A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Van képed hozzá.... :-?
Nem apróztad el a hűtést Big Grin Mondjuk attól függ, mekkora végfokok, és hogyan lesznek járatva. Az én fenti, tápegység-dobozomban két db BD250 fog összesen max. 100W körül elfűteni (ha én úgy akarom, hogy a tápom zárlatban adjon ki 2A-t.. mert egy labortápnál az én praxisomban ez is sokszor előfordul Tongue). Egy db kiszívó ventivel teszteltem eddig úgy, hogy a levegő-bemeneti nyílások a borda alatt lesznek.. fél órán át fűtött 96W-ot a két tranyó, és azért még nem égette meg a kezem sem a borda, sem a tranzisztotok.. Persze csináltam hozzá NTC-ből meg műverősítőből szabályzót is Tongue (ami volt itthon ).. szobahőn 6V-ot kap a venti, x fokon, ami már elég meleg a tranyók körül, ahová téve van az NTC (gyanúm szerint kb. 60-70 fok) meg 12,8V-ot (kis overdrive Big Grin). De lehet azt mondani, hogy tartósan bírja a dolog azt a teljesítményt disszipálni. Viszont a külcsíny nálam elhanyagolható Tongue Az előzetes tesztelések már megvannak, remélem a héten el is készül. Igaz, ezzel még csak szimpla tápos végfokot lehet építeni Big Grin Mondjuk már most van annyi bontott trafóm, bordám, tranyóm, satöbbi alkatrészem, bútorlapom meg szép porfestett vaslemezem (1000éves PC házak Big Grin ), amiből mégegy táp kijön Tongue
Nem én vagyok hülye.. a világ nem normális Smile
Válaszol
Nem bíztam a véletlenre mert nekem nincs benn hőfok szabályzó.
Csak a főkapcsoló melletti potméterrel tudom állítani 6-12 V-ig a fordulatszámot.

Egyébként 4db végfok dolgozik benne össze, számomra ismeretlenek sajnos, nem tudok róluk sokat, 3 lábúak és ennyi Smile egyebet semmit nem lehet leolvasni.

Nekem ez volt az első.
Sokat még nem értek hozzá, nem állnák neki egy tervezésnek, ahogy te tetted. Smile

Válaszol
"Egyébként 4db végfok dolgozik benne össze, számomra ismeretlenek sajnos, nem tudok róluk sokat, 3 lábúak és ennyi egyebet semmit nem lehet leolvasni."

Gyanítom, hogy sztereó tranzisztoros végfokod van Smile
Válaszol
Biztos többet tudsz vagyis sejtesz róla mint én.

Ami biztos ,hogy1 mono jelet kap, és monoblock ként is működik.
És vigyázni kell a hangerővel.
Válaszol
Akkor nem sztereó Big Grin Még az is megeshet, hogy duplázott komplementer FET/tranyó.. de valószínűbb, hogy hídban van a 2 végfok, és alapból akár sztereó is lehet. Gondolom alapvetően a mélynyomónak dolgozik.
Válaszol
Igen, csak mélyként dolgozik.

De tényleg félelmetes, hogy micsoda erő van benne, 8 ohm -on használom 40%-on egy dupla tekercses méllyel, mert a ha31-emet már szétégettet .... illetve öcsém. :S
Nem tudom hol torzíthatja el magát.

Igazából vannak benne érdekes dolgok, a tápom 50V-os 4 eres. A kondik összegénél mégis 100 voltot mértem. pedig a multi jól volt beállítva.

De a lényeg az, hogy működik rendesen, és teszi a dolgát, a baj az, hogy ha elszáll benn egy végfok akkor passz lesz. Mert nem fogom tudni után rendelni.
Válaszol
Bizony.. akkor az 2x50V, ahogy egy kicsatoló nélküli push-pull fokozathoz illik.. hídban mondjuk mindegy Tongue Szóval akkor épp a + és a - közötti feszültséget mérted. A + és a GND között +50, a - és a GND között pedig -50V-nak kell lennie. Ez egyáltalán nem különös Smile A 3 lábú izékre nincs tipus írva? Gyanítom, hogy tranyók. Ésszel kell használni, és ha a tervezője jól méretezte, nem lesz gond Wink
Válaszol
Miután elkészült a ház és az extrák, elvittem egy műszerészhez átnézésre, elmondása szerint a végfok része gyári. Minden más nem. És hogy ő is csak sejti, hogy milyen végfokok lehetnek benne.

Jó 20X30X5 mm-esek. 3 viszonylag vastag lábbal. Felületükön semmi mert valaki félőrült letakarította róla.... Szívás Sad
Válaszol
(2011. 08. 16., 21:02)WD40-PhoeNIX Írta:  Jó 20X30X5 mm-esek. 3 viszonylag vastag lábbal. Felületükön semmi mert valaki félőrült letakarította róla.... Szívás Sad
Ez sajnos nem egyedi eset gyári cuccoknál.
Válaszol
A lényeg, hogy teszi a dolgát Wink
Esetleg egy kép a panelról? Felül, alul, mindenhogy Tongue
Válaszol
Sajna csak ezek vannak.

[Kép: img1718ur.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

[Kép: img1716wm.jpg]

Uploaded with ImageShack.us
Válaszol
Vadászkutya legyek ha ez gyári... Ilyen forrasztásokkal megbuktatott volna szeretett elektronika-műhely tanárom, Babus úr.

szerintem ez valamilyen kitből, házilag összeszerelt monoblokk lesz.
- VR
Válaszol
Nekem is lassan épül a tápom. Ma már odáig eljutottam, hogy a kapcsolás működik Big Grin Kíváncsi is voltam rá, hisz javarészt saját ötletek alapján, nameg csipetnyi tapasztalattal más kapcsolások alapján alkottam meg. Tulképp egy DC erősítő, aminek a fő erősítőeleme egy BC546. A feszültségszabályzást végző műverősítő (egy negyed LM324) a BC-t a bázisán fogja meg. Egy másik negyed LM324 kimenete a BC emitterét fogja, közben az áramfigyelő söntön eső feszt figyeli. Ha a söntön eső fesz meghalad egy beállított értéket, billen az áramfigyelő műverősítő, és feltolja a BC emitterét, így a fesszabályzó kiakad, és innen az áramszabályzóé a főszerep. A söntön eső feszültséget egy második negatív visszacsatolás kompenzálja ki viszonylag jól, ami a söntön eső fesz 10-edével megemeli a referenciaforrás 0-pontját. Egyébként szépen működik a kapcsolás, ahogy kell, viszont jócskán frekvenciakompenzálni kellett, hogy ne oszcilláljon. Végülis, olyan nagy dinamikus igénybevételnek sose lesz kitéve. A harmadik negyed LM324 szintén egy 11x-es DC erősítő, ami a söntön eső feszt erősíti fel, hogy deprez műszerrel szépen ki tudjam mutatni az áramot. Kikapcsolt kimenet állapotban meg a beállított áramkorlátnak megfelelő feszültséget kapja meg és azt engedi a műszerre, így offline is be tudom majd állítani az áramkorlátot. A negyedik negyed műverősítő meg egy termisztorral, egy trimmerrel és egy ellenállással alkot ventillátor-szabályzót (ami aztán a stabilizálatlantáp-panelen egy emitterkövetőt hajt meg, és az a ventit). De beszéljen helyettem a kapcsolás:
[attachment=65]

Megj.: a fölső T1xxx és T2xxx forrszemek a két BD250-hez mennek.
Megj.2.: erősebben induktív terhelés (pl. akkusfúró Big Grin ) esetén egy 10...22u/50V-os elkó nem árt a kimenetre, mert anélkül beoszcillál, és sípol a fúró Big Grin Egyébként a 10u-t amúgy is eltűri, szóval nem baj az, ha mindig ott van, és az nem is tárol annyit, hogy lekorlátozás esetén is agyonvágjon dolgokat. Mondjuk labortáp legyen a talpán, ami mindenféle tipusú terhelést eltűr gerjedés nélkül. Jó.. a munkahelyi tápom.. de az meg nem olcsó Tongue
http://www.cetm.com.sg/files/pdt-img1/GPD-3303S_pdt.jpg

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
http://www.youtube.com/watch?v=TOHOP76HTek

Egy kis videóság a képességbe Tongue Ezt a videót haveromnak csináltam, bemutatóul, azért van kicsit konyhanyelven Big Grin

Egyébként a mai este tanulsága: ne spórolj a hővezető pasztával Big Grin fél óráig ment rövidzárban 1,5A-en, aztán mondom bírja-e, ha 2A-re tekerem. Nem bírta, csak 3 másodpercig. Az egyik tranzisztor kipurcant a két párhuzamos BD-ből, és lőn azalatt fele annyi paszta volt. Egyébként az új pár BD-t mértem: szépen dolgoznak együtt, 218 ill. 227mV esik a 0,47 ohmos emitter-ellenállásaikon 1A kimeneti áram esetén.
Válaszol
Egy hét délutánozgatás után elkészült az íróasztalra szánt egységem,
Ezúton is szeretném megköszönni Szász Laci segítségét.

Ime:

[Kép: img1795ig.th.jpg]

[Kép: img1798h.th.jpg]
[Kép: img1799a.th.jpg]
[Kép: img1800kv.th.jpg]

[Kép: img1805o.th.jpg]
Válaszol
Le a kalappal! A segítséget meg szívesen.

Ha már járattad, elégedett vagy a hangjával? Főleg ami a mélyeket illeti, így zártként.
Válaszol
Köszönöm, igyekszem mindig egyedit alkotni, mint ahogy sokan mások is.

Én abszolút elégedett vagyok vele, és egy ilyen pici membránhoz képest meglepően finom kis mélyeket produkál.

Méretileg nagyon hely karakterizált voltam, a képeken látszik még ez a zárt konstrukció is majdnem túlméretes.

Mélye pont nem zavaró a számítógép előtt ülve, ha pedig a kedv úgy hozza ott a sub azokra a célokra.

A felsőbb tartományok pedig kifejezetten tetszetősek számomra, közép pontos, részletez,és a kicsit fémes magas hangok, a kedvencem Smile
Válaszol
Big Grin Túl szép. A hangszórókhoz képest.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Lehet, de méretei alapján (6,8l nettó) én csak ezt, vagy egy ehhez hasonlót tudtam csak elhelyezni, az árcédulájának meg csak csalogatott .

Bizonyára van ettől jobb h.sz. szett is, de engem ez is elkápráztat így ahogy van, és nem vagyok benne biztos hogy meghallanám azt a pluszt amit egy még jobb szett hozhat.
De ez az én hibám leshet majd.
Mindenesetre én azért megpróbálkozok vele. Épp ezért ment a p.ü. elkezdeném az 5.1-et amiről már régebben beszéltünk.
Válaszol
Azért nem biztos hogy egészséges azt hinni, hogy a két műanyagos sony hsz megváltja a világot. Smile Az árukat megérik, ilyen szempontból jók (jobbak, mint az olcsó kínai hangszórók), de többet nem lehet várni tőlük.
Mélyben vagy terhelhetőségben gyakorlatilag bármelyik fehérvári mélyközép-hangszóró jobb, középen meg sajnos nem illeszkedik egymáshoz a két hsz. Ettől függetlenül ahogy annak idején is írtam, a váltó vagy a hangszórók gyengeségei mellett is biztosan örült volna egy ilyen hangsugárzónak még a HFM is.

Ui. ajánlanám használni a fórum képfeltöltését, jobb, mint az ingyenes reklámokkal telített feltöltővel szenvedni.

Válaszol
Én is emelem kalapom. Egyetlen kérdés: nem szelel hátul a doboz ? Látom, hogy pontosan illeszkedik, de esetleg körbe egy tömítés elkelne. Nekem a feljebb látható tölcséres (vagyis inkább talán TL) PC dobozokkal pont ez volt a bajom - a doboz tömítetlensége.
- VR
Válaszol
Egyáltalán nem mondtam, hogy megváltaná a világot, mint mondtam: Bizonyára van ettől jobb h.sz. szett is, és 4-5.000 (h.sz+h.v) ft-os anyag árához képest engem elkápráztat. És pont.

De most már csorgó nyállal várom a felöletek elismert, gyártott vagy ép ajánlott szett, produkcióját.

Egyébként fogalmam sincs mi, vagy ki az a HFM Smile

Rendben a feltöltésre majd rákukkantok.

A doboz hátlapját öntapadós gumi szalaggal tömítettem.

Válaszol
Egyszerű, csak a csatolások résznél kiválasztod, hozzáadod, majd ha kedved tartja beilleszted a hozzászólásba.
[attachment=66]

Ui: 5000,- pénz már nem is olyan kevés ám. Azt hittem olcsóbb volt.

Hja, HFM, tessék pótolni a hiányosságot, HiFi Magazin néven voltak jelen a 90-es évekig, sok butaságot is leírtak, de azért érdekes kór-történet, érdemes beleolvasgatni.

Válaszol
(2011. 08. 29., 14:24)WD40-PhoeNIX Írta:  A doboz hátlapját öntapadós gumi szalaggal tömítettem.

Akkor egy malomban őrölünk Smile Milyen erősítővel hajtod őket?
- VR
Válaszol
Tömítőnek pl. Fideka. Az visszaszedhető, de halálbiztos.

Válaszol
Pioneer VSX-819 -el hajtom B hangfal ként.

[attachment=67]

Ez a gumiszalag is csak egy oldalt öntapadós, bár aztán lehet idővel összesül. Jó ég tudja.

Válaszol
Izé.. azt is belinkelitek, milyen hangszóró van ezekben a szép dobozokban? Smile Egyébként meg kell hagyni, csodaszépek. Az erősítő is gyönyörű.
Válaszol
Köszönöm.

A váltót Szász Laci tervezte, illetve ő segített a méretezésben is.

SONY 1-825-103-m.k / SONY 1-825-102 m. van benne.

http://logotech.hu/modules/termekek/photos/316.jpg

http://logotech.hu/modules/termekek/photos/310.jpg

Válaszol
Big Grin A Szász Lacis első példányban meg én segítettem. Olyan ez, mint az orosz mesében, amikor húzzák a répát, a nagyanyó, nagyapó, a gyerek, a kutya és a macska. Egyszerre. :-D

Válaszol
Ezt nem tudtam ... akkor tovább perdül a szál Smile
Válaszol
(2011. 08. 29., 14:24)WD40-PhoeNIX Írta:  Egyáltalán nem mondtam, hogy megváltaná a világot, mint mondtam: Bizonyára van ettől jobb h.sz. szett is, és 4-5.000 (h.sz+h.v) ft-os anyag árához képest engem elkápráztat. És pont.
De most már csorgó nyállal várom a felöletek elismert, gyártott vagy ép ajánlott szett, produkcióját.

Elegáns megoldás, precíz szép munka és abszolút egészséges szemlélet.
Kívánom, hogy ebben a kategóriában senki ne készítsen csúnyábbat és rosszabb hangút sem.

Válaszol
DIY hangfalat/erősítőt legtöbbször magának épít az ember. És ha hosszú távon is tetszik neki, saját magának, akkor már megérte szerintem. Ha időközben kihall valami olyan problémát, ami hosszú távon zavarja, úgyis alakít rajta.
Válaszol
Persze, nem is az általános elfogadottság a cél, de ha megkeresném pl. a Sony rezonanciáit célzó méréseimet, azért változna kicsit a kép.

Válaszol
"Ha nem látom, nem hallom" Big Grin
(Ez a szállóige egyébként egy angoltanfolyamos társam szerzeménye, ő arra értette, hogy ha nem látja közben leírva a szöveget, nem érti a magnós szöveget Big Grin )
Ha már PC mellé való cuccról van szó:
http://www.youtube.com/watch?v=bVoPrvjvSKs&feature=related
Big Grin
Beteg, de ötletes Tongue
Válaszol
Amúgy nem is hülyeség annyira, ilyen elven csináltak pl. a Wharfinál panelsugárzókat, amiket falra akasztott képként lehetett aztán használni. Big Grin Nem is volt olyan rossz.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég