvasni a kommentre a választ is .aha.

Shala, nem nem várok többet tőlük. Pcbontó, motorbontó, hifi cuccok óriási választékban .n. Mindössze jó tudni, hogy hol kell átverést vásárolni méregdrágán.
- VR
Válaszol
Big Grin Áh. Egyszer majd talán valaki elmagyarázza nekik.

Válaszol
Teljesen felesleges elmagyarázni. Itt nem szakértelemről szól a dolog hanem lehúzásról. .megmondtam.
- VR
Válaszol
Teljesen világos ez mindenkinek. Smile

Válaszol
(2013. 09. 16., 16:22)Veszett Roka Írta:  
(2012. 08. 10., 10:20)Veszett Roka Írta:  Hogy mit várok ? Tisztességes munkát, tisztességes kereskedést. Hogy ne nézzenek hülyének. 8)
De ahogy látom egyre több dolog marad a nyakukon, azaz a hozzá nem értésük már meghozza a gyümölcsét. Tipikus eset a Hedlund Horn. Megvették a két üres tölcsért ~60e a Vaterán, vettek bele két Sonidót 78e, lefényeztették 140e, szállították ide-oda ~15e, lézerrel vágattak bele két acéllapot ~10e hogy a hangszóróselyem patentjeinek nyomát eltüntessék, vettek bele ~20e két aranyozott banándugós csatlakozót - és el akarják adni 600 ezerért. Persze nem kell a kutyának sem ennyiért, de még a feléért sem. Ennyit a tisztességes haszonról.hm..
A Hedlund pontos tervrajza szabadon letölthető a netről, bármelyik asztalos megcsinálja a kettőt 30 ezerből, funérozva. Veszel bele két szélessávút, mondjuk nagyon drágán 100e. Csatlakozót természetesen nem kell vegyél, mert a kábel (lévén egyutas) közvetlenül a hszre van forrasztva...

UPDATE: Már csak 380 ezer. Megy ez lejjebb, inflálódik a forint is.. .tolem.

UPDATE 2: Ugyanott, ugyanez, 299900.- HUF .hurra.
- VR
Válaszol
Üdv mindenkinek. Sokezer év után ismét jelentkezem. Lassan 3 éve, hogy hozzám került két, kissé lestrapált, apró sérüléseket szenvedett Videoton AB1010 autóbox, katasztrofális állaporban lévő mélyközepekkel. Egy hete vettem végre rá magam, hogy végre rendeljek hozzájuk alkatrészt, ami gy nappal a rendelés után meg is jött. Tegnap gondosan összeraktam az egyik mélyközepet, amit ma már vissza is szereltem a dobozába. A rácsokat egyelőre nem tettem vissza, mert rozsdásak, illetve az a krómszínű kocka keret is sérült volt és kopott, így egyelőre így került összerakásra. Amint hőléggel kiegyengetem a melegtől kissé belapult, és elől kunkorodott dobozt, a keretet is visszaaplikálom, a már lefestett rácsokkal.
Egyébként ez az első, általam felújított hangszóró, és ehhez a tényhez képest nagyon jól sikerült. A kosár és a mágneskör kivételével mindent cseréltem benne. Amit összerakás közben észrevettem, hogy a mágneskör gyárilag annó nem lett túl precizen összerakva, nem teljesen koncentrikus, viszont így is sikerült jól kihézagolni.
A felfüggesztés még érzésre keménynek tűnik picit, bár a 90Hz-es alsó határ szerintem megvan. Apámnak a Ladában annó volt ilyen autóbox, csak AB1011, papír magassal, azt egyszer szétszedtem, és annak elég lágy volt a felfüggesztése, és menet közben is, bár mélye nem volt, elég rendesen mozgott a membrán. Azt az idő okozhatta meg a nap? Vagy annó ilyen lágy felfügesztéssel készültek a hsz-ek? Vagy ezt még egy kicsit járatni kell? Big Grin Szerintem mindegyik lehetséges ok. A lényeg, hogy szerintem nem szól rosszul, alul kiegészítve helyes kis 2.1 lehetne belőlük Big Grin
U.i.: mélyközép felújítását nem dokumentáltam, majd a másiknál megteszem, mivel még csak az egyik van kész, de arról van kép:

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Egyébként még egy kérdés: a magas egyenes vagy fordított polaritással van ebben a dobozban? Amikor szétszedtem, nem jegyeztem meg, a másik meg épp a munkahelyemen van, így nem tudtam lesni. Először egyenesen kötöttem be, de a váltás körül nekem lyukas volt a hangkép. Megfordítottam a magas polaritását, így speciel nekem jobban tetszik, jobban egyben van a hangja.
Válaszol
Elkészült mindkettő. Időközben a váltón is módosítottam picit. Mint azt aztán felfedeztem a második dobozban, tényleg fordítva volt gyárilag a magas, ahogy azt a másodfokú váltásnál szokták tenni a magassal. De nekem továbbra is magashiányos volt, úgyhogy a tekerccsel a mélyközepet vágtam meg, a kondival pedig a magasat. Igen, tudom, hogy HG-1,9-et elsőfokon váltani nem igazán szokás, de nekem így speciel sokkal jobban tetszik a hangjuk. Így, a kettő elkészültével, sztereóban már élmény őket hallgatni. Még azon filózok, kéne hozzájuk egy 20-as vagy 25-ös mély, és jó kis 2.1 lenne belőlük.
Íme néhány kép. Túl részletes összeszerelési képsorozat nem készült, mivel már félig összeraktam a második hangszórót, mire eszembe jutott, hogy fotózni is kéne  Big Grin

Válaszol
Smile Hajjaj.

Válaszol
Mindenesetre az R626+DX25 párostól messze van. De nem akartam hagyni, hogy az enyészeté legyenek ezek a kis AB dobozok. Bár a dobozon gondolkodom, hogy barkácsolni kéne nekik egy másikat MDF lapból.
Egyébként a munkahelyemen van egy transzverzális Tesla mérő, kimértem a légrésindukciót ebben a két hangszóróban: 0,8T. Gyengül a mágnes idővel? Vagy annó alapból nem volt több? A mostaniakban ha jól láttam, 1,3T van.
Shala, egyébként a lépcsőzetes előlappal kapcsolatban van valamiféle tapasztalatod? Az a megoldás, amikor annak érdekében, hogy a magas és a mélyközép kónusza (csévéje) kb. egy szinten legyen, egy lépcsőt tesznek az előlapba, magyarán a teteje keskenyebb, mint az alja. Ez az ötlet jutott eszembe mostanság, gondoltam rákérdezek, mennyire van értelme. Mindenesetre Hi-End berkekben láttam már ilyesmi megoldást.
Valami ilyesmi, mint ebben a csigabigában is van, csak rendes polc-hangfal koncepcióba átültetve:

http://www.speakerbuilding.com/content/1106/ammonite.jpg
Válaszol
valamennyi haszna van, a hangsebesség és a távolság segítségével kitudod számolni mekkora késést tudsz kompenzálni.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég