A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
(2014. 05. 28., 12:15)shalafi66 Írta:  A magasak nem sokáig maradnak, az gyorsan megy. Smile Kaptam egy-két javítandó vifa dómot is, ennyiből már csak össze lehet hozni neked is valamit.

Vifa magasból nekem csak egy gyári D26-os hiányzik a B32,5-höz (na jó még doboz és váltó is kell majd hozzá). Olyat sajna még nem sikerült szerezni, pedig már keresem jó ideje.
Most is csak egy pár D25-höz jutottam hozzá, amiből csak az egyik jó, de a tartalék pillével már kiad egy ép párt. Már csak meg kell találnom hozzá...
Válaszol
Van itt 26-os de még nem néztem, milyen állapotban van. Egyébként ezek is jól javíthatók. van hozzá többféle membránom.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Üdv!
A 25R672N-ből szeretnék vásárolni, van e rá módotok megmérni a konkrét darab TS adatait? Természetesen fizetem.
Előre is köszönöm!
Válaszol
Mindig szokás megmérni, ez az alap. De nagy változások általában nincsenek.

Válaszol
Írtam emailt innen a fórumból, azt nem tudom, hogy elment e.
Válaszol
Olvastam. Köszönet. Smile Válaszolok hamarosan.

Válaszol
(2014. 05. 29., 9:07)shalafi66 Írta:  Van itt 26-os de még nem néztem, milyen állapotban van. Egyébként ezek is jól javíthatók. van hozzá többféle membránom.

Az a 26-os kell nekem! (De eredeti membránnal kellene)
Csak a B33 magasaihoz kell majd membrán is, de ott a mélyközép csupasz kosaraiba is kell pár dolog majd.
Válaszol
Meg fogom nézni.

Válaszol
(2014. 05. 31., 21:13)shalafi66 Írta:  Olvastam. Köszönet. Smile Válaszolok hamarosan.

Várom türelmesen.ooo.
Válaszol
T. Tagok!
Segítségeteket szeretném kérni!
Van:- DCR 2520A dobozom
-HA 25/1128
-HB10/1018
-(magas még nincs)
-TRIO 8/90
A mélyet hogyan célszerű használni ebben a dobozban, a reflex csövet (ami d 58mm h 30mm) lezárjam?
(A doboz a gyerkőcöknek lesz bulizásra, sok kíméletre nem számíthat...)
Válaszol
Videoton HA25/10KS mélynyomóba jó a most kapható 25-ös H2000 membrán?
Válaszol
A reflexcső maradhat, legalább jó bulizós hangja lesz.

Van olyan membrán, amivel javítható.

Válaszol
Köszönöm az infót!
Válaszol
T. Shalafi!
Amennyiben viszonteladón keresztül rendelek h2000 hangszórókat, van rá esély, hogy párba válogatva külditek?
Válaszol
Hát én erről a lehetőségről nem tudok. Smile Te válogathatsz, ha lemész az üzembe, de párban nem szoktak árulni hangszórót Fehérváron.

Válaszol
Köszönöm!
Válaszol
Videoton HG 1,9. Az a kérdésem, hogy a három csavar meghúzásával pontosan mit és milyen módon kell beállítani, ha pillét cserélek? Valamint, AB1010-es dobozban mit érdemes a hangváltón módosítani?
Válaszol
1)
HA31-421-el építettem BR dobozt.30Hz-től 150Hz-ig(-3dB) kell működnie LFE csatornában. Már nem annyira tetszik a hangja, ezért zárt dobozt építenék a jobb impulzus átvitel,és feszesebb basszus érdekében. A HA31-421-el 80-90 literes zárt dobozban kb.50Hz-től szólna.
A mért T-S :
Fr szabadon:22,4Hz, 21 grammos súllyal a Qms:2,1 Qes:0,4 Qts:0,34 Vas:345 liter.
Kérdésem: egy pótmágnes-el mennyire lehetne megközelíteni a zárt dobozhoz ideális Qts:0,7 értéket. Egyáltalán a kapható mágnesekkel mely paraméterek és hogyan változnak a tapasztalatok szerint? Ha ez jó megoldás lenne, van e hozzá illő mágnes, és azt hogyan lehet applikálni? Az érzékenység megfelelő így is, csak zártban az F-alsó nem,30-35Hz (-3dB) kellene.
Ha ez semmiképp nem járható út, akkor melyik hangszóró alkalmas zártban 30Hz(-3dB)-ig 90-92 dB/1W és kb.15W-ig 40Hz-en Xmax lineáris kitérés mellett ? Doboz mérete, ha nagy ,nem probléma.
2)
10cm-es szatellit hangszórókat(Visaton FR10/4) megmértem doboz készítés előtt és elkészítettem a méretezett BR dobozokat.Egy év működés után újra mértem a hangszórókat és meglepődve tapasztaltam, hogy az Fr: 95Hz-ről 110÷120 Hz-re nőtt, a Qts:0,56-ról 0,74-re nőtt, a Vas 3,5 l-ről 1,6 l-re csökkent.
Pont fordítva vártam a bejáratás után.Mi lehet ennek az oka?
Igaz hogy most pont jók lettek zárt dobozhoz de az Falsó így megemelkedik 130 Hz körülre.Az előlapi reflex nyílást meg be kellene vakolnom.Ha meg BR-nek hagyom, csúnyán kiemel Fr -nél a magas Qts miatt.
Választ előre is köszönöm.
Válaszol
Szerintem a HA31 alapból jó zárt dobozhoz, de 40Hz@-6dB-től jobb mélyátvitelt nem kell várni tőle. Amit szeretnél
Idézet:zártban 30Hz(-3dB)-ig 90-92 dB/1W és kb.15W-ig 40Hz-en Xmax lineáris kitérés mellett
az kb. 50 centis hangszóró.

Válaszol
Ha vennék egy HA25-479-et, az adatlap szerinti értékekkel szimulálva a nettó 215 literes,és zárttá alakítandó dobozban full kitömve a Qtc:0,673 , Ql:10 , F3:32Hz (Ha az Frez valóban 21Hz!!).
Lecsökkentve a doboz méretet az optimumra pedig Full kitömve nettó 171 liter Qtc:0,707 Ql:10 F3:32Hz adódik a BassBox6 szerint.
Ezzel a hsz.-val jobb mély impulzus átvitel várható a HA31-421 BR-hez képest, vagy kár átépíteni mert nem lesz érzékelhetően pattogósabb?
Ha jobb lesz, melyik verzióban érdemes átépíteni a fentiek közül?
Ha csak 150 Hz-ig szól a cucc, kell egyáltalán a bélelés (2,6 m a legrövidebb hullámhossz)? Persze bélés nélkül nagyobb doboz adódik.
A 4 mm Xlin kitérést kb.16W-nál éri el 40 Hz-en, az alatt meg az erősítő 24dB/okt vág.Ennél nagyobb hangnyomás nem kell.A kisebb érzékenység kompromisszum, állítható az LFE csatorna szintje.
Ha az átépítés mellet döntenék,az adatlapnak garantáltan megfelelő hangszórót Nálad lehet megrendelni, vagy kis szórással a bolti is tudja ?
Érdekelne, hogy milyen a kompenzáló mágnesek hatása a T-S paraméterekre általában, és az előző kérdésem 2)pontjában vázoltaknak mi lehet az oka, mert az rejtély számomra?
Válaszol
A székesfehérvári hangszórókról a cégvezető tud felvilágosítást adni, Szatmári Sándort keresd: http://hangszoro.net/index.php/elerhetosegek

Az extrém méretű dobozokkal kapcsolatban nem számítanék jó eredményre.

Hogy a Visatonnal pontosan mi történt, azt én innen messziről nem tudom, az egyik alkatrész engedékenysége változott.

Válaszol
"RE: SUB
Variálható tetszés szerint, bizonyos kereteken belül. Shy A legutóbbi ilyen volt:

[2014.08.28. 20:12:54] L: Name: 31R421_Levi_félkész_1
Type: Standard one-way driver
Company: .egyéb
No. of Drivers = 1
Fs = 23.18 Hz
Qms = 2.724
Vas = 294.2 liters
Cms = 0.66 mm/N
Mms = 71.41 g
Rms = 3.817 kg/s
Xmax = 8.5 mm
Xmech = 15 mm
P-Dia = 267 mm
Sd = 560 sq.cm
P-Vd = 0.476 liters
Qes = 0.514
Re = 3.357 ohms
Z = 4 ohms
BL = 8.241 Tm
Qts = 0.432
no = 0.687 %
1-W SPL = 90.52 dB
2.83-V SPL = 94.29 dB "

ha van hely vagy 350-400 liternyi reflexnek akkor ez spec. lemegy elég mélyre.
ha nincsen akkor majd zsebbe kell nyúlni is csinálni push-pullt. az megáll 250 liter körül.
autósba írta shala, de inkább egy ilyen bazinagy szobai szubnak tudom elképzelni.
Válaszol
300 liter az már nem doboz, az csomagtartó. Smile Autóban tényleg nem kell 60l-től több. A 80 szobában is megállítja.

Válaszol
nicki-nek ha jól sejtem a lehető legményebb alsó határ a célja, az a 350-400 liter annak megfelel. még úgy is viszonylag terhelhető és értékelhető hangnyomást produkál.
leszámítva hogy télleg rettenetesen nagy az az érzésem hogy ez nekivaló játékszer.
annyit ha lehetne még ezen a hangszórón alakítani hogy ugyenzt kisebb dobozban tudja nagyon ki volnék vele békülve. (sajnos ahova eredetileg szerettem volna úgyfest abba a kocsiba nem fér be még netto 40 literrel sem Sad )
szuobába még így is gondolkozok rajta , egyi szekrényt ha ki tudnám paterolni pont jó lenne szubnak az említett 350-400 literben. ez legalább valóban szub lenne így.
Válaszol
Többnyire (90%-ban) fölösleges bármilyen 30Hz alatti alsó határfrekvenciát vagy hangolást megcélozni. Ennél a hangszórónál is 80l (b-reflex) a maximum szerintem. Általában olyan hangszórókat szeretek készíteni, amiknek nincsenek extrém dobozigényei. A kis dobozra ott van a 25 centis most is, az már autóban 25 litertől bevethető.

Válaszol
tökéletesen helytálló és maximálisan egyetértek Smile
de tudom hogy erre vágyik, hát ha ezt akarja akkor ezzel tudja és ekkorában megoldani.
volt nekem is ami súrolta a 20 hz et, azért nem teljesen felesleges, de akkor kicsi házban laktam aztán nevolt neki hely igazán.
Válaszol
Értem én, de kérdés, hogy megéri-e feláldozni a mélysugárzó egyéb pozitív tulajdonságait a nagyon alacsony alsó határfrekiért.. Na és a rengeteg faanyagot. Smile Én így értettem amit írtam, nem hiszem, hogy pozitív a mérleg a többszáz literes dobozoknál.

Válaszol
Orion LB1231-es mélysugárzó javításához használható a 300mm-es H2000-es vászon perem illetve a 300mm-es membrán?
Válaszol
Használható, de nem lesznek ugyanazok a paraméterek. Ehhez a hangszóróhoz csak egyedi gyártásban készítek textilszélt. A membrán biztosan nem jó, mert a lengőcséve mérete más.

Válaszol
T. Shalafi66!
A HA31-421 zárt dobozban kb.50Hz-es F-3 érhető el.
Ha feláldoznék a kb.92dB érzékenységből 4÷5 dB-t úgy hogy a membránt lesúlyoznám kb.30 grammal, így elérhető lenne zárt dobozban a 30-35 Hz körüli F-3?
Az ötletem a MIVOC XAW320 hsz.-tól származik.Kérdés, hogy ezzel a módszerrel megkapnám e a Bass Reflexhez képest a jobb mélyhang impulzus átvitelt (150Hz felett a hsz. az 5.1-ben nem funkcionál), vagy lelustul a cucc és rosszabb lesz a BR-nél?
Ha járható ez a módszer úgy mit javasolsz a membrán lesúlyozásának a legjobb technológiára?
Válaszol
Ezt én sajnos nem tudom, nem ismerem a kiindulási paramétereket.

Válaszol
HA31-421 mért:
Qts:0.335, Qms:2.08, Qes:0.4 Fs:22.3Hz VAS:345Liter Re:3.3ohm Sd:510cm2 SPL:91.86dB

WinISD szerint ha a súlyozás 30gr akkor a Qtc:0.7- hez 200 literes zárt kellene és az Fsc:31Hz mellett az SPL(1w1m) pedig 88dB-re csökken.
A fő kérdés az, hogy milyen lenne így az impulzus válasz ha az Mms 54 gr-ról 84 gr-ra nő a 30 gr-os súlyozással - Így elérhető e a zárt dobozra jellemző gyorsabb lecsengés, vagy várhatóan rosszabb lenne a BR-nél is - a nagyobb tömeg és a gyengébb motor (BL:7.9) miatt?
Ha esetleg érdemes foglalkozni evvel, mi a legjobb kivitelezési technológia a membrán tömegének növelésére? Ólomlemez csíkok szimmetrikus felragasztása a porvédő mélységében?
Válaszol
úgy vélem tudni -ami nem feltétlen helyes- hogy nagyjából 10% körül van amit rá lehet pakolni anélkül hogy ellustulna. a súlyozásnak szimmetrikusnak kell lennie, nagyon régen amikor próbálgattam ezt akkor homorú porvédőket öntöttem ki kimért tömegű ragasztóval.
nem biztos hogy ez a legjobb módja mondjuk, de könnyű megoldásnak bizonyult.
mindenesetre nem voltam vele valami elégedett.
http://www.sound.westhost.com/project71.htm
ez inkább neked való volna, feltéve ha be tudod csempészni a sub erősítő elébe.
Válaszol
Sziasztok. Kicsit érdeklődnék, illetve tanácsokat kérnék. Van egy végfokom 8 ohmon 2x 100 wattot ad le szinuszosan.Nincs kihasználva a végfok, csak áll nekem, eladni pedig nem szeretném. Erre szeretnék összerakni, építeni egy mélyláda párt, de nem szeretnék nagy költségvetésekbe menni, persze ez nem azt jelenti hogy el szeretném filléreskedni, nem kiálításra meg stb re készülne.. Nos Hangszóróknál előfordul hogy rengeteg adat nincs megadva ahoz ,hogy jó ládát lehessen neki behangolni. Láttam ezekről a hangszórókról minden adat megvan. Érdekelne , hogy nem e lehetne összehozni egy-egy szépen szóló mélyládát ezekből a termékekből? Mélyládát szeretnék, azért is mert van két hangosítási ládám, Két Eminence 50Hz - 6kHz, érzékenység 94dB azt hiszem., két piezzó magassal. egy Agota ds 600 as végfokkal. Nos Ez alá szeretnék két mélyet, de nagyon nem szeretnék már rá olyan sokat költeni. És persze van egy szabad végfokom. Előre is köszönöm.
Válaszol
Mekkora hangnyomás szükséges? Ha az emincence-szel szeretnéd, hogy együtt működjön, akkor legalább akkora terhelhetőségben és érzékenységben kellene gondolkodnod. Magyarul egy nagyobb méretű mélyhangszóróra lesz szükséged (ilyen Székesfehérváron nem készül) vagy több kisebbre (a HA31 kb. 40Hz-től működőképes, de nem hangosításra lett kitalálva). Tehát mindenképp nagy méretű doboz lenne belőle, és olcsó sem lenne.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 9 Vendég