A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Mi lenne, ha a HC12.5 1544-644-ből készíteném? Ez 4 Ohmos és van elég mélye.
A WinISD zártnak 19,4 literes dobozt hozott ki.
Válaszol
A HC12,5 is jó, de az majdnem háromszor annyba kerül, mint a kicsi HC10. Big Grin Azt hittem max 800,-Ft a felső határ.

A 644-nek egy 4 literes zárt doboz használható lenne még, de esetleg, mivel ugyanannyiba kerül, az 580 is szóba jöhet, ha elfér, annak kb. 8 literes zárt való. Wink És nem mellékes az 5 dB különbség az érzékenységben. Wink
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Mi a különbség az 580 és 558 között? Méretben azonos, minden adata azonos, kivéve az érzékenység és a freki menet. A freki menet diagram is azonos. Vagy csak nem lett átrajzolva? Ugyanis az 558 50 Hz-től indul, míg az 580 csak 70-től. Akkor most hogy is van ez?
Válaszol
Nem jók az 558 adatai, csak viszonyítási alapként lett feltéve az adatlap. :|
A különbség: az 558 hab, míg az 580 impr. papír szélű. Mérni kellene. De az 580 adatai nagyjából használhatóak.

Válaszol
Sziasztok!

Igazatok van, a hangszóró 22 cm-es, és a fekete gumiszerű széle, lehet tőlem papír is, sérült. A tipusjele B31, 6 Ohmos, 60/80 Wattos.
Két kérdésem is lenne.
Hol javítható? Én kecskeméti vagyok, estleg itt tudtok-e?
Mennyit kóstál bele két új hangszóró?

Plesi
Válaszol
Én csak a HA22-599-et tudom ajánlani, az 3590-,Ft. Javításhoz pedig a cég nevére nevére kell elpostáznod a hangszórót. Smile

Válaszol
Helló Sziasztok!!!!
ez az oldal az utolsó reményem Sad

ez mond nektek valamit????? SL 301 Qb

sajnos a mélyeknek kezd elfáradni a habgumírozása .sir.

tudom megkellene néznem a hangszóró tipusát de nem akarom szétszedni
Válaszol
Már a másik fórumon is mondtam, javítható, vagy cserélhető. A hangdoboz típusa ismeretlen nekem, de ha megméred a hangszóró külső átmérőjét, és tudod, az impedanciáját, meg tudom mondani, melyik jó hozzá a maiak közül. Wink

Válaszol
Na mivel senki semmit nem tud erröl a hangfalrol csináltam egy lapot neki van néhány kép róla.....kivettem a mélyet és ugy néz ki ezek sem eredetiek......de nagyon szép mélyet adnak szóval ugyan ilyeneket szeretnék

ez a cím ----> http://bagala.uw.hu/videoton.html
Válaszol
Eredeti hangszórók ezek, de már a Hangszóró 2000 gyártotta, nem a Videoton. Big Grin Ezért olyan jók. .haha. A mai megfelelője, a HA18-620. 2890,-Ft az ára.

Válaszol
Admin!

A HG1,9-es dómnál (8 ohmos verzió) hány Hz az ajánlott alsó keresztezési freki? És meddig lehet levinni, ha mondjuk 18 dB/okt szűrést alkalmazok?

üdv: k-sonix
<k-sonix>
Válaszol
fúúúúú hát naon köszi a helpet!!!

.haha. .haha.
Válaszol
k-sonix Írta:Admin!
A HG1,9-es dómnál (8 ohmos verzió) hány Hz az ajánlott alsó keresztezési freki? És meddig lehet levinni, ha mondjuk 18 dB/okt szűrést alkalmazok?
üdv: k-sonix

A HG1,9 5000Hz-től használható. 4 vagy 8 ohmos, mindegy. Igazából lehetne vinni lejjebb is, de nincs értelme, 5kHz alatti hangok nem szólnak igazán szépen vele, a PE membrán miatt.

Válaszol
Aha, tehát akkor 3-3,5 kHz-től biztos hogy nem jó az 1,9-es... :?
De a HG2,5 alkalmas ilyen keresztezési frekire, ugye? Esetleg 6 dB/okt-al, mondjuk 6 kHz-re méretezve a vágási frekit, hogy az 1800-6000 Hz közötti kiemelés "kisimuljon" valamennyire... .?.

(HG 2,5 1628-406 típusú dómra gondoltam)
<k-sonix>
Válaszol
A valóságban ma már nincs kiemelése a 464 & 639-nek, az érzékenységük is 92dB, Fs-ük 850Hz körüli, a -406-ot meg egyelőre, pont ezért, nem gyártjuk. Nincs szükség rá. Tehát nyugodtan használhatod 2-3kHz-től. Wink

Ha ezek az adatlapok kész lennének, mindezt láthatnád...

Válaszol
OK, kösz az infót, kíváncsian várom az új adatlapokat! Wink
<k-sonix>
Válaszol
Nnna. Hosszas tesztelgetés után megállapíthatom, hogy a Ha15 nem elégíti ki az elvárásaimat egy mélyközéppel szemben. Középnek közép, de mélyei alig vannak. Egy ~8literes dobozba tettem, ami ~60Hz környékére van hangolva, de saccra 150Hz alatt meredeken esik, és nagyon erőtlen. Viszont a közepei tényleg szépek. Erre még rátetéz, hogy a dtf 801 amivel párosítva van 6dB-el érzékenyebb.
Hangra a doboz: az sz betűk természetellenesen sziszegnek, a magasak vannak túlsúlyba. Hogyan módosíthatom a hangváltót, hogy ezt kompenzáljam?
Válaszol
Érdekes... Az a hat dB csak három. És nem tudom, milyen a hangváltód. A DTF801 sztem természetes, hogy ilyen hangú, a membrán anyaga miatt. A HA15 valóban nem emel a mélytartományban, még nem mértem az átvitelét, így erről inkább nem nyilatkoznék.

Válaszol
odaver82 Írta:Erre még rátetéz, hogy a dtf 801 amivel párosítva van 6dB-el érzékenyebb.
Hangra a doboz: az sz betűk természetellenesen sziszegnek, a magasak vannak túlsúlyba. Hogyan módosíthatom a hangváltót, hogy ezt kompenzáljam?

Kössél sorba egy ellenállást a dómmal. Elektronikai alkatrészboltba bemész, kérsz egy teljes skálát 2.2 és 22 ohm között, 1 wattost (darabja lesz vagy 10 Ft), és addig cserélgeted, amíg jó nem lesz. Aztán abból az értékből veszel egy 10-15 wattos kerámia ellenállást (az olyan 150-200 Ft).

Mennyi időt járattad a dobozt? Az éles magasak az első néhány órában még nem jelentenek hibát.
Válaszol
Tényleg csak 4dB a különbség, én olyan 5-6-nak hallottam. Mind1 ezt egyszerű orvosolni. Én a Ha15-öt csak fenntartással raknám ezek után 2 utas dobozba. Az sqp 90Hz-ig szól a ha-nak pedig gyenge a kickbassa-a és ez házimozinál, zenénénél is zavaró. Állítgattam kicsit az erősítőn, így sokat javult a dolog, illetve még az is javítani fog az arányokon, ha a hátsó két hangfal is elkészül.
Mondjuk a Dtf801 sem tökéletes, mert a sziszegés nem tűnt el pedig már hetek óta be vannak járatva.
Naja. Ennyi pénzből ez van. Azért kösz a segítséget.
Válaszol
Előszedtem egy ha15-öt, igaz ez négy ohmos, meg hozzá egy 22 literes reflexdobozt, kb. 48Hz-re hangolva és nagyon gyorsan lemértem az átvitelét: http://videoton.uw.hu/wagner/ha15.JPG nem biztos, hogy 100%-ig pontos, de a lényeget tükrözi, kicsit nagyobb dobozzal talán valamivel lehetett volna jobb a helyzet. Persze nem ekkorával, mint amivel én most kipróbáltam. Wink

Ha már felvetődött ez a kérdés, a terveim közt különben szerepel egy PP membrános új HA 13-15 is. Smile

Válaszol
odaver82 Írta:saccra 150Hz alatt meredeken esik, és nagyon erőtlen.

Azt hiszem éppen most tapasztaltad meg a baffle step jelenséget. Smile Kompenzálni a középfrekis érzékenység visszafogásával lehet, ami passzívan egy egymással párhuzamos, a hangszóróval soros RL körből áll. Ilyet tervezni lehet pl. az Edge programmal.
Válaszol
Az is van benne, de maga a hangszóró is hajlamos 100Hz alatt az említett jelenségre. Smile Persze 1m-ről mérve szerintem még nem látszik nagyon a baffle step hatása. Ráadásul én csak fél méterről mértem.

Válaszol
Még jó,hogy egy kváziomniban gondolkodok a ha15-el,így a baffle kilőve. Wink
Mellesleg semmi gond nincs a mélyfrekis átvitelével,egy nem igazán neki való dobozban sem hiányoltam,viszont ami nem igazán tetszik az,hogy mintha kicsit elmaradna a felbontóképessége az elvárásaimntól,de azért annyit el lehet mondani,hogy simán fellülmúlja bármelyik eddig a kezem alatt megforduló salos hangszórót.
Üdv Doki!
Válaszol
doki Írta:mintha kicsit elmaradna a felbontóképessége az elvárásaimtól
Pont ezért félek attól, hogy a PP változata ebből a szempontból még rosszabb eredményt hoz majd.....

Válaszol
Admin Írta:
doki Írta:mintha kicsit elmaradna a felbontóképessége az elvárásaimtól
Pont ezért félek attól, hogy a PP változata ebből a szempontból még rosszabb eredményt hoz majd.....
Sosem favorizáltam az alternativ(papírhoz képest)membrán anyagot .forog. ,tehát marad a papír. Wink
Üdv Doki!
Válaszol
.zold. Hja, viszont annak a mélyátvitelével senkinek nem lenne gondja. Wink

Válaszol
Elég irreális ötlet de azért leírom:Ha 25 braunt nem tudtok PP membránnal gyártani?Elég jó szub lenne.
Válaszol
Áhh, az fölösleges volna. Smile A jelenlegitől jobb nem lenne. A 90g-os membrántömeggel most sem mondható rossz szubnak. Smile

A PP-nek a többi régi papírmembrános hangszórónál lenne értelme, csak elég macerás dolog.

Válaszol
Kedves Admin és Többiek!

Egész jónak tűnnek az új HG2,5-magasak.
Próbálkoztatok már ezekkel?

Érdekelne, hogy a 639-es előlap megcserélhető-e a 463-as előlapjával?
Lesz-e változás, egyáltalán, alkalmazható ez?
Üdv! SMA
Válaszol
Természetesen, már 2004. márciustól ezeket gyártjuk. Wink Én is hallgatom jelenleg a 463-mas változatát. A másik fórumon (terminál) válaszoltam már, csak a rend kedvéért írom le, a zárófedők típuson belül megcserélhetőek gond nélkül.

Válaszol
Kedves Admin és Többiek!

Köszönöm, ott is olvastam. Smile

A doboz elkészítésénél mi az, ami gyártás-technológiai szempontból kritikus, tehát figyelembe veendő?
Nem tojásdad-kivitelű dobozra gondolok, ezt elég nehéz gyártani, hanem egyéb illesztési, merevítési feladatok megoldására.
Üdv! SMA
Válaszol
Nos a dolgoknak ez a része nem feltétlen hozzám tartozik, meg fogom kérdezni. De saját véleményem szerint, amit egy átlag asztalos elő tud állítani, az sorozatban is kivitelezhatő lesz... Egyelőre nem tudok okosabb lenni. Smile

Válaszol
doki Írta:Sosem favorizáltam az alternativ(papírhoz képest)membrán anyagot .forog. ,tehát marad a papír. Wink

Valaki látott/hallott már aerogel membrános hangszórót?
Válaszol
Szevasz Admin!

A Ha17 1544-626 mélyközép hangszórónak és a hc17 1544-580-nak mekkora az induktivitása? Az adatok között nincsenek megadva.

Összehasonlítva a SAL-os és a Vidis hangszórók induktivitását, eléggé érdekes, hogy az Vidisek induktivitása mintegy ötöde-tizede a SAL-osokhoz képest.
Ennek ellenére az impulzusátvitelük jobb, igaz a mozgó tömegük kissebb, a felfüggesztésük meg lágyabb (lsd. SRP1620 kontra Ha17 1544-626)
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég