A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
(2015. 12. 29., 16:41)shalafi66 Írta:  Smile Jó, van HD8, de tényleg változatos porvédőkkel szerelik.

tudsz küldeni róla képet hogy milyen van? dean1982@freemail.hu
Válaszol
(2015. 12. 29., 16:43)shalafi66 Írta:  
(2015. 12. 29., 15:52)Ariel Írta:  
(2015. 12. 29., 14:54)shalafi66 Írta:  Igen, az úgy nagyjából jó is lehet. Smile De ha kicsit bonyolultabb 2,5 utasat csinál, ami a két mélyközép miatt jobban szólhat, ahhoz nem tudok ilyen egyszerűen ajánlani.

Az nagyon gány lenne, ha szimplán egy előlappal kitakarná az egyik mélyközepet?  Big Grin

Smile Ezt nem értem egészen.

Csinálna egy szövetes előlapot, amin csak az egyik mélyközépnek lenne lyuk kivágva meg a magasnak. Így előre nem sugározna középhangot viszont a mély így is érvényesülne.
Válaszol
(2015. 12. 29., 1:36)shalafi66 Írta:  
(2015. 12. 24., 9:06)peti970 Írta:  
(2015. 12. 23., 23:21)shalafi66 Írta:  Hát mondjuk 2 darab 634-el lenne mélye is. Smile Szubnak nem nevezhető, de 35-38Hz megvan egy 50 literes dobozban.

Lehet 15 ohmosat készíteni nem gond.

Akkor lehet belevágnék ebbe a projektbe.
2db fent említett mélyközép oldalanként + egy jó vifa dóm.
Melyik Vifa dómot használjam?
Kb 50 literes dobozban gondolkodjak?
Egy induló dobozméretet mondanál és ezekhez egy alap váltótervet.
Doboznak belméret jó lenne 90cmx21x27 ? Ez 51 liter ha valamelyik méret nem jó akkor mi lenne az optimális?
Január elején megrendelném a hangszórókat ha dűlőre jutunk és akkor a doboznak is nekiállnék.

Addig is Boldog Karácsonyt és köszönöm az eddigi segítséget!
Ehhez inkább a DX 25 lesz jó, és érdemes 2,5 utas megoldásban gondolkodni.

A méret jónak tűnik. Smile A váltóterv jó kérdés, azt doboz nélkül elég nehezen tudok kitalálni.

Köszönöm, és Boldog Újévet kívánok.

A doboz az lenne amit írtam.
Ahhoz a mérethez kéne valami váltóterv 2 vagy 2,5 utas ahogy gondolod.
De növelhetjük is a dobozt(WinISD szerint a két hangszórónak vagy 68 liter kell igaz én csak két db 8 ohm-al tudtam megnézni)
Most még esetleg van sanszom egy Visaton VIB párra jó áron.(WSP21s+DSM 25FFL Hangszórókkal)
Erről valami vélemény?
Válaszol
Szerintem nem annyira jó hangszórók. Főleg együtt két útban.

A doboznak nem a méretei kellenek a váltótervezéshez, hanem abban kell megmérni a hangszórókat. A 25 liter darabonként már a maximum, mindegy, mekkora impedanciájút nézel.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Sziasztok!
Csak egy rövid kérdésem lenne,mégpedig hogy egy régi Menütt B11 tönkrement hangszóróit mire lehet cserélni?
Válaszol
(2016. 02. 23., 16:51)Zeltam Írta:  Sziasztok!
Csak egy rövid kérdésem lenne,mégpedig hogy egy régi Menütt B11 tönkrement hangszóróit mire lehet cserélni?

Szia!
Ha csak a habszél van oda, akkor peremezni kell.
Itt is éppen ezekről van szó. Képen a típus és itt a H2000-nél lehet peremet is rendelni hozzá.
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_407.html?pg=535
A jan 21-i hozzaszólásokat olvasdd el.
Szerintem ez a legolcsóbb és legjobb javítási mód.
Ha már cseréled a hangszórókat az nagyságrendileg többe lesz.
Az eredeti az igazi.  Smile
Üdv.
Válaszol
Szia!
Köszi elolvastam,nálam egy picit másabb a helyzet.A doboz nagyon sokáig a padláson volt mert nem volt rá szükség.Korábban a benne lévő hangszórók sajnos ki lettek sal hangszórókra és az eredetiek már nincsennek meg.Most egy sony erősítővel szól, de emlékem szerint az eredeti hangszórókkal sokkal jobb volt.Arra gondoltam hátha itt be lehetne szerezni ebbe a dobozba való hangszórókat.Az eredeti remix kondenzátor viszont megvan. Smile
Válaszol
(2016. 02. 23., 20:36)Zeltam Írta:  Szia!
Köszi elolvastam,nálam egy picit másabb a helyzet.A doboz nagyon sokáig a padláson volt mert nem volt rá szükség.Korábban a benne lévő hangszórók sajnos ki lettek sal hangszórókra és az eredetiek már nincsennek meg.Most egy sony erősítővel szól, de emlékem szerint az eredeti hangszórókkal sokkal jobb volt.Arra gondoltam hátha itt be lehetne szerezni ebbe a dobozba való hangszórókat.Az eredeti remix kondenzátor viszont megvan. Smile
Szia!
Hát ez így nehéz menet lesz.
Szerintem újat nehéz lesz beletenni, használtan meg még nehezebb ilyen hangszórókat felkutatni.
4 új belevaló hangszóró helyett ha ragaszkodsz a típushoz akkor inkább venni kell egy másikat.
http://elektronika.zsibvasar.hu/hangfal/videoton-menuett-b11-hangfalpar-6652385
A zsibvásáron találtam egy párt.
Rá kell kérdezni, hogy milyen hangszórók vannak benne, mert a tableten nem látok képet hozzá.
Hátha ez jobb kiindulási alap lehet.
 A képkereső máshol adott III. Kerületi találatot, szerintem még eredeti hangszórók vannak benne, de kérdezz, az a biztos.
Üdv.
Válaszol
Nem nagyon vagyok otthon a témában,úgyhogy bocs ha hülyeséget kérdezek ez a hangszóró esetleg nem helyettesíthetné a régi mélyközép hangszórót? http://hangszoro.net/index.php/h2000/melykozep-hangszorok/ha10-437-data és esetleg ha volna ugyanitt egy hozzá illő magas hangszóró? vagy ezek teljesen alkalmatlanok ebbe a dobozba?
Válaszol
(2016. 02. 23., 22:21)Zeltam Írta:  Nem nagyon vagyok otthon a témában,úgyhogy bocs ha hülyeséget kérdezek ez a hangszóró esetleg nem helyettesíthetné a régi mélyközép hangszórót?  http://hangszoro.net/index.php/h2000/melykozep-hangszorok/ha10-437-data  és esetleg ha volna ugyanitt egy hozzá illő magas hangszóró? vagy ezek teljesen alkalmatlanok ebbe a dobozba?

Szia!
HA12/1114 4 ohm az eredeti mély, ez 12 cm-es, amit kérdezel az meg csak 10 cm. Ez túl kicsi és erősen szelelni fog a doboz mellette. Big Grin
Utána meg már 13 cm-es van, az meg valószínűleg túl nagy.
HD6,5 1118 a magas, ilyen meg csak a PSS van most.
Ha a 13 cm-es mély (Az legalább biztosan takarja a mostani kivágást) és a pss magas kerül bele az 2x(3595+1190)=9570 Ft és az illesztése, váltó még sehol, így kérdés hogyan fog szólni.
Ezt max annyival tudod csökkenteni, amennyiért a benne lévő SAL-ok eladhatóak.
Akkor ennyi pénzért inkább egy jobb doboz. Talán DC2050 is megvehető.
Vagy a másik B11 és 2 db 125-ös perem hozzá, ha az rágyógyítható, ez jóval olcsóbb lehet házilag ragasztva.
Ha nagy a perem és vágni kell az nehezebb kérdés.
De ezt már nálam hozzáértőbbeknek kellene elmondania, vagy felragasztania majd.
Üdv.
Válaszol
(2016. 02. 23., 23:37)GARFIELD13 Írta:  
(2016. 02. 23., 22:21)Zeltam Írta:  Nem nagyon vagyok otthon a témában,úgyhogy bocs ha hülyeséget kérdezek ez a hangszóró esetleg nem helyettesíthetné a régi mélyközép hangszórót?  http://hangszoro.net/index.php/h2000/melykozep-hangszorok/ha10-437-data  és esetleg ha volna ugyanitt egy hozzá illő magas hangszóró? vagy ezek teljesen alkalmatlanok ebbe a dobozba?

Szia!
HA12/1114 4 ohm az eredeti mély, ez 12 cm-es, amit kérdezel az meg csak 10 cm. Ez túl kicsi és erősen szelelni fog a doboz mellette. Big Grin
Ha a 13 cm-es mély (Az legalább biztosan takarja a mostani kivágást) és a pss magas kerül bele az 2x(3595+1190)=9570 Ft és az illesztése, váltó még sehol, így kérdés hogyan fog szólni.
Vagy a másik B11 és 2 db 125-ös perem hozzá, ha az rágyógyítható, ez jóval olcsóbb lehet házilag ragasztva.
Üdv.

Szia!
Köszi a válaszokat.Akkor szerintem a B11 marad így ahogy van.Megpróbálok valami hasonló méretű(nagyobb méretű doboz nem fér el ott ahol most ezek vannak) hangsugárzót keresni ami normálisabb hangot ad ki magából.Esetleg építeni?Mélységre lehetne nagyobb mint a B11 volt.20*34*26 cm lehetne a külső mérete maximum. Ez kb 17 liter.Kérdés egy ilyen dobozba lehet e a H2000 hangszórói közül válogatni viszonylag normális áron ami ráadásul elfogadható eredményt ad.Ezt a kérdést már lehet hogy nem itt kellett volna feltennem,de hátha..
Üdv.
Válaszol
(2016. 02. 24., 15:24)Zeltam Írta:  
(2016. 02. 23., 23:37)GARFIELD13 Írta:  

Szia!
Üdv.

Szia!
Köszi a válaszokat.Akkor szerintem a B11 marad így ahogy van.Megpróbálok valami hasonló méretű(nagyobb méretű doboz nem fér el ott ahol most ezek vannak) hangsugárzót keresni ami normálisabb hangot ad ki magából.Esetleg építeni?Mélységre lehetne nagyobb mint a B11 volt.20*34*26 cm lehetne a külső mérete maximum. Ez kb 17 liter.Kérdés egy ilyen dobozba lehet e a H2000 hangszórói közül válogatni viszonylag normális áron ami ráadásul elfogadható eredményt ad.Ezt a kérdést már lehet hogy nem itt kellett volna feltennem,de hátha..
Üdv.
Szia!
Hát az építési tanácsokat meghagyom másnak, mert az nagyon nem az én asztalom.
Ilyen kicsi polcsugárzót használtan a belinkelt B11 mellett talán még pár apró Videoton doboz ( Micromaxot nem, mert az van és pocsékul szól), az Orion HS9, esetleg HS100 (hallgattam egyszer és pozitív meglepetés volt számomra) és az RFT B3010 merném talán meghallgatásra ajánlani.
Azok készen vannak és a hibáik is adottak, neked kell választani, hogy mivel tudnál együtt élni.
Vagy ezek, vagy az építés, ha valaki ad jó tanácsot, olyan aki ért is hozzá.
Én nem értek hozzá, csak a használt cuccaimat foltozgatom, ha tudom.
Üdv.
Válaszol
szervusztok kedves felhasználók! Infót gyűjtenék arról hogy jó választás volt e orion hs 500 ba ha31 422 es mélysugárzó? Ugy olvasgattam h még ,,bejáródik" de most még nem egészen vagyok kibékülve a hangjával. Eggyáltalán nem rossz sőt nagyon jó csak nem olyan mint volt. Tud esteleg valaki ebben a témában valamit? Köszönöm
Válaszol
Smile Nyilván nem olyan hangszóró a HA31, mint az LB1231, ha bejáródik sem olyan lesz majd, másféle a mélytartomány, valamivel kifinomultabb, mint a bolgár Orion, és más a közepe is, az nem olyan szép, más váltást is igényelne.

Válaszol
(2012. 10. 17., 18:22)Silent_Bob Írta:  Referálok is ha előrébb jutok

Jól elfelejtettem ezt a topicot, Bevált a javasolt váltó, megszűnt a magasátvitel problémája.
Válaszol
Üdv
Videoton Dc3011 mélysugárzóinak díszkereteit keresek 1 pár kellene jó pénzért megvenném.
Válaszol
1db ó-arany színű a maradék.(800FT)
Válaszol
(2016. 04. 25., 13:25)szaccos Írta:  1db ó-arany színű a maradék.(800FT)

Ezt nekem írtad ? Nekem pár kellene
Válaszol
Smile Sajnos ezekből a régi dolgokból elvétve kerül csak elő néhány.

Válaszol
A Videoton HA31-422G és a HA31-422 között minőségben mi a különbség ?
Válaszol
A különbség az, hogy az egyik textil membránszéllel készül. De ez nem minőségi eltérés.

Válaszol
És az orion LB1231 gondolkodok ,az jobb minőségben mint a ha 31 ?
Válaszol
Nem tudom pontosan, mire gondolsz. Az LB hangszórók összeszerelési minősége átlagosan rosszabb.

Válaszol
Hangzásra gondolok sokan írták hogy jobban szólnak mint a ha-31
Válaszol
Hát ezt nem tudom, attól függ, hogy ki mit szeret. Műszaki szempontból rosszabb, erőszakosan kiemel, és rezonál mélytartományban.

Válaszol
Köszi a választ lehet marad a ha 31
Válaszol
Azért akartam a ha31g textil membrámszélel mert tartósabb mint a habszél ?
Még egy kérdés a HA16-542 nem lehetne megcsinálni textil membrámszéllel?
Válaszol
A textil membránszélek, amiket Fehérváron használnak, nagyjából örök életűek. Lehet 160mm-es hangszórót is készíteni textilszéllel, de ezt csak én tudom egyedi gyártásban megoldani, az üzemben nem vállalják.
Természetesen ilyenkor a paraméterek is változnak, a hab membránszélhez képest, bár van mozgástér, többfelé is alakíthatók.

Válaszol
Értem köszi a válaszod lehet kereslek majd ,az a baj a habszéllel hogy 5-7 évente cserélni kell ,
Válaszol
Ha jól csinálják, kibír tízet is. Smile

Válaszol
Elhiszem neked de akkor se olyan tartós,igaz nem is olyan merev mint a textil
Válaszol
Smile Az engedékenységnek nincs ehhez köze, a textil is lehet ugyanolyan lágy. Csak technológia-függő, kicsit nehezebb jól megcsinálni.

Válaszol
Oké Mester akkor nekem majd jó engedékenységűt csinálhatnál Big Grin
Válaszol
Smile Olyat szoktam, amilyenre szükség van. Megoldható. Smile

Válaszol
OK Big Grin
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 10 Vendég