A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
ha ez így van akkor kár lenne spórolni 2 darab fa dobozon.
meg elfelejteni a hg 2.5 et.

12 liter nagyon kevés, gyakorlatilag nemsok mélyhangja lenne.
a hg 2.5 ugyan nem drága, cserébe nem is tud túl sokat.
a webshopban árulnak olyan magasat az import termékek közt ami már inkább illik.

ha mindenképpen ez a doboz kell hogy maradjon... akkor valahogyan ezt kellene belevarni:
http://www.hangszoro.net/adat/618.pdf
meg eztet a magast.. ha mindenképpen innen akarod rendelni:
http://www.hangszoro.net/adat/phi4.pdf

durván 3 Khz körül váltva másodrendűvel elmegy polc sugárzónak.
semmi komoly.
de akkor is az előlappal lesz munkád bőven mire belehegeszted őket.
Válaszol
Köszi a választ!

Ezt a kis dobozt szeretném használni, mert egy LCD TV mellé menne a falra. HTPC hajtja a gainclone-t, zenei élvezkedés csak ritkán lenne vele. Amolyan másodhegedűs szerepet töltene be csak. Sokat nem akarok költeni rá.

A linkelt 15 centis hsz. jobb valamiben mint a 17-es 582-es?
A papíros magas a 70-es évek végén amikor még prometeus rádió, és akai szalagos magnó volt a menő, rettentően pocsék minőség volt, rendszeresen levált a lengőcsévéről a kivezető felxi huzal. Most gondolom azé' jobb, de akkor is kicsit fázok tőle. Amúgy hangzásban, az irányítottságot leszámítva, van ez olyan mint egy nem profi dóm?

Ez a szélessávú milyen megoldás lehetne ebben a dobozban? Persze csak reflexként megcsinálva.
Üdv. Emerson
Válaszol
nézd. a 15 centis mélyközép annyiban "jobb" mint a 17 centis , hogy a 12 literes dobozodba passzol nagyjából. 12 literben a 17 centis nem adna ki rendes mélyhangot.
a dóm magas amit eredetileg választottál, ha megnézed az aatlapján igen hullámos átvitellel bír. a papíros amit én ajánlottam egyrészt mélyebbről indítható -sose baj- másrészt nem ennyire hullámos az átvitele.
Egy profi dóm még mélyebbről indítható és magasabbra is megy, azonkívül sokkal kevésbé irányított.
Árban találsz a webshopban "vifa" dómot 6-8 ezer közt, és egy profi dóm mnondjuk ennek a 10 szeresébe kerül.

Azt kell mondjam hogy olcsó, kicsi, profi nincsen semmiből.
főleg korlátozó hogy eleve van egy dobozod amihez ragaszkodsz.
A 17 es hangszóró a neki megfelelő dobozban sokkal mélyebbre megy mint a 15 ös.
De a neked levő doboz annak nem jó.

A szélessávúról nemtudok nyilatkozni túlsokat, leszámítva hogy önmagában kevés a mélyhang amire képes.

sajnos nem lehet mindent egyszerre.

Első posztodban "Minőségre hajtok", most pediglen nem akarsz rá sokat költeni.
Ezt én megértem.
Ha a minőség a fontosabb akkor hanyagold el azt a két dobozt.
Maradjon a 17 es mélyközép vifa dómmal,új dobozban.
ha olcsón akarod megúszni akkor 15 ös mélyközép a papíros magassal a meglevő dobozban.
sajnos olyan hangszóró készlet sem itt, sem máshol nincsen ami minőségi, olcsó, és egy találomra választott , más hangszórókhoz készült dobozban minőségi eredményt ad.
Ez a dolgok rendje.
Válaszol
Ezt szépen levezetted DMG, gratulálok. Konklúzió: a minőségnek ára van. Ez már Emerson döntése lesz.
- Ajándékot hoztam, malájok fejedelme. Aquamarinkék.
- Az ajándék szép, de ilyet már ettem.
Válaszol
azért remélem hallgat a jó szóra.
ha ragaszkodik ezekhez a dobozokhoz akkor az a ha15 valami meg a kis papíros magas bőven elég. váltó kérdésben nem nyilatkoznék mert nincsen sem időm sem energiám ránézni.
Válaszol
Köszi a részletes tájékoztatást!

Kisebb hangszóróval, mint ami eredetileg benne volt ebben a dobozban, nem szeretnék vacakolni, mert cserélni kellene a teljes előlapot, akkor már inkább új doboz.
Teszek egy próbát a Pázmándi féle szélessávúval először ebben a dobozban megfülelve, ha nem lesz jó , kap egy méretezett nagyobb reflex dobozt. Ha kevés lenne a magasa, egy vifa dóm még megy mellé majd úgy 10 KHz felett. Kíváncsi vagyok erre a hangszóróra, mert utoljára egy ettől kisebb régi RFT-t hallottam szólni, nem is volt olyan borzasztó.
Üdv. Emerson
Válaszol
egész pontosan a mély lenne kevés a a szélessávúnál, nem a magas.

az az eredeti hangszóró kívülről volt csak felcsavarozva akkor nem kell új előlap. mérd le a lukat. ha bele passzol a kisebb hangszóró akkor csak az eredeti előlap belsejére kell egy másik lap. ez elég ha 18x18 centis. közepén elég nagy luk a 15 ös hangszórónak.
amúgyis jobb ha süllyesztve van a hangszóró.
Válaszol
154 mm a kivágás a dobozon, bele férne a 618-as hsz. sőt a papíros maga is mehetne besüllyesztve mert a kivágás ott meg 90mm. Még a kinézete is egységes lenne. Ahogy nézem a 618-as adatlapját, a Qts 0,355 alapján reflexbe lenne való. Ha tennék egy reflexcsövet bele nem lenne jobb, mint így zártan?

És ha tennék egy próbát a szélessávúval reflexé alakított dobozban? Akkor is kevés lenne a mélye? Az adatai elég jók ennek a hsz.-nek, Qts=0,374, ez is inkább reflexbe lenne jó.
Üdv. Emerson
Válaszol
a 15 ösnek reflex doboz kell, így van.
a térfogat viszont stimmel.

a szélessávúnak nézd meg az adatlapját.
főleg ami az átvitelt illeti. lehet hogy ki lehetne EQ-zni, de az sem jó dolog.

jobb lesz neked a 15 ös meg a kis papíros magas.
de nem nekem kell eldöntenem.
azt lehet hogy letöltöd mondjuk a winisd programot, belepötyögöd az adatokat, aztán mérlegelsz hogy melyik kell neked.
Válaszol
Átalakítom reflexre ezt a kis dobozt, és rendelek bele 15-ös mély + papíros magast.
A szélessávú továbbra is izgat, ezért később azzal is teszek egy próbát nagyobb dobozban.
Köszi a segítséget!
Üdv. Emerson
Válaszol
ó nincsen mit.
nagyon szívesen.
meglátod majd hogy nem lesz ennek rossz hangja.
Válaszol
HD8-597 nem lenne jobb mint a PSS? Jobb az átvitele, impedanciamenete, kérdés, hogy belefér-e a meglévő kivágásba vagy esetleg ez probléma-e? Kicsit érzékenyebb, kell hozzá egy 1,5-2,2 ohm ellenállás.

Megjegyzés: az impedanciamenet a régi HD6,5 adatlapjában található, alapvetően lineáris.
Válaszol
Inkább a 6,5-es PSS, mint a HD8. Smile Az a biztos. De 3kHz alatt ez sem használható, nem lehet alacsonyabb keresztezéssel váltani, mint a 2,5-es dómot, ez tévedés. Smile Egyébként a HG2,5 is megfelel, ha nem olyan magasak az igények.
A HA15 nem ajánlott, nem igazán jó középtartományban, a 17-es sokkal vállalhatóbb megoldás, még akkor is, ha a doboz kisebb. Gyengébb mágneskörrel viszont lehet olyat készíteni, ami megfelel a 12literes zárt dobozhoz.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ezért gondoltam először a 17-esre. Jókat olvastam róla korábban. Ráadásul a dobozt sem kellene faragni hozzá, simán befér a 165-ös helyére. Ha átalakítanám ezt a dobozt reflexre, akkor is kellene a gyengébb mágnes? Ezzel az érzékenysége is romlana? Tetszetős ezen hangszórók 90dB-es érzékenysége. Kínai, és cseh márkákat az alacsonyabb érzékenység miatt nem akarok.
Üdv. Emerson
Válaszol
http://www.hangszoro.net/index.php/uj-hangszorok/szelessavuk/17c558an- ezt nézegetem, és nem értem, hogy a névleges impedancia 8 ohm, a mért érték pedig 5 ohm, Re is 4,6 ohm. Ezek alapján inkább 6 ohmosnak lehet tekinteni?
Válaszol
Zárt dobozban csak alacsonyabb érzékenységgel javul a mélytartomány. Lehet reflex is, 60-70Hz alatt akkor sem szól.

Válaszol
Egyébként mi a baj a HD-8-597-el? Gyártástechnológiai okai vannak, hogy nem ajánlod, gondolok itt pl. a kisebb csévére vagy esetleg a magasabb fs-re.
Válaszol
na csak rávettem magam.
a szélessávú 17 centis 12 liter zártban nagyjából 90 hz ig menne le.
12 liter reflexben 70 hz ig.
a 17-582 70 hz et mutat zárt 12 literesben (reflexnek nem lenne értelme)
a 1544-618 12 liter reflexben 50 hz et mutat.

ez eddig stimm..

de a kis papírost miért nem ajánlod 3Khz alatti váltással?
2x Fs állítólag elég magasan van másodrendű szűrővel, kíváncsi vagyok miért akarod inkább közel 2,5xFs körül váltani?
Válaszol
Gondolom a kis elektromos terhelhetőség miatt ajánlott a magasabb ker. frekvencia.

Az az érdekes ezekkel a papíros magasakkal, ha 3kHz-en váltom egy másodrendűvel, akkor lemegy 1500Hz-ig szinte lineárisan, aztán az átvitel egy negyedrendű szűrő meredekségével csökken. Smile
Válaszol
Voltam hangszóróboltban, errefelé nincs HD6,5PSS.Sad Viszont volt helyette Philips PSS 297. Smile Ránézésre ugyanolyan, mint a HD6,5, gondolom egy tőről fakadnak. SmileÉrdemes inkább HD6,5-öt rendelni, vagy jó a Philips is? Van esetleg valami markáns különbség közöttük?
Válaszol
Teljesen ugyanaz a két hangszóró, csak ők philipsnek hívják a jobb eladhatóság végett. Smile

Válaszol
Szia Shalafi,

Tudnál nekem küldeni HA20-484 és HG2,5-639 szórókhoz ZMA és FRD fileokat? Az SPL Tracer nem az igazi valamiért a gépemen Sad
Bónusz kérdés: a most épülő szűkülő TL-hez lesz ez a kombináció, a 2 db 484 sorba kötve és úgy a HG2,5 fölé. Te milyen keresztezési frekvenciát alkalmaznál a szűrőnél? Én úgy 5K körül gondoltam, de majd ha szimulációval meg tudom nézni akkor kiderül. Impedancia korrekció lesz természetesen a rendszerben.

Köszi előre is!
Válaszol
Szia Gábor, nem tudok olyan fájlokat küldeni, amiket használni tudnál, a kiválasztott hangszórók sem állandóak, változnak idővel, és a doboz + a duplázott mélyközép hatásai sincsenek rajta az én méréseimen. Így nem tudod megoldani.

Az 5000Hz viszont biztosan nem jó ötlet, 3000 fölött a HA20-at már nem érdemes alkalmazni.

Csak ízlés, és lehallgató helyiség kérdése, de a 2db 200-as mélyközéphez borzalmasan nagy doboz kell. Hol, vagy mire használod majd? :-)

Válaszol
Ááá, csak próbálkozok Smile Nem akartam megválni a 484-től és mivel pont 4 darabom van gondoltam beleteszem egy TL-be aztán kiderül. Első TL próba cseresznye alapon. Ez olyan mit lehet kihozni belőle típusú próbálkozás. Ha összejön akkor unokahúgomnak lepasszolom én meg folytatom az építgetést és tanulgatást, amihez valószínűleg braunt fogok rendelni tőled. A TL még HA31-ből kap egy bass ládát is maga mellé, hogy kellemesen mélyre menjen. Szobába megy, de ha kell ki lehet tenni kerti partihoz is. Egyébként egyszer van hajtogatva a cső, méretre olyan 0.23*0.34*1.05, 40HZ-re hangolva.
Akkor megnézem 3000-n és bemérem mit mutat.
Válaszol
Sok más választás nincs, ez az egyetlen közös pont a magassal. De ha a szokásos tankönyvi képletekkel, névleges impedanciára számolod, valószínűleg nem lesz jó.

A keresztmetszet elég a két hangszóróhoz?

Válaszol
(2013. 06. 10., 3:23)shalafi66 Írta:  A keresztmetszet elég a két hangszóróhoz?

Egy másik csőnél 4 hangszóró Sd-jének összege alapján számolták a cső keresztmetszetét, de a képek alapján érzésem szerint nem lehet jó. Az impedanciagörbe szerint is olyan, mintha akusztikusan nem lennének leterhelve a membránok, mintha egy egyszerű lapra lennének szerelve a hangszórók.
Válaszol
Attól függ, hogy a 23*34cm kívül, vagy belül mérhető-e. Smile

Válaszol
Sziasztok!

Nos mivel sikerült magam lebeszélni a szélessávú építéséről, ezért egyelőre vizsgálom a két utas hangsugárzó lehetőségét...

Közben szimulálgattam kicsit, hát egyértelmű, hogy a 484-es a jobb választás...
Válaszol
Sziasztok!

A birtokomban van egy Orion hs-288. A bolgár lb1031-es mélyközepek teljesen elöregedtek.
Szeretném ezeket kicserélni egy HA20 1544-569-re. Korábban már cserére szorult benne a magas, akkor egy HG2,5 1544-463-as került bele a középsugárzó az eredeti MD40.

Következő a problémám! A hangváltót valaki teljesen átrendezte! Semmi panel, semmi..csak fel van ragasztva az alkatrész a dobozra, hangszóró tetejére! Ha ennek a kötésében valaki tudna segítséget nyújtani nagyon hálás lennék! Smile

- Magas pozitívon 2u2-es kondi.
- MD 40-nél 4u7 kondi és 4R7 5W ellenállás sorba kötve, másik oldalon tekercs.
- Mélyközép előtt RL 6200 jelzésű tekercs.

MD 40-nél fogalmam sincs melyik a pozitív és negatív fele, valamint, hogy a tekercseket hogyan kéne kötözgetni.. Ha valaki segítene nagyon hálás lennék érte! Smile
Válaszol
Mi a baj a mostani megoldással?

Válaszol
Üdv. Valamikor 2010-ben vásároltam 2 darab 25cm hangszórót HA25-451
Kecskeméten valami panelház alatt volt a bolt. Tudja valaki a bolt nevét vagy valamit róla? Nem sokat használtam a két hangszórót ,sal hangszóró helyére raktam be , majd pár hónap múlva kiszereltem ,dobozokat eladtam.Lágyabb felfüggesztésűek voltak valóban mint a sal sbx.
Most adtam el őket a vaterán 5500 ért a kettőt.Írt a vevő hogy halál viseltesek meg hogy újra is van peremezve meg ráadásul szarul nincs központban sem. Senki nem nyúlt hozzá mert minek,3 éve van kb polcon..Na akkor a jóember fabrikált a boltban és átbaszott engem vagy a Hangszóró 2000 csinál ekkora fost????

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/hangfal_hangrendszer/videoton_hangszorok_ha25_451_25cm_1811349977.html
Válaszol
(2013. 10. 17., 11:39)attac1 Írta:  Írt a vevő hogy halál viseltesek meg hogy újra is van peremezve meg ráadásul szarul nincs központban sem. Senki nem nyúlt hozzá mert minek,3 éve van kb polcon..Na akkor a jóember fabrikált a boltban és átbaszott engem vagy a Hangszóró 2000 csinál ekkora fost????

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/hangfal_hangrendszer/videoton_hangszorok_ha25_451_25cm_1811349977.html

Vagy harmadik lehetőségként a vevő próbálja visszaadni azokat a hszeket amit valami miatt mégsem akar megvenni. Te meg fogod ismerni, vajon ugyanazokat a hszeket adja-e vissza neked ? Nem egy javított, szarul peremezett, használt darabot ?

mod:
Ez azért elgondolkodtató ezzel a vevővel kapcsolatban:
- VR
Válaszol
Elvileg eredetinek tűnnek a 25-ösök, itt-ott van ragasztónyom, de az esztétikai felületek, ahol a beépítés után látható a hangszóró, nagyjából rendben vannak.

Válaszol
karácsonyra meg akarom magam lepni 2 darab jobb mélyhangszóróval.
HA31-421 -ből nncsen valami javított változat ?
határozottan szubnak szeretném.
ebből is meglehetne, de ha van jobb akkor érdekelne.
Válaszol
Sziasztok!
HG 2,5-ös magashangszórókkal kapcsolatban kérdezném, hogy a mágnes mennyiben befolyásolja majd a működést? Egy pár régi "nagymágneses" és egy pár újabb, "alacsonymágneses" van, amik új pilléket kapnak hamarosan. Ki, mit tud(hat) erről?
Üdv.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 7 Vendég