A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van képed hozzá.... :-?
http://noob.hu/07/0409/SuN.jpg .oh.
Válaszol
[Kép: hangszoro_kesz_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Kicsit gyakoroltam a 3D-s tervezést, ami nekünk most Módszeres Géptervezés tárgyon belül gyakorlati tananyag, és összeraktam egy hangszórót Smile Vava szerint megszállott vagyok Big Grin Szerintem is!
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Csináltál egy új SÁL SRP-t? Big Grin Ha ilyen sok időd van, egy kosarat megrajzolhatnál nekem. Big Grin
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Metszetet meg méreteket kérek Smile Amúgy nincs sok időm, csak hát ez a mánia.. Big Grin Ahelyett, hogy a kijelölt feladatom rajzolnám.. Tongue
Válaszol
Amúgy ezt majdnem 4 óra volt megrajzolni.. de sok dologra rájöttem ezalatt.. szóval a következőt tuti megrajzolnám max egy óra alatt. De még van mit fejlődni. Egyébként a lágyrészekkel pöcsöltem rengeteget.. a kosár meg a mágneskör ripszropsz kész van.
Válaszol
[Kép: 2ikproba_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Na ez már kicsit korrektebb rajz, pontosabb, és nemutsósorban szerintem szebb is, bár a pille kicsit elnagyoltabb, és nincs megtekerve a cséve. Ha kínai gyár alkalmazottja lennék, már tervezhetném hozzá a szerszámot Big Grin Ez már kb. 1 óra alatt készült el, és a nézeti képeket szépen árnyékoltam Tongue A viszonylak kicsi mágnes miatt hátulnézetben amolyan Tesla feelingje van.
Válaszol
Nincs kép.
Válaszol
Valamiért vacak most a képfeltöltés.hu.. lehet nekem is át kéne állni imageshack-ra? Tongue Holnap majd felteszem max oda.
Válaszol
[Kép: hangfal2.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Big Grin
Válaszol
No, ez már majdnem PA. Big Grin

Válaszol
Külön rajzoltam meg a dobozt, meg az előlapot, és nem sikerült egyforma színűre szinezni Tongue Egyébként minden egység külön lett megrajzolva, aztán összeszerelve. A mélyközép az, amit a legutóbb kiposztoltam.
Válaszol
http://noob.hu/2011/05/20/IMG_20110520_161159.jpg
Habszélre várva, az alsón már látszik a különleges membránimpregnálási eljárásom. Big Grin
-unatkozikazérettségiző-
Válaszol
S a képen balra belóg az aerosol feliratú palack. Big Grin

Válaszol
Amiben lehetett sűrített levegő, kifújni a pilléről az odahullt, elporladt membrándarabokat.
Válaszol
[Kép: sonykicsi.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Ha már a belbecs.. a külcsíny is legyen az Tongue
Válaszol
SAL perem, csináltam már szebbet is, de legalább készen van. Munka közben elcicereg majd valahol. Már dobozukba is kerültek a hangszórók.[attachment=33]

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
PC tölcséres hangdoboz, még mérés és alakítgatás előtt.

[attachment=35]

Sajnos erős a gyanúm, hogy ezek a kis szélessávú hszek backloaded tölcsérben nem álják majd meg a helyüket, és a végén zártban kell majd gondolkodnom.

- VR
Válaszol
Vagy TL.. Smile
Válaszol
Az igazság az, hogy valószínűleg TL boxban se lennének jók, bár nem mértem még végig őket, de adatlap szerint így festenek:

Rated power 4 W
Maximum power 10 W
Nominal impedance Z 8 Ohm
Frequency response 150–20000 Hz
Mean sound pressure level 84 dB (1 W/1 m)
Maximum cone displacement 4 mm
Resonance frequency fs 250 Hz
Magnetic induction 0,75 T
Mechanical Q factor Qms 3,31
Electrical Q factor Qes 3,22
Total Q factor Qts 1,63
Equivalent volume Vas 0,1 l

És nekem a Qts=1.63 túl magasnak tünik bármilyen nyitott dobozhoz. De egy ilyet talán még kipróbálok (persze arányosan kicsinyítve), úgyis csak játszani akarok velük, nem komoly dobozt építeni. :d
- VR
Válaszol
Ezekről a Sony-król nem tudom, mekkora teljesítményt bírnak névlegesen. Viszont azt tudom, hogy ezekben a kb. 1l hasznós térfogarú dobozokban (amúgy 1,5l, csak harmadát elfoglalja a mágneskör Big Grin ) kaptak már fél perc erejéig 25W-ot teljes sávon Big Grin És egyébként viszonylag érzékenyek. Nagyobb az érzékenysége, mint a nagy hangfalamnak, bár mélytartománya nem sok van. Nem mértem, de úgy 150Hz-től dolgozhatnak rendesen, viszont alatta nem kopog, 12dB-lel esik a karakterisztika, és ha kevés is, de hallatszik valamicske mély. Kiegészítve egy közepes mélyládával, egész korrekt .1 rendszer lenne belőle.

http://www.logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10506&start=6

SONY 1-825-607

Azt hiszem, Shala már egyszer ki is mérte, sőt, alakított is rajtuk. Az árukat magasan felülmúlják szerintem gyárilag is használati értékben.

Megj.: Olvastam az egyik netshop oldalán, úgy írják, ez a kis Sony 60/40W.. ha 40-et nem is, 20-at szerintem nagyon is elbír névlegesen, kis zárt térben. Egyébként a széle meg szerintem nem is hab, hanem inkább inpregnált textil. Egy Samsung Music Center hangfalának hangszóróján láttam annak idején ilyet. Elporladni tuti nem fog, cserébe valószínűleg több a rezonanciája.
Válaszol
(2011. 06. 03., 10:09)Veszett Roka Írta:  bár nem mértem még végig őket

Hát, meglepő módon az adatlap nem hazudott túl nagyot. 125 Hz alatt eléggé esni kezd, a 60 Hz már -7dB körül alakul. Még nem kisérleteztem töméssel, reflexxel (azzal valszeg nem is érdemes). Majd tudósítok, ha lesz miről :d
- VR
Válaszol
(2011. 06. 01., 18:01)DjTaRsY Írta:  SAL perem, csináltam már szebbet is, de legalább készen van. Munka közben elcicereg majd valahol. Már dobozukba is kerültek a hangszórók.

Hát erre a membranszélre sem érte meg várni. Ráadásul a legjobb 200-as membranra felragasztani...

Válaszol
(2011. 06. 03., 10:42)zupp87 Írta:  Ezekről a Sony-król nem tudom, mekkora teljesítményt bírnak névlegesen. Viszont azt tudom, hogy ezekben a kb. 1l hasznós térfogarú dobozokban (amúgy 1,5l, csak harmadát elfoglalja a mágneskör Big Grin ) kaptak már fél perc erejéig 25W-ot teljes sávon Big Grin És egyébként viszonylag érzékenyek. Nagyobb az érzékenysége, mint a nagy hangfalamnak, bár mélytartománya nem sok van. Nem mértem, de úgy 150Hz-től dolgozhatnak rendesen, viszont alatta nem kopog, 12dB-lel esik a karakterisztika, és ha kevés is, de hallatszik valamicske mély. Kiegészítve egy közepes mélyládával, egész korrekt .1 rendszer lenne belőle.

http://www.logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10506&start=6

SONY 1-825-607

Azt hiszem, Shala már egyszer ki is mérte, sőt, alakított is rajtuk. Az árukat magasan felülmúlják szerintem gyárilag is használati értékben.

Megj.: Olvastam az egyik netshop oldalán, úgy írják, ez a kis Sony 60/40W.. ha 40-et nem is, 20-at szerintem nagyon is elbír névlegesen, kis zárt térben. Egyébként a széle meg szerintem nem is hab, hanem inkább inpregnált textil. Egy Samsung Music Center hangfalának hangszóróján láttam annak idején ilyet. Elporladni tuti nem fog, cserébe valószínűleg több a rezonanciája.

VR képén nem tudom miféle hangszoro van, de nem sony. A többivel sem értek egyet, de mobilról irkalva nem lehet mindent korrigálni...

Válaszol
Egy picike Visaton a hsz, de nem emlékszem a pontos tipusra, FR5R talán. Bontott hangszórók, játszani, dobozzal kisérletezni prímák.
- VR
Válaszol
Smile Hát, abból a szempontból igen, hogy gyakorlatilag mindegy, milyen dobozba kerül. Smile

Válaszol
Az én Sonymról magyaráztam most.. meg az én tapasztalataimról.. meg arról, hogy már leközölted egyszer ennek a mérését.
Válaszol
Akkor sem értem, hogy jön a visatonhoz a sunyi. Smile

Válaszol
Csak magyaráztam, hogy nekem is van egy ilyen kicsi.. és hogy az milyen Smile Tongue :-D.angyal. Amúgy képről nem tudtam, hogy visaton a Rókáé..
Válaszol
Én sem, bár gyanakodtam rá. Big Grin

Válaszol
(2011. 06. 05., 18:34)shalafi66 Írta:  Smile Hát, abból a szempontból igen, hogy gyakorlatilag mindegy, milyen dobozba kerül. Smile

Ebben teljesen egyetértünk. Pont ezért játszom ezekkel: a dobozokon kívül minden változatlan (és olyan amilyen .oh.), az összes hangzásbeli különbséget a doboz adja. A minőség nem szempont, tulajdonképpen az egész rendszer hulladékból készült (bár a maradék rétegelt lemez azért pénzbe került). .forog.

Zupp: a Sonykkal én is szemeztem még régebben, abban biztos vagyok, hogy az árukat megérik. Pont 2.1-re gondoltam én is hozzájuk, de kellene egy rendes erősítő alájuk mondjuk STK-val és nincs időm alkatrészt, kapcsrajzot, nyákot stb. kajtatni. Az majd a következő project lesz :-D
- VR
Válaszol
Az Erősítünk rovatban épp játszom egy úgymond saját kapcsolással.. nagyon elemükben vannak vele a kis Sony-k.
Válaszol
(2011. 06. 06., 12:19)zupp87 Írta:  Az Erősítünk rovatban épp játszom egy úgymond saját kapcsolással.. nagyon elemükben vannak vele a kis Sony-k.

Jaja, szoktam azt is olvasni. Tetszetős az az erősítőd, de azt akkor már inkább hifire használnám, nem ilycsn csipcsupp PC hangdobozba. Minek minőség oda, ahol az előfok, szabályzás minden a PCbe épített hangkártyától függ ? Eh, midbass+szatellitek 'oszt jóvan :-D
De sajnos ez nem változtat a tényen, hogy nincs időm. Ezt a tölcsérest is kb fél éve kezdtem, mikor megkaptam a bontott Visatonokat. Először hullámpapírból és celluxból hajtogattam-építettem (sic) dobozt, ott dőlt el hogy bele kell vágni :d Kár, hogy nem csináltam róla képet. Ez a mostani is inkább deszkamodell, mert nem mindenütt pontos, kifolyt a ragasztó (a képen látszik is) még nincs lecsiszolva, az előlap is szálkás (a LED mellett látszik), szóval nem igazán olyan munka amilyet kitennék az íróasztalomra. Talán majd a végleges változatot.
- VR
Válaszol
Jjjja tényleg! Big Grin már hozzá is szóltál.. emlékszem Tongue
Válaszol
De ha már STK-t emlegettél.. szerintem ez sem lenne drágább, és fiókból összerakható: jelenleg 3xBC546, 2xBC556, BD139, BD140, a végén pedig BD241/242 párral is szépen hozza a formáját.
Válaszol
(2011. 06. 06., 18:32)zupp87 Írta:  De ha már STK-t emlegettél.. szerintem ez sem lenne drágább, és fiókból összerakható: jelenleg 3xBC546, 2xBC556, BD139, BD140, a végén pedig BD241/242 párral is szépen hozza a formáját.

Nem, abszolute nem drága. BD párom talán még akadna is valahol, a többit megvenni sem ördöngősség. Az STK-t azért emlegettem, mert nekem meg az van a fiókomban :d A legnagyobb deficitem szabadidőből van, de már bizsereg a tenyerem, szóval tuti lesz valami. Vagy elmúlik a bizsergés Tongue
Arra is gondoltam, hogy ezekhez a PC hangfalakhoz építek egy mini erőlködőt, valamilyen TDA-bol, mondjuk egy ilyet:
[attachment=38]
itt ugyanis csak a méret számít (hogy beleférjen a hangdobozba, táppal együtt), a minőség másodrendű. Zenét nem PCn hallgat az ember. De végül akadt ebből is egy kikukázott.

- VR
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég