A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
shalafi66 Írta:http://videoton.uw.hu/laci/27.gif 50literes bass-reflex 25 30 35Hz-en és 35literes zárt
A sárgára szavazok Big Grin

Shalafi, melyik hangszóróhoz nézted a 4.2khz-es Fc-t a 620-hoz?
Az én hangszórómat nem próbáltad ki vele? Kivancsi lennék,
hogy azzal a váltóval, vagy a soros váltóval szól-e jobban.
Jó, tudom 634 nem 620, de mégis csak egy próba Smile Megteszed?
Megyek haza, jóéjt, holnap este jövök .torz.
Üdv, Péter
Válaszol
Áh, Péter, nem hinném, hogy a te hszeddel jó lesz az, de ha már beültetted a bogarat a fülembe, kiprószálom. Tongue
Most különben megin leültem, mikor összeállt a 620-639 rendszer, nemhiába mondtam én mindig, hogy a PP membrántól a papír sokkal részletezőbb hangot ad. Wink Igazam is lett. Pedig ez párhuzamos váltó, könnyebb elszúrni.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Mócsingnak: Ez a hv. rajza, http://videoton.uw.hu/laci/28.gif kiindulásnak jó sztem, majd mérek róla imp. menetet is holnap. És egy soros változatot is szeretnék kipróbálni. Smile

Válaszol
Kedves shalafi66 és Többiek!

Lassan rászánom magam az építésre. Smile

Ajánlatot kérnék az alábbiakra, illetve némi segítséget, magyarázatot.
3db. HA 17-1544-634M/ 8 Ohm,
3db. HG 2,5-1544-639M/ 8 Ohm,
3db. Rezgéscsillapító anyag,
4m2 szürke kárpit anyag,
6db. 2,2uF/250V C-219 Remix kondi,
6db. 3,3uF/250V C-219 Remix kondi.

A rezgéscsillapító mivel ragasztható megfelelően?
A kárpit anyaga milyen, sima, bársonyos tapintású, vagy valamilyen durvább?
Milyen vastag ez a kárpit-anyag?

Gondolom a tetemes súly, a postaköltségben, illetve a csomagolásban is jelentkezik, ez mekkora lehet?
Esetleg érdemes személyesen átvenni ennyi cuccot?
Nekem az út oda-vissza, autóval, kb.250km.

Mail: mikisys@t-online.hu
Üdv! SMA
Válaszol
Szervusztok .
Shalafi.
Köszönöm a váltó rajzot ! A 620-hoz rendelt mágnesek felrakásával nem lehetne megspórolni az LPAD-ot ? A Subvoice féle megoldásról mi a véleményed ? Arra gondolok mikor az LPAD soros tagjával párhuzamosan kötött kondenzátorral javította a dóm magas átvitelét .
SMA.
A benzin minimum 2x annyiba kerül mint a postai szállítás .
Nekem 1250 körül volt ,és gondosan csomagoltak a fiúk.
Válaszol
SMA, az ajánlatot elküldtem e-mailben, a postaköltséggel együtt.
A rezgéscsillapító poliészzter szálakból áll, sztem bármivel ragasztható, akár a közönséges papírragasztókkal is. Bár nem kell mindig ragasztani sem, néha elég az oldalfalra igazítani.
A kárpitról nem tudok sokat mondani én még nem is láttam, de fehérváron a kollégák szívesen elmondják, amit tudni szeretnél.

Válaszol
Mócsing, a komp. mágnessel is csak kb. 0,8-1dB-lel lesz érzékenyebb a hangszóró, olyan áron, hogy csökken a Qts, és a Qes, ami TL-ben akár még jó is lehet. Ettől függetlenül még kell Lpad. Subvoice ötlete jó sztem is, járható út.

Válaszol
shalafi66 Írta:Áh, Péter, nem hinném, hogy a te hszeddel jó lesz az, de ha már beültetted a bogarat a fülembe, kiprószálom. Tongue
Most különben megin leültem, mikor összeállt a 620-639 rendszer, nemhiába mondtam én mindig, hogy a PP membrántól a papír sokkal részletezőbb hangot ad. Wink Igazam is lett. Pedig ez párhuzamos váltó, könnyebb elszúrni.
Kedves Admin/Shalafi
Nyugodj meg, a szüleimnek ezt a hangszóró szemeltem ki Smile
Ha minden jól megy, az idén veszek is egy párat a HA18-620 (8 ohm,
kompenzálómágneskörrel) és HG2.5 639 árnyékolt hanszórókból Smile
Azzal majd kísérletezgetek. Mármint a váltójával.
Apropó, a terminálon beszéltük, hogy jó lenne látni frekimenetet is, nem
csak impedanciamenetet. Van erre kereted az idődből? Kipróbálni a
soros váltót megint, és megnézni a frekimenetét? Na és persze az előbb
említett 620-639 frekimenetére is kiváncsiak lennénk.
// SMA-val, Mócsinggal, fdsamanóval, s személyemmel az élen Big Grin //
Jóéjt!
Üdv, Péter
Válaszol
A kiváncsiság jó dolog, frekimenetet mérni viszont nem könnyű. Annakidején mértem, de az legfeljebb útbaigazításnak jó, nem is tudom, megvan-e még.

Válaszol
Megmértem a 620-as Fs-ét . Garázs hidegen ,0 fok körül 59 Hz ,a galérián 5 óra melegedés után 52 Hz . Holnap behozom a frevenciamérőt osztán leellenőrzöm. Ja és színuszal mértem .
Válaszol
Smile Nekem minden 160mm-es kb. 45-46Hz volt.

Válaszol
shalafi66 Írta:A kiváncsiság jó dolog, frekimenetet mérni viszont nem könnyű. Annakidején mértem, de az legfeljebb útbaigazításnak jó, nem is tudom, megvan-e még.
Sziasztok!
Jelentem leteszteltük a hangváltót a feleségemmel.
Hát bizony jól hallható a különbség a 10uF és a 12uF közt!
Az utóbbi nyert az én váltómmal. most mégjobb hangja van,
mint volt. Eltünt az a kiemelés amit korábban hallottam, szuper.
Kiváncsi vagyok, hogy a dobozában mit fog produkálni.
Nekem "csupaszon" a széken hallgatva is tetszett a hangja...
Vivát szabadság (1 hetes) Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Komolyan mondom, felkéne már találni valami hangváltó szimulátort. Nem kéne 1000 féle alkatrésszel összepróbálni, hogy melyikkel szól a legjobban, hanem csak néhány paramétert beállítasz (mondjuk számítógépen), az meg leszimulálja, hogy milyen lenne valós alkatrészekkel. Egy négycsatornás hangkártyával már négyutas rendszert is meg lehetne szerkeszteni.

Csak erről az utóbbi hozzászólásról jutott eszembe valamiért, kellemes szabadságot!
Válaszol
Szia SEAS!

Csak egy baj van... hogy a modellkép és a valóságbeli hang közt néha nincs
kapcsolat. Modellezve és mérve 9 ohm + 15uF zóbel lenne ideális a mélyhez,
de meghallgatva kiderült, hogy a 9 ohm + 10uF sokkal jobb.
Szóval teccikérteni, van sok ilyen buktató, ami számolva és hallgatva ellentmond
egymásnak. Ezért nem lehet szimulálni és tervezni váltót, s ezért nehéz jó
hangváltót építeni. Én azt érzem, hogy nekem végre sikerült Smile
Üdv, Péter
Válaszol
Péter, megtaláltam azt a múltkori frekimenetet.

Válaszol
Szervusztok .
Nekem 51 Hz alá sehogy sem akar lemenni a 620-as Fs-e .
Az hogy nincs bejáratva ennyit számítana ?
Ahogy mértem : Hanggenerátor hajtja a Gilszki féle zajkeltő erősítőjét , a hangszóróval sorba kötve kb. 120 Ohm. Műszer a hangszórón.
Elvileg a maximumon van az Fs .Frevenciamérővel leellenőriztem a generátort,dehát az 51 Hz az 51 Hz .
Válaszol
A bejártatás is számít, a rögzítés módja is. Ennyi hangszórónál (4db) csak nem tévedtem. Smile Mindkét hsznél 51Hz?

Válaszol
Topeti!

Én olyanra gondoltam, hogy lényegében még grafikus felület sem fontos, egyszerűen egy (vagy négy) ekvalizer, az alkatrészek paramétere alapján számolva. Elég csak hallani a végeredményt, kérdés, hogy az alkatrészek mennyire pontosan szimulálhatók. Mondjuk egy számítógépes ekvalizer nehezen fogja szimulálni az igazi alkatrészeket (tekercs, kondi), de ez már programozás kérdése.

Másik lehetőség, hogy forgókondi mintájára "forgótekercset" betenni váltóba és addig tekergetni, amíg jó nem lesz. .haha.
Válaszol
Az LspCAD-ben van szimulátor, és úgy, ahogy írtad, 4 csatornás hangkártyával sztereóban realtime nyomja a kétutast. Persze ehhez kell 4 monoblokk vagy 2 sztereó erősítő (esetleg 5.1 analóg bemenetekkel). De sima kétcsatornással is használható, igaz akkor csak monóban.

A második ötletedet is megcsinálta már egy őrült: Box of Doom .zold.
Válaszol
Úgy látom valaki tájékozottab nálam Smile
Megnézem ezeket.
Válaszol
Ilyen hangolható tekercseken gondolkodom én is , Több leágazás + mozgatható vas . Mikor sikerült belőni a váltót ,lemérni és légmagosra legyártani ugyanazt az induktivitást .
Válaszol
topeti Írta:Az utóbbi nyert az én váltómmal. most mégjobb hangja van,
mint volt. Eltünt az a kiemelés amit korábban hallottam, szuper.

Feleségemnek készült ugye új mélyláda az autóba, azt hangolgattam ünnepek között.
Fülre (szinusz sweep) még egyik autóban sem produkáltam ennyire hullámos frekimenetet. Sad
Ehhez képest szerintem a legjobb mélyláda, amit valaha csináltam, és még sosem sikerült ilyen jól a láda illesztése az első szetthez... Big Grin
Gondoltam, leírom, érdekes, hogy milyen ellentét tud lenni a jónak gondolt és a jónak érzett hang között... .sokk.
Válaszol
Mócsing Írta:Szervusztok. Nekem 51 Hz alá sehogy sem akar lemenni a 620-as Fs-e. Az hogy nincs bejáratva ennyit számítana? Ahogy mértem: Hanggenerátor hajtja a Gilszki féle zajkeltő erősítőjét, a hangszóróval sorba kötve kb. 120 Ohm. Műszer a hangszórón. Elvileg a maximumon van az Fs .Frevenciamérővel leellenőriztem a generátort, dehát az 51 Hz az 51 Hz .
Zavar egy kicsit ez az 51Hz-es dolog. Emlékeim szerint amikor újonan kézhez kaptam a hangszórót, akkor is 45Hz körül volt az fs. A következő csomagban kérek egy új 620-as hszt.

Válaszol
Hát még engem !
Válaszol
Majd jövőhét közepe felé kiderül. Smile

Válaszol
SEAS Írta:Topeti!

Én olyanra gondoltam, hogy lényegében még grafikus felület sem fontos, egyszerűen egy (vagy négy) ekvalizer, az alkatrészek paramétere alapján számolva. Elég csak hallani a végeredményt, kérdés, hogy az alkatrészek mennyire pontosan szimulálhatók. Mondjuk egy számítógépes ekvalizer nehezen fogja szimulálni az igazi alkatrészeket (tekercs, kondi), de ez már programozás kérdése.

Másik lehetőség, hogy forgókondi mintájára "forgótekercset" betenni váltóba és addig tekergetni, amíg jó nem lesz. .haha.
Szia SEAS!

Az ötlet nem rossz, de sztem nem lesz a szgépes szimuláció azonos a valósággal.
Meg azt sem szabad elfelejteni, hogy minden ember más hangzást részesít előnyben.
A sógorom a basszus-magas fent, közép lent módot, én meg a kiegyenlített hangzást.

Kedves Shalafi !
Megköszönném, ha elküldenéd ímélbe azt a képet.
Üdv, Péter
Válaszol
Oké Péter, nem biztos, h. tetszeni fog. Sőt az sem biztos, h. megint megtalálom. Igyekszem.

Válaszol
shalafi66 Írta:Oké Péter, nem biztos, h. tetszeni fog. Sőt az sem biztos, h. megint megtalálom. Igyekszem.
Megkaptam leveled, és tetszik Big Grin
Köszönöm.
Üdv, Péter
Válaszol
topeti Írta:Megkaptam leveled, és tetszik Big Grin Köszönöm.
Naggyon szívesen, csak azért írtam, mert nem mindenki szereti látni a rémisztő valóságot. Wink .torz. .zold.

Válaszol
Találtam egy érdekes linket: http://www.monaudio.hu/hu/maudiopictur.htm#apollo
Az első négy sorban "ismerősek" a mély, mélyközép hangszórók. Persze ez nem is csoda. Wink Az egyik Péternek is ismerős lesz majd.

Válaszol
A technikai információknál írnak egy érdekes hangdoboz bejáratási módszerről.
Válaszol
shalafi66 Írta:Áh, Péter, nem hinném, hogy a te hszeddel jó lesz az, de ha már beültetted a bogarat a fülembe, kiprószálom. Tongue

Most különben megin leültem, mikor összeállt a 620-639 rendszer, nemhiába mondtam én mindig, hogy a PP membrántól a papír sokkal részletezőbb hangot ad.
Ebből lett valami?
Üdv, Péter
Válaszol
shalafi66 Írta:Találtam egy érdekes linket: http://www.monaudio.hu/hu/maudiopictur.htm#apollo
Az első négy sorban "ismerősek" a mély, mélyközép hangszórók. Persze ez nem is csoda. Wink Az egyik Péternek is ismerős lesz majd.
Az első, az apolló hangfalban lévő hangszóró ismerős. Csak nem a 634-es? Big Grin
Sajnos a kép felbontása kicsi, nem látom elég jól a magasat.
Milyen hangfalak ezek, shalafi ?
Üdv, Péter
Válaszol
Lex Írta:A technikai információknál írnak egy érdekes hangdoboz bejáratási módszerről.
Van aki erre esküszik, más kiröhögi ezt a módszert, a harmadik hevesen tiltakozik ellene.
Na, kinek adsz igazat? Big Grin
Üdv, Péter
Válaszol
Igen, az a 634. Ahogy a leírásból olvasom, a tiédhez hasonlóan kompenzált mágneskörrel, de a kettő közül a te hangszóród jobb. Big Grin

Ezek a Monaudio házimozis hangdobozai. Másként nem tudtam értelmezni a "milyen" kérdést. Smile A cég neve gondolom, nem ismeretlen.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 14 Vendég