A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
Igen tényleg úgyvan én írtam el.Viszont nem így volt kötve minden szóró 8ohm volt csak a 12es közép 4.a mélyek párhuzamban,a közép magában,a magas és a másik közép is párhuzamba.hátulján a cimkén is 4ohm van.Így is jó bele a 4ohm-os mély?mondjuk nekem a 8 is ugyanolyan jó,akkor csak a közép maradna 4nek.
Válaszol
Jó a 4R mély persze, azt hozzászámoltam, így legalább nem kell túl sokat visszavenni a közép hangnyomásából.

Az értékek alapján a mély kivételével mégis inkább 8R váltónak tűnik. Big GrinD De hát ők tudták, hogy mit csinálnak. Vagy nem.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Hát inkább nemtudták Big Grin a magasra kb mekkora ellenállást rakjak?van értelme szerinted leégőznöm? úgy talán ritkábban szoktak elhalálozni...
Válaszol
Ha izzó kerül elé, lehet, hogy nem is kell ellenállás. Hallgasd meg, hogy tetszik jobban. Én 2,2-3,3R körüli értékben gondolkodnék.

Válaszol
Akkor kipróbálom úgy,igazából most ígyis jólenne csak féltem nehogy kinyiffanjon,ezért is akarok égőt az elég sokszor bevált már.
Válaszol
Üdv mindenkinek!
Egy kérdéssel fordulok hozzátok. Van egy Akai SR-H30 típusú hangfalam. Amelyben tönkre mentek a magas,vagy magas-közép hangszórók (típusa Akai 10CT-H30 Z:8 Ohm). Ezekhez a hangszórókhoz megszólalásig hasonlít a HB10-586-osok ez jó lesz-e bele,illetve ugyan ez a típus szerepel a magas illetve a közép hangszórók között is melyik lenne jó bele szerintetek.
Válaszol
Ettől hasonlóbb nincs. A HD a magas, a HB a középhangszóró.

Válaszol
Bár nem vagyok biztos benne de szerintem, ugyanazok a hangszórók vannak benne mint a videoton Saphir hangfalakban. Bár ilyen hangfalat csak képen láttam. Ezért is gondoltam hogy talán a HD jelölésű vagyis a magas hangszórók állnak közelebb az én gyári hangszóróimhoz.
Válaszol
Jelölték ezeket régen oda-vissza B-vel, D-vel, ebből nem érdemes kiindulni, viszont a mostaniak közül a HD-t kell kérni.

A Saphir, és Minimax hangszórói kicsit másfélék, nem ugyanilyenek.

Válaszol
Ha simán megrendelem a webáruházon keresztül az nem jó?
Válaszol
De jó. Pontosan ezért van külön közép- és magashagszóró.

Válaszol
Tehát simán rendeljem meg a HD-t.
Talán csak ennyi a két hangszóró közötti különbség?
Válaszol
A HD szélessávúbb, kevesebbet esik a felső oktávban, a HB kicsit korlátozottabb sávban szól. Ez a különbség.

Válaszol
Sziasztok

Egy hg2,5 magasra teljes terhelésnél nagyjából hány volt juthat? le akarom égőzni biztos ami biztos elég lesz 12V-os is vagy 24-est rakjak rá? szerintem egy 15W-os elég lesz hozzá.
Válaszol
Az izzó hideg- és üzemi ellenállásától függ, megfelelő szűréssel a hangszóró kb. 80W-os rendszerbe illeszthető, a névleges terhelhetősége teljes sávban ~2-3W.

Válaszol
24V 10W-osat raktam bele,majd kiderül hogy bírja így biztos nem lesz baja a hangszórónak.
Válaszol
Valószínűleg, de azért meg lehet mérni mekkora az ellenállása hidegen. :-)

Válaszol
Hát ezt elfelejtettem.... nah majd ha egyszer szétszedem megmérem Smile
Válaszol
sziasztok!
Azt szeretném tőletek megkérdezni dc2550a tip. hangfalpárnál az egyik mélyhangszóró tönkrement itt olvastam ennek a pótlása itt lehetséges a HA25-479-es tipusúval remélem ez teljesen megegyezik a az eredeti paraméreteivel. A kérdésem a következő ilyenkor mind a kettőt cserélnem kell vagy csak azt amelyik rossz! Válaszaitokat előre is köszönöm!
Válaszol
Az új H2000-es hangszórók, majdnem biztos, hogy nem egyeznek a régi Videotonokkal. Szerintem kicsit másabbak már a mostaniak, és jobbak. Ha azt szeretnéd, hogy a kettő egyforma legyen, akkor két új mélyközép kell. Remélem tudtam segíteni. Smile

Egyébként mi a baja a hangszórónak? Ha csak a széle ment tönkre, ahhoz lehet kapni másikat, és nem is kell új hangszórót se venni. Vagy, ha más a baj forrása, lehet akkor is meg lehetne még javítani, ebben az ügyben fordulj Shalafi66-hoz, ő biztos segít. Smile
Válaszol
Lehet csak az egyik hangszórót is cserélni, de akkor nem lesz egyforma a két oldal.

Jelenleg úgy alakult a gyártás, hogy a HA25-451 is használható zárt dobozban, ez hasonlít legjobban a régire.

Válaszol
Hali!
Köszönöm szépen a válaszokat, sejtettem hogy csak az egyiket cserélve nem lessz tökletesSmile A hangfal olyan hibát produkált kicsit erőteljesebb zene halgatás után elnémult és olyan mély brumos(olyan földeszúgás szerü) hangon folyamatosan zúgott. Azt hittem az erősitő végfoka ment tönkre, el is vittem szerelőhöz de azt mondta az erősitő tökéletesen működik. Ő mondta szerinte a hangszórónak lehet baja. Átvizsgálva azt tapasztaltam ha a mély hangszórót mozgatom akkor az lekoppant a mágnesre. A hangszóró amúgy nagyon rendben van a pereme a gumirozás hibátlan a a papirtölcsér is hibátlan. Nem tudom ezen dolgok tudatában lehet-e ezzel valamit kezdeni vagy lehet ezt javitani?
Válaszol
a szerelőben gondolom megbízol, de .. azért hadd kérdezzem, meg, véletlen nem győződtél e meg róla hogy biztosan jól működik az erősítő mindkét végfoka ?
Válaszol
Én sem láttam még olyan hangszórót, ami 50Hz-et generálna.

Válaszol
elég alapos a gyanú hogy az erősítőnek van még baja..
ha netán találsz olyan hangszórót amit nem sajnálsz , ki kellene próbálni biztos ami biztos..
Még az is megeshet hogy a hangszóródnak a világon semmi baja (bár megeshet hogy károsodott, ha szétverődött a cséve).
Válaszol
Bal és jobb oldal felcserélése? Egyből kiderül mi a gond.
Válaszol
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni a hangszóró2000 gyárt-e régi videoton hangszóróhoz lengőcsévéket.
Válaszol
Üdv. Csak a jelenleg is kapható hangszórókhoz.

Válaszol
Köszi a választ megnézem a tipusszámot.
Válaszol
Megvan a tipusszám!
HA 20/10K 8ohm -os Ehhez kellene nekem 2 db lengőcséve tekerve. Esetleg ha valakinek volna eladó ami felesleges...Vagy tudna csinálni. Nem találtam a Hangszóró 2000 oldalán ezt a tipust.
Válaszol
A HA20 kiscsapos hangszórók alkatrészei hasonlítanak legjobban. A weblapon ott az ára is.

Válaszol
Nagyon köszönöm az értékes választ, már rendelem is.
Válaszol
--kicsit off, de mégis, mit jelent az hogy "kiscsapos" meg "nagycsapos" ??--
Válaszol
Üdv!
Meg is találtam a lengőcsévét, érdeklődésemre gyorsan reagáltak. Még azon filózok hogy megéri-e egyáltalán. a cséve ára 480 ft ami egy jó ár de a posta 1200 lenne.
Válaszol
Sziasztok!

Egy pár ősrégi TESLA hangdoboz került hozzám hangszórók nélkül. Eredetileg egy 165 mm-es gumis membránszélű mély közép (mai megfelelője ez a TVM) , és egy papíros magas sugárzó lakott benne. Maga a doboz 200x200x300 mm-es belső méretű (12 liter), masszív rétegelt lemez. Arra gondoltam, hogy életet lehelek e kis dobozba. Ki is néztem a hozzá legjobban illő két "motort"
HA17-582, és HG2,5-639 párost. Arra lennék kíváncsi, hogy a HA17-582 hogy érezné magát ebben a kis zárt dobozban, nem csillapítaná e túl ez a kevés levegő? Vagy célszerű lenne méretezett reflex csövet bele tenni? Esetleg tudnátok valami más ötletet adni (más típusok)?
Minőségre hajtok, mert egy 25W-os GainClone erősítő etetné.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 13 Vendég