A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Visaton
Csinálj közeltéri mérést.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
Mit jelent a közeltéri mérés pontosan? Pl milyen távolságból, mit? TL nyílást v. hsz? Kösz!
Üdv: Pogo
Válaszol
Közeltéri mérés: a mélyhangszórók mérésére alkalmas. A mikforont kb. fél cm-re helyezd a membrán közepétől (van a távolságra ajánlott formula, de a fél cm 99%-ban jó), és mérj. Innen általában már nem mls-sel hanem sinus sweeppel szoktak mérni. A hangszóró mélyátvitelét vizsgálja, és a membránátmérőtől függő felső határfrekvenciáig kvázi süketszobai pontosságot ad.
Üdv: spexcel!
Válaszol
Mértem 20-1k hz ig sinusszal: link
Válaszol
Jónak tűnik, bár egy kicsit sok a 10db-es átfogás. Milyen messze volt a mikrofon?
Válaszol
Pogo Írta:Mértem 20-1k hz ig sinusszal: link
Nem rossz. Enyhén emelkedő görbe a mély felé, ezt a baffle step úgyis elviszi. Ha berajzolod az átlagot, belül van a +/-3 dB-en. Hátradőlhetsz Smile
Ja, 3-400 Hz felett ne vedd figyelembe, amit most mértél.
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Kissé nehezen tudnám mérni a pontos távolságot. Asszem bátran merem állítani h 5mm körül volt.(bizonytalan vagyok vagy talán mégsem?) .forog. Lehet kicsit közelebb volt a mic. Holnap megprób egészen pontosan 5mm re tenni.

"Hátradőlhetsz..." <-- ennek örülök. Big Grin

De a távolabbi mérésekben a 160 Hz likat és a 200 as huplit a szoba okozná? (kb 4x2,5 m es szobában mértem.)
Zenével hallgatva nemrossz, de nemlett azért mélynyomó.
Válaszol
Pogo Írta:.........de nemlett azért mélynyomó.
Miből gondoltad, hogy az lesz? A hangfalad görbéje tisztességesen mutatja, hogy nem lesz az:

http://www.visaton.de/bilder/forum/ct142-2.jpg
Üdv., Pagrus
---
Válaszol
Igaz.

A tegnapiról kiderült h elrontottam, ugyanis bekapcsolva mardt 6 dB mélykompenzálás.
Ezért mértem mégegyet. link

Kék/piros görbe : kompenzálás/nélküle.
Válaszol
Hmm. Tuti, hogy kell baffle step kompenzáció. Nem is kevés. Még ilyen közelről is emelkedő a karakterisztika, így farfield méréssel meg is lesz az a 6db esés a mélyek felé. A mélyátvitel viszont jó lesz, ha sikeresen oldod meg a kompenzációs házi feladatot...
Válaszol
Az biztos hogy lehetne vele már valamti kezdeni Big Grin
De kéne belőle még vagy 10db és akkor már ott lenne a toppon.
De most még a házi subra koncentrálok.
Úgy tűnik, hogy visaton w300s lesz a választott hangszóróm.
Azt milyen dobozba tennétek be, hogy minél mélyebbre tudjak vele lemenni.
Vagy pedig valami zárt doboz, aminél elektronikusan kompenzálom a frekimenetet.
BBpro szerint 34l-es zárt dobozba kéne tenni, de ott nagyon veszteséges lenne a kompenzálás..
Válaszol
"Fletcher-Munson görbék"

Na igen, ezt nem kalkuláltam bele.
Azért kéne valami segítség, hogy mekkora dobozba tegyem a hangszórót. Lehet akkor nem kell elektromos korekció neki.
Beszúrom a TS paramétereket:
Rated power 150 W
Maximum power 200 W
Nominal impedance Z 8 Ohm
Frequency response fu–4200 Hz
Mean sound pressure level 92 dB (1 W/1 m)
Maximum cone displacement 28 mm
Resonance frequency fs 23 Hz
Magnetic induction 1,1 T
Magnetic flux 1400 µWb
Height of front pole-plate 8 mm
Voice coil diameter 50 mm
Height of winding 18,5 mm
Cutout diameter 280 mm
Net weight 4,5 kg
D.C. resistance Rdc 6,7 Ohm
Mechanical Q factor Qms 1,65
Electrical Q factor Qes 0,42
Total Q factor Qts 0,33
Equivalent volume Vas 340 l
Effective piston area Sd 507 cm²
Dynamically moved mass Mms 57 g
Force factor Bxl 11 T m
Inductance of the voice coil L 1,8 mH

Hozzá tartozó görbék:
http://www.visaton.com/bilder/frequenz/gross/w300s_8_fs.gif

Mit lehet ebből kihozni max?
Válaszol
Kedves Benyaa és Többiek!

Hmm.
Ha jó mélyet szeretnél, a jelzett Visatonokból 4db.-ot kellene egy direkt-radiátorként kiképzett dobozban használni. Magyarul a 4db. hangszóró egymás mellett-felett van elhelyezve, minél közelebb. Szép nagy doboz kell nekik. Az ilyen módon megnövelt sugárzó-felület jobb mélyátvitelt biztosít, a nagyobb terhelhetőség mellett, mint egy darab hangszóró tölcsérben, vagy a rossz hatásfokú labirint-sugárzóban elhelyezve.
Üdv! SMA
Válaszol
shalafi66 Írta:Egyébként sztem rossz irányba indultatok ezzel Benya-szub-téren. Smile

Add meg a helyes utat plz Big Grin
Az összes itt található hangszóróból lehet építkezni. Most nem részletezném ,hogy miért ezekkel.
http://www.hangszorobolt.hu/
Ebből szerintem a visaton w300s a legjobb.
Válaszol
A minap láttam hszboltban feliratot "Visaton hsz-ek érkeztek"->na mondom megnézem magamnak az ábrázatukat hátha lesz velük még dolgom...

egyik magasra ki van írva átvitel 5.000Hz-30.000Hz - ezen kicsit elfiloztam az ember kb 20.000-22.000-ig hall. Vagy tévednék? Ha viszont nem akkor mi a fenének van kivastagítva az adatlapon h 30.000Hz ? Egyszer néztem olyat is vmi 47.000Hz - denevéreket kergetni lehet jó vagy szúnyogok ellen...

Most én vok a hüle vagy nem én? .hm.
Válaszol
az egyikre nálam is 5-25k van írva.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Dres Írta:az ember kb 20.000-22.000-ig hall.

Sajnos nem. Egy 25 kHz-es szinuszt pl. nem feltétlenül hallasz meg, de a felharmonikus hiányát hallani lehet. De jó hallású ember hall bőven 20 kHz felett is, akár szinuszos hangokat is (főleg a fiatal fül).
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég