A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van képed hozzá.... :-?
zupp87!
Ha lehetek őszinte, akkor szerintem szebb lenne, ha egyszerűen lefújtad volna egy színűre, esetleg lefurnéroztad volna...Még a fa mintás öntapadós tapéta is jobb, mint ez a burkolat, amivel a PA hangfalakat szokták bevonni.(vagy csak a rossz kép miatt látom annak?)
Remélem nem vagy alergiás, mert ebbe elég rendesen beleül a por.
De ha neked tényleg így jobban tetszik, akkor ne foglalkozz a véleményemmel. Mindig olyant csinálj, amivel szívesen élsz együtt...
Válaszol
Lehet, hogy nem oly szép, viszont akusztikailag jobb, mint a wolfs-féle nem süllyesztett megoldás. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Biztos igazad van, de nem volt kedvem kinlódni a besüllyestéssel, föleg, hogy füles a kosár. A kerek még 1xűbb, de sajnos még felsőmaró sem állt most a rendelkezésemre. Ilyen lett. Összességében nem lett olyan rossz. Szebb mint a kárpitos megoldás, mert ugye nem mélyládáról van szó ami a kocsiba kell...
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye.
Válaszol
Gratulálok, szép munka. Mind a kettő.

Az én bárány hangfalamnál nem tudtok rondábbat csinálni XD
Válaszol
Köszi szépen. Még próbálkozok tovább. Most egy aktív szub van tervben. Smile
Válaszol
Igazándibol nekem is a funérozás áll a legközelebb a szivemhez.. nagyon gondolkodok azon, hogy mivel ugye csak 1 van burkolva még mint emlitettem (és arroll van itt 2 kép Big Grin) mindkettőt lefunérozom.. csak először szét kéne néznem, h a miskolci asztalosoknál mibe fáj fekete színű famintás (értitek, mire gondolok Tongue) funérlap... aztán meg elolvasok 10000 fórumot, vagy megkérdezek egy szakértő ismerőst, mert olyanom is van Tongue aztán egy szép keret az elejére hangfajselyemmel.. nekem ez a módozat tetszene a legjobban.. de lehet hogy világosabb színű lesz és nem fekete, majd kiderülTongue Amugy szépek ezek, csak telefonnal fotóztam. Jövő 7en lekapom a digitgéppel.
Am ez a burkolat lakótársam ötlete volt, vett 4x1m anyagot meg ragasztót, hogy a sajátjait megcsinálja, és maradt 1x1m, és a maradékbol az egyiket bevontuk Tongue
Válaszol
wolfs, amugy ez tapéta? mert szerintem nagyon jo lettSmile én mindig azt hittem, hogy tapétával kifejezetten ocsmány egy hangfal.. nos... kezd bennem ez megdőlni Tongue Bár.. az öcsém szobájában az 5.1-es fadobozos is tapétázott.. és az is jol néz ki Tongue (és gyári, azt nem, én csináltam..vettem)
Válaszol
Köszi szépen! .oh. Smile Igen ez tapéta, de vannak rajta hibák. De mentségemre legyen mondva, hogy most csináltam ilyet elöször, ahhoz képest elég jól sikerült. A következő már jobb lesz. Ennek a tapétának most (akciós volt) 290Ft volt m-re. A furnér drágább jóval ennél, föleg ha vmi igazán szép színfúrnért akarsz venni. Az a lényege, hogy pormentessé kell tenni a felületet, mert különben nem igazán ragad rá a tapéta. Rengeteget csiszoltam, eluntam az életemet, de szerintem megérte. Smile
Válaszol
bikabeka Írta:Még a fa mintás öntapadós tapéta is jobb, mint ez a burkolat, amivel a PA hangfalakat szokták bevonni.(vagy csak a rossz kép miatt látom annak?)

Nem tudom, a PA hangfalakat burkoló anyagnak pontosabban mi a neve.. de ezt ipari padlófilc néven vettük Big Grin Amúgy én is elkezdtem gondolkodni a tapétázáson.. hogy akkor már mindkettő olyan lesz.. de az a baj, hogy az egyiket elég sokat kéne sikálnom, mert a tag, aki levágta, tipikus asztalos: "félcentiben dolgozik" Tongue. Na jó, csak egy két miliméter a gixer, de ez a tapéta után eléggé meglátszana szerintem.. még nem tudom hogyan is lesz.. lehet a másik is filcezve lesz.. végülis.. ismerőseim közül sokaknak tetszik Smile Nameg nekem is Wink
Válaszol
Neki mész egy ráspollyal és már le is szedte azt a 2millit.. Wink Aztán egy kis fakittet neki és már csiszolhatod is. Ha ügyes vagy olyan lesz mint a tükör és semmi nem látszik az anyagból alatta. Az enyém is olyan volt.. Smile
Válaszol
Trilak Mestertapasz megteszi? Mert olyanom asszem még van valahol
Válaszol
Szerintem az jó lesz igen. Csak az is tuti beszárad. Valószínű 2 sor kell neki. Smile
Válaszol
zupp87 Írta:tipikus asztalos: "félcentiben dolgozik"

Ez azért így nem igaz! Én is asztalos vok és eléggé allergiás vok rá, ha vmi nem úgy áll ahogy kéne. Ne általánosíts! .gonosz. Smile
Válaszol
Bocsi.. akkor inkább ugy fogalmazok: nem tul pontos asztalos.. Big Grin ilyen nagybarkácsáruházban vágattam le.. és utána lemértem.. tényleg nem volt pontos.. de lehet ez egyedi eset.. mégegyszer bocsi .oh. (vagy nem is volt asztalos, hanem csak olyan odatett emberke Big Grin)
Válaszol
wolfsburg Írta:Csak az is tuti beszárad. Valószínű 2 sor kell neki. Smile
Ezt hogy érted amugy? kétszer kell egymás után letapaszolni? Anno ezzel csináltam már ilyesmit, és száradás után kicsit repedezett volt.. erre gondolsz?
Válaszol
Lehet nem volt az. Egy lapszabász gépet már lassan bárki tud kezelni. Ő nem... Igen be is fog repedezni, meg a felülete sem lesz síkban az anyaggal. ezért kell 2 sor neki. Én úgy csináltam, hogy lekentem 2x, megcsiszoltam, lemostam vízzel a nagyja port és utána még 400-as papírral átfutottam rajta. Olyan lett mint az üveg. Wink
Válaszol
Az lenne még a kérdésem, hogy a széleknél milyen trükköt alkalmaztál? Mert én kételkedek benne, hogy külön álló lapokból meg tudnám így csinálni. Bár lehet.. de azért kíváncsi vagyok, te hogyan csináltad. Lassan hangfalépítős topik kezd ez lenni Tongue
Válaszol
Hát eléggé offok leszünk itt.. Vagyunk.... Én úgy csináltam, hogy az oldalát és az alja/tetejét együtt csináltam, körbe vittem rajta a tapétát, az elejét és a hátulját meg külön "lapokban". Érdemes 2en csinálni, mert egyedül elég nehézkes lenne. Szépen simítani rá a cuccot. Lehet kapni direkt ilyen eszközt amivel szépen ki lehet simítani. Nem lesz alatta légbuborék.
Válaszol
Egy két miliméter nemszámít ,szög behúzza . Mondta az öreg asztalos .
Énmeg úgyéreztem mintha az agyamat smirgliznék .
Válaszol
Hát igen. De a szög nem mindig húzza be amit kell. Ráadásul ez nem az a 2mm.. Smile
Válaszol
Ha tapéta alá kenek valami alapozó szerűséget, hogy azt szvja be a pozdorja, akkor elméletileg tartósabb lesz a tapéta is. A kárpitozás tűnteti el legjobban a felületi egyenletlenségeket. Big Grin Azzal viszont kicsit bonyolltabb dolgozni, az tuti 2 emberes meló, persze lehet egyedül is, csak tovább tart, és kötél idegeket igényel Tongue . Én lehet hogy mostmár ha építek hangfalakat, akkor festeni fogok mindent. Festék alá, pozdorját mivel készítsem elő ? éleket, nagyobb hibákat gittelni, és teljes nagy felületet pedig szórógittel, vagy hogyan ? persze frankón megcsiszolva mindent festés előtt. ! Bocsi ha offolunk itt .oh. .oh.
senkisem se nemcsinál se senkivel se semmit se nem ! Smile
Válaszol
Nyugi! Shallafi66 legelső hozzászólását idézem: "Egy offtopic az offtopicban" vagy valami ilyesmiBig Grin Szóval sztem aggodalomra semmi ok..
Egyébként ez a kárpitozás is kétemberes munka volt.. nem is kicsi..
Válaszol
Most csináltam itt a képességen belül egy topikot, aminek az lenne a célja, hogy mindenki bemutassa a többieknek az elkészült/félkész dobozkáit, és mások meg jól véleményezzék Smile Körbenézegettem, és elvileg még nincs ilyen topik, szóval remélem az admin nem fogja törölni Wink
Egyébként Shallafi! Ha olvasod ezt az üzit, meg tudnád tenni, hogy ebből a topikból az én elsö hozzászolásomtól (mivel sztem az volt az első ilyen képes "építési beszámoló") átteszed abba, amit most nyitottam? Meg még azokat, amiket úgy gondolsz, oda tartoznak. Köszi Smile
Válaszol
bluefish Írta:A kárpitozás tűnteti el legjobban a felületi egyenletlenségeket. :

Nálam így sincs felületi egyenetlenség, sima mint az üveg a felület. Csak a sarkoknál cinkesebb a dolog, de az sem olyan vészes. Én nem kezeltem elötte le semmivel csak ráragasztottam, és nagyon jól odaragadt. Az egyenetlenségeket meg a csavarok helyét kikentem fakittel, teljesen jó lett. Elöször 80-as papírral összecsiszoltam a dolgokat, aztán portalanítás és egy 400-as papír kezelés aztán megint portalanítás és mehet rá a tapéta. Wink Amit most csináltam subbot, azt kárpitozni szeretném. Kb. 1 óra alatt összedobtam egy jó kis dobozt neki. Bontja amit kell.. WinkSmile
Válaszol
Bár ez is a gyöngyszemek rovatba illene, mivel ez is az én művem (kb. 17 évesen csináltam Big Grin ), de funkcióját tekintve nem az ott található hangkeltő eszközök közé illik.. mondjuk hangot se nagyon kelt Tongue Vicces, de működik Big Grin
[Kép: masina.jpg]
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
azér csak zümmög, nem?
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Zümmögni zümmög, és még füvet is vág valamennyire.. viszont tolni betonjárdán kívül képtelenség Big Grin
Egyébként a motor egy ősrégi centrifugáé (kemény 100W Tongue ) és a kés a centrifugadob aljából lett kialakítva. Egy napfényes szombat délután szerkesztettem össze, ugyanis meguntam, hogy a kapunk előtt meg a kiskertben állandóan nekem kell kaszával lenyesni a füvet. Apám pedig látva, hogy csak szerencsétlenkedek vele, vett egy elektromos fűnyírót Big Grin . Szóval nem sokáig használtuk Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Csodás... Big Grin Big Grin
Válaszol
Na, egy kis átalakítás, de nem végleges állapot.. Kerekített élek, meg besüllyesztés. A kép minősége elég gány! (telefonnal csinálva!)

http://kepfeltoltes.hu/view/080605/ABCD0010_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080605/ABCD0012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Válaszol
Na, egy kis átalakítás, de nem végleges állapot.. Kerekített élek, meg besüllyesztés. ------------

-----------

...azért én utólag az előlap anyagát átitatnám...hehe...egy kis higított pálmafa fehér macskaföccsel...kívül-belül...

gondolom azzal ragasztottad...
pia nyer
Válaszol
Ezt most nem teljesen értem, de biztos az én készülékemben van a hiba.. Wink Miért kéne átitani bármivel is, ezt nem értem? Lesz még ragasztva rá vmiféle anyag, nem így marad, csak muszáj volt leszedni róla a tapétát, ahhoz, hogy marni tudjam!!
Válaszol
wolfsburg Írta:Ezt most nem teljesen értem, de biztos az én készülékemben van a hiba.. Wink Miért kéne átitani bármivel is, ezt nem értem? Lesz még ragasztva rá vmiféle anyag, nem így marad, csak muszáj volt leszedni róla a tapétát, ahhoz, hogy marni tudjam!!

--------

...hogy ki ne száraggyon...oszt rekettes lesz a hangja...hehe

...nézvést kicsit porladó az anyaga....a gyártó kispórolta a faragasztót.
pia nyer
Válaszol
Én meg úgy veszem észre, hogy nem sok tapasztalatod van ezekkel az anyagokkal.. Semmi ilyen baja nincs neki, nem kell ezt semmivel átitatni! Porladni meg nem fog soha, mert ez nem kültéren van! Vmennyire jártas vok ebben a szakmában.. Van némi gyakorlatom benne! Smile Tongue Így már vágom, hogy miért nem értettem! Mert semmi értelme nem volt neki tényleg...
Válaszol
Na, akkor talán a végleges állapot! Tongue De ez sosem biztos nálam.. Smile

http://kepfeltoltes.hu/view/080613/ABCD0002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/080613/ABCD0003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Majd szerzek már egy normális gépet, hogy jobb minőségű képet is tudjak már csinálni.. Smile
Válaszol
Na ez igazán szép munka!

gratula: vava .taps. .taps. .taps.
Ha a Microsoft egy napon olyan terméket gyárt amivel nem lehet szívni, az valószínűleg a Microsoftos porszívó lesz...
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég