A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Most fogyott el a vasmag a HG2,5-hez, az új megérkezett már, felületkezelni kell még, azután mehet gyártásba, utána az adatlap szerinti lesz már. Ezek a kisebb mágnesű hangszórók régebbi gyártásból származnak, egy nagyobb visszavásárolt készletből. CSak kiegészítésként vannak még, amíg el nem fogynak.
Majd szólok SMA, ha a nagyobb mágnesű kerül újra gyártásba, ez kb. egy hét múlva lesz. Sajnos lehet, h. ez már késő lesz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
shalafi66 Írta:Most fogyott el a vasmag a HG2,5-hez,
Azért nekem még jutott belőle?
Üdv Doki!
Válaszol
Holnap megkapod sztem a csomagot. Smile Van még ebből a kisebb mágnesű HG2,5-ből néhány darab.

Válaszol
shalafi66 Írta:Holnap megkapod sztem a csomagot. Smile Van még ebből a kisebb mágnesű HG2,5-ből néhány darab.
Smile
Üdv Doki!
Válaszol
Helló Shalafi!

Lenne egy kérdésem. Melyik a "legjobb" középsugárzótok. Ezen a legjobb-on valami olyat értek aminek viszonylag egyenletes átvitele van és olyan 90 db körüli az átlag érzékenysége?

Előre is köszi a választ! .zold.
Válaszol
A HB12,5 szerintem.

Válaszol
Ide is beírnám, mert ez a rész idetartozik:
A váltóhoz elkezdtem az SPL tools-szal beolvasni az SPL menet adatokat, de elég macerás. Tudja valaki, honnan lehetne ezt megszerezni? Mintha topeti írta volna, hogy neki van néhány. Shalafi! a mérésekből neked nincs meg frd és zma formában? Ha nincs szerintem közösen megcsinálhatnánk. Szétosztva 2-3-at megcsinálna mindenki és akkor ennyi melóval az összes meglenne.
Válaszol
shalafi66 Írta:A HB12,5 szerintem.

Ezzel csak az a baj, hogy teljesítménybe jóval kissebb mint amiket kinéztem mellé. .sir. Egyébként a középsugárzókhoz vannak valahol freq.menetek? Ha csak régi mérés az se baj, igazából viszonyítási alapnak az se rossz!
Válaszol
shalafi66 Írta:...
Lex, az frd zma fájlok megvannak valahol. Majd előkeresem.
Előre is köszönöm. Ha lehet, a hangszórók táblázatainál lenne jó.
Válaszol
HorsePower Írta:hogy teljesítménybe jóval kissebb mint amiket kinéztem mellé. .sir.
A kisebb terhelhetőség nem olyan nagy baj talán, hiszen 94-95dB az érzékenysége.

HG2,5, az átvitel nem javul emlékeim szerint, a torzítás lehet, hogy már attól kisebb lenne, ha nem lenne ott a rács a membrán előtt. Erről beszéltem már a cégvezetővel, de sajnos nem szeretne módosítani a szerszámon, amivel a zárófedél készül.

Válaszol
shalafi66 Írta:A kisebb terhelhetőség nem olyan nagy baj talán, hiszen 94-95dB az érzékenysége.

Sajna a magas meg a mély miatt is kb 3 db-el kellene csillapítani, de ha jól láttam 55W a folyamatos terhelhetősége ami már nem kis teljesítményt jelent. Valahogy kompromisszumot kell kötni .forog. . Egyébként a 13-asoknak mennyivel rosszabb az átvitelük?
Válaszol
shalafi66 Írta:Lex, az frd zma fájlok megvannak valahol. Majd előkeresem.
Nem lehetne publikussá tenni?
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
De, lehetne-kellene, viszont nincs rá hónapok óta időm.

Válaszol
Csak felrakod a szerverre becsomagolva, raksz ide egy linket és kész. Nem kell csicsázni, így is jó. Big Grin
Válaszol
shalafi66 Írta:A 3dB csillapítással meg sokkal kisebb teljesítmény esne a hb12,5-re, így elég kell, h. kegyen a hsz. terhelhetősége.

Igaz! Így már valóban jól párosítható! Ha lesz időm meg kedvem leírom mibe gondolkozok, "hátha" tud valaki valami jó tanácsot adni, ja és nagyon szépen köszönöm a segítségedet Shalafi Big Grin .
Válaszol
h_jozsi Írta:
shalafi66 Írta:Lex, az frd zma fájlok megvannak valahol. Majd előkeresem.
Nem lehetne publikussá tenni?
Valahogy úgy fogom megoldani, ahogy most a HA31-nél van. http://hangszoro.net/lsp/bass.htm

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Értem Én, de annak jobban örülnék, ha "átlagos" minőség mellett, azonosak lennének a hangszórók. Sokkal zavaróbb, ha van egy "kiemelkedő" minőségű és mellette az átlagos, ezeket nehéz párosítani.
Van lehetőség arra, hogy a megrendeléskor erre figyeljenek, hogy egy megrendelőnek azonos szériából küldjenek, akkor semmi probléma. Smile
Üdv! SMA
Válaszol
shalafi66 Írta:Valahogy úgy fogom megoldani, ahogy most a HA31-nél van. http://hangszoro.net/lsp/bass.htm
Ez így tök szuper!
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
Helló Shalafi és Többiek!

Nézegetem a magassugárzókat de valahogy sehogy nem tudok dűlőre jutni .forog. Az a problémám hogy a 2,5-es freq.menete 13 kHz-től már igencsak esik viszont az 1,9-es ebbe a tartományba nagyon jó. De az 1,9-esnek meg 8 kHz környékén van egy nagyon csúnya beszakadása. Tudna segíteni valaki akinek már van tapasztalata ezzekkel a hsz-kal kapcsolatba, hogy melyikkel érdemessebb próbálkozni?

Előre is köszi! .zold.

Üdv: HorsePower
Válaszol
Az első kérdés, sztem egyszerű, egyáltalán szóbajöhet-e a HG1,9? Mi kerül (ne) mellé?

Válaszol
SMA Írta:de annak jobban örülnék, ha "átlagos" minőség mellett, azonosak lennének a hangszórók
Én annak örülnék, ha mindig egyformán jók lennének. Smile Az adott 2004 márciusi HG2,5 sorozatból azért biztonságból eltettem magamnak négy darabot, hátha építek egyszer saját célra is valamit. Wink Azok még abszolút pontos, támolyogtatott vasmaggal készültek...

Válaszol
shalafi66 Írta:Az első kérdés, sztem egyszerű, egyáltalán szóbajöhet-e a HG1,9? Mi kerül (ne) mellé?

Hát akkor leírom mibe is gondolkozok:
Mélynek a 670 braun kompenzáló mágneskörrel felelne meg reflex rendszerű dobozba. Ennek elmondásod szerint nagyjából 89 db-es érzékenysége lenne.
Középsugárzónak valamelyik 12,5-es felelne meg. Nem tudom melyik a jobb a 326 és a 476 közül ha lehet ezt is szeretném megérdeklődni .zold.
Na és akkor itt a magas! Ezek mellé kellene valami.
Egyáltalán mi a véleményed az egész elgondolásról? ŐSZINTÉN Big Grin ! Alul még nem tudom hol kellene váltani ez a braun freq.menetétől függ. Felül is még a magassugárzótól függ! Az biztos hogy a közepet meg a magasat is 2-3 db-el csillapítani kellene de így egy viszonylag egyenletes átvitele lenne a kész doboznak! Persze ez csak elmélet!
Nagyon nagy hülyeséget képzeltem el?
Válaszol
Mérni kellene. A HG1,9 nem érzékenyebb most sem, 87-88dB lehet egy plusz mágnesel talán elérhető a 89, talán, bizonytalan kicsit. A braun kompenzálva is inkább csak 88-at tud sztem. A HB12,5-lel összevághtó lenne talán mindkettő. A 476 4, a 326 8 Ohmos volt. Smile Mára csak a 326 maradt a 4 Ohmos is ezzel a rajzszámmal készül. Még nem volt időm átjavítani azt a lapot sajnos. Közép és magas témában kisebb káosz uralkodik...

Válaszol
Szóval akkor egy ilyen összeállítás elméletileg jó lenne?
Mély: 670 Braun
Közép: 12,5-326
Magas: 2,5-639
Persze csillapítva a közepet és a magasat!
Válaszol
Nem tudom igazán, a mély mire képes. Így tényleg nem tudok választ adni.

Válaszol
Na nem baj, akkor várok tovább hátha nemsokára lesz róla mérés. Köszi a segítséget!
Válaszol
Helló Shalafi!

Lenne két kérdésem! Az egyik, hogy a HB 12,5-nek hol van a rezonancia pontja? A másik kicsit bonyolultabb! Gondolkozok, számolgatok, hogy mi lenne megfelelő a Braun helyett mélynek. Az egyik a HA 31 422. Ennek számításaim szerint csillapítóanyag nélkül kb 154 literesnek kellene lennie és 29 Hz-re lenne hangolva reflex ládában. A másik a HA 25 479 ennél viszont a reflex láda kb 200 l-es kellene hogy legyen ennél a 28-29 Hz-es f3-nál. Ehhez inkább nem fűzök hozzá semmit .forog. Szóval erről mi a véleményed. Esetleg a 31-es megfelene? Érzékenysége jó viszonylag alacson f3-mal. Ja ha lehet még lenne egy kérdésem: az baj ha a hsz rezonancia frekvenciája alá van hangolva a láda, mert én úgy tudom hogy nem szabadna.

Előre is köszi!
Üdv: HorsePower
Válaszol
Kb. 4-500Hz körül lehet, nem tudom.
A 479 egyértelműen zárt dobozba való, oda viszont nem rossz. Igazság szerint a ha31 is zárt, esetleg egy + mágnessel 80literes reflex kihozható belőle, de 40Hz alatti f3-mat nem fogsz elérni vele. Hasonlókat tudnék a ha25-451-ről is mondani.
Hogy mikor hova hangolsz, az mindig az adott helyzettől függ. Smile

Válaszol
HA 31-nél 4, 8 vagy 15 Ohm-os változatnak nagyobb a lin. xmax-ja?
Válaszol
Nagyjából azonos. 15 Ohmosat még nem is láttam, de ha hasonló T-S paraméterekkel kell, h. rendelkezzen, azonos magasságú cséve kell, így azonos Xmax.

Válaszol
Érthető. Gondolom ezek szerint különbség is inkább az impedancia görbénél lenne, nem annyira a frekvenciánál.
Válaszol
Azért látszik, h. kicsit másképp viselkedik a négy Ohmos HA31, mint a nyolc Ohmos változat, érthető okokból persze (pl. a cséve eltérő menetszáma, a vastagabb huzal miatt). A 15 Ohmosnál alacsonyabb lenne a felső határfreki valamivel, az impedancia természetes változásai mellett.

Válaszol
Hali Shalafi!

Itt olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy a legjobb hangú közepetek a HB 12,5. Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyivel jobb hangilag a HB 13/15-nél? Hány Hz-től használható? Érzékenysége? Ja, és kb. mikorra várható, hogy felkerül az adatlapja az oldalra?

A jobb hang ez esetben a kisebb membrántömegből adódik? Gondolom precízebben szól, de arra kíváncsi vagyok, hogy mennyire észrevehető ez a különbség....
Válaszol
Jobb hang, és szebb frekimenet. Smile Hála az egyik fórumozónak, napokon belül lesz róla mérés. Remélem.
Az ok a membán tömegén, szerkezetén, és a felfüggesztésen kívül lengőcsévében keresendő, a HB13/15-nek 25*12mm-es, a HB12,5-é 19*6,6mm. Smile Ezért lett kisebb a terhelhetőség. A régi adatok szerint 1250Hz-től 10000-ig használható, ez valószínűleg megmaradt. Smile Érzékenysége most sem több 94-95dB-nél.

Válaszol
A mérésekre kíváncsi vagyok. Ennek örülök, hogy ez ilyen jól sikerült darab, de sajnos az 1250 Hz-es váltási freki túl magas érték, így HA 31-hez már nem jó.... :? Persze, aki mondjuk 20-ashoz rakja, az jól járhat vele.... Gondolom, hogy azért valamennyit az újabb HB 13/15-ösök hangja is finomodott!!!!
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég