A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Nna csak sorban. Mindjárt előszedem a dokumentációt.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
B.A.T. (II.) Írta:Azzal persze tisztában vagyok, hogy ennek a jó görbének azért 1 háttalütője van. Mégpedig az, hogy jóval nagyobbat mozdul alacsonyabb frekvenciás hangokon, mint a SAL mélyek, így elég hamar elérhető vele az a +/- 5 mm-es lineáris X-MAX határ.

.haha.

Na szóval +/- 5,5 mm akart az lenni!!!! 8)
Válaszol
Üdv a fórumon BAT!

Ha a hangszórók adatairól van szó, az azért "pártállástól" független. Big Grin A kérdésedre válaszolva, van olyan doboz, amiben lehet a HA31-gyel mélyebb frekiket is elérni. Mondjuk az elsődleges felhasználási területe nem ez. Nem kifejezetten szub-hangszóró, ennek töb oka is van.
Az új átvitel sem lesz sokban más, legfeljebb az impregnált membrán miatt a középfrekis kiemelései finomabbak már.

A pontosságon nem tudom, mit értesz BAT? A pontos megint kicsit szubjektív dolog, de az erős mágnes miatt lehet erre számítani.

Az a fél milliméter már nem sokat számít. Tongue Különben minden hsz átírható, szerkeszthető utólag is. Wink Nem csak énáltalam.

Válaszol
SEAS Írta:Eszembe jutott egy pár dolog, összeszedtem egy néhány kérdést:
1. amikor különböző impedanciájú hangszórókat csináltok ugyanabból a típusból, akkor ez hogy történik? Vezeték hosszát a csévén változtatjátok, vagy a keresztmetszetét, vagy csak más anyagból van(ezt tartanám valószínűbbnek)?
2. ha jól tudom, HA 31 1544-422-ből is lehet kérni 15 Ohm-osat, ennek a 8-ashoz képest az egyéb paraméterei hogyan változnak?
3. mikorra várható frekigörbe?

Nem, találtam 15 ohmos csévét a HA31-hez. Ez azt jelenti, hogy elkészíthető ugyan, de legalább két-három hétbe beletelik.
A különböző impedanciához különböző lengőcsévék járnak. Tongue Más a huzal keresztmetszete, ellenállása, épp ezért a menetszám is, és a tekercselési magasság. Tehát más T-S paramétereket adnak. A pontos értékekhez mérni kellene, de általánosságban, minél kisebb impedanicájú a cséve, annál alacsonyabb, annál nagyobb része tartózkodik a légrésben, ettől pedig kisebb Qes, ami miatt kisebb Qts várható, tehát érzékenyebb lesz. Emellet csökken a max. lin. elmozulás értéke, és az induktivitás is.
Az átvitelét hamarosan lemérem. Sajnálom, de nem tudok pontos időpontot adni.

Válaszol
Admin: Nem is SUB hangszórónak szeretném használni, sokkal inkább 3 utas hangfalba!!!!

HA 31-ből kérésre tudtok 16 ohm-os verziót gyártani? Mert ha igen, akkor kb. így nézne ki a dolog: 2 db HA 31-es párhuzamosan kötve, + HB 15, + HG 2,5 1544-639

Kérdés, hogy nem lenne-e sok a mély aránya a többihez képest. Habár a 16 ohm-os hszórók érzékenysége is alacsonyabb....

Pontosság helyett inkább a részletes jelzőt szerettem volna használni. Szóval inkább így kérdezném, hogy mennyire részletező a hangja 1 SAL SBX szériás mélyhez képest?
Válaszol
Váltó épített lenne, 500/5000, vagy 600/6000 Hz-es váltási értékekkel, 24 dB/oktáv meredekséggel. HB 15 melyiket komálná jobban?
Válaszol
Admin Írta:
SEAS Írta:Eszembe jutott egy pár dolog, összeszedtem egy néhány kérdést:
1. amikor különböző impedanciájú hangszórókat csináltok ugyanabból a típusból, akkor ez hogy történik? Vezeték hosszát a csévén változtatjátok, vagy a keresztmetszetét, vagy csak más anyagból van(ezt tartanám valószínűbbnek)?
2. ha jól tudom, HA 31 1544-422-ből is lehet kérni 15 Ohm-osat, ennek a 8-ashoz képest az egyéb paraméterei hogyan változnak?
3. mikorra várható frekigörbe?

Nem, találtam 15 ohmos csévét a HA31-hez. Ez azt jelenti, hogy elkészíthető ugyan, de legalább két-három hétbe beletelik.
A különböző impedanciához különböző lengőcsévék járnak. Tongue Más a huzal keresztmetszete, ellenállása, épp ezért a menetszám is, és a tekercselési magasság. Tehát más T-S paramétereket adnak. A pontos értékekhez mérni kellene, de általánosságban, minél kisebb impedanicájú a cséve, annál alacsonyabb, annál nagyobb része tartózkodik a légrésben, ettől pedig kisebb Qes, ami miatt kisebb Qts várható, tehát érzékenyebb lesz. Emellet csökken a max. lin. elmozulás értéke, és az induktivitás is.
Az átvitelét hamarosan lemérem. Sajnálom, de nem tudok pontos időpontot adni.

Oké, kösz, nem annyira sürgős végül is! Majd ha tényleg sürgős, szólok!
Válaszol
OK. SEAS. Wink

Válaszol
BAT, én nem hasonlítgatok. Régen hallottam sbx hangszórót. Smile Maradjunk annyiban, hogy a kevlár anyagú membránok soha nem képesek olyan részletező hangra, mint a papír. Nem is ezért találták ki újra őket. Wink

A HB 13-hoz azért 600Hz az ajánlott Fc, mert így elkerülhető, hogy az Fs környékén megszólaljon. Ez a ker. freki 12dB/oktáv váltóra van kitalálva. Tehát Fc kb. egy oktávval magasabban van Fs-től.
A felső határ pedig igencsak végetér 5000Hz-nél, ez a hangszóró elég nagy induktivitású, a zárt légtében levő csillapítóanyag sem kedvez a magasabb hangoknak, tehát komromisszumos megoldás középhangszórónak. Akkor érdemes használni, ha tényleg kell a 100W névleges teljesítmény.

Visszatérve a mélyhez. Smile
Négy ohmos nem jó esetleg? Már csak azért, mert az van bőven de ha mindketten, SEAS és Te is 16 ohmos hangszórót akar, össze kéne fognotok, és egy időpontban leadni a rendelést, talán nagyobb mennyiségnél könnyebben rávehetők a kollégák a gyártásra. Nem kis munka felszerelni a gépet cséve gyártásához, és egyszerre igen nagy szériák szoktak készülni....

A mélyek aránya sokmindentől függ, példul ott a baffle step jelenség is, tervezéskor azzal is számolni kell. Az Edge nevű program segít ebben, bár pontosan szerintem, nem képes meghatározni ez eredményt.

Válaszol
Szerváltam ma egy HB-13 -at. Meghallgatni csak hétvégén tudom, de egy pár tapasztalatom már van, igaz nem műszaki jellegű:
-amikor az eladó elhúzta a monitor előtt egy méterrel, úgy elszínezte a képet, hogy nem tudta hírtelen mi történt .haha.
-a hangszóró elég masszívnak tűnik, súlyra is elég meggyőző
-az összeszerelés minőség is kimondottan jónak tűnt

szóval elég soktat várok tőle ezek után .torz. .
Válaszol
Kedves Admin!

Immáron 4 hete várok egy textil szélű HA31 (gitár) hangszóróra az egyik kiskereskedőnél. Azt állítja, nincs nektek belőle gyártva, és múlt héten megígérte, hogy most szerdára hoz, mert szólt, hogy kell. Nem tudott hozni, azt állítja még mindig nincs gyártva.

Ő nem mond igazat, vagy valóban nem sikerül gyártani immár 1 hete ilyen hagszórót? Ha van belőle, tudok tőletek közvetlenül rendelni? Már nem bírok tovább várni, mert bérbe építem a dobozt, és a megrendelőnek örökké magyarázkodnom kell.

Kérles segíts SOS! Kösöznöm!
Válaszol
Nehéz eset. Valószínűleg nincs készleten hangszóró. És úgy emlékszem most épp mást gyártunk sorozatban, holnap utánajárok, mi a helyzet. Lehet rendelni közvetlenül tőlünk is, de akkor szólj a kiskernél, hogy már nem kéred a hangszórót.

Az ilyen egyedi gyártás kb. két hét alatt szokott megtörténni.

Válaszol
Köszönöm az infót, akkor szerintem megvárom a kiskernél. Mindenesetre nagyon hálás lennék, ha leadnád a drótot te is, hogy sorban állnak a vevők ha 31 textil szélűért. Smile Ja igen: 8ohmos kéne belőle.
Válaszol
Üdv Baskiria, utánanéztem, nem volt ilyen bejövö rendelésünk kiskertől. Ha írsz nekem egy e-mailt, akkor közvetlenül megrendelheted. Most kaptunk elvileg textil szélt is hozzá, vagy tíz darabot. Smile
Tehát ne várd a kiskernél sztem.

Válaszol
Azért szép dolog, mondhatom. Az ilyen kiskereseket jól valagba kéne rúgni. Szegény lámer itt vár hetek óta, azok meg hülyítik. De miért? Nekik nem buli eladni? Akkor ne ígérgessenek!
@Admin!
A kiskerekkel szoktatok szerződést kötni?
Válaszol
Tudomásom szerint, bár ezeket az ügyeket nem én intézem, nincs külön szerződés, első rendeléskor kérjük a cégkivonatot, vagy az ev. igazolványt, a bejegyzett tevékenységi köröket nézzük meg. Ha ilyesmi történik, azzal nem tudunk igazán mit tenni.

Válaszol
Admin Írta:Háát előfordulhat, hogy múlt csütörtökön mégsem adták fel a csomagot, nem kérdeztem rá külön.
Könnyen meglehet, mert ma sem jött meg. Futárszolgálat hozza, vagy a posta?
Válaszol
Sziasztok,

Hátha mást is érdekel... Láttam 2 utas picike hangdobozokat.
Asszem nem is videoton hangszórókból készültek...
Admin, irnál ezekről bővebben valamit? Pontosan akkorák,
amekkorát a szgépem mellé szántam PC hangdoboznak Big Grin
Veszek is belőle 1 párat, még árnyékolják is ha úgy kérem Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Őszintén Péter, nem tudom melyik az. .forog.

Válaszol
Szervusztok .
Az előbb nézegettem az MNC , cdcone és caesar 18 cm esek adatait.
Nem nagyon értek hozzá , de a hasonló méretü VT-k adatai mintha jobbak lennének . Kivéve a teljesítményt mert az kb. kétszer akkora. Hogyan tud 3 mm lin kitérés mellett 120/240 W -ot ? Lehet hogy ez az adat inkább csak irodalmi értékkel bír ? Vagy, van mit tanulni ! /csak vicceltem /
Admin .
Hol lehetne megnézni egy hasonló méretü Videoton átviteli görbéjét , az sem baj ha nem a legújabb ? Csak úgy összehasonlításképpen .
Üdv.
Válaszol
Kedves Admin!
Asszem vdiből szeretnék expo tölcséres dobozt készíteni. Első körben kifelyezetten a mélyhangokra. Klasszikus zene... Személy szerint melyiket ajánlanád?
Köszönettel...
üdvConfusedteelhand
Válaszol
Hasonló mérteű VT-k biztos, hogy jobbak.
M.N.C. által megadott parameter-ek még csak irodalmi értékkel sem bírnak. Nézd meg, a 40-es hangszórókhoz is 3 mm xmax-ot írnak.
Egyébként 120 W-ot úgy bírna ki, hogyha nagyon kemény lenne a felfüggesztés, vagy az érzékenység mondjuk 75 dB lenne, esetleg valami 0,01 literes láda is segít. Nem feltétlenül bír el a cséve 120 W-ot sem.
.zold.
Válaszol
Elgondolkodtató amit írtál . Ha megnöveljük a terhelhetőséget ,az érzékenység rovására,ott vagyunk ahol a part szakad. Ráadásul ugyanakkora hangnyomáshoz nagyobb teljesítmény szükséges. Nagy előny . Azért a frekvenciamenetre kíváncsi lennék .
Válaszol
Szia fűrészoszkár Mócsing Big Grin

Irj emailt subvoice-nak mert ha jól emlékszem, ő kért
a sal és mnc hangszóróihoz frekimenetet és kapott is.
Szerintem megosztja veled a fájlt.
Majd ő pontosít... esetleg még kérdezz rá dokigy-nél is.
(bocs ha off volt.)
Üdv, Péter
Válaszol
Helló Péter .
MNC és a SAL frekimenet kell a búbánatnak ,VT-t szeretnék !
Igaz összehasonlítás képpen,jó lenne látni mind a hármat .De amíg Admin nem prezentálja, sajnos tárgytalan .
Üdv.
Válaszol
Szia Mócsing!

Mellik hangszóró frekimenetére vagy kiváncsi?
Nekem csak a HA 17 1544-634M mélyhangszóró adatai
vannak meg, de abból minden (zma, frd is).
A magasak közül a 406-é, 463-é, 464-é és a 639-é.
Üdv, Péter
Válaszol
.forog.
NNa hol is kezdjem. Big Grin

Mócsing, a régi adatlapok elérhetők itt .
A teljesítményadatok pedig inkább a lengőcséve terhelhetőségét adják meg. Felfüggesztés, érzékenység ebben csak közvetve játszik szerepet. Azt gondolom nem kell mondani, mi a különbség a névleges és zenei között. Smile A kitérést Xmax inkább doboztervezés közben kell figyelni.
Még valami, Smile a hangszórók nem VT-k, semmi közünk nincs már a videotonhoz. Smile Asszem a Terminálosok adták a H2000 nevet, ez jobb sztem, mint a VT. Smile

Pweisz, elvileg ma van kedd, ma postáznak, remélem feladják a csomagod.

Üdv Steelhand!

Tölcsérekkel nem sok tapasztalatom van sajnos, a Terminálon a tölcséres topikban több segítséget kaphatsz, bár látom, ott már kérdeztél. Abban a topkban volt egy HA25-tel készült tölcsér. Ha minden igaz, hamarosan felkerül ide a lapra néhány kép egy kis kommentárral az építéséről. Smile

Válaszol
Sziasztok!
A képen látható hangfalról szeretnék érdeklődni.[/color]

[Kép: hangfal_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Ahogy néztem a DC4018-ra hasonlít a legjobban csak kisebb teljesítményű. Itt az adatlapja a miénknek:[/color]
[Kép: hangfal_c_mke_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]

Kipróbáltam, az egyik meg sem szólal a másikban csak a mély megy. Ráadásul hiányzik is belőle hangszóró. Van értelme felújítani (hangszórókat venni bele) vagy nem éri meg a fáradtságot? A doboz nem sérült. Egy 2050-es már megújúlt most ezen gondolkodom.
Mire volt jó ez anno (2050-hez képest jobb, rosszabb?)? 3 utas hangfal, gondolom.
Hirtelen nem jut eszembe több kérdés... .forog.
Válaszol
Üdv Stork!

Ehhez a dobozhoz én nem fűznék nagy reményeket. Smile A 2050 nem olyan rossz, ott a régi magashangszóróval voltak gondok.

Válaszol
Hát ez szegény? Megjárta a világháborút?

Más. Én SAL-os frekimeneteket gyűjtögettem, de azok már úgyis fentvannak a honlapjukon, kivéve a dómokat. Azokból van DTF 10, 12, meg 801, de elég randák, a Vidi 4 ohmosa jobbnak tűnik. MNC-től nem is próbáltam kérni, egy saját "mérésem" van a 20 centis cdcone-ról, meg van egy hosszas spekulációm róla. Ez utóbbi szerintem egy jó hangszóró, de nem tudom a H2000-hez képest pozícionálni, mert utóbbiakkal nincs tapasztalatom. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy ha most építenék, akkor nagy valószínűséggel innen választanék hangszórót.

Bár az autós szubom óta rá vagyok kicsit állva a kemény felfüggesztésű hangszórókra.
Válaszol
Admin Írta:Üdv Stork!

Ehhez a dobozhoz én nem fűznék nagy reményeket. Smile A 2050 nem olyan rossz, ott a régi magashangszóróval voltak gondok.

Ezek szerint felejtős a dolog. Akkor kiolvasom a Klinger könyvet aztán meglátjuk... Bár lehet egy kicsit magas lesz 1-2 dolog, de majd kérdezek meg utánna olvasok.Smile
A 2050-ben a magas és mély cserélve lett, múlt héten vettem őket nálatok Fehérváron a boltban.
Válaszol
Klinger sem mindenben tekinthető szentírásnak, legfeljebb annyi a jó benne, hogy magyar. Smile

Válaszol
Admin Írta:Klinger sem mindenben tekinthető szentírásnak, legfeljebb annyi a jó benne, hogy magyar. Smile

.zold. .torz. Big Grin
Válaszol
Nna ja magyar a szöveg. Tongue .forog. De subvoice itt nem szabad offolni ám. 8)

Válaszol
Szervusztok .
Péter.
Megtaláltam,a 634M frekvenciamenete sokkal szebb .

Admin.
Köszönöm, megnéztem.
Új adatok ,görbék mikor lesznek ?
VIDEOTON-törölve ,a továbbiakban H2000 . /kár/
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 8 Vendég