A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
(2017. 05. 10., 20:54)shalafi66 Írta:  Kb. ilyesmi:
[Kép: Aluminium-Speaker-Frame.jpg]

De ezzel a kosárral is úgy nézne ki a 25R672N mint a neten ?Tehát a membrám nem változna ?
Válaszol
Nem, az marad a régi, csak a kosár változik. Még jó, hogy ezzel is tudom gyártani.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Oké nekem jó ezzel is,jövőhónap elején fizukor egy pár kellene ,posta megoldható ?
Válaszol
Big Grin Hát úgyis mindenki az öntött alu kosarak miatt sírt mindig. Most itt van, tessék, megérkezett. Big Grin

Persze. Megcsinálom majd.

Válaszol
Oké majd írok előtte.Köszi
Válaszol
Ez nagyon szép! Még nem is mutattad. Tongue
[Kép: Aluminium-Speaker-Frame.jpg]
Válaszol
(2015. 12. 29., 1:36)shalafi66 Írta:  
(2015. 12. 24., 9:06)peti970 Írta:  
(2015. 12. 23., 23:21)shalafi66 Írta:  Hát mondjuk 2 darab 634-el lenne mélye is. Smile Szubnak nem nevezhető, de 35-38Hz megvan egy 50 literes dobozban.

Lehet 15 ohmosat készíteni nem gond.

Akkor lehet belevágnék ebbe a projektbe.
2db fent említett mélyközép oldalanként + egy jó vifa dóm.
Melyik Vifa dómot használjam?
Kb 50 literes dobozban gondolkodjak?
Egy induló dobozméretet mondanál és ezekhez egy alap váltótervet.
Doboznak belméret jó lenne 90cmx21x27 ? Ez 51 liter ha valamelyik méret nem jó akkor mi lenne az optimális?
Január elején megrendelném a hangszórókat ha dűlőre jutunk és akkor a doboznak is nekiállnék.

Addig is Boldog Karácsonyt és köszönöm az eddigi segítséget!
Ehhez inkább a DX 25 lesz jó, és érdemes 2,5 utas megoldásban gondolkodni.

A méret jónak tűnik. Smile A váltóterv jó kérdés, azt doboz nélkül elég nehezen tudok kitalálni...
Hasonlón gondolkozom én is...
Magasnak egy ribbont gondoltam, pl: Beston RT002A Ribbon Tweeter
Ez valószínűleg össze váltható valamelyik új 17-essel? 17R634A, vagy inkább másikkal lesz szebb hangja? +Érdemes alulról megtámogatni egy másik 17-essel (és oda melyik típus passzolna leginkább)?
Csak ritkán szoktam ráhúzni a hangerőt, de akkor eléggé! Big Grin  Jelenlegi 13cm-es Westráimból néha kicsit kifogy az erő...
/Preferálom a tiszta, élethű, levegős hangzást (szimfonikus nagyzenekar), kedvelem a jó mély hangokat (orgona, dobok, bőgő), a tiszta cinneket is... de kevésbé zavar, ha nincs-kevesbb van, mintha csúnya és sok/
Szint illesztések miatt esetleg érdemes 16 ohmos változatot választani valahová? (Nem csövessel hajtom, úgyhogy az egyenletes impedancia nem annyira lényeg  -bár 4ohmos talán kevésbé univerzálisan használható-...) Confused

Szóval
-milyen hangszóró(kat) érdemes választani
-2 vagy 2,5 út (akkor látnám értelmét a +fél útnak, ha a mélyek úgy lejjebb mennének, de ugyanakkor pontosak maradnának -búgást, dübörgést utálom-)
-ehhez mekkora, milyen doboz, hangolás passzolna
-váltóhoz esetleg kiindulási irány
?

Még csak ötletelés szintjén foglalkoztat, de köszönöm, hogyha kapok segítséget! Smile
DöG-1 = DöG
Válaszol
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a HA22 599 es HSZ nyitott, vagy inkább zárt ládában érzi e jól magát? Csak mert a qts paramétere alapján gyanakszom zártra. Smile 
Válaszol
Zártban nyugodtabb, de kevés a mélytartománya, 65Hz körüli az alsó határfrekvencia, b-reflexben dögösebb, kiemelős, de jobban terhelhető, és hangosabb is mélyben 45-50Hz kjön belőle.

Válaszol
Kedves DöG-1. Big Grin

A linkelt magas nem ribbon, inkább izodinamikus. Körülbelül 5kHz fölött használható, ehhez nincs 170mm-es mélyközép amivel összehozható lenne.

Egyébként az 558-as típusoknak szebb a középtartománya, a 626-634 pedig jobb mélyben. Kb. ez alapján lehet választani közülük.

A 2,5 úttal növelhető az érzékenység és a terhelhetőség, vagyis a maxmális hangnyomás. Az alsó határfrekvenciát lényegesen, közvetlenül nem befolyásolja.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 18 Vendég