A téma értékelése:
  • 1 szavazat - átlag 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangszórók
(2017. 05. 10., 20:54)shalafi66 Írta:  Kb. ilyesmi:
[Kép: Aluminium-Speaker-Frame.jpg]

De ezzel a kosárral is úgy nézne ki a 25R672N mint a neten ?Tehát a membrám nem változna ?
Válaszol
Nem, az marad a régi, csak a kosár változik. Még jó, hogy ezzel is tudom gyártani.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Oké nekem jó ezzel is,jövőhónap elején fizukor egy pár kellene ,posta megoldható ?
Válaszol
Big Grin Hát úgyis mindenki az öntött alu kosarak miatt sírt mindig. Most itt van, tessék, megérkezett. Big Grin

Persze. Megcsinálom majd.

Válaszol
Oké majd írok előtte.Köszi
Válaszol
Ez nagyon szép! Még nem is mutattad. Tongue
[Kép: Aluminium-Speaker-Frame.jpg]
Válaszol
(2015. 12. 29., 1:36)shalafi66 Írta:  
(2015. 12. 24., 9:06)peti970 Írta:  
(2015. 12. 23., 23:21)shalafi66 Írta:  Hát mondjuk 2 darab 634-el lenne mélye is. Smile Szubnak nem nevezhető, de 35-38Hz megvan egy 50 literes dobozban.

Lehet 15 ohmosat készíteni nem gond.

Akkor lehet belevágnék ebbe a projektbe.
2db fent említett mélyközép oldalanként + egy jó vifa dóm.
Melyik Vifa dómot használjam?
Kb 50 literes dobozban gondolkodjak?
Egy induló dobozméretet mondanál és ezekhez egy alap váltótervet.
Doboznak belméret jó lenne 90cmx21x27 ? Ez 51 liter ha valamelyik méret nem jó akkor mi lenne az optimális?
Január elején megrendelném a hangszórókat ha dűlőre jutunk és akkor a doboznak is nekiállnék.

Addig is Boldog Karácsonyt és köszönöm az eddigi segítséget!
Ehhez inkább a DX 25 lesz jó, és érdemes 2,5 utas megoldásban gondolkodni.

A méret jónak tűnik. Smile A váltóterv jó kérdés, azt doboz nélkül elég nehezen tudok kitalálni...
Hasonlón gondolkozom én is...
Magasnak egy ribbont gondoltam, pl: Beston RT002A Ribbon Tweeter
Ez valószínűleg össze váltható valamelyik új 17-essel? 17R634A, vagy inkább másikkal lesz szebb hangja? +Érdemes alulról megtámogatni egy másik 17-essel (és oda melyik típus passzolna leginkább)?
Csak ritkán szoktam ráhúzni a hangerőt, de akkor eléggé! Big Grin  Jelenlegi 13cm-es Westráimból néha kicsit kifogy az erő...
/Preferálom a tiszta, élethű, levegős hangzást (szimfonikus nagyzenekar), kedvelem a jó mély hangokat (orgona, dobok, bőgő), a tiszta cinneket is... de kevésbé zavar, ha nincs-kevesbb van, mintha csúnya és sok/
Szint illesztések miatt esetleg érdemes 16 ohmos változatot választani valahová? (Nem csövessel hajtom, úgyhogy az egyenletes impedancia nem annyira lényeg  -bár 4ohmos talán kevésbé univerzálisan használható-...) Confused

Szóval
-milyen hangszóró(kat) érdemes választani
-2 vagy 2,5 út (akkor látnám értelmét a +fél útnak, ha a mélyek úgy lejjebb mennének, de ugyanakkor pontosak maradnának -búgást, dübörgést utálom-)
-ehhez mekkora, milyen doboz, hangolás passzolna
-váltóhoz esetleg kiindulási irány
?

Még csak ötletelés szintjén foglalkoztat, de köszönöm, hogyha kapok segítséget! Smile
DöG-1 = DöG
Válaszol
Sziasztok.
Az lenne a kérdésem, hogy a HA22 599 es HSZ nyitott, vagy inkább zárt ládában érzi e jól magát? Csak mert a qts paramétere alapján gyanakszom zártra. Smile 
Válaszol
Zártban nyugodtabb, de kevés a mélytartománya, 65Hz körüli az alsó határfrekvencia, b-reflexben dögösebb, kiemelős, de jobban terhelhető, és hangosabb is mélyben 45-50Hz kjön belőle.

Válaszol
Kedves DöG-1. Big Grin

A linkelt magas nem ribbon, inkább izodinamikus. Körülbelül 5kHz fölött használható, ehhez nincs 170mm-es mélyközép amivel összehozható lenne.

Egyébként az 558-as típusoknak szebb a középtartománya, a 626-634 pedig jobb mélyben. Kb. ez alapján lehet választani közülük.

A 2,5 úttal növelhető az érzékenység és a terhelhetőség, vagyis a maxmális hangnyomás. Az alsó határfrekvenciát lényegesen, közvetlenül nem befolyásolja.

Válaszol
Üdv.

Összeraktam ezt a csodát, és a csodás hang mellé már csak egy kis szépséghiba korrigálása végett írok.
Vagyis kérdeznék, hogy megoldható e az hogy a magas sugárzóhoz külön le lehetne gyártatni egy hasonlóan ezüstös fénylő pillét? Smile

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Üdvözlet!
Köszönöm hogy itt lehetek!

Egy V80 Videoton 2 utas bass reflex hangdobozt szeretnék felújítani H2000 hangszórókkal.
Kaphatok ajánlatokat, hogy mely hangszórókat érdemes belerakni?
Köszönöm!
Válaszol
Sziasztok!nemrég vásároltam 1db Ha 31-1544-422 mélysugárzót szeretném megépiteni házimozi subnaksajnos a fórumon bevált rajzok /terveket már nem lehet elérni..sajnos a hangfal hangoláshoz nemértek de Asztalos a szakmám..igy kérném a segítségeteket..hogy megépithessem..előre is köszönöm szépen!
Válaszol
(2019. 01. 20., 21:28)madronics Írta:  
(2019. 01. 17., 17:01)Djred266 Írta:  Sziasztok!nemrég vásároltam 1db Ha 31-1544-422 mélysugárzót szeretném megépiteni házimozi subnaksajnos a fórumon bevált rajzok /terveket már nem lehet elérni..sajnos a hangfal hangoláshoz nemértek de Asztalos a szakmám..igy kérném a segítségeteket..hogy megépithessem..előre is köszönöm szépen!

Üdv.
Hobbi és saját célra én is szoktam hangfalakat késziteni az alábbi linken megtalálod azt a hangdobozt (méret cm-ben) amibe gyárilag ez a cikk kódu hangszóró került beépitésre DC 3011 hangfal illetve a DCR 3090 hangfal szerintem az első ideálisabb. Ha megépited a subládát a reflex csövet a hangszóróval ellentétes oldalra szereld (a láda hátuljára) akkor lesz sub-basszus ládád ( általában házimozi sub-hoz ezt a verziót használják ), ha a hangszóróval megegyező oldalra rakod akkor bass-reflex ládád lesz. A doboz mérethez kapcsolódóan pedig ne vedd figyelembe hogy 3 utas az eredeti doboz rajz ( 3 darab hangszóró van benne) neked csak a mélynyomó számit most csak, a doboz méretet pedig úgy változtasd meg hogy amennyivel csökkented a hangfal magasságát annyival növeld meg a mélységét illetve arányosan a szélességét (ne foglaljon sok helyet ) Gondolom kb kocka formájú mély ládát akarsz késziteni. Fa anyaga pedig 20 mm rétegelt fa lemez legyen minél vastagabb annál stabilabb és nem rezonál be illetve csillapitó vattát vagy szivacsot rakjál bele kitöltésnek mert kb kopogós hangja lesz és nem tiszta mély a ládának ha nincs benne csillapitó anyag.Ha kell további segitség kérdezz nyugodtan.Remélem tudtam segiteni.

Üdv.

link: http://hangszoro.net/oldbox/.

Köszönöm!még egy kérdés..a reflex cső mérete?átmérő és hossz
Üdv!
Válaszol
Smile Ez így nem helytálló, és nem felel meg a valóságnak sem. Nagy része csak kitaláció.

A HA31 adatlapján ott van a dobozigény, 65-85 liter között, 30-35Hz-es hangolással. A doboz arányai szinte lényegtelenek, önamgában a reflexcső pozíciója sem számít sokat, csak a térfogat és a hangolási frekvencia legyen megtartva. A reflexcsőnek legalább 80mm átmérő kell, de a 100 sem fölösleges, ha belefér a dobozba. A szükséges hosszt modellezéssel kiell kiszámolni, majd a kész doboznál, méréssel ellenőrizni a hangolási frekvenciát. Csillapítóanyag nem kötelező, de hangolható vele a mélytartomány, merevítések viszont igen.

Válaszol
Sziasztok!
A HA20-484 hangszóró rendelhető sötét porvédővel?
Válaszol
Papírral igen. Korlátozott számban.

Válaszol
Sziasztok!

A következő hangszórókhoz keresek FRD és ZMA fájlokat (akár CSV, vagy Excel tábla is jó):
HA 20 1544-569
HB 10 1544-546
PHI 4

Az adatlapokból nehézkes kinyerni a különféle programokkal és nem is bízok benne, hogy az eredmény megfelelő lesz.
Köszönöm előre is!
Válaszol
Sajnos adatlapból nem lehet hangváltót tervezni, hiába lenne meg az FRD és ZMA fájl. Legfeljebb a végleges dobozban mért adatokkal lehetne modellezni.

Válaszol
Kiindulási alapnak mégis csak jó lenne. Közben sikerült találnom megfelelő szoftvert, így be tudtam vinni a tervező programba.
A Vidi 2040A dobozban lévő eredeti hangváltót cseréltem le. Első hallásra elég jó lett az eredmény. Talán egyszer majd beméretem.

Sajnos közben az egyik közép hangszóró (HB10 1544-546) zárlatos lett, így azt cserélnem kell.
Úgy néz ki a vezeték, a ragasztásánál lett zárlatos a csévetesttel. Csak ennyit választottam le és eltűnt a zárlat. Lásd kép.
Lehet csak a szigetelés volt sérült, vagy az ónozás lett túl hosszú. Pár évet azért gond nélkül üzemelt, túlhajtva nem volt.

Csatolt fájl(ok) Előnézet(ek)

Válaszol
Általában dobozba építve egészen mást lehet mérni, az előlap miatt. És hangszórók is változnak, vannak gyártási eltérések.

Ezt végülis könnyű volt javítani.

Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 5 Vendég