A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hangváltók (DUO, TRIO, SUB)
Itt lehet értekezni a H2000 kész hangváltóiról.
Elsőként meg is kérdezném, hogy a meglévő hangváltókhoz van-e konkrét hangszóró készlet, amivel elfogadható minőségben használhatók? Hiszen egyébként nincs értelme a készt forgalmazni.
Egyértelmű, hogy az adott dobozhoz és hangszórókhoz pontosan méretezett és hangolt váltó jobb eredményt ad, de talán azok, akik nem tudnak, vagy nem akarnak váltót hangolni, azok is találnak elfogadható alternatívát a készek között, a H2000 hangszóró készletéhez.
Lex
Válaszol
Kedves Lex és Többiek!

Erre Én is kíváncsi vagyok, hogy a kész váltókhoz van valamilyen hangszóró -összeállítás, javaslat a gyártó szerint?!
Üdv! SMA
Válaszol
Üdv!

Engem az érdekelne, hogy ez a hangváltó mit takar?
DUO Uni/200

200/300 W

4Ω:2500Hz, 8:3000Hz

12 dB
2200,- Ft

Én úgy értelmezem, hogy kétutas, a mély 4 ohmos, a magas 8. Na most a kérdés, hogy 2500-3000Hz ig kuss van, vagy hogy van ez?
Válaszol
Nem így van, Uni: tehát univerzális váltó 4Ohmon 2500, 8Ohmon 3000Hz-en van az elektromos x-freki.
H2000 hangszórókról lehetőleg ne írj privátot, kérdezd a fórumban.
Egyéb témával kapcsolatban az info@hangszoro.net címen vagyok elérhető.

Válaszol
Ahaaaaaaaaaaaaaaa...köszi a választ! : )
Válaszol
Sziasztok!
Van egy trió 70-esem az lenne a kérdésem hogy melyen mértékbe és mit kell megváltoztatnom ha azt akarom hogy a 16ohmos középpel is rendesen működjön.kösz
Válaszol
Ha az eredeti tervből indulok ki, akkor a közép előtti szűrőt 2,7u+680uH-re kell cserélni 15Ohmnál.

Válaszol
Szia! kösz az infót és a kondival mi van? vagy a középről csak a magas hangok vannak levágva?
Válaszol
vagy a 2,7u vonatkozik arra?
Válaszol
.forog. .ordog. -öd van...

Válaszol
Jóvan naaa köszönöm! Big Grin
Válaszol
Lehetne fotót látni a hangválktókról? (esetleg)
Válaszol
Itt a honlapon februárban várható a nagy frissítés. Utána minden lényeges a H2000-hez kapcsolódó anyag elérhető lesz. Kicsit új rendszerben.

Válaszol
T Admin !
Hozzá lehetne jutni a TRIO 8/200-as váltó kapcsolási rajzához ? Vennék ilyet, és szeretném áttanulmányozni a kapcsolást, hogy mennyiben kellene igazítani a tervezett hangszóróimhoz.
Köszi.
Válaszol
mély: 1,7mH x 22u
közép: (3,3R + 560uH + 4,7u) x (1000uH || (3,3u + 3,3R))
magas: 3,3R + 2,2u x 390uH

Válaszol
Ez nagyon jó ha tudhatjuk a váltók kapcsolási rajzát, engem a DUO Uni/200 is érdekel + a tekercsek ellenállása, légyszi azt is írd meg.
Üdv., Pagrus
---
Isten őrei lassan mormolnak.
Válaszol
mély: 1,0mH x (3,3R + 22u)
magas: (4,7u x 330uH) + 10u + 3,3R

Ui: az aláhúzott vasmagos tekercs. A DC ellenállása kikereshető az alkatrészek között.

Válaszol
shalafi66 Írta:az aláhúzott vasmagos tekercs. A DC ellenállása kikereshető az alkatrészek között.
A vasmag alatt fazék-ferrites megoldást kell érteni, vagy szószerint egy vasmag (vasrúd) van a tekercsrés közepén?
Üdv: Crockoo
Válaszol
Ferrit fazékmagos. 200W-on csak ezek a ferrites tekercsek jöhetnek szóba.

Válaszol
Köszi a gyors választ !
Nem vagyok "szakember" , csak próbálkozó amatőr .oh. , légyszi mondd meg, hogy a magas és a közép ágban lévő 3,3R -ok csillapításra szolgálnak, vagy a frekvenciamenetbe is beleszólnak ? Ha netán csak attenuator, akkor hány dB -t csillapít ? Nekem ugyanis csak a középágban kellene csillapítás (de ott 4-5 dB !), viszont a magas ágban nem hiányzik (a HG 1,9 - 623 érzékenysége csak 87 dB ...).
Válaszol
Az a soros 3,3 Ohm elvileg 3dB-t csillapít. A másik meg az impedanciát formázza kicsit.

Válaszol
Alakul a kép, de még volna kérdésem .forog. ...
A mély szekció rendben, keresztfreki 1400 Hz (?), nincs csillapítás, tervezett hangszóró HA25 Braun -672, érzékenység 88 dB, frekimenet a keresztfrekiig rendben.
A magas szekció is rendben, keresztfreki 5500 Hz (?), soros 3,3 R kivesz (helye rövidrezár), így nincs csillapítás. Tervezett hangszóró HG 1,9 -623 érzékenység 87 dB, frekimenet a keresztfrekitől rendben.
Amit nem látok át teljesen a a középsáv :? . Itt is van csillapítás ? Ha igen, melyik 3,3 R ? Az átvitel 1400-5500 Hz -ig rendben. A tervezett hangszóró még nincs kiforrva.
1. Eredetileg HB 13/1328 -539 et gondoltam, ennek a frekimenete 1400-4000 Hz-ig nagyon szép, de 5500 Hz-ig is simán belefér a +-3 dB -be. az érzékenysége 90 dB, amit ha a váltóban van 3 dB csillapítás, akkor nem is kell bántani. (ha nincs, akkor esetleg a hangszóró elé egy csillapító ?)
2. Másik topicban írtad, hogy a HB 12,5/1108 -326P (?) jobb középsugárzó. Ez miben nyilvánul meg ? Frekimenetét sajna nem látom, az érzékenysége pedig számomra túl nagy (94 dB). Ha mégi érdemesebb ezt a sugárzót használni, akkor hogyan lehet az érzékenységét illeszteni a másik két sávhoz (88 -87 dB) ?
Bocs a sok kérdésért, de szeretném pontosabban érteni, hogy mit miért ?
Válaszol
Smile ez ettől egy picit bonyolultabb. A középnél is a legelső soros 3,3R csillapít, de ez önmagában valószínűleg kevés lesz. Ezzel z univerzális váltóval nincs értelme a 326P-s közepet használni, csak nehezítené az életed.

Válaszol
Lásd: http://hangszoro.net/mid/hb125-326.jpg
Válaszol
SEAS kitaláltad a gondolatomat ! Pont ezt az adatlapot szerettem volna elkérni, Köszi ! Big Grin
Úgy látszik nem úszom meg, hogy megpróbálkozzam a váltótervezéssel. Letöltöttem a JBL Speakershop progit, és a váltótervező része még nekem is emészthetőnek tűnik :| . Próbálkozom ...
Válaszol
Hali!

A DUO 8/70, 4/70 váltó 6, vagy 12 dB-es? Vagy van belőle mindkét fajta?

Köszi!
Válaszol
A mély első a magas másodrendű szűrőt kapott.

Válaszol
Ok, értem, köszi!
Válaszol
Szia Shala!

Megépítettem a hangváltót, be is szereltem, de....Az egyik hangfalban benthagytam a régit (duo uni 90).És lehet, hogy én vagyok az egyetlen, de nekem az uni jobban tetszik. Nem is az a baj, hogy kicsit visszafogottabb a hangzás, de ennél az "újnál" elvesznek a részletek. Sok hang ami megvan a másikban itt csak nehezen észrevehető. Referenciaként az Utolsó mohikán zenéjét használtam.
Válaszol
Tévedtem...! Én b.sztam el...Jobb az általad javasolt váltó.... .taps.
Válaszol
Egy ötlet: Jó lenne, ha kittben is meg lehetne a hangváltókat venni. Big Grin
-Kéne egy táblázat, hogy az adott kapcsolású váltó, mely hangszóró kombinációk váltásához ajánlott, és azokhoz mekkora értékű tagokat ajánlanak, az árusított alkatrészekből.
-Olyan nyák kéne, hogy az összes szóba jöhető alkatrész elférjen rajta, illetőleg rögzíthető legyen, és legyen feliratozva a helyük.
-Egy közös zacsiban kapnánk meg a kiválasztott atrészeket (a cég megspórolná a forrasztást, és még felárat is kérhetne a rugalmasságáért Wink ).
Üdv. Gábor
Válaszol
Nem mondtál újat. Ha lesznek Kit-ek akkor azokban (vagy mellettük) ott lesz a váltó is.

Válaszol
Szia Shalafi!

Lehet, hogy nem a legjobb helyen kérdezem, de az 50 ... 250 uH tartományban mekkorák a légmagos tekercseitek (fizikai méretek), mennyi lehet a DC ellenállásuk és a tűrésük?

Köszi,
Jimi
Válaszol
Van valahol alkatrészek topik. Majd áthelyezem, de most nem tudom még nincs teljesen befejezve a fórum frissítése.

A tekercsek tűrése alapesetben 10%, de kérésre pontosíthetók, ami sztem majdnemhogy fölösleges. A DCR-el most nem tudok szolgálni. A 0,6-os huzalból legkisebb csévetestre készülő tekercsek külső átmérője 30mm magasságuk 14mm.

Válaszol
Köszi a választ. Ennél kisebb csévetetetek nincs? Egyébként nem hangváltóba, hanem kapcsolóüzemű erősítő végére kellene kimeneti szűrőnek, több darab párhuzamosan. Tűrésben mennyit tudtok pontosítani ésszerű határokon belül? Végülis nem az abszolút, hanem a relatív pontosság lenne a lényeg.
Válaszol

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég